Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
8. dec 2009

gari , 😀 😀 😀 júúj ale som sa s chuti zasmiala... vidíš, tak si tam zažiješ aj kopec srandy. Ja som si práve prihriala polievočku zeleninovú s knedlíčkami. Zatiaľ som len odkázaná čo mi muž, alebo mama navarí, ja ich len z obývačky navygujem ako majú variť 🙂 strašne rada varím, ale teraz sa musia o mnňa druhí starať, keďže musím len ležať, hádam to ešte so mnou dva mesiace vydržia 🙂

loginka
8. dec 2009

ja som vcera pocula babatka , kde boli vedla na vysetreni klbikov, jaaaaaaj ten zvuk, doslova ultrazvuk 🙂
a ja to budem mat dvojmo, ozaj kde sa kupuju stuple do usi? 😀
ja som sa minuly tyzden napratala do auta, ked som chodila v dedine na injekcie ale raz ma tak pichlo, ze neviem, neviem, ale aj dnes sa chystam lebo nemam co jest a drahy dnes ma poker, takze az v noci pride 😒

zajtra poradna, aj sa tesim aj bojim, ale som zvedava akosu tam ulozeni, lebo Dominik kope vselikde a Laura len tak slabucko, tot nase mena 🙂 ale uz sa tak splhaju niekedy az k prsiam ci ako

suzon78
8. dec 2009

sranda, zdalo by sa, že tam máte steny z papiera...ja inak aj v dome počujem našich, ktorí majú spáleň nad nami, ako oco buchoce, keď chodí po izbe, aj ako sa s mamou rozprávajú, síce nerozumiem čo, ale je to také mrmlanie, niekedy mi to aj vadí, keď som unavená a chcem spať. Čo už mám, ale robiť, musíme sa tolerovať...ale niekdy si hovorím, že som asi mala odísť a bývať sama s mužom v paneláku, mali by sme viac súkromia a vlastný priestor.

suzon78
8. dec 2009

loginka... ☹ ja som tiež mala mať dvojičky, ale jedno sa prestalo hneď na začiatku tehu vyvýjať, ale som šťastná, že aspoň jedno sa udržalo. Mali byť dvojvaječné, neviem, akého pohlavia by bolo to druhé, ešte bolo maličké. Teraz už vôbec ani nevidieť gestačný vačok, úplne sa rozplinul. Ako to prežívaš? Dá sa to vydržať, ja som sa vtedy aj strašne tešila aj trošku bála, či by som to zvládla. Ale vraj lepšie je pre detičky keď sú dvojvaječné ako máš aj ty majú tak každý svoju placentu a teda svoj priestor na vývin.

alex
8. dec 2009

jéééj logi krásne mená ste vybrali 🙂

zucana
8. dec 2009

logi pekne mena ste vybrali...
gari po mesiaci od odberov takze asi tak o 2 tyzdne...
inak suzon ja mam 164 cm 😅
no a my byvame v takom kvazi roddinom dome vascom kde je 5 bytov a my sme navrchu a mam aj podkrovie...dole byvaju svokrovci, potom jeden mlady par a jeden byt prenajimany a potom 2 mlade baby...hned vedla je dalsi dom v ktorom byva rodina s 2ma chlapcami jeden ma 3 a druhy 10 no aten strojrocny to je strasne ten vrieska a reve ked nema po voli ze to neni az normalne...a ktomu sa prida jeho matka a svokrovci ktori byvaju s nimi...najhorsie je to v lete ked vsetci hukaju vonku a potom sa ospravedlnuju....

suzon78
8. dec 2009

zuci...ja 161cm, tažke ešte menší krpec 🙂)), máš asi lepšie autíčko, mi máme Fiatík Punto, síce je to také autíčko pre ženy, ale fakt nedočiahnem 🙂
Takže hovoríš, taká klasická talianska rodinka 🙂, temperament sa nezaprie.

alex
8. dec 2009

Zuci, taliani sú hluční, sa vraví, tak títo to potvrdzujú... Hádam keď bude v baráku bábo, budú trošku ohľaduplnejší.

loginka
8. dec 2009

alex dik, no bola to fuska, hlavne chlapcenske - to vymyslel manzel, Lauru som mala od zaciatku

suzon, aj ja som bala aj sa bojim, ale utesujem sa ked to vydrzali ine musim aj ja, s tymi dvojvajecnymi je to pravda, ale verim ze si zvykneme a budeme hovorit ako ine maminky zeby to nemenili, hlavne ked sa potom pekne vyhraju, no ale dovtedy treba zatat zuby, tebe sa skratil krcek?
ja ho mam uz asi 2 mesiace zmakceny, naposledy na pol prsta, a dr ma vysetruje palpacne

garonka
8. dec 2009

zuci ja idem teraz ten týždeň na odbery na cmv a hepatalky a neviem sa rozhodnuť ktorý deň pôjdem 😀

garonka
8. dec 2009

alex aj španieli su hluční ale až veľmi my sme tam boli u draheho sesternice minuleho roku a v reštauracii vreskot, smiech a čo ma prekvapilo s plnymi ustami aj spievali 😀 ale bolo pekelne horuco 36 stupňov 😕

alex
8. dec 2009

No my sme nazačiatku mali úplne iné mená, ja som chcela Alexa a mužík Samka, tak nakoniec sme sa dohodli na Jakubovi a už mu to tak prischlo, že si neviem iné predstaviť. Ale pýtala som sa mužíka, že či by nechcel aby sa volal po ňom, Miško. Mne sa to meno strašne páči, ale nepáči sa mi, keď sa deti volajú po rodičoch, no viem, že mužíka by to veľmi potešilo, tak povedal, že nie, že až druhý syn 🙂

garonka
8. dec 2009

loginka prekrasne mena 😉 😉 😉 😉 i moja neterka chce Lauru no uvidíme čo v brušku mame či pinďura lebo šušulu lebo jej sa Laura veľmi veľmi pači 😉

garonka
8. dec 2009

alex aj môj drahy sa vola Miško 🙂 a dokonca i jeho otec i dedo i pradedo i prapradedo no a svokra sa tešila ak bude chlapček aby pokračoval v tomto no som zarazila bude Tobiás a hotovo 🙂

suzon78
8. dec 2009

logi, ja som sa tešila na dve keby boli, odbila by som si to tak jednou ranou, neboj už si za vodou, za chvíľu to už bude za nami. No ja som kvôli syndrómu miznúceho dvojčaťa od začiatku PN, potom mi vznikli hematóny, bola som v nemocke, lebo som krvácala, no a teraz ku koncu sa mi rýchlejšie skracuje krčok mám ho 36mm a CS2, ale hádam to už dotahnem do šťastného finále..

martulanr
8. dec 2009

ahojte nestiham vas citat 😀 mozno vecer dobehne

v poradni pohodaaaa akurat zelezo nam chyba ☹ tak nam predpisal krabicku uz sa "tesim na zápchu" ale hadam kilo mandariniek to urobiii 😀

maly sa nam konecne obratil hlavickou dole taka som rada

išla som si kupit župan a nočnu košelu ale nekupila som lebo sme museli krpateho po obchode nahanat tak mozno zajtra 😀

suzon78
8. dec 2009

alex, s menom som mala aj ja dlho problém, dlho som vyberala, svokra sa tiež montovala, žiadne sa jej nepáčilo, ale diktovať som si tež nenechala no a naši sa radšej nastarali, lebo vedia, že ja si aj tak urobím podla seba 🙂

garonka
8. dec 2009

baby idem kuk rozpravku som si z netu posťahovala asi 5 😀 no kedy to stíhnem pozrieť som zvedava 🙂

alex
8. dec 2009

nám sa svokrovci do výberu mien nemiešali, len svokor poznamenal, že sa mu páčia pekné slovenské mená, žiadne vymýšlance. Inak sa im náš výber páči. Moja mamina trošku krčila nosom, keď sme povedali, že Jakubko, ale už si zvykla. Ja mu do bruška hovorím Kubino 🙂

maminnka
8. dec 2009

to ste takmer vsetky uz doma? hmmm, ja pracujem a asi budem co najdlhsie, minimalne cely januar urcite, aj ked nastup na matersku mam 17.1. Mam 42 dni dovolenky a ani tu si nemam kedy vycerpat...

suzon78
8. dec 2009

sorry alex tá odpoveď mala byť pre garonku s tým výberom mien. Inak Kubka si si veľmi pekné vybrala.
gari - pa a príjemný relax

alex
8. dec 2009

garonka pa pa a príjemné oddychovanie pri rozprávočkách 🙂

maminnka a to prečo tak dlho??? 😨

olifcek
8. dec 2009

martu Ty to mas s malym vesele 😀

i my byvame v panelaku ale nastastie je tu v celku tisko. len v noci, ked je uz vsade tichucko, pocut jedneho suseda nad nami chrapat, ale velmi slabo to pocut, takze nerusi, ale je to vtipneee

martulanr
8. dec 2009

maminka daj si dovolenku preplatit 🙂 ked ju nevycerpas prepadne ti co je uplne zbytocneeee

suzon78
8. dec 2009

maminnka - klobúk dole, že to zvládaš a to máš ešte doma jedného krpčeka 🙂, tehotenstvo máš ale potom bezproblémové ani bruško ti netvrdne, keď si tak vyťažená?

maminnka
8. dec 2009

Alex, tato firma, kde robim, je moja a pred par tyzdnami mi odisiel klucovy clovek, co ma vedel zastupit v cca 90% prace. Teraz ma nema kto, ostatni ludia v time to nevedia. Nova zienka nastupi buduci tyzden a vies, ako to je , spolahnut sa na noveho cloveka, je tazko. Dovera sa neda vybudovat za par dni, ani tyzdnov. Tak to je teraz narocne, makam za dvoch a vyhladovo sa to neviem kedy zmeni :(

maminnka
8. dec 2009

Suzon, vobec nemam bezproblemove tehotenstvo... prave naopak.

alex
8. dec 2009

no tak v tomto prípade chápem, predsa si niečo buduješ už nejakú dobu, tak si musíš byť istá človekom, ktorý ťa má zastúpiť. A v čom podnikáš?

Ale samozrejme nič netreba preháňať, takže opatrne.

suzon78
8. dec 2009

maminnka - tak to ťa obdivujem, dopraj si však aj relax, vieš ako sa hovorí, všetci sme nahraditeľný, ale chápem, je to iné, keď je to tvoja firma, chceš, aby všetko fungovalo ako má.

martulanr
8. dec 2009

maminka tak klobuk dole oddychovat mas 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre