Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
5. jan 2010

mami no take zakladne HIV, sifilis, toxo, rubeola, hepatitidy a robili mi nejake ze kyseliny v krvi a ako dycha krv ci ako to prelozim....a dokonca ten vysledok uz aj mam...sila co?vratila som sa pred 10 min. akurat mam ph krvi 7,32 a ma byt 7,35- 7,43
a ostatnemu nerozumiem ...ale finalne znenie ze dychacia kyslost mierna....tak to fakt nevim co akoze ma byt....
pockam na vsetky vysledky a pak ked pojdem za dokym opytam....
oni ti brali krv pri odbere pupocnikovej tak si to asi sami spravili...ale tu v dotazniku boli tie veci tak mi to dal doktor spravit...

zucana
5. jan 2010

hej loli daj foto velmi ti to svedci...

blumka
5. jan 2010

mami, tie zelene som este neskusala...mozno kupim miesto tych modrych na skusku...aj ked uz by som najradsej terezke plienky nedavala...len akosi mi ignoruje aj nocnik aj zachod 😒

olifcek
5. jan 2010

blumik fuha a to by uz ale nemusela, ze?

janielah
5. jan 2010

babky ahojte.
ja som sa bola pozriet v dmke a mam chaos, co treba mat doma pripravene z tej detskej kozmetiky...neviete poradit? ten sudocream z lekarne a co este mam mat?
nejaky olejcek, puder, krem, alebo co treba?

blumka
5. jan 2010

olif, no nemusela veru, ale ja to nehrotim, este nema ani 2 roky a bezne sa deti oducia od plienok aj v 2,5 roku...ja som ju nikdy nedavala nasilu ani cikat ani kakat, ma to skor opacny ucinok, takze si len musim pockat kym jej docvkane, ze uz staci plienok.
jani, sudocrem, nejake telove mliecko ak budes natierat, puder som nepouzila ani raz, ani olejcek, ja som malu natierala telovym mliekom johnson. Mydlo sme pouzivlai az neskor a sampon taky klasicky az teraz ale ked bola malinka, tak som mala speci sampon z USA na tie zlte supinky co sa robia vo vlaskoch...ale to neviem ci nieco take tu zozenies

matelko1
5. jan 2010

janielah na co sa pouziva ten sudocream.
ja som si kupila na bradavky kalciovu mast,obycajny olejcek olivovy na natieranie po kupeli,na zapareninky mast a neviem co este treba.

maminnka
5. jan 2010

Blumi, ved je este malinka, to maloktore dieta v jej veku zvladne. Deti na to musia sami dozriet. Uvidis, na jar, v lete to pojde raz-dva. Ja nie som teda priaznivec posadzania deti na nocnik v pol roku. Kazde dieta je ine a kazde sa oduci od plienok, skor, ci neskor. Mas pravdu, nema zmysel to silit.

olifcek
5. jan 2010

jani tu napriklad netreba nic v nemocke...x;o)

garonka
5. jan 2010

ahojteeee ja som teraz vstala 😅

jani ja mam zatiaľ Bepanthen krem na bradavky a je aj na zapareniny ale skoro každá chváli sudokrem tak asi ten kupim, a vraj babenku zo začiatku stačí čista voda, poprípade nejake telove mliečko.

baby a vatove tyčinky do uška treba kupiť obyčajne take ake my používame?

janielah
5. jan 2010

aha, tak pozriem to mliecko este a hotovo, nebudem ani ja zbytocne kupovat vela veci, dam si poradit.
tycinky sme kupili tie babatkovske, trosku hrubsie na zaciatku...uvidim, ci aj to bude treba, alebo nie...
dnes idem zasa zhanat ten malinikovy caj, tak dam vediet, ci som zohnala...pa zatim

maminnka
5. jan 2010

ja som kupila v lekarni: Sudocrem (na zadocek), Cicardermu (na bradavky, podobne ako kalciova mast), 60% lieh (na osetrenie pupka), olivovy olej a krem Pupik (na masaz bruska, keby nahodou prisli koliky). V DMke okrem plienok a podloziek na prebalovanie len obycajne mydlo Babylove (pouzijem raz za tyzden, inak len v cistej vode) a vlozky do podprsenky. Ozaj a este mokre utierky a tiez take bavlnene tamponiky, ked budem malej utierat zadocek cistou vodou.

olifcek
5. jan 2010

gari kup original pre babo. tma je jedna strana aku pouzivame my, druha ma viac vaty, aby si babu neublizila x;o)

ja mam na bradavky tiez calcium, ale pouzivam z DM babylove kremik na bradavky, netreba ho davat dolu pred kojenim, u calcia je to otazne...to z dm mi segra poslala po mamke a je fakt dobry x;o)

matelko1
5. jan 2010

kalciovu mast treba pred kojenim zmyt.
olificek a tn z DM je dobry kremik?

olifcek
5. jan 2010

inak, babo vnemocke nekupu...a doma sa ma vrja kupat max.2-3dni za tyzden , aby sa im neposkodila ochranna kozicka...

maminnka
5. jan 2010

jaj a vatove tycinky, take tie babetkovske, ako pisete... tie sa mi osvedcili okrem usiek (ktore sa vraj tycinkami nemaju cistit, ale mne to proste nedalo) aj na cistenie pupceka, kym este troska krvcal.

olifcek
5. jan 2010

matelko jo, je fakt fajny...x;o) a calcium mi pomohol, lebo sa mi strasne ruky zacali supat, a stipat ma z mydla, kere tu mame na ruky...je akoze dezinfekcne a nerobi mi dobre, toto nastastie pomohlo....to mydlo tu nechala baba,co odchadzala...ziadnej nerobi zle, len mne hech...x;o)

garonka
5. jan 2010

olif aha lebo na nete som našla nejake chicco a johnson baby ale kuknem v DMke či tam nemaju nejake, juj a som nevedela, že to treba špecialne pre babo 😅

kvietok23
5. jan 2010

ahojte, mam kopec krasnych veciciek po chlapcekovi od 56-80, next, hm, zara, cherokee,... vsetko ako nove,ak by ste mali zaujem, oziite sa, najlepsie osobny odber. Ba a okolie. 😉

blumka
5. jan 2010

ja som mala na bradavky krem od medely ani ten sa nemusi zmyvat pred kojenim
jo baby a odsavacku na vysavac 😉 a neviem ci sa to da kupit ale popytajte sa v zdravotnickych potrebach alebo v lekarni na rektalnu rurku...nekupujte ju dopredu ak sa da vobec kupit, ale aby ste vedeli kde ju zozzeniete ked bude treba...u nas to bola jedina moznost ako pomoct prve tri mesiace Terezke s kakanim

blumka
5. jan 2010

mami, a tebe sa kedy oducil maly od plienok?
ja si tiez stale hovorim, ze lepsie mi je zacat v teplom pocasi ale ked potom bude toho asi aj dost..ale zas neviem ako na to, ci mam davat terezku kazdu chvilku len tak na nocnik alebo ako, lebo ked sa jej spytam, jasne ze mi povie ze nepotrebuje 😅 Som aj rozmyslala ze ju nalakam na to ze jej kupim nejake pekne nohavicky a nedam jej plienku, ze mozno ked bude citit ze je mokra tak si to skor uvedomi, no neviem

olifcek
5. jan 2010

rektrarna v pohode v lekarni, a aj odsavacka na vysavac x;o)

garonka
5. jan 2010

odsavačka na vysavač je super vec 😉

maminnka
5. jan 2010

na reaktalnu rurku som zabudla, dobre, ze ste pripomenuli. Nam tiez velmi pomohla.

maminnka
5. jan 2010

Blumi, moj maly sa od plienok odnaucil v skolke, kam chodi od 13 mesiacov. Mal tusim 22 mesiacov, ked nam povedali, aby sme kupili slipy, ze to skusia. Vzali mu plienky cez den, dali slipy a maly sa odvtedy nikdy nepocikal. Ucitelka povedala, ze bol pripraveny uz skor. On sa totiz v skolke chcel vzdy vyrovnat tym vacsim, tak ten nocnik odpozoroval od nich a chcel sa im vyrovnat. Totiz, deti, ktore uz nemali plienky, sli do strednej triedy a on tam velmi chcel ist, mal tam svojho oblubeneho kamosa. Takze silna motivacia. Na spanie sme mu este davali dva mesiace, potom uz ani to. Ale to som ho este par tyzdnov v noci daval cikat na nocnik, ani sa pri tom vacsinou nezobudil 🙂

matka331
5. jan 2010

ja som kupila taku obycajnu odsavacku uvidime aka bude ........

blumka
5. jan 2010

mami, ja planujem dat Terezku do skolky od septembra, to bude mat 2,5 ale tu v skolke asi take trpezlive ucitelky nemame, zeby oni same navrhli ze to skusia 😀 ale som akurat dnes kupila terezke nohavicky cez mimibazar, tak to skusime doma...
matka ja som mala aj obycajnu a prdlajs vytiahla...

garonka
5. jan 2010

mati pri tej obyčajnej sa len natrapiš kup si tu do vysavača ta vysaje soplíky užasne, ja som synovcovi ťahala sople jedna radosť ale on akonahle videl vysavač vystrájal 😀

blumka
5. jan 2010

a ma to este jednu vyhodu, teda aspon u nas malo..Terezka tiez vystrajala, neznasala odsavanie tou vysavackovou, tak si asi povedala ze sa nauci smrkat sople do vreckovky...a mame pokoj 😀

maminnka
5. jan 2010

Blumi,
ono su to skor jasle ako skolka, tam kde nas maly chodi. Teda, teraz je tam trieda aj pre deti v skolkarskom veku, kde uz je aj on, ale v tom case to boli len sami jaslickari. odnaucaju ich asi preto tak radi, ze im tym ubudne prace, nemusia dieta prebalovat 🙂 Ale ja som rada, on sa tam naucil mnozstvo veci, velmi rychlo, len pozorovanim starsich deti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre