Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katina2209
16. feb 2011

@zucana tie topanocky su uzasne no skoda,ze nemame aj dievcatko 🙂

andrea2603
16. feb 2011

@katina2209 tak záleží od toho ako v noci bude spávať, keď bude hore max.2-3krát, tak možno aj do 2 rokov, ale na 100% by som chcela do jej 1a1/2 roka a v noci ani Liv nepapá tak ako cez deň, to si len párkrát potiahne, podudluje cecok 😅 , otočí sa na bok a spí ďalej.

katina2209
16. feb 2011

@andrea2603 ja davam cez den rano a este poobede ked ide spinkat a vecer pred spanim a potom kazdu chvilku v noci a ty ako casto cez den? Akurat som si povedala,ze rusim komunikaciu mailovu medzi mojim muzom a mnou taky clovek ako je on bez citu to nie je ziadny som si aj poplakala. Cez vikend Matka vobec nevidel a cez tyzden mu staci hodina s detmi.A ja mam pochopit,ze kazdy mame svoj zivot a on ma svoje priority.Moj zivot su moje deti nic viac. Najhorsie je,ze niekedy,by som aj rada sa len tak vyluftovala,bez deti,aby mi z toho uz nezacalo zasibavat stale medzi 4 stenami, no mne sa o deti nema kto postarat. Idem teraz varit nakoniec som sa rozhodla,ze budem robit dusenu rybku s pyre som zvedava ci nieco zje

raa2
16. feb 2011

ahojte, kukam ze ste toho popisali za ten cas co som tu moc nebola 😉 Dnesnym oslavencom prajem vsetko najlepsie k prvemu rociku!!!
my sa mame celkom dobre, od nedele sme uz doma.nove mame len to ze matko mi skoro nic neje, mlieko cca 250 ml za den a mam pocit ze ho prehana z neho, schudlo mi cca 400 gramov. idu mu 4 zuby tak toto uz je 3 tyzden co jedava strasne malicko,noci su tiez hrozne, tak mi cez den pospava aj 3 hodiny, no asi tak. bezim uz je hore 🙂
Boli sme sa fotit v atelieri, tak ked budeme mat fotky tak vam ukazeme. zatial nechodime sami, iba popri gauci alebo tak..

maculik
16. feb 2011

@andrea2603 no u nas ten sirup nezaberal, vobec nespal lepsie. Skusila som to raz asi tyzden, potom som dala pauzu dlhsie, a zase, a ani raz to nezabralo :(
Vcera ho aj mm skusil uspat, lezali spolu v posteli (mm ho nemoze teraz nosit, pred tyzdnom sa zrazil s niekym na futbale a ma vnutorny opuch a hrozne ho to boli) a mm ho hladkal, tak P.aj chcel buvat, aj chvilu vzdy driemal, no o chvilu zase plakal a mrvil sa. On je uz podla mna zavisly na cucani, lebo vcera mu ani velmi netieklo mliecko, ale chcel byt proste pricucnuty.
A k tomu sa este aj Adelka tuto noc nejako budila, asi 3x prisla k nam, ze sa boji, ale s nami spat nechcela, tak som vzdy isla k nej, zadriemala v jej malej posteli, raz som jej aj 37,7 namerala, lebo sa mi zdala horuca (rano uz ale tepl.nemala, tak neviem, z coho to bolo), potom ma zobudil P.,a tak dokola som chodila, az kym som mu nedala ten cipok.

@katina2209 nesed tak dlho pri nom. Ak sa nenaje do 10-15min, tak sa chodte hrat a radsej mu skus dat po 1-1,5h. Ja som toto iste robila pri Adelke a aj tak to nepomahalo, len co som si zbytocne nervy robila. Oni nieco zjedia a raz sa rozpapaju. Aj ked mna to tiez mrzi, ze tak malicko papa, no ale hadam len kvoli tym zubkom..

avaka
16. feb 2011

caute 🙂
@zoska,
@garonka
@maminnka,vsetko naj oslavencom,hlavne vela zdravicka 😵 😵 😵
@zucana,tie topanocky su nadherneeee,ale ja by som sa asi bala,ci budu sediet na sirku,mala ma hrozne chudu nozicku,aj tie,co sme skusali 18-ky,boli palce na doraz a topanka siiiiirokaaaa,ako pozeram podla @lifcek,tak som malej namerala ccc11,2,tak mame mat 18,5???to nie je velke,nebude zakopavat?ona sa nechce postavit,ked zisti,ze jej chcem nieco s nohou robit,hompala ako hurvinek... 😀 ,ani sa nepostavi...

baby,aky syr davate detickam?ja som este neskusala,len tu lucina,ale sa mi zda,ze ju nejako nenadchla...

@katina2209 aj nasa stale pytala jest,ked sme zacali s prikrmami,ale to zo zvedavosti,stale kricala daj...teraz si hrozne vybera, vymysla,teraz som robila kuraci vyvar,ten jej chutitl,bol prisoleny,ani jej nevadilo,ze lyzickou....inak lyzickou zase nic,ani to jablko,co sa pytala @andrea2603,skusim tie burizony veru....napr.ten pomaranc jej tak chuti,vcera ho tak spraskala,ani som sa otocit nestihla... 😅 mesiacika jej nakrajam asi tak na 4 kusky a ona to ani nezuje,len to hlta,som myslela,ze je jzle bude,ale v poho...a chuti jej hrozno,banan jedla,teraz uz tiez velmi nie,ona zje co je nove,milacik jedla 2x,potom uz nie...kasu odo mna ani usta neotvori,mm ju zjedla vsetku....proste vymysla...

garonka
16. feb 2011

ahojte, všetkym vám veľmi pekne a zo celeho srdiečka ďakujeme za krasne blahoželania, veľmi ste ma potešili 😵 ♥

garonka
16. feb 2011

@maminnka a @zoska aj vašim drobčekom všetko všetučko naj naj 😵

katka888
16. feb 2011

@olifcek
to nevadi 🙂 "studujem" teraz skolky, tak ma to napadlo 😉

lenica81
16. feb 2011

ahojte baby...

dnesnym oslavencom od @zoska, @garonka a @maminnka vsetko naj zo srdca zelame... 😎 nech su hlavne zdravi a plni sily...

po ockovani sa nam trosku pokazilo spanie, teda castejsie mrnci, ale sa nezobudi, takze zatial je vsetko ok...

@zucana krasne topanocky... ja som kupila jedne nadherne chicco, ale neponosime, lebo uz mu tam nozicka ani nevojde, nieto v nich chodit... ale neva... nechame pre druhe, ale jedine, ze bude mat mensie nohy... 😀

maculik
16. feb 2011

pridala som vcera aj par Adel.fotiek, fotila som pre segru, lebo mala v skolke oblecenie, co dostala od nej na Vianoce, tak si trosku zapozovala 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/maculik/albu...

lenica81
16. feb 2011

@maculik krasna... 😵

zucana
16. feb 2011

@avaka tak tieto su uzsie ale tak ked uz mate 18tku ...
ja stale zhanam tie topanky 20.pojdem poobede kde som bola vcera aj ked mali iba hnede ale zoberiem tie lebo som bola doobeda v jednom kde maju tu znacku co ma a ze 68 eur ale dam vam zlavu za 60 ...ja ze dakujem pekne

no a padla na pusinku lebo som bola rpe foto a ukazovala som ich svokre a ona bola v auticku a nedrzala tu rukoved a sa prevalila....aj jej krvicka tiekla lebo hornu peru si zubkami prerazila....
🙄

lenica81
16. feb 2011

@zucana 😔

katina2209
16. feb 2011

@maculik on taku malu pusinku otvara,ze aj ked nieco papa tak vzdy sme pri jedle min. pol hodinu pretoze mu dam stvrt lyzicky do pusinky

@zucana to ma mrzi no urazy sa stavaju nemozeme byt vzdy vsade,hlavne nech sa rychlo zahoji
@avaka teraz mi spapkal tu rybku z pyre no nenakladala som mu vela asi take 3 lyzice, no zjedol no ak by som mu nedala do ruky vrtulku tak ani pusku neotvori tak vymysla 😠

selyma
16. feb 2011

@zoska, @garonka a @maminnka pripajam sa k blahozelaniam, vsetko naj k narodeninkam

zucana
16. feb 2011

@maculik inu modelku mas doma 😀

selyma
16. feb 2011

mne pri vybere topanok pomohla aj tato tabulka je tam napisana detska obuv podla cm nozky http://www.inzerosvet.sk/rodina/?q=44

andrea2603
16. feb 2011

@katina2209 napr. dnes sa kojila ráno o 7.00, potom išla spať o 10.30, tak vtedy, potom sa zobudila o 11.30 taká umrnčaná, tak som jej dala zas. Išli sme von, teraz nedávno obedovala hovädzie s ryžou, predpokladám, že tak do hodiny si bude pýtať cecnúť. No a kým pôjde spať večer, tak ešte cca.2x bude MM. Takže, my tak na požiadanie 😉

@avaka s tým pomarančom opatrne 😉 , ja by som asi nedávala, u vás to vyzerá s tým ekzémom všelijako a citrusy sú veľký alergén, nemusí jej priamo nič urobiť, ale ... 😕 . Ja Liv citrus ponúknem asi až niekedy v lete, prípadne na jeseň a začnem citrónom do čaju 😉

@zucana neboj, zahojí sa 😉

selyma
16. feb 2011

KLaududska ma nohu 12,5 tak na jar som jej kupila cislo 21. Podla tej tabulky jsu na 13,1 cm. Takze este volu maju

svetlankat
16. feb 2011

@selyma podla tabulky co ma rak to nesedi http://www.rak-obuv.sk/

olifcek
16. feb 2011

zatial vem, ze podla tab. codala @svetlanka, sedia protetiky, ale viem odklepnut zatial len 17 a 18 velkosti

zucana
16. feb 2011

baby mam sojovy jogurt jablko a granatove jablko spolu...myslite ze mozem dat?
a tieto 19tky maju 12 cm

matesl
16. feb 2011

ahijte babulky,

tak zajtra sme mali mat poradnu, ale k soplom sa Riskovi pridruzil aj kasel, tak sme dnes isli normalne k dr. mamina vystala radu a my sme dosli az ked sme boli na rade. aby nenachytal este nieco, lebo myslim, ze maly ma len zas sopliky. tak aj bolo...zas nic...len sople a kasel. tak mame zas atb do nosteka, sirup na kasel a odsavat a odsavat. rovno nam spravili teda aj poradnu, tak mame 10 050 g a 80 cm (sedstricka aj 2x merala, ze co? taky velky? 😀 )
predkozku uz vo vani mame trosku skusat stahovat ale opatrne mame cas do 3 roku, nozky mame ploche - co je vraj normalne takze treba tie pevne topanocky nosit.
urobili nam aj vyter z nosa a kedze som pani dr povedala, ze sa hravaju Risko so Simonkom od martinaj (jej veronika ma pneumokoka) tak u nas uvidi podla vyteru a posudi ci aj maleho prelieci atb...inak sila, proti pneumokokom bola Veve ockovana tak nechapeme.
postazovala som si na enspavost a vraj kym nevyjdu ocne zuby tak to este moze pretrvavat, al eporadila homeopatika CHAMOMILLA VULGARIS 30CH 1x5g okolo 17 hodiny dat malemu. a aj na cestovanie som si pytala, zle nam znasa cestu. tak aj to poradila COCULINUM.
homeo budu zajtra, objednali nam ich v lekarni, tak dam potom vediet.
inak aj mamine bolo vcera zle vecer, takze sme to mali asi z kuracich stehienok z TESCO!!!!!! uz tam maso nikdy nekupim (asi to zmazu 😅 )

gratulujeme oslavencom

matesl
16. feb 2011

vraj uz deticky nam tolko jest nebudu, najviac papali 1 rok, co aj najviac rastli, teraz uz nam budu menej papat, dokonca od roka by uz mali mat len 5 chodov jedla 😉 (uz nie 2 vecere 😅 )

alex
16. feb 2011

@matesl máte o 50g viac, ako my, inak sme rovnaký 😉

laxity
16. feb 2011

@matesl 😔 nám bolo všetkým takto zle, keď sme si z nemocnice priniesli pravdepodobne rotavírusy ☹ a chytili to od nás aj svokrovci ☹

držte sa a skoré uzdravenie

laxity
16. feb 2011

@matesl a moja Naty nízka oproti vám 🙂

laxity
16. feb 2011

@alex tiež krásne miery...vidím, že vysokých fešákov tu budeme mať 🙂

matesl
16. feb 2011

@alex 😀 od poslednej poradne z 15.12. pribral len 30g ale cez 6-tu chorobu mi 3 dni nejedol 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre