Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
19. máj 2010

a baby fakt uz mame take dvojnasobne baba ako sme si ich doniesli domof 😎

inak my sa tu bojime aby neprechladli, dnes som videla jak vonku niesli v skrupinke babo, no mensie ako moj je, tak isto mladsie, a len v gatuskach a neprikryte dekou, niiiic....neviem co mala pod tymi gatuskami, ale mne bola zima v mikine a prechodnej bunde, zazipsovanej po krk....a maly ma aj pancusky aj gate a deku a gesslein kocik ma tu vanicku krytu takym hrubsim krytom, ako fusak...a tak sme boli

olifcek
19. máj 2010

klbiky su uuuplneee ooookkkkaaaaa...lekar, ze kolko ma? a ja, ze dnes 5 mesiacov, a ze kolko ma kil? ja, ze 4...a on, no nie je to malo? nechcete jej davat um? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ dalej neriesil a povedal...siiice, uz sme tu mali aj 7kg dvojmesacne babo, tak to radsej takto....chjo...

aj sme este vonku boliiiii....oliv teraz papka po 4 hodinach, chi,,,,

selyma
19. máj 2010

Ahojte babky. Tak mame vykakane. Najpr som jej pomohla s teplomerom. A kym som sa vratila po ciste bodynka(lebo to, co mala na sebe si trosku okakala) uz bola riadna porcia von. Nechala som ju bez plienky, este dobre, ze som jej dala podlozku pod dupku, aby neocikala deku. Ale som bola riadne prekvapena. Tesim sa. 😀

olifcek
19. máj 2010

v cakarni baby ze, kolko ma malicka? krasne hlavku drzi.. 😅 ked som povedala kolko, tak si to zopakovali, chjo, tak som dodala, ze predcasniatko....

oliv totiz musi bt na rukach a divat sa, ked kociar stoji....tak vsetkych si obzerala, slintala, robila bublinky, kecala....

opytam sa pediatricky alebo neuro, ze ked sa pytaju, kolko ma, ci mam povedat 5 abo 3.5 😝

matesl
19. máj 2010

sely...gratulujem 😉 to nas maly ma pravidelne stolicu raaano, medzi 5-7 podla toho kedy vstane...a niekedy aj cez den piusti 😅

garonka
19. máj 2010

svetlanka veru zvladli sme to som rada 😉 Tobi ešte haja v kočíku od 12:45 tak hadam mu tie pichačky neurobili zle ale obklady dame tak i tak

a po očkovaní nam doktorka dala homeopatika tie dame deň vpred , v deň po a v deň očkovania take male guličky do vody 🙂

njonja no jo dikyyyy, upravíme tu lenivu hlavku 🙂 a vy ako stojite so cvičením? už je všetko oki?

garonka
19. máj 2010

a Tobi okakal sestričku 😀 😀 😀 😀 😀

garonka
19. máj 2010

olif na to že je Olivka predčasniatko je veľmi popredu, je šikovna, užasna a silna 😵

olifcek
19. máj 2010

sely super!!!

baby, poradne parada...gari, fakt musite cvicit?

matesl
19. máj 2010

olif, ja ked malemu kupujem ciapku sa ma pytaju ci uz ma pol roka...nooo, ani tak doibre ani tak, ze?

olifcek
19. máj 2010

gari, ze?

maculik
19. máj 2010

olif, podla mna neries, ze mate len 4kg, vy ste mali nizku porodnu vahu, tak to nemozes tak brat, ze ine deticky uz maju viac. Ten dr si vobec pozrel, kolko ste mali na zaciatku?

my dnes mame divny den, Petik takmer nespi a ak aj zaspi, tak na 10min ☹ Aj teraz som myslela, ze ideme do lekarne, dala som ho do manduce, kde je zvycajne rad, a po 3min zacal revat, tak som sa vratila. Neviem, co je. Aj chce byt v kuse pricucnuty, ale teraz mu uz dat nemozem, papal pred pol hodkou vela a uz trosku aj grckal, takze keby mu dam, tak vygrcka vsetko 😒

garonka
19. máj 2010

olif jo budeme budeme a nieje to nič hrozne možno len masaže budu, lebo Tobi je pri hlavke oslabeny, je ťažky a lenivy, chcela ho posadiť nedvihol hlavičku hore, tak bez vahania ideme na rehabilitacie to ešte zvaži na neuro doktorka

olifcek
19. máj 2010

matesl veru...

garonka
19. máj 2010

mates nam vravia, že sme ako polroční ale ak poviem aku mal pôrodnu vahu tak sklopia tí ľudia hlavu že preboha živeho ta čo už rodia sa ešte väčšie deti no

matesl
19. máj 2010

gari a co mas cvicit s malym?? inak aj moj zaspal o 13 vonku a teraz ho este tu vedla seba kocikujem nohou uz mi bolo zima vonku 😕

lenica81
19. máj 2010

olif, super, ze klbiky su dobre a gari, super miery...
my sme trosku mensi... teda o dost... mame 60,5 a 5530... no, moj mm bol pocas zakladky furt 2. od konca a chudy je doteraz, takze bude po nom... 😀 matesl... my hadam budeme mat 2nasobnu vahu na ten pol rok... 😅
ockovanie co ja viem, moj reval uz vopred, lebo mi v cakarni zachrnel na pleci a tak sa skrutil... doc, ze tak ho nedrzte, bo si namaha svaliky na krku, ale ked ja ho drzim na predlaktiach sa mi len po prse cape a vykruca... tak co s nim... 😀 a potom sme ho vyzliekali a uz vtedy rumazgal... teraz spinka... normalne som ho polozila do postielky, dala cumlik a maznacika a do 3 minut tuhy...

lenica81
19. máj 2010

tobi aky sikovnik... 😀

garonka
19. máj 2010

mates my nedvihneme hlavičku vraj je ľahko hypotonicky teda je ma trocha slabšie svalstvo pri ručkach tak budeme posilovať čo sa fakť teším lebo niektore cvičenia na vojtovku su fakt drasticke 😠

garonka
19. máj 2010

mates naš Tobi je vysoky po ockovi ale tučny po mne 😅

garonka
19. máj 2010

leni a dokonca i lenivec 😀

matesl
19. máj 2010

gari aj ja ked mojho taham do sedu hlavu ma zaklonenu az potom si ju vzpriami....nam dr povedala, ze tucko, ale pohyblivy, lebo sa tak nohami rukami metal a neriesila, ale na bruchu ju drzi hore, prave ze si nechce lahnut ked je na bruchu

teuska
19. máj 2010

Tak a sme doma aj my po ockovani. Maly ani velmi neplakal, len pri tej druhej chvilku a za chvilu bolo ticho. Chuda je uz asi zvyknuty po tych hroznych preplachoch.
Vazi 6450g a meria 65cm. Doktorka kazala dat hned nurofen, tak som mu dala a dufam, ze budeme bez reakcii. Hlavicku drzi pekne a hned sa aj pretocil a pocikal 🙂
Mal tu niekto nejaku reakciu po ockovani? Vraj su nejake nove vakciny a po tych nebyvaju reakcie.

matesl
19. máj 2010

gari nas je blondak a my s mm sme tmavy, co uz...vychovame ho ked nam ho pridelili 😀 😀 😀
a krvnu skupinu tiez velmi divne podedil...maturovala som z biologie a neviem ci sa to tak dalo zdedit, ze po mne krv skupina a po mm Rh faktor...no neviem 😀

garonka
19. máj 2010

no mates a praveže naša žirafka ta hlavku nedvihne ani ho radšej netrapila toľko lebo ani za svet nedvihol ale na brušku hlavičku drží to nechapem

teuska
19. máj 2010

Garonka ja som malemu masirovala zo zaciatku svaly na chrbatiku a on si vzdy pekne zodvihol sam hlavicku.

garonka
19. máj 2010

mates dobra kombinacia 😀 😀 😀 😀 😀 😀

olifcek
19. máj 2010

teus my sme nemali...len kusok horucku, 37,4....ale ja som po 2 hodkach dala obklad, pre istotu...a vidis? niekto, ze hned dajte od horucky a niekto, ze az bude nad 38,5...

garonka
19. máj 2010

teuš vieš ja dam Tobiho na bruško a masirujeme ako sa len da, no hadam nam nenaordinuju drasticke cvičenia lebo na brušku hlavičku drží
a Petrik bol statočny, že pri injekciach neplačkal 😉

matesl
19. máj 2010

gari, co ti poviem na lekarov....vraj dieta v skrupinke nie dlhsie ako 2 hodky...chirurgicka na Kramaroch nam povedala, ze ked ma reflux ma byt stake ako v autosedacko...to uz tedsa neva??? ci deti s refluxom mozu mat krivy chrbat?

a martinaj dr povedala ze maly vo vyvysenej polohe, ale nie na vankusi, tak ako ho ma dat v kociku.....

ja mam nahnutu vanicku na kociku a zas sa mi smyka do jednej strany stale...tak ja fakt neviem, uz nech sedia 😅 😅 😅

olifcek
19. máj 2010

no ja i mm mame A, len ja plus a mm minus...oliv samozrejme minus, joj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre