Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

raa2
7. jan 2010

blumi ti poviem riadna katastrofa, a este mi kamoska vravela ze keby som sa nahodou rozhodla rodit v ruzinove, tak nech si zajednam doktora, lebo ze baby co nemali doktora tak trpeli na chodbe a vsetci na nichkaslali, ze ich tam bolo viacej a ja sa jej pytam a co ked uz to babatko je na vypadnutie ze ci ani vtedy nic a ona ze nie, lebo ze nemali kde a nemal ich kto odrodit, ze im povedali nech netlacia...no chapes toto? co je to za rozum...
no zle..
tak isto aj v rakusku to vypada byt ako samozrejmost, ved som kukala ako blazen ked mi doktor povedal ze za nic neplatim, pokial mam poistenie...

blumka
7. jan 2010

raa, ako vravim vsetko je o peniazoch...
ja som v usa mala to najhorsie poistenie..aj sa to tak volalo ze pre chudobnych 😅, ale vzdy sa ku mne kazdy pekne choval, aj lekari aj sestricky...stale ma len chodili povzbudzvat, ze to zvladnem, pytali sa ci nieco nepotrebujem, otec pri porode bol samozrejmost..dokonca aj pri beznej poradni. epi mi tiez hradila poistovna. Ked mi robili cisarak,bola mi strasna kosa, tak dve sestricky mi davali nahrievat velke osusky a prikladali mi ich na ruky.

ja som napr. pocula o zazmluvneni ze sa moze stat opak. ze si niekoho zazmluvnis a ten napr. nebude moct prist, lebo bude pri inom porode, tak ini lekari sa mu moc nebudu chciet motat do roboty, tak nechaju rodicku trapit sa dlhsie ako by mohla

raa2
7. jan 2010

tak neviem ja uz, uz hadam nejako s bozou pomocou porodime a bude dobre... O zazmluvnenych tiez som pocula ze su spiny a davaju vyvolavacku aby v noci nemuseli vstavt 😀 tak neviem co je pravda uz...

maculik
7. jan 2010

boze raa, to fakt takto bola situacia? No super, ze ti povedia netlac, to sa tak da ovladnut... 😖

ja som v Luxemb.mala automaticky mojho lekara, on fungoval tak, ze pokial nemal dovolenku, tak vzdy dosiel k porodu svojej pacientky, aj ak mal ordinacne hodiny v ambulancii (vtedy ho tam proste zastupili kolegovia). Nanestastie u mna odisiel na 3dnovu dovolenku prave v piatok a mna jasne, ze porod chytil v sobotu nadranom 😀 Nastastie ma v piatok na poradni predstavil svojmu kolegovi, lebo hovoril, ze urcite cez vikend porodim, a ja ze nie, ja si pockam na vas, a on sa smial, ze ja mozem, ale babo nepocka 😀

a tu v Nem neviem, ako to bude. Lebo ked ma tam bol manzel do nemocky prihlasit na porod, tak mu povedali, ze uz mi rezervovali doktora, tak neviem, ci ma bude rodit ten, kto ma sluzbu, alebo si to oni nejako podelili a potom zavolaju ku mne niekoho. Lebo moja gyn nie je porodnicka.

Oki, manzel uz zvoni s malou, tak podvecer sa este ozvem. Pa

raa2
7. jan 2010

maculik,bola som tiez riadne sokovana, ked mi to kamaratka hovorila, rodila tam v novembri 2009, som ako puk pozerala a vravim jej ze to nemysli vazne, ze to je somarina a ona ze je to tak..Tak asi bolo vela bab, inak si to neviem predstavit.
tu v rakusku je to vraj tak ze ta rodia porodne baby a ze doktor tam je, ale moc nezasahuje, iba ked je problem, jeden je starsi a druhy mladsi a ze nemaju nejaky natresk s porodami tam..tak nejdem ani riesit doktora k porodu, i ked sa to da...

katina2209
7. jan 2010

ja som už po obedíku tak som sa naobedovala,že ledva dýcham nám tiež nerobili dobre výrobky j&j my sme používali bubchen kozmetiku a olejček najskôr olivový panenský z lekárne...

garonka
7. jan 2010

ahojte 😵

ja som dnes po poradni, zatiaľ všetko oki, moč negatívny, vaha pribrala som len kilo 😕 tak mam dokopy 9kg 😕 a tlak hruza 130/90 síce je oki ale ten spodny ma šokoval 😕 a vyšetrenie zospodu tiež oki uzavreta som na desať zámkov 🙂
len ta panvova kosť bolí a bolí au ☹

idem si vas dočítať aky roman ste napísali 😀

katina2209
7. jan 2010

ja som bola v ružinovskej maximálne spokojná inak záleží od toho koľko je rodičiek a je to v každej nemocnici rovnako keď je nátresk a keď je menej pacientiek tak je pohodička my sme boli 3 na čakačke tak to bola pohodka... ešte aj muž bol pri mne a teraz nám hovorili na prednáške,že je to o tom koľko je pacientiek ak je veľa muž musí čakať vonku až do pôrodu a potom keď už je žena otvorená na pôrod môže ísť za ňou a to že sa za muža platí je tiež iný nezmysel pred 8 rokmi sa neplatilo a bol tam v pohodke akurát podpísal nejaké tlačivá a to bolo všetko...

katina2209
7. jan 2010

garonka tak to je super ty si pribrala iba 9 kg ja už mám 12 ako ste na tom ostatné babulky? Ja som mala naposledy tlak 115/70 som zvedavá aký budem mať zajtra... predvčerom som mala asi dosť nízky lebo som mala zimnicu bolo mi zle od žalúdka hlava sa mi točila a ruky a nohy som mala ľadové...

ewelyne
7. jan 2010

ahojte, tak sme este chori kuscocek malilinky,ale z najhorsieho vonku 😉

pozeram, ze riesite vo velkom vsetko 😉

maminka aj ja idem na antolsku, aj alex myslim 😉

ako sa citite? niekto na spadnutie?

inak lenka, je 6 tyzdnova zakonna lehota, a ty to ocko na 4. den mas pravo odmietnut a dohodnut iny termin,
aj tak sa mi to zda csestne, lebo robia screeningove vysetrenia a odbery a vysledky idu pediatricke- musite mamt vybaratu pred porodom, lebo sa dava adresa. a tie vysetrenia su na rozne metabolicke poruchy... tak tym padom neviete, ci je vsetko ok a ocko to moze zhorsit, preto je lepsie, odmietnut a davat pozor, aby ho nezaockovali tak skoro...lebo fakt nemozu vediet aku ma 4 dnove babo imunitu...

inak kozmetiku, my sme na welede od malinka, kupali sme v cistej vode a potom weleda mydielko, niekedy som dala tekuty harmancek do vody. na telo- potierali sme len materskym mlieckom, olivovym olejom a citsty prirodny pannensky kokosovy- ten je uzasny- a aj olejcek z weledy a na prdiky je jeden fajn.
tie z lekarne, neviem, tym neverim, nie su cisto natural.
inak ani lavera nie je zla, mame sem tam sampon, krem a tak a este l´occitane.

a dostali sme teraz taky balzam z L´occitane ze je na vsetko a je z bambuckeho masla tak som zvedava-
tento- http://www.loccitane.sk/14/2/2794/0/default.htm

blumka, inak kamoska rodila asi pred tyzdnom a pol druhe, prve mala cisarsky, odrodila normalne a dostala aj epi lebo chcela a oni ze v poho... tak neviem je to indi- vindi pristup lekarov...

garonka
7. jan 2010

kati mne sa zda 9kg malo aj som sa zľakla či maly pekne pribera a rastie keď ja na seba len kilo nalepím, no o 2 týždne idem ešte k svojej dokine naposledy urobí utz tak som moc zvedava 😵

zoska
7. jan 2010

garon takze uzavreta na 10 zamkov? 😀 😀 takze rodit budes v lete, ci? 😝
ja som minule cakala v cakarni 3 hodiny, hladna,sestricka ma nasr... a potom tlak 140/90 😲 a ta tava sa ma este spyta ze ci som dobehla prave tak jej vravim, ze nie len tu uz sedim tri hodiny a nieje mi dobre kedze v cakarni nemate ani okno...tak uz bola ticho koza jedna

ja som tiez pribrala zatial 9kg

silta
7. jan 2010

blumi dik inak mne tiez hrozi sekcia ale ja som s tym zmierena

maminka tak to sme uz tri len kazda mame iny termin a budes si aj zazmluvnovat doki ja nie a ani pri prvom som nemala

malu som prvych 6 mesiacov nemydlila iba vodou a potom opatrne sme zacali mydlom BUPI ja som snim spokojna ani ziadne olejceky tej kozmetiky opatrne

zatial som pribrala 8 kg na poslednej poradni hranicny tlak 140/90 ☹

raa2
7. jan 2010

ja som uz 13 kil nabrala, uz som ako taky slon, ale co uz teraz dietovat, cvicit a chudnut nemozem :( 😒

ewelyne
7. jan 2010

fuuu baby ja som sa vazila a mam 55 kg ☹ cize asi 5 len... tak neviem... nemate preco stresovat...

a poradnu mam az v utorok.... ach jo.... som zvedava na ten pupocnik co ma ako sal okolo krku... ☹

garonka
7. jan 2010

zosi no jasneeeeeeee presne uzavreta ako pancierove dvere 😀 😀 😀 tak sa snaď nejako otvoríme 😀 😀 😀

no hovor mi niečo o tom teple v čakarni, ja som si vysedela len 20 min ale kukla som na teplomer čo im visi na stene a tam neskutočne číslo 31 no je to normalne ? a ešte ani okno sa nedalo otvoriť tak vravím sestričke preboha nech vyvetra, veď tam všetky poodpadavame a ona noa? lepšie nech je teplo ako zima, tak som ju nechala tak

heheheheh sme rovnake asi 😀 len sa stresujem, či je maly oki, ak malo priberam a si mala vidieť pobaveny pohľad sestričky vaha? vravim odvažím sa a ona nemate doma vahu? a ja nie no strašne tak sa odvažte, no išla by? a kuk na vahu a ja len kilo som pribrala, tak sa uškrnula, či som hladovala alebo čo, tak nie ale nejem mastne a vypražane, stravujem sa inač tak asi preto, a ona, že no preto lebo sa vôbec neguľate 😠 no ešte 21.1 tam strávim posledny deň a hajde do nemocky na kontroly 😉

silta
7. jan 2010

garonka nie je to malo ja zatial 8kg a minuly tyzden som bola na sono a maly mal uz 3kg aj som sa cudovala ale moj muzik vravi ze som chuda len mi brucho trci 😀

ewelyne
7. jan 2010

a nechapem, lebo s prepacenim "zeriem" vsetko co vidim a vobec sa neobmedzujem ani v noci ...
a pri malom som pribrala hadam aj 15...

garonka
7. jan 2010

jej eweeeeeeeeeee 😵 😵 😵 peniažky ti nabehli?

garonka
7. jan 2010

silta fíha to bude riadny valibuk 😀 a ja som len do bruška pribrala i preto som tak popraskala strie mam skoro aj na hlave

ewelyne
7. jan 2010

garonka, maminka, hej nabehlo vsetko ok, dufam, ze pasiky sluzia tak ako maju 😉 a ze ste ich zbytocne nekupovali .

maminnka
7. jan 2010

silta, uz sme styri: Ty, ja, Ewelyne a Alex 🙂

ja si asi budem zazmluvnovat toho isteho, co pri prvom porode

garonka
7. jan 2010

ewe no ty si užasne žieňa 😵 😵 😵 😵 pásiky nosím a fajne mi je, konečne sa mi podprda nezarezáva a ani ju necitím 😉

silta
7. jan 2010

aj lenica pisala ze antoska takze 5 🙂

ewelyne
7. jan 2010

maminka a koho si mala pri prvom, ja nemam prehlad, ani neviem ku komu potom do tej poradne, ci to je jedno???? porad pls.

ewelyne
7. jan 2010

baby a terminovo sa mozno aj stretneme teoreticky 😀

maminnka
7. jan 2010

Ewe, jasne, pasiky prisli aj ich aktivne vyuzivam, ale ja mam stale pocit, ze som Ti nejako malao poslala, lebo sa mi postovne zdalo vyssie ako Garon pisala...

ewelyne
7. jan 2010

jaaaj postovne, som povedala, ze doporucene a teta sa pomylila dala peciatku ze prva trieda, tak tak musela napisat sumu vyssiu, ale nedoplacala som, taka chaosacka, mi hovori ze to nevadi, ze dostanete skor ale ze pssssst, sa tam zasivala za tym okinekom 😀

silta
7. jan 2010

garonka veru valibuk 🙂 mne brusko zatial nepopraskalo a to som ani pravidelne nenatierala a tiez sa vykrmujem ale ja pri malej vybeham

maminka a ktoreho doki?

blumka
7. jan 2010

no baby, ja mam uz na sebe 15 😅
ewe a ked ta kamoska rodila normalne tak sa nebali ze jej rupne maternica?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre