Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
3. jan 2010

idem spinkat, dobru nocku 😉

evita747
3. jan 2010

Ahoj Alex, na Antolskej asi...planovala som na Kochovi, mali ho otvorit v januari, ale posunuli to vraj na jul 🙂

matesl
3. jan 2010

no aj ja uz pomaly myslim na porod...tak pred spanim si to predstavujem, ale to sa asi ani neda...heeheeemusis zazit 😅
ale hovorim si zvladli ine, zvladnem aj ja 😎

maculik
3. jan 2010

Ahojte, ja nemozem spat ☹ Uz 1,5h som sa prevalovala v posteli, neviem sa ulozit, stale na mna nejde spanok, tak som prisla vybavit par mailov, aspon na ne zajtra (teda uz dnes 😉 nezabudnem.

blumka, no ved mne sa to tiez zda vela. Preto hladam nejake take okolo 15, max.20Eur. Mozno poprosim mamu, nech zajtra pozrie u nas, ked bude kupovat tu perinku a ciapocku pre maleho, tak hadam tam zozenie.
Pri malej som tiez mala take lacne, aj ked to priamo neboli na kojenie, ale take na rozopinanie, no nebolo to velmi pohodlne, teraz chcem tie priamo na kojenie.

a presne ten pocit, ze nevydrzim do terminu, som mala dnes aj ja. Vlastne uz par dni sa citim tak divne, ale este nie uplne na porod (teda dufam, lebo pri malej som ziadne pocity nemala, proste to prislo). Chcem vydrzat este aspon 2t, kym dojde svokra, a potom uvidime. Len manzel uz ide naspat do prace, takze uz nebudem moct lezat, tak dufam, ze maly vydrzi dnu aj napriek mojmu neoddychovaniu...

maculik
3. jan 2010

blumka, toho Milionara sme pozerali min.tyzden, super je to. A Pottera tiez, nie je to zle, ale kniha je ovela lepsia.

a my tiez spavame spolu, aj ked je manzel chory, nastastie nebyva casto. V obyvke spava len vtedy, ked sa velmi pohadame a on zacne trucovat. Ale ani to sa uz veeelmi dlho nestalo, klop klop 😉

evita vitaj 🙂

olifcek
3. jan 2010

bru nocku

olifcek
4. jan 2010

bre ranko...

uz mame zasebou ranne kojenie, hoc len 25ml, ale predsa, i z flasky som drobceka dokrmila, chi...je tak zlatunkaaaa...

aku ste mali noc?

andrea2603
4. jan 2010

dobré ránko,
olif tak sa maličkej darí, super 🙂
noc bola strašná, večer neviem zaspať, potom 3krát na záchod a ráno o 5.00hore 😖 .
Dnes začínam môj posledný pracovný týždeň a potom hor sa na MD.

zoska
4. jan 2010

ahojte kočky 🙂
no ja tiež noc nič moc...nedalo sa mi zaspať, len som sa prevalovala, potom na wc-ko som behala, teplo mi bolo, potom smadna...a ked som zaspala a prevalila sa na chrbat tak zacal do mna muz stuchat ze si mam na bok lahnut....on je teraz mudry, cita uz druhu knihu o tehottenstve a starostlivosti....furt ma prikryva, aby mi zima nebola, aby mi na krize netahalo.... no zlaty je, len ja som nanho potom hnusna, ked ma zobudi 😝

Janulka, ja mam depku kvoli skole tiez...zajtra skuska, bud. tyzden druha a potom musim pisat diplomku, zatial mam 1 stranu 😠
a trojo statnic jeden den na zaciatku juna...takze od marca sa mozem zacat ucit kazdy den ak to chcem stihnut...a najhorsie je ze sa neviem donutit...

no nad porodom nerozmyslam, blokujem myslienky, hovorim si ze je to jeden den a musim to vydrzt, vieda nepozeraam...
vcera mi 3krat stvrdlo brusko, ale vzdy len na par sekund, tak hadam vsetko o.k., mala si uz par dni robi asi aerobickovy kurz v bruchu...dufam ze sa aspon otaca hlavickou

blumka
4. jan 2010

dobre ranko
no ja som tiez zle spala...od stvrtej do pol siedmej som sa len prevalovala a potom som tak tvrdo zaspala, ze sa mi nechcelo vstavat

olifcek
4. jan 2010

vydrzte baby, bude horsie 😀 😀

ale nie, prepacte..vydrzte, uz len par tyzdnov a bude to prima ;o) 😀

teuska
4. jan 2010

jej babule dobre ranko 🙂 Vidim, ze nie som sama, ca sa cele noci prevaluje. Baby ja ked spim na boku, tak ma boli brusko, tvrdne, picha a hroza. Jedine na chrbte a aj to ma obcas maly tlaci priamo na zaludok. A potom ta hnusna kyselina 😝 Takze zatial sa ako, tak vyspim jedine v polosede. A aj to len take 4 hodiny a dost. A od vcera sa citim cudne, mam fakt dost blby pocit, snazim sa ho odohnat, ale nepomaha 😠 Vydrzat este aspon mesiac 😉

supi
4. jan 2010

Dobre rano, tak vidim ze aj vy mate podobne noci ako ja 😀 uz tyzden som sa nevyspala co sa nemozem ulozit a ked aj na chvilu zaspim tak bud musim na zachod alebo sa zobudim na krce, a najnovsie aj krce v lytku, to sa potom metam po posteli 😀
Skolu som ja musela prerusit na rok, vo 4.roc. ,ale mali sme tento semester vela skusok a vycvikov a ja som hrozna stresacka a nechcela som malu zbytocne vystavovat mojim stresom tak som to prerusila a pojdem zase od septembra ale uz na externe. Tie 2 roky chcem este dobojovat...

A uz mam taky divny pocit ze to nebude dlho trvat, v noci som sa zabudila na to ze si uz fakt musim zbalit tasku.
A to stale neviem co, uz som toho tolko precitala a mam z toho akurat chaos bo vsade chcu nieco ine...

maculik
4. jan 2010

dobre ranko 🙂
tak vidim, ze sama v noci nebuntosim... Ja som si sice o 1 znovu isla lahnut, ale zaspala som az okolo pol4, potom o 5 uz mala pytala mliecko a este som spala asi 1,5h. Takze spolu cca 3h, no hotova som.
Vladko uz je v praci, isiel aj do jasli spytat sa, kedy mozeme zacat, tak som zvedava.
Akurat som volala so svokrou a spomenula, ze musim este kupit malemu ciapocku na cestu z porodnice, tak sa hned ponukla, ze ustrikuje taku teplu, aj so svetrikom. Tak som rada 🙂

lienka2
4. jan 2010

uff.. co to bolo dnes za noc? 😅 ja som tiez poriadne nespala.. az dakedy nadranom o stvrtej som zaspala.. dovtedy som sa prevalovala a premyslala, co este vsetko treba pokupit a ci maly vydrzi v brusku co najdlhsie, co a ako v porodnici a tak.. 😖 dufam, ze dnes to bude lepsie, nech sa aspon trocha vyspim..

matelko1
4. jan 2010

ahojte.
baby ani ja neviem co to bola za noc.celu noc som sa len prehadzovala.
ahoj lienka.tak co si pripravena?krati sa nam to,ze?mas vsetko pripravene?

matelko1
4. jan 2010

a to viete,ze loginka uz ma babatka?narodili sa 2.1.2010 ma chlapceka aj dievcatko.narodili sa malinky 1700g,1800g v 33 tt.

lienka2
4. jan 2010

ahoj, matelko 🙂
teoreticky mam vsetko pripravene.. pre maleho urcite.. pre seba nejake veci do nemocky tiez, ale stale neviem ci si vybavovat lekara alebo nie.. a este nejake veci treba dokupit.. ale bola som chora, takze to musim dobehnut tento tyzden..

garonka
4. jan 2010

ahojte 😵

ja som spala ako dudok kym sa mi neupchal nos a tak sme mali nočnu 😅 ani sprej do nosa si neviem strieknuť 😅 tak si schrupnem poobede keď mi to susedia dovolia, začali prerabať byt ah jaj,

lienka v ktorej nemocke budeš rodiť?

garonka
4. jan 2010

matelko no jasne, že vieme a tešíme sa všetky 😵 😵 😵 😵 babenka maju krasnu vahu 😉

matelko1
4. jan 2010

lienka aj ja som rozmyslala,ci si vybavit porodnika,ale na gynde mam kopec znamych a tie mi povedali,ze ked budem mat cisarak,tak to je pre mna zbytocne,takze asi tak....a nakoniec som si povedala,ze co lekar,ved aj tak najviac prace tam robia sestricky,tie sa staraju o pacientku.

lienka2
4. jan 2010

garonka, na rastislavke urcite.. len neviem ci si vybavovat lekara..
matelko, to mas pravdu, ze najviac roboty si odrobia sestricky.. mne ide skor o to, aby sa o mna pred porodom staral jeden clovek, ktory vie ako sa situacia vyvija a nie kazdy tyzden aby ma prezeral niekto iny a potom ti stale nieco ine povedia.. 😖

matelko1
4. jan 2010

lienka ano,to mas pravdu...to nemam ani ja rada,ze kazdy sprta a kazdy povie nieco ine.

lolka
4. jan 2010

cafte, citam, ze ste sa viacere zle vyspali 😒 ja sa uz pravidelne v noci budievam a niekedy neviem zaspat, a dost ma bolieva kostr 😒 no, co uz narobime, este par tyzdnov a bude to lepsie - aj ked aj potom sa asi nevyspime 😅
ja som prave hodila do pracky plienky, lebo este ich nemam oprate. a tento tyzden musim oprat aj vecicky pre babo.
o 13.00 sa chystam do Ruzinova, mala by byt prednaska o porode, tak uvidim ci bude, lebo sa na nu neobjednava.... 😕 no, keby aj nebola, s muzikom som nas objednala na kurz s prednaskami, tak info mame iste.
baby, mate uz podprsenky na kojenie ?

lienka2
4. jan 2010

lolka, ja podprsenku nemam este, ale chystam sa tento tyzden ist mrknut.. len neviem aku 😒

garonka
4. jan 2010

lolka i mňa boli panvova kosť ak dlhšie pochodím a potom sadnem je to pre mňa utrpenie sa postaviť a božechraň ešte aj v posteli sa pretočiť na druhy bok, no hadam to po pôrode ustupi lebo chodím ako kačka bolí to ah jaj
ja mam jednu podprdu na kojenie, košík sedí ale pri zapnutí ma tlačilo tak som to vyriešila pasikom na rozšírenie podprdy, veď dozadu nik nepozera a košík pekne pri kojení odopnem 🙂
a teraz nosim obyčajnu podprdu bez kostic lebo tlačila ma bruško 😅

matelko1
4. jan 2010

lolka tak ja uz mam vsetko poprate,vyzehlene,odlozene v skrini.ja som sa poponahlala,lebo predsa cakam dve a co keby nahodou to na mna skor prislo 😵
podprsenky mam.

lienka2
4. jan 2010

garonka, a kde si kupovala tu kojenecku podprdu?

garonka
4. jan 2010

leni jednu som kupila v obyčajnom číňaku na Mieri ako je obchod Billa a hore na poschodí je ten čínsky obchod ale sa mi zda na mne akasi divna, tak kupim ešte jednu síce videla som aj v Mark & Spencer a aj v H & M ale drahe sa mi zdali, okolo 700 sk

matelko1
4. jan 2010

lienka ty uz nechodis do tej nasej temy kde sme zacinali?...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre