Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
9. júl 2010

@blumka joj a my aj nohami a rukami a ak je na boku tak si ide vyškriabať oči, kedy sa to skonči aby hajal normalne 🙄

inač my hajame sami, tato je v obyvačke lebo začal chrapať a tobiho to budilo tak sme ho zo spalne vyhodili do toho sa pridal chrapot aj našho psa tak super nech si oni dvaja vychrapkavaju v obyvačke 😅

garonka
9. júl 2010

@blumka 😀 😀 😀 😀 😀 ani ma to nenapadlo 😀 😀 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dorotka2
9. júl 2010

@blumka krasne vymesacniny obom krasnym babikam, nestiham docitat, strasne vela pisete. Vitam nove clenky, uz soom neni najnovsia ja. 🙂

olifcek
9. júl 2010

ani ja kojenim nechudnem, fnuk. Isto sa neprejedam a sladke tiez nemusim mat...teraz mam hlad, ako kazdu noc, ale papat budem az ranajky

dorotka2
9. júl 2010

@raa2 mne tiez padaju a v lekarni som si kupila vitaminy, lekarnicka mi povedala, ze o detoch hovoria, ale maminkam nepovedia, ze treba vitaminy, tak beriem, no padaju stale a aj Viki trha, sa bojim, ze zostanem plesata

dorotka2
9. júl 2010

@laxity tak super, tesim sa, lebo si sa neozvala, tak sa zajtra nemusim nahlit do hc, mame teda casu, aj ked nieco by som uz zase kupila, som sialena. A co vsetko si kupovala, aj si ma spomenula, ci nebolo treba, oni su totiz menovci. 🙂

dorotka2
9. júl 2010

jej, niekto je tu este hore, tusim prvy krat, co tu ja doctitavam a odpisujem. 🙂

dorotka2
9. júl 2010

@blumka suhlasim s tebou, autosedacky su super, mala mi tam zaspi akonahle ju ulozim. citala som, ze tam maju pocit ako v brusku, lebo je ta poloha tak porobena, aby sa tak aj citili. Ved aj tie sedaky co su, ci leziaky a hojdacky majku trochu sedavy sklon, no vyhovuje normam a zatial sa nikde nepisalo, ze by blo nieco zle. A presne, pozri crash testy a uvidis, co je dobre pre babatko, jedine, o co ide mne je chranit moj poklad najviac a najlepsie ako sa len da

dorotka2
9. júl 2010

@laxity kam ides do jasiel, aj ja by som chcela chodit

dorotka2
9. júl 2010

o tom chudnuti, ja ma po porode dve kila na vyse, kojim neustale a nic dole nejde, no mate pravdu, ze sladke, co som ja nikdy nejedla, teraz musim, energia je energia. 🙂 Davame si s mm nanuky, takmer kazdy vecer. 🙂 No rada by som sa dostala na povodnu vahu, pred porodom som bola pribrata, takych 60-62 by bodlo. 🙂 Ale hovorim si, ked sa napchavam, ze ved kojim, musim koli mliecku papat, no potom aj lutujem, no co uz, kd musis, tak musis. 🙂 Zase som toho tu popisala na koniec, ale konecne som Vas docitala, zase idem na vikend prec, tak sa krotte, nech stiham docitat a zapajat sa postupne. 😀
Inak baby z Blavy a okolia, mohli by sme dat nejake stretko. Rada by som Vas spoznala aj osobne, zatial poznam len laxi s malou piskotkou z nemocky 🙂

blumka
10. júl 2010

hu...spachtosky 😀
jaaaj, to bola otrasna noc..som spala 5 hodin s troma prestavkami...to moje dieta je asi v noci hladne...skusim jej dat dnes cez den viac papat a na noc kasu, uvidime...terezke bola kasa tazka na zaludok na vecer..ale juli je vacsia mozno stravi..a ked nie...bude zas zla noc, nic nestratim 😀

jja
10. júl 2010

@blumka ja chcem spat 5 hodin. 🙂 ..... my mame v dome tak teplo ze moje dieta v noci nespava...a teraz nemozem ani okno otvorit lebo je Pohoda a byvame kusok odtial tak je vssetko pocut akokeby hraju na dvore u nas. a tie auta ani nehovorim.....tak som spala asi 2-3 hodky... 😒

blumka
10. júl 2010

@jja ver mi ze aj ja by som rada spala 5 hodin vkuse...no toto co sa akoze nazyva spanie, su take polhodinove polodriemoty a k tomu 3x uplne prebratie, lebo juli sa nieco nepacilo...

inak, aj vase deti sa tak v noci hadzu? ona sa prevracia z chrbta na bok a opacne a trieska pri tom rukami, nohy dviha a trieska....dnes som si tak sledovala na hodinach, tak to vydrzala robit hodinu! vkuse, kym natvrdo nezaspala na nejaku polhodinu a zas sa to opakovalo... 🙄

blumka
10. júl 2010

@jja a tu pohodu vam nezavidim... 🙄 dokedy to je? do nedele?

jja
10. júl 2010

@blumka ano, pohoda od stvrtka do nedele 😕 hruuuuza...
inac ja ked kajku nedam spat na bursko tak sa bude hadzat, dvihat nohy, sermovat rukami, suchat si oci a vsetko mozne len nie spat...a ked ju pretocim tak hned spi...preto my spavame uz iba na brusku

blumka
10. júl 2010

@jja ved ja tiez juli otacam na brusko, lenze to musi tvrdo spat, lebo inak zacne dvihat aj hlavu aj nohy a este viac sa preberie..

jja
10. júl 2010

@blumka jaaj, tak to my nie...my aj zaspavame na brusku, iba musim byt pri nej a davat cumel do pusinky, lebo sa s nim hrava...ale trosku si podviha hlavu povrti sa a tak do 10-15 minut spi....no niekedy aj 40 min, ale malokedy, to ked uz je tak unavena ze sa nemoze do spank dostat.

jja
10. júl 2010

ofkej, na teraz stacilo, musim ist varit obed , mam chlapov na stavbe a poobede manzel oslavuje meniny, tak grilujeme vo velkom. tak idem chystat, kym mi cvrco spi. velke cvrco je v tabore tak mi nema kto pomahat ☹

olifcek
10. júl 2010

@blumka asi je babatkam teplo... 😒

olifcek
10. júl 2010

@blumka asi je babatkam teplo... 😒

olifcek
10. júl 2010

@jja manzel sa vola Amali? 😀 😀

svetlankat
10. júl 2010

Dobre ranko, tak ja utekam umyt okna a potom popratat, az potom sa Vam ozvem, tak sa mavajte

blumka
10. júl 2010

@olifcek neviem ci to je teplom, ale Juli sa tak hadze v hocijakom pocasi...akoby sa jej nieco snivalo a tak to preziva...ale presne toto robila aj Terezka, akurat ze ona bola v zavinovacke tak to bolo menej, juli spi volne tak sa trepe a cestuje po celej mojej posteli

andrea2603
10. júl 2010

ahojte 🙂
ja že idem dočítať včerajšok, no ale nehrozí, veď vy ste písali ako o život 😉 🙂 , tak dúfam , že nič my neušlo a všetky ste zdravé a spokojné a vyspaté 😕 😅
@blumka Livku som asi pred 2 týždňami prestala na noc dávať do perinky, ale tie jej ruky ... no neskutočné, ako sa nimi pri zaspávaní vyrušuje, kedy sa to ukľudní? 😕

jja
10. júl 2010

@olifcek 😀 😀 nie, Miloslav, len minuly vikend sme boli na vychode tak nestihol oslavit so vsetkymi 🙂

blumka
10. júl 2010

@andrea2603 netusim... 😕 viem ze terezka bola v zavinovacke do pol roka, potom som ju davala do postielky ale tak ze som ju oblozila paplonmi z dvoch stran aby nemohla zo sebou narabat...a potom sa to uz nejak ukludnovalo..ale presne neviem...

baby, citam tu knihu a pekna myslienka: Ked nechate dietatko vyplakat pokym zaspi, dava to rovnaky zmysel akoby ste si nevsimali alarm v aute a cakali az sa konecne vybije baterka a stichne 😉

andrea2603
10. júl 2010

no snáď to bude vždy lepšie a lepšie 😵

olifcek
10. júl 2010

@blumka pekne prirovnanie 😅

garonka
10. júl 2010

krásne predpoludnie 😵

hlasim poslušne noc bola oki, Tobi zaspal o 22.00 a papal rano o štvrtej ale ja som zaľahla do postele o jednej 😅

dali sme vonku prechadzku pospinkal si 45min jaska pokakal sa ale tak kdesi do boka, tak uvažujem vyskušať plienky 4 hoci tie su takisto od 7kg tak som zvedava 😕

ideme k mamke okupeme hava aby bol čistučky a voňavučky 😀

puta som nenašla 😠 všade radia o tom ako naučiť dojča samo zaspavať, no u nas to nehrozí 🙄

garonka
10. júl 2010

v tej postieľke sme takí stratení 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre