Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
22. feb 2011

@maminnka tak som si dobre pamätala 🙂

maculik
22. feb 2011

@zucana no aj ja duuuufam 😒

@matesl no mne uz cez den v poho vydrzi, akurat ze pred spanim pyta mliecko, dnes vydul asi 170ml sunaru a zaspal, aj vecer pekne sunar vypije, ale v noci to je kriz 😔 Mm este spominal, ze by ho skusil teraz v Tal.oducit, ze ja by som spala inde, ale tak neviem, ci mam mm na dovolenke nechat takto potrapit. No uvidime, chjo...

@zoska ty si tuko, ved ta torta je kraaasna, vobec nepotrebujes profesionalov 🙂 🙂

garonka
22. feb 2011

@zoska jej krasna tortička vydarila sa ti a iste aj chutila 😵

garonka
22. feb 2011

@lenica81 si matne pamätam, si pisala, že si robila Vilkovi hraškovu kašu? ako sa robi? mňam

mmaarrttiinnaa
22. feb 2011

kočky ideme sa pochváliť čo sme dostali od starých rodičov matthyasko je cely paf

garonka
22. feb 2011

@mmaarrttiinnaa ja odpadnem aky je frajer na tom bude baby nahaňať, zlatučky je 😵 😵 😵

mmaarrttiinnaa
22. feb 2011

@garonka už nech je teplo vonku nech s tym beha po dvore v dome stale do niecoho naraža mame k tomu aj original motorkarsku bundu kozenu na ruke s lebkou nema chybu 😀

maminnka
22. feb 2011

@mmaarrttiinnaa kraaasa 🙂 nech si ten darcek uzije!

mmaarrttiinnaa
22. feb 2011

@maminnka ďakujeme už teraz si ho užíva veľmi rychlo sa naučil ked sa to zapína 😀

zucana
22. feb 2011

ty brdo aka motorka 😀 sak pockaj ked ti bdue chciet na normalnu sadnut takto ho viest uz za mlady 😅 tak ale nech si uzite teraz ako za stary 😀
no my spime...prvykrat bez mlieka zaspala....robila som jej sojove mlieko s kasou cerelnou a do toho mrkva, zeler a hovadzie akoze svieckova 😀
no a trochu sa ozimilo @maculik fusak ti treba ...a dufam ze to malemu prejde a ved bozkavat sa nebudu tak poprechadzat snad mozme 😉

lenica81
22. feb 2011

@garonka mnam sice je, ale nie pre Vilka... 😀 mi to po par lyzickach zacal odmietat... ale som uvarila vo vode so strucikom cesnaku, ten som potom vybrala a rozmixovala, myslim, ze aj zemiak som robila k tomu... a 2 platky sunky, no ale bez uspechu... 😔

lenica81
22. feb 2011

@mmaarrttiinnaa fuuuha... 😵 😎

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maculik
22. feb 2011

@mmaarrttiinnaa paradna stvorkolka, to uz aj taketo male robia? Ale to nie je na motorcek este, ci?
@zucana no ved presne, tak hadam prechadzka a ihrisko neuskodi 🙂 A mm som hovorila a ze bude rad, ked nam spravis sprievodcu, ako si spominala (teda ak budes mat cas) alebo aspon poradis, co vidiet a kam ist 🙂
a to fakt fusak treba? :( A ja som sa tesila, ze uz vezmem len deku... no co uz, tak ho poskladame do kocika.

my sme spali od pol12 a asi sa dobre vyspal, lebo ho prave pocujem vykrikovat, tak sa lucim 🙂

blumka
22. feb 2011

@mmaarrttiinnaa fiha tak to je ine faaaro 😨 😎

matesl
22. feb 2011

@maculik vyuzi to, nelutuj ho, ved oni sa vyspia inokedy, teda tvoj toho ma asi viac, no mojho to uspavanie preslo, ale tak bol maly chory, to nebol vhodny cas na oducanie ale teraz ked mi aj cez den vysi na prse, to uz je blbeeeee, do keluuu, al ensad keb bude teplejsie a budeme casto vonku aj zbudne 😅

juliakocka
22. feb 2011

ahojte babenky, poradte mi prosim.....mám taký problém, že moja ročná dcéra stále sa v noci budí, a pije bud vodu alebo mlieko...........aj 7krát.........myslím, že po roku by nemala v noci už jesť, ved si pokazi zuby......a potom cez den málo poje, lebo je v noci.....ako ju odučiť jesť?, či ju nechať vyrevať, či čo?

mmaarrttiinnaa
22. feb 2011

@maculik manžel povedal že je štvorkolka na motorček to sa nabyja ako mobil v zasuvke 😀
@juliakocka aj ja by som rada vedela ako odučit maleho v noci jest ja este kojim už iba v noci matthyasko papa aj 7-10 x zrcite nieje taky hladny to asi len zo zvyku ale ked mu nedam ta konec neviem co s nim ☹

jja
22. feb 2011

@juliakocka to mas odkial ze si pokazi zuby? alebo ze cez den papa malo pretoze papa v noci?

blumka
22. feb 2011

@matesl @maculik ja sice nekojim ale vzdy ked spim s juli ja tak to su otrasne noci a ked tam raz za cas ide mm tak mu prespi skoro celu noc, maximalne sa mu raz zobudi da jej mlieko a spia dalej...a na dalsiu noc ked som pri nej ja, znova neviem kolko budickov....ona si ma checkne ci som pri nej, niekedy zaspi ale musim ju hladkat a niekedy nespi, ako napr. vcera v noci o stvrej sme mali budicek a potom prespala pol dna....takze som uz mm povedala ze ked uz budeme v novom tak sa prestahujeme a vyskusame.....Terezka robila presne to iste a odkedy s nou zacal spavat mm tak mi prespala celu noc..

@juliakocka ty kojis alebo je Lucka na UM? lebo ak je na UM 7x v noci pit mlieko podla mna musi byt tazke na jej zaludok a potom z toho mozes mat zacarovany kruh, zobudi sa das jej mlieko, boli ju brusko, tak sa znova zobudi atd.... z vody sa jej zuby nepokazia, aj dospeli piju v noci vodu, ked su smadni...
vyrevat by som ju nenechala, lebo sa ti bude budit z toho ze zaspala s placom....podla mna to chce trpezlivost alebo najst nieco ine co ju upokoji miesto mlieka...teda ak je to UM...napr. hladkanim alebo tapkanim po ritke alebo neviem co vyskusas...

ak malu kojis a tebe osobne to nevadi ze v noci tolkokrat vstavas tak to neries..mm zuby nekazi...ak ti to vadi lebo si unavena a nieviem ake ine dovody, skus popytat manzela nech sa s tebou vymeni a ty chod spat do inej izby, mozno ked mala nebude citit z teba mlieko tak sa ani nezobudi....

sorry za dlhy prispevok...som tu rz za den tak nech na mna nezabudnete 😀

svetlankat
22. feb 2011

@mmaarrttiinnaa krasna motorka

svetlankat
22. feb 2011

@zoska krasna torta, ako od profesionala 🙂

matesl
22. feb 2011

baby kukate ten reflex? az sa mi hlava toci ☹

maculik
22. feb 2011

@matesl radsej to tu ani nepis, lebo budem rozmyslat nad kazdym ockovanim 😒

@blumka @matesl asi mate pravdu, asi to vyuzijem, ze je mm konecne ochotny, normalne mi to sam navrhol vcera ci predvcerom, ked sa Petik uz neviemkolky krat pred polnocou zobudil (a jasne, ze prso mu nemozem dat vzdy) a jemu pekne zaspal. Stacilo, ze lezal na posteli vedla postielky a Petik vraj len sem-tam zdvihol hlavu, kukol, ci tam mm je a o chvilu uz chrapkal. Takze mozno to vyuzijeme, ved sme si dali rodinnu izbu, tak by mala mat 2miestnosti, ja by som spala teda v tej druhej.

boli sme do pol6 v meste, isli sme rovno zo skolky, lebo vcera bola zase klasicka nakupna story - napisala som mm mail so zoznamom, co kupit, 3x som mu tam hrubo napisala, ze vytlacit (aj do predmetu), lebo naposledy si to sice precital, ale nevytlacil a potom mi volal z obchodu, co ma kupit. Tak vcera si to pre zmenu hned vytlacil, ale potom mal nejaky meeting, z kt. prisiel vytoceny a ze asi na ten zoznam tresol kopu papierov, ktoru potom tresol do kosa. Jasne, ze aj s tym zoznamom, co ale zistil az v obchode, ze ho nema. Takze v obchode kupil len to, co si spomenul a jasne, ze zabudol asi 5veci, z toho biele jogurty a vyzivy pre Petika (takze dnes papal visnovy zmiesany s bielym) a toaletak, ktory uz sme mali posledny.
Tak som to isla dokupit a sme sa trosku aspon presli po slniecku, ale som hotova, lebo chodit s Adelkou je dobrodruzstvo, ona ide ako slimacik, vsade sa zastavi, pozera po detoch, psikoch, zohne sa po konarik a popritom sa v kuse vypytuje dokola tu istu otazku, takze moje usi maju dost 😀 😀

lenica81
22. feb 2011

ahojte, tak sme po prvej baby party narodeninovej, boli sme tri maminy + decka, dosla aj @alex, za co velmi pekne dakujem... 🙂
bolo fajn, deti okukali vsetko, snad kazdu hracku vytiahli, no bol tu riadny organizovany bordel... 😀 aj sa nasmiali, hlavne my mamy z nich, aj si trosku poplackali, ved nehody sa stavaju... 😅 z obcerstvenia my baby velku skodu nenarobili, maminy si zjavne davaju pozor na liniu... 😉

a s tym spanim je to pravda, ak som s Vilkom len sama, tak je hore castejsie ako pri mm, ale zas aspon uz nepyta odo mna mliecko v noci, odkedy nedavame... 😔 a este k tomu aj zuby sa ozyvaju, tak je to teraz vesele...

@maculik pred 2 tyzdnami moj mm mal ist v sobotu doobeda na nakup, a ja som si lahla s malym, no nesiel, lebo nemal zoznam, ja som najprv nechcela zaspat, ale akosi to vyslo, tak sme obedovali o 6tej vecer... 😅 🙄 😀

garonka
22. feb 2011

@matesl čo bolo v reflexe? ja som bola v optime a tam v telke som zahliadla nejake babo ale nič som nepočula kvôli kriku 😅

andrea2603
22. feb 2011

@garonka buď rada, že si nepočula, aspoň ťa nemrzí, že očkujeme 😔
@lenica81 🙂 a nejaké foto bude?

garonka
22. feb 2011

@andrea2603 to bolo o tej vakcine MMR ? šľak ma trafi nedam očkovať joj 🙄 ja som taky strachopud

andrea2603
22. feb 2011

o všetkých 😠

lenica81
22. feb 2011

@andrea2603 bude, teraz sa Vilko kupe, dostane jest a sup do postele... dnes spal len raz, tak hadam o tej 8mej zalomi... 😅 a je dost vystaveny, tak hadam...

@garonka @andrea2603 moj mm cita rozne konspiracne weby a su tam take info, ze keby 10% bola pravda na tom, tak sa pos...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre