Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
16. nov 2010

my papame kazdy den 2x30gramov maska...tak nam nakazala dietologicka...nemozeme zltok...

maculik
16. nov 2010

@svetlankat tak dufam aj ja, ze bude aj Petulkovi chutit.
Teraz sa tu pekne hra s kockami a ja pozeram Panelak, papat bude asi az o hodku, hladny este nie je. A potom pojdeme von, hmla sa zdvihla a ukazuje sa slniecko. Ale hlasia poobede prsat, tak dufam, ze to az ked prideme zo skolky.

mykky
16. nov 2010

No moja malá znova vymýšľa. Mäsko a zeleninka , fuj...tak som jej urobila ryžu, fuj...žeby som jej k nej urobila žĺtok a niečim? Hmmmm? 😒

lienka2
16. nov 2010

ahojte 🙂
uz sme nazad z poradne, mame 69cm a 8300gramov 😵 skusali ho tam ci sedi tak sedel ale padal dopredu, co sa ani nedivim kedze doma vobec nesedi.. ze ho ani nemam davat ked nechce sam a neriesit to.. ale co ma mrzi, ze mu doktorka pretiahla predkozku na pipiku.. sa ani nespytala a urobila ☹ vraj mu mam aj ja doma pretahovat.. ale.. viem ze sa neodporuca, no ked uz ona to urobila.. a druha vec, ze sa aj bojim 😔

garonka
16. nov 2010

@lienka2 do roka sa nesmie preťahovať ale..... z lekarov nevyjde nik, my chodíme na nefrologiu, tam nam zakazala to robiť že len jemne natiahnuť po každom kupani aby tam nečistoty neboli inač nič ale pediatrička ta neeee, rovno urobila masaker tak natiahla do fialova, že keď sme boli na nefrologii na odber moču doktorku malo urvať aky mal pipik červeny a jasne v moči vyšli nejake bakterie ale nebolo to nič hrozne , no po každom naťahovaní davam framykoin

a jejejejej vahu mate krasnu 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mykky
16. nov 2010

@rivatha fuj nehovorí, ale "bleka" a napína ju. 😝 Pritom je to jedlo, ktoré jej chutilo. Ona má teraz už asi týždeň taký, že jej nič nechutí. Chce len mliečko aj to nie vždy. 😢 Nechať ju vyhladovať? 😕

lienka2
16. nov 2010

@garonka ved to, ze kazdy lekar povie inaksie.. takze ty mu to normalne pretahujes cele? ci len pokial ide?

inak @svetlankat a @olifcek vdaka za navstevu 🙂 len ma mrzi ze si Olif stratila bundu 😔

lenica81
16. nov 2010

stihli ste toho zasa dost...

@alex... kde na fedinke... 😕 som bola na nam. hraniciarov, ale maju otvorene od 2 do 6... 🙄

@mykky... my dnes cukina, zemiak a kuracie, ale nejako nesmaklo, skusim este raz dat o chvilku, mozno nebol hladny, i ked dlhsia doba presla... 😅

@lienka2 ja iba trosku stiahnem a utriem, nepretahujem... doc povedala, ze ked bude vacsi, ze mu to ukaze a sam si to bude robit pri kupani... 😅 😨

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
garonka
16. nov 2010

@lienka2 ja len tak jemne natiahnem viac nie 🙂

lenica81
16. nov 2010

dopapane... 😔 a dal si trosku caju... z poharika poldecoveho... ale nie poldeci... iba tak na spod som mu naliala... ale technika sa zlepsuje... mozno do vianoc aj normalne pit bude... 😅

jja
16. nov 2010

dievcata, predvcerom ma malicka kusla do bradavky..ale tak riadne...az som si poplakala od bolesti....mastim si to, ale stale to boli. odstrekovala som si mliecko rucne ale dnes som uz musela dat vytahat malej, lebo by sa mi privodil nejaky zapal...ale ono to tak strasne boli.....mam pocit ze ma boli cele prso ☹ neviete mi este nieco poradit co by som si tam mohla davat ☹

lenica81
16. nov 2010

@jja skus napisat annag... urcite poradi... 😉

avaka
16. nov 2010

ahojte,
my stale teplotujeme a pozeram,ze nie sme same... 😒
kocky,volala som dr.,ze mala ma od nedele teplotu a ona ze ked neprejde,vo stvrtok pridite...je to normalne?ved to uz bude 5.den,to jej mozem stale davat cipky?teraz mala 38,9 bez odratania....
kto mate ten celovy teplomer?mne sa nechce malu stale rozbalovat,hlavne v noci,ale ten teplomer mi ukaze raz 37,9 a potom 39,6 😕 ved to sa neda spoliehat...a Ela ma 1.x teplotu,tak som z toho nejaka taka...a ona stale mrnci,chudatko,uz 3.x dnes spinka,ale stale len tak po troskach...

@jja ,aj ja by som napiosala annag 😉 ,mna sice mala pohryzla len trosku,ale zato som si vcera oparila bradavku parou z hrnca,sikovna... 😅 ,ale uz v poho

ja ked robim so zltom,tak vacsinou mi mala nic nezje,takze to je,ako by som ho vobec nedavala... 😒

blumka
16. nov 2010

@avaka lekari vacsinou teplotu neriesia 3 dni a ked ani potom neustupje tak to zacnu rieisit...zajtra je st. sviatok, tak preto ti kazala dojst vo stvrtok. Mohla si dnes skocit, ved dnes je 3. den, ci v nedelu mala az vecer? a ma aj nejaky kasel alebo sopliky?

zoska
16. nov 2010

ahojte
my sme boli dnes posl.krat plavat, Nelka bola aj pod vodou 🙂 na jar budeme pokracovat, sme celkom dobra partia
@garonka @maminnka vsetko naaaj tým nasim anjelikom 😉

@maculik ja som bola hore cca kazdych 40minut, proste furt mrncala prehadzovala sa.... spl od pol 2 do 4tej a potom zsa furt hore...ja neviem co tych drobcov trapi, keby mi aspon z flasky alebo z poharika chcela pit, ale ona to len okusuje, boze uz som na konci so silami ☹

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoska
16. nov 2010

@rivatha @avaka @alex skore uzdravenie

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avaka
16. nov 2010

no my uz zase placeme... 😠

@blumka ,ved ja som dr.volala doobeda,mohla povedat pridite...mala som asi rovno ist...

@zoska dakujem,dufam,ze to coskoro prejde..

@rivatha ,ja mam ten teplomer z lidla,neviem,ci je infra,je bezdotykovy,ale divne ukazuje...ale mala sa hybe,mozno preto
@blumka ,nema nic ine,ale uz konecne kaka ,casto,ale nie riedke,tak ako minule pri zubkoch...

zucana
16. nov 2010

@zoska @maminnka aj vam vsetko naj teda vasim dietkam 😵
ja som bola v nemocke nejake papiere vybavit zasa same papierovacky...kvoli stinej...aby som si lieky nemusela platit...a dam videjko do tajnej temy 😉

avaka
16. nov 2010

@rivatha ,a ako casto davas Davidovi Cipky(sirup)
E po cca 6 h zase teplota stupne,tak este pockam a potom dam....

maculik
16. nov 2010

kocky, my mame teplomer do ucha a sme spokojni, stal sice 50€, ale mm ho kupil, ked spaval s Adelkou a ja este s P.v starom byte v obyvke, a ona ked bola chora, tak jej nechcel merat teplotu v ritke a v noci ju budit, tak kupil toto. Ale tiez neukaze v kazdom usku rovnaku teplotu, vzdy je tam nejaka desatinka rozdiel, ja si myslim, ze to kazdy teplomer ma urcitu odchylku.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avaka
16. nov 2010

@maculik ,nas je aj do ucha tiez...skusim

@rivatha dik,
baby,ja pockam mm a pojdeme na pohotovost,sice ma teraz 38,ale tak sa divne,akoby trasie,ako zimnicu ked ma a stale,mrnci,place.. 😔 nebudem cakat do stvrtku

avaka
16. nov 2010

a sa mi zda,akoby aj soplik jej zacinal....a volali svokrovci,ze pridu....

avaka
16. nov 2010

@rivatha takze,ked dam nurofen a je teplota,tak paralen mozem aj skor?moze sa to kombinovat?

juliakocka
16. nov 2010

....ahojte kočky....tak pozerám, že viac chorých je tu....no ja neviem čo je s tou mojou opičkou.....v sobotu večer začala trošku sopliť, v nedeľu sa to tak zhoršilo, že som jej hlieny z nosa odsavala kazdu hodinu, ale boli take priesvitne alebo biele, a velmi sa slinila, tak že to zo zubkov, sme si s mužom mysleli.....ešte k tomu riedku zelenu stolicu ma, ale neviem....trošku sem tam teplota vyskoči, ale nie veľa, tak šupnem sirup a hned je lepsie....ale dnes rano som jej odsala sopliky a boli žlto-zelene...stale jej to steka kamsi do hrdla, až je zachripnuta, v noci chrape ked spi, tečie jej aj z nosa, má sklenené oči, je nervozna podraždena, plačliva, len na rukách stále by bola, ani mi nejak jesť nechce.....a zub jej sice vidno tesne pod dasnom, ale ešte stále nie je von.....no neviem, treba ist k doktorke? lebo sa mi tam nechce ist, totižto pred dvoma tyzdnami som bola, kvoli prechladnutiu, a že vraj pluca čiste a zobrala vyter a vysledok v piatok bol, že niečo tam je, ale netreba to preliečovať, a moje dieta sa od soboty večera uplne zosypalo, jaké choré je...moze to byt od zúbkov?...hm? a tiež spí milionkrát do dňa po hodinke, v noci sa stále budí... no ja neviem čo s nou..........hej a mozem ísť s nou vonku na vzduch.....ved neteplotuje...diky

avaka
16. nov 2010

@juliakocka ,tiez som myslela,ze zubky,ale teraz sa mi uz nezda...nechala som ju v posteli a lezi tam,ako som ju polozila,ale to z tej teploty.. 😔 ,chudatko,to sa este nestalo,aby takto lezala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre