Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

julietka
4. jan 2010

olifcek takze to aby sme si davali pozor na kychanie 😅 aby sa nam plodovka nespustila 😉
no ja sa obavam najviac tych bolesti veru, som taky posero..no nejako to prezit musime, skoda ze sa nedaju tie babatka vysmrkat cez nos 😀

blumka
4. jan 2010

maculik, ja asi tak klasicky...bodynko, dupky na to svetrik a do nejakeho overalu alebo do fusaku ak ho uz budem mat doma, do autosedacky a ak bude v aute zima tak Juli prikryjem dekou a ak nie tak nie...
no a jasne ze ciapocku...mozno dve, tenku a hrubu..uvidim ako bude vonku

matka331
4. jan 2010

ahojte babenky.....vpvomrade chcem zagratulovat loginke a k zdravyym babetkaam
dnes som bola na poradni som spominala doky ten ruzovy vytok takma vysetrila a objavila neaky zeleny vytok tak mi spravila vyter a dala vaginalne cipky...a povedala ze malicka je este stale kp...a ze je uz velmi malaa pravdepodobnost ze sa otociiii.....a sa jej pytam ci budem rodit cisarakom ze ked je tak otocenaaa a ona ze nemusiim ze je to dievcatko...neviete ako je to stym cisarakom ked su deti otoceneee kp?

zucana
4. jan 2010

baby tu snezi ...vela ...idem asi nejaku rozpravku za chvilu kuknut a zehlit len musim zavolat svokru nech mi znese zehliacu dole 😀

maculik
4. jan 2010

blumka, to mas super, ze manzel moze ostat s vami doma. Moj nemoze a este k tomu bude mat zase vela sluzobiek, preto by som bola s malymi velmi casto sama (teda okrem tych 2t, co dojde svokra a mozno nasi v marci na vikend).

zuci, dobre, ze si radsej pre pokoj duse bola a vies, ze je to ok 🙂

Jej julietka, ty tiez cakas dvojicky, pozeram. Mena uz mate vybrane? A matelko, vy uz mate?

blumka
4. jan 2010

juli, ze vysmrkat cez nos... 😀 😀 😀 😀
matka, ja len viem ze chlapcov KP robia automaticky cisarakom, lebo pri normalnom porode sa im mozu poskodit vajicka..ale u dievcatiek to tak nie je, tak preto dievcatka sa mozu rodit KP

julietka
4. jan 2010

zoska ty mas ake peknucke mini brusko, kde sa ti tam ten drobcek pomesti 😵

blumka
4. jan 2010

no macu, my sme sa tak dohodli, ze teraz v januari bude s nami doma, aby sa Juli neponahlala prilis na svet, ale potom od marca uz aj tak nastupuje do prace, cize bude mat klasika 40 hodinovy tyzden, plus do toho stavba, takze sa psychicky na to pripravujem, ze od toho marca uz bude viac prec ako doma a budem to musiet zvladnut sama...ale zas ked to fakt uz nebudem zvladat, odvezie ma k nasim a budeme mat obaja klud..on na stavbe a v robote a ja u nasich 😉

julietka
4. jan 2010

maculik jasnacka mena uz mame 😉 Ninka a Samko, jedine ze by sme to zmenili este ked sa narodia, ale uz ich tak volam dlho tak asi je mala pravdepodobnost zmeny. Vsetky mena co by som chcela ine uz mame v rodine, a nechceli sme aby sa opakovali tie iste mena, nech je nieco nove 🙂
a vas malinky ako sa bude volat? A vidim ze mate uz Adelku, to je tiez krasne meno pre dievcatko, nam sa este aj Emma pacila ale v okoli ich je uz vela..

maculik
4. jan 2010

aha, uz som si precitala na dalsej strane 😀

mne ultrazvuk robia pri kazdej poradni. Tak isto to bolo v Luxe, myslim, ze za cele tehu mi nerobil len 2-3x, inak vzdy aspon pozrel, co a ako. A teraz vzdy pozrie a zmeria hlavicku a brusko. Prietoky mi robili len v Luxe, tu v Nem nerobia, ale ctg chodim od 30tt kazdy krat (takze teraz kazde 2t).

julietka
4. jan 2010

matka aj ja som pocula presne to iste co pise blumka o tej polohe KP pri chlapcoch a cisaraku, takze urcite to pravda bude 🙂

maculik
4. jan 2010

blumka, takto som aj ja rozmyslala, ved ked rovno z nemocky pojdeme do pristaveneho vyhriateho auta, tak ho nebudem zbytocne babusit.
juli, zatial vedie Jakubko. chceli sme Martinko, ale nie uplne nam to sedi, tak zatial Jakubko. POtom by to bolo tak, ze 24.7.by manzel oslavoval meniny, 25.ja narodky a maly meniny a 26.ma narodky Adelka 🙂

maculik
4. jan 2010

juli, pekne mena ste vybrali. Samko sa aj mne paci, ale manzel nechce a aj tak uz ma toto meno "rezervovane" segra 😉 😀

no, ideme my zase von aspon na pol hodku, krasne svieti slniecko na ten sniezik, tak ideme. Pa zatial 🙂

julietka
4. jan 2010

maculik aj ja som chcela Martinka 🙂 ale muzik zahlasil ze sa tak uz vola moj brat, takze nepreslo..Jakubka chcu nasi znamy uz dlho tak im to nebudeme brat a vola sa tak aj susedov maly syncek..

olifcek
4. jan 2010

x;o(( malicka sa tak snazila pusinku otvarat, prisat sa, a ja nemehlo, nevedela som jej prsnik dat, teda bradavku a dvorec, az sa mi unavila.sestricka prist nemohla, mali frmol, takze ani pomoct nemal ktox;o((( je mi z toho smutno...budem ju krmit len z toho, ktory uz mame nacviceny a az zosilnie, potrapime sa s opacnym, s tym, ktory jej zatial neviem do pusy dat x;o((((

kurnik sopa...idem najprv kupit vitaminky, bo dosli a paq odsat....

blumka
4. jan 2010

olif, netrap sa... aj to zvladnete 😉
mne napr. terezka odmietala jeden prsnik uplne...kojila som z neho len ked bola zaspata alebo hned nazaciatku a potom som jej dala druhy... 😉 ono na to fakt treba vela cviku, kojenie nie je automaticka zalezitost...ale urcite si s tym poradite, ved ste bojovnicky 😉

olifcek
4. jan 2010

blum ved to, moja malicka ma neodmieta, neskutocne moc sa snazi, a ja jej neviem pomoct...vyberiem sa teda do lekarne, ze si kupim klobuciky na bradavky a vitaminky centrum materna, bo uz treti den nemam, a oni maju len do 16.00 otvorene, i ked som prisla len o 5 minut po, uz tam, v oboch lekarniach vo vnutri, bola tma....grrr

matelko1
4. jan 2010

tak som si trosku zdriemla.
maculik mena mame Alex a Oliver.

olifcek
4. jan 2010

nas amalicka je strelec...celkom zaujimavy horoskop to je

http://www.najmama.sk/clanok/1215/dieta-strelec/

blumka
4. jan 2010

olif, tak to je dobre ze neodmieta, ty sa naucis a bude vsetko ok 😉

olifcek
4. jan 2010

blumik, len ci mala nestrati trpezlivost...x;o)

zucana
4. jan 2010

olif neboj nestrati ved je p tebe 🙂

blumka
4. jan 2010

olif, nestrati, ved tvoje prsniky su pre nu vsetko 😀 😀 😀 neboj

garonka
4. jan 2010

no zas som tu a vôbec som si po obede nepospala, zdriemla som si o jednej a za 15 min ma zobudil telefon, tak som si zas zdriemla o druhej a o pol tretej zas ma zobudil telefon nakoniec som vysilena zaľahla o tretej a už ma zobudil buchot susedy na dvere či nas nevytopila a jejeje jasne krasavica stara pani zapla pračku a veselo si s mužíkom vyhodila z kopytka sedeli si v kaviarničke na kavičke 🙄 no nič mame v obyvačke 3 šmuhy po stene aj farba trocha zišla dolu, baba mi davala do ruky 100 € nech nevolam ani poisťovňu jej mužíček nam v jari vymaľuje obyvačku 😅 neviem čo mi je ale vôbec ma to nerozčulilo, ale ste mali vidieť draheho ten si dobreže vlasy nevytrhal.

ja to mam doma veľmi pestro 😀

zosi, krásne brušenko 😵 😵 😵 ani jedna stria krásne guľate je 😉

zucana
4. jan 2010

gari nam tu tecu stresne okna tak co ti budem hovorit...ak to pridu teraz menit tak mozem si to ajhodit...

garonka
4. jan 2010

zuci a mate mokro aj na stenach? tak by asi bolo lepšie keby nepršalo čo? či to aj tečie keď sneží?

zucana
4. jan 2010

ked prsi...ale aj sneh sa bude topit...no uvidime...

garonka
4. jan 2010

ah jaj no oproti tomu su u nas asi tie tri šmuhy na stene nič 😕
tak teraz do seba ladujem tvaroh so citronom a cukrom, vo štvrtok idem na odbery tych pečeň.testov a už by som lieky nechcela brať 😔

blumka
4. jan 2010
zucana
4. jan 2010

gari ja idem zajtra na krv...spolu prosim pekne odbery na 28 testov...
gari a ides posledny krat v tehu?
lebo tieto odbery by mali byt pre mna posledne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre