Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
28. dec 2009

olif, super...ja som tam prvy tyzden bola bez netu, som tam umierala nudou, potom sa to uz dalo zniest 😉

matka331
28. dec 2009

ahojteeee....celee sviatky som tu nebola ale so vas uz docitalaa 😀 😀
olif malicka je kraaasnucka 🙂
vsetky tu piseete ze vase babetka majjuu uz okolo 2000g a moja malick ama len 1700 je to v poriadkua lebo ma maaalo???lebo aj moja mamka mi povedala ze ej to malo tak ja neviemm..
a viete co sa mi stalo som si popalila teh.knizku na sviecke al enic dolezite nezhorelo myslite si ze mi doktorka moze dat novuu knizku a prepisat z tej starej?

selyma
28. dec 2009

matka, ja neviem, ci je to dost. 30 tt mala moja 1400 g. Ale urcite je to v poriadku. Ved doktor by vravel
Olif, chcela som sa ta opytat, ako oni krmia Olivku, z flase? To by asi nebolo velmi dobre. Uz si ju mala na rukach, ci este stale je pod tym svetlom

mmaarrttiinnaa
28. dec 2009

ahoojte ja som si bola v nemocnici po tu zabudnutu tehu knizku potom v poradni stav sa nezmenil stale som otvorena na 2 prsty ale aspon sa neotvaram dalej stale mam kludovy rezim lezat musim este aspon 3tt vydrzat 🙂

matka331
28. dec 2009

matka ja ti drziim palceky aby ste vydrzali co najdlhsie

mmaarrttiinnaa
28. dec 2009

a este som zabudla na utz doktor videl ze malicky ma otočenu pupočnu šnuru okolo krku 1x ale ani sa nečudujem ked sa tam tak kruti tak neviem ci sa vymota ci co

Inak kocky (hlavne vychod) nikto nebude rodit v Presove lebo ja co som tam teraz lezala som celkom spokojna s lekarmi aj sestrickami 🙂

mmaarrttiinnaa
28. dec 2009

dakujem Matka 🙂 snazime sa

blumka
28. dec 2009

martinka,len pekne oddychuj..budeme spolu..mame rovnako terminy, takze obidvne musime rovnako vydrzat 😉
matka, moja Juli, mala pred tyzdnom 1500-1600 g a lekar povedal ze idealna vaha...a za tyzden narastu zhruba o 100-200g, takze myslim ze to je v pohode..aj tak ta vaha je len orientacna 😉

mmaarrttiinnaa
28. dec 2009

idem si ja na hodinku zdriemnut nejak ma rozbolela hlava 😒

suzon78
28. dec 2009

Ahojte... 🙂
tak som sa vrátila od doktora, bola som v nemocke priamo u primára, keďže moja doktorka medzi sviatkami nerobí. Zobral mi výtery, výsledky budú až v stredu. Zatiaľ mi predpísal candibene čípky a mám stále používať zvonka mastičku canesten, moc ale nezaberá. Vraj to nemám také hrozné a nevidí sa mu to na mykózu, uvidíme v stredu až prídu výsledky. Inak bol zlatý skontroloval krčok - zatiaľ drží i keď je trošku mäkší, ale že to je v pohode, urobil mi aj utz , malá je našťastie stále dole hlávkou a váži už 2400g , iný macko 😉 , ale už by mohla aj spomaliť. Ďalšiu kontrolu mám 5.1:, posledný krát u svojej doktorke, potom už budem chodiť do nemocky...

matka - neboj každé bábo je iné a aj utz, nie je 100%, skús trošku viac papať, ale zase ,ak by si mala na silu, ani to neni dobré, neboj ešte má čas pribrať, vraj až posledné týždne bábenka najviac priberajú. Tú knižku si myslím, nemal by byť problém vymeniť, len popros sestričku, keď ju uvidia, možno ju vymení aj sama, stáva sa aj horšie 😉

martulanr
28. dec 2009

ahojte ja sa uz len kotulam od sporaku ku gauču 😀 uz sa neviem dočkat 5.1 aby som vedela kolko ma ten moj špunt 😀

Olif mala je nádhernáá

martinka ja som bola pred prvym pôrodom odtvorena na 2 prsty a za dva dni som rodila ale ty oddychuj vyloz nozky nech ta obskakujúúú

garonka
28. dec 2009

ahojte 😵

tak som vas dočítala 🙂

no sa bavíte o vahe vašich ratolesti a ja vôbec neviem aku vahu ma naš chrust, snaď asi taku aku ma mať 😕 inač včera som stretla maminu znamu cely čas ma okukovala no nepríjemne mi to bolo, ešte dobre, že to riešim ponožkami naopak, a dnes mi mamina trepne že tete sa vidím nejaka veľka či čakam dvojičky 😠 hlavne, že som pribrala len 8kg všetko šlo do bruška a do stehien 😅

inač baby vas netrapi obžerstvo? nerozumiem čo mi dnes je ale naložím si plnu porciu tarhone s kuracim mäskom a za pol hodinku som do seba naladovala jogurt so sladkym rožkom, banany a ešte ma čaka jablko 🙄 furt by som len jedla, a v noci som dostala pekelnu chuť na puding no urobila som lebo vraždiť by som šla 😀

suzi, no som rada, že kontrola dopadla oki 😉

olifcek
28. dec 2009

Babo v posl.mesiaci uz len pribera, takze pohoda, Matka. A jo, mala papa z flasky, ale ma speci cumel, kde musi tahat aby mliecko mala, netecie jej same

suzon78
28. dec 2009

ahojky gari - maličké si teraz pýta, začína naberať tuk, tak to je dobre 😉 , že ti chutí, ja ráveže papám stále rovnako, dokonca som 2 týždne ani nepribrala a vidíš malá i tak rastie, je to zvláštne asi si viac berie zo mňa...jediné čo ma trápi, ale to je skôr kozmetická vada, že na stehnách mám dosť nepekné strie a vytvorili sa mi ďalšie dva hemeroidy 😖

suzon78
28. dec 2009

ahojky olif - tak to je super cumlík, malá si tak stále cvičí sací reflex, aby nezabudla potom aj z prsníka ťahať, mliečko máš už biele?

garonka
28. dec 2009

suzi i ja mam strie a keby som odfotila tie moje stehna tak by len všetky baby pozerali 😎 hlavne, že som sa natierala stále no neda sa to ovplyvniť ale dôležite je, že babenka rastu, hoci ja neviem vahu svojho 😕
inač ja mam racionalnu životospravu ale jem neskutočne, už mi to pripada divne prečo som stale hladna 😅

garonka
28. dec 2009

olif moja v nemocke ťa držia už len kvôli malinkej alebo kvôli tej karantene prasačej chrípky?

suzon78
28. dec 2009

gari myslíš, že nám tie strie po pôrode zmiznú? Ja sa tiež natieram špeci krémom a nezaberá 😒 , ale naozaj hlavne, že bábenká sú v poriadku 😉

teuska
28. dec 2009

Caute babulky 🙂 Garonka aj ja mam pazravku. Dnes sme mali na obed bryndzove halusky a muz prisiel domov neskor a ja som si stale priberala a priberala a jemu skoro neostalo 😀
Inac u mna sa uz prejavil zahniezdovaci syndrom 😅 😅 😅 zacala som upratovat spalnu 😀
Baby ja sa chcem opytat, ci aj pri druhom dietati sa dava ten prispevok pri narodeni a kolko to je.

garonka
28. dec 2009

suzi tie červene potvory vraj len vyblednu nezmiznu uplne a ja som si povedala, že ako v lete na seba oblečiem kraťasy, snaď nebudem chodiť ako Arabka zahalena, no hlavne, že našim malym je dobre. A aky krem používaš? Ja mam teraz olej babylove z Dmky a na ňom píšu že aj po pôrode sa treba olejovať, ah jaj veď nato nebudeme mať čas 😒

garonka
28. dec 2009

teuska, čauko, mňam bryndzove halušky by som si dala hneď 🙂
aj postieľku si nachystala? ja som vyprala veci maleho a večer ich požehlím 😀
jasne aj pri druhom je ten príspevok aspoň myslím a je to asi 20 000 sk alebo viac

teuska
28. dec 2009

no postielku este chystat nebudem, lebo mame strasne malu spalnu, tak az ked budem v porodnici otecko musi pripravit, len dufam, ze to nedopadne ako pri dcere, ked sme prisli domov z porodnice, tak este postielka schla od laku a mala spala vo vanicke 😀

garonka
28. dec 2009

teuš fíha tato je šikovny 😀 😀 😀
a čo si take v spalni upratala? snaď nič ťažke

suzon78
28. dec 2009

gari, tak si budem musieť na ne zvyknúť, čo už 😒 , mne poradili v lekárni Elasti-Q exclusive, na bruško som si ho dávala, hneď, ako mi vykuklo a možno aj preto na brušku strie nemám, ale je pravda, že na stehná som si ho začala dávať, až keď sa mi strie vytvorili, čo už je neskoro, nečakala som, že mi tam vzniknú...

teuska
28. dec 2009

Len sa snazim prekladat veci a robim nejake miestecko pre tie malicke 😝
Ale energie je viac ako sily 😝 Garonka to bude radost zehlit tie malicke vecicky. Mas uz nachystane aj do porodnice?
Ja najskor urobim miesto a potom pojdem k sesternici, tam mame odlozene nejake veci po dcere a kuknem to a az potom budem dokupovat nove. Takze zatial mam pre maleho doma jeden svetrik, ktory sa mi podarilo ustrikovat teraz. 😀

garonka
28. dec 2009

suzi a tvoria sa aj na prsiach a niekomu aj na zadku, no je to len v pokožke pozri niektora priberie 20kg nepoužíva kremy a pokožku ma krasne zamatovu a niektora priberie pomaly 8kg a strie ma všade a kremuje sa stále, to je môj prípad, je to len v elasticite pokožky 😕
ale jedno je iste, že v lete plavky na seba nenavlečiem a nebodaj ešte dvojdielne

suzon78
28. dec 2009

no my sme už postieľku postavili, máme ju v spálni, dnes nám prišiel prebalovací pult, ale je to iné "hebedo" strašne veľa priestoru zaberie, teraz ma aj mrzí, mohla som sikúpiť len podložku a vaničku..

garonka
28. dec 2009

teuš, ja som niekedy mala rada žehlenie doslova som zbožňovala žehliacu dosku a kopu prádla 😀 ale teraz? detske vecičky sa mi zdaju veľmi ťažke žehliť 😎 hlavne tie male košieľky
veci do pôrodky zbežne mam ešte mi treba jedno balenie vložiek, i podprdu na kojenie, a nočne košele, skratka to stále odkladam, ale v stredu to istí, že si pomaly nakupim aby som mala doma nachystane a neveľmi sa mi chce do obchodov začali vianočne vypredaje tak je tam chaos 😒

garonka
28. dec 2009

suzi aky je to pult? na stojane? ja chcem podložku že ju pripevnim na postieľku ale riešim dilemu kde babo kupať lebo kupeľňu mame malu tam sa nezmestí už nič

mmaarrttiinnaa
28. dec 2009

martulanr nestras ja este nechcem rodit 😒

kocky ja mam strie od prveho tehu urcite ak sa urobia uz nezmiznu

teuska prispevok pri narodeni dietata je rovnaky pri prvom druhom a tretom dietati 25 tisic korun donedavna bol len na prve dieta teraz je na prve 3 deti aspon tak mi to povedala ta pani na urade

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre