Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
13. jan 2010

kočky mne ide fb chat.

alex
13. jan 2010

maminnka aj ja som sa na tej prednáške obezrala po tebe a lenke, ale bolo tam toľko tehuliek...
Ja som sedela vnútri toho U-čka, tvárou k oknu.

blumka
13. jan 2010

aj mne ide fb chat...

hajdylca
13. jan 2010

ozaj este k tej soc. poistovni co sa Ivka pytala, tak moja mami sa dnes bola pytat na socialke, a ze staci po porode zaslat ziadost+ rodny list babatka- do 45 dni od dna narodenia babena, lebo ak by to bolo neskor stat za Vas zacne odvadzat az od toho dna od kedy ste poziadali... tak snad som si to dobre zapamatala, a netrepem tu hovadiny 😕
inak kocky co ste od decembra na materskej prisla Vam niektorej uz materska?

ewe no som zvedava, ako sa splnia Tvoje sny... 🙂

ewelyne
13. jan 2010

hajdylca, no uvidime 🙂 ci mozem lotto podavat 😉

ty si isla kedy na MD? ja v januari a teta v poist. mi vravela, ze uz v januari mi prva pride... tak neviem,. cakam.

matesl
13. jan 2010

tu je nieco o tom II. piliri, tam kde je stat o soc. ôpoistovni...ale kto tomu ma rozumiet
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=55

matesl
13. jan 2010
garonka
14. jan 2010

dobre ranko 😵

zrejme ešte všetky hajate, ja som budila mm lebo zaspal do práce stihol sa vychystať za zazračnych 5 min 😅

zuci jejda aky si mala ukažkovy tlak 😉 tvoj mm mal určite vysoky z toho stresu čo? no tak si počkame na toho 20.1 😉 😉 😉

blumi držím prstíky na poradni 😉

a olif je deee? asi domka s Olivkou keď sa nam tu nehlasi 😵

hajdylca
14. jan 2010

dobre ranko,

ewel ja som nastupovala 13.12. na MD..a teta v socialke povedala, ze vraj uz posielali 😲 ze ak mi do 22 nepride sa to presetri.. tak som zvedava..

garon dnes je asi nejaky zaspavaci den, aj moja mami zahajala 🙂

martinaj
14. jan 2010

dobre ranko 🙂 tak ja dnes otras noc 😠
zuci nic nove? 😕 neozvala sa? ak nie tak asi rodi 😵

supi
14. jan 2010

Dobre rano,
tak som zase nespala celu noc a rozmyslala o porode, zdravotnictve a tak...
Som z toho mojho Dr. na nervy... vobec neviem ako na tom je mala, ako je velka, ako je otocene, ziadne prietoky, monitor, ultrazvuk nic... 😢 😢 😢
Neviem co mam robit 😢 😢

Martinaj ty ides tiez do ruzinova? Budes si niekoho zazmluvnovat? Ku komu chodis do poradne?

martinaj
14. jan 2010

dnes budem mat tazky den, muz isiel do rakuska a pride az v noci asi uz budeme aj spat a najhorsie je, ze Verca ma dnes zly den 😠 v poslednej dobe je niekedy az zuriva..... to bude ked tu uz bude aj maly....

martinaj
14. jan 2010

supi aj ja idem do ruzinova, zazmluvnovat si nejdem nikoho.... do poradne chodim do GPN v ruzinove ( byvaly koch) a kedze este niesu prestahovany naspat do svojich priestorov tak nerodia....
a ty chodis do poradne uz do nemocnice, nie? UTZ sa robi v 36tt, to si nebola? co ti poviem, ja som chodila s Vercou uz tie posledne tyzdne do ruzinova tak ako sa ma kazdy tyzden poradna a cely mesiac ma ani raz neposlali na monitor.... 😠 tam som chodila k Dr.Foltinovi..... vraj je to dobry doktor, ale podla mna mal vzdy zlu naladu....
supi ak si si neni ista svojim doktorom, tak by som sa na to vykaslala a nezazmluvnila si nikoho.... urcite nie niekoho koho som v zivote ani nevidela 🙂

martulanr
14. jan 2010

dobre ránko krpko v škôlke a ja od samej radosti neviem co mam robit 🙂

blumka
14. jan 2010

dobre ranko kocandy 😉
martinaj, verca uz ma obdobie vzdoru asi, ze? boze sa toho normalne desim ked to chyti terezku a uz bude aj Juli na svete...

supi
14. jan 2010

Martinaj ja chodim este stale do poradne k nemu ale to asi preto ze rodi v ruzinove tak ma neposielal do ruzinova, ja neviem, ultr. V 36 tt mi nerobil, aj ked som sa na to pytala... Zatial som sa ho raz spytala na to zazmluvnenie ale asi si ho nebudem, niekto mi totiz tvrdil ze ma byt na februar vela porodov a ked nemas zazmluv. tak ta vsetci obchadzaju a nevsimaju si ta... som z toho zufala... neviem co mam robit, mam skusit sama na ten ultr. objednat alebo co... a potom sa bude na mna hnevat ze si nieco sama ordinujem, neviem...

martulanr
14. jan 2010

hajdylca mne neprisiel ani papier vraj maju 60 dni na rozhodnutie tak som zvedava kedy sa im uráči

ste toho popisali ja som vcera zaspala o 21 neuveritelne skoro a som aj vyspata len ma taky silny tlak chytil uz som mysllela ze pôjdem ale po 5 minutach to preslo som sa bala aj zaspat 😒

martinaj
14. jan 2010

martu oddychuj 😀
blumka ano a je to strasne.... od narodenia spi sama, nikdy s tym problem nemala a od 4 mesiacov spavala celu noc... a teraz furt chce ist k nam do postele a minimalne 1x sa v noci budi 😠
ja som nemala ani pri prvom porode zazmluvneneho doktora a nikto ma neobchadzal... ono ked mas kontrakcie tak ta chodia kazde 3 hodiny pozerat, tak isto ako ked mas zazmluvneneho.... ten tam tiez nieje cely cas pri tebe...

martulanr
14. jan 2010

blumka ten vzdor sme mali az od 2,5 roka a teraz niekedy ako puberták 😀

maculik
14. jan 2010

dobre ranko,
tak som v noci v ramci cik pauzy nakukla a videla, ze Zuci je doma, ze sa este nerodi, tak som isla spokojne spat 🙂

ewe, ty mas ake vestecke sny 😀 Ale blumka, ja si to s Tebou rada vymenim - ty chod toho 9.2. a ja pojdem 20.1., to mne by vyhovovalo az az 🙂
Inak, na tych pasoch tie znaky kontrakcii nemusia vzdy znamenat kontrakcie. Totiz tie krivky sa robia aj vtedy, ked sa drobec velmi hybe - mne sa tak vcera mrvil a hned islo srdiecko nad 170 a aj tie kontrak.krivky trochu vystupili. A dr to nejako vie rozoznat, ci to je od pohybov alebo nie, neviem sice ako, ale vzdy mi povie spravne. Lebo ja si to tiez sledujem to srdiecko, ako stupa, a presne vtedy ide hore, ked sa maly vrti.

Vecer sme si pozreli posledneho Bonda, len som myslela, ze uz nedopozeram, co som mala take bolesti krizov a pichanie. Ale pred polnocou to ustalo a teraz uz mam zase len menzesove a tvrdnutie.

martinaj
14. jan 2010

mna sestra nahovarala nech si zazmluvnim jej doktora, viem ze je dobry, ale som si povedala, ze za tie peniaze radsej kupim nieco detom..... epi a nadstandart ak bude volny si zaplatim ale doktora nie....

blumka
14. jan 2010

supi, ak budes mat cisarsky je ti zbytocne niekoho zazmluvnovat a ak nebudes mat cisarsky, tak velmi porozmyslaj koho...lekara, ktoreho si opisala vcera by som nezazmluvnila ani keby ziadny iny nebol na svete 😠
Ja osobne som toho nazoru, ze na operacnom stole ma vykrvacat nenecha ziadny lekar. Ziadny lekar nerodi rodicku sam, vzdy tam je tim lekarov, cize v pripade komplikacii si pomozu. Pocula som vela nazorov presne ako pises, ak mas niekoho zazmluvneneho a ten neprichadza, lebo mozno niekde rodi inu zenu, tak ta ostatni budu obchadzat a nechaju ta potrapit dlhsie ako by bolo v priprade zeby si ho nemala zazmluvneneho.
Oni vsetci zlozili Hipokratovu prisahu, takze musia robit vsetko co je v ich silach. Mne toto cele zazmluvnovanie pride ako verejne podplacanie, tak sa potom necudujme ake mame zdravotnictvo.

maculik
14. jan 2010

supi, a neda sa ti ist aspon na ten monitor a uzv k niekomu inemu? Ze by si si raz normalne priplatila napriklad. Ved to je divne, ze nic neskontroluje, aspon ci ma ok prietoky a dobre rastie a ci je dobre otocena. Lebo ako hovoris, to je dost riskantne nechavat na poslednu chvilu pred porodom, co ak je zle otocena a zacne sa tlacit a uz sa nestihne cisarsky? Ono sa hovori, ze lekari maju vediet, co robia, ale ten tvoj je fakt daky divny.... 😒

martulanr
14. jan 2010

supi tak pri takom lekarovi by som rodila radsej doma 😠 ako ti taketo veci moze povedat keby som nohu zdvihla nakopala by som ho do r...
ja nikoho nezazmluvnujem od nas z nemocky odisli 3 doktori tak kto bude mat sluzbu odrodiii ani pri prvom som nikoho nemala prisla odrodila hotovo lebo môj gyn. na pôrody nechodí

martinaj
14. jan 2010

blumka presne si vystihla moj nazor 🙂

blumka
14. jan 2010

maculik, tak vymiename datumy 😀 😀

maculik
14. jan 2010

blumka, dohodnute, idem volat mojej dr, ze 21.uz na poradnu nepridem 😀

blumka
14. jan 2010

maculik 😀 😀 😀

supi
14. jan 2010

no tak si nebudem ani ja zazmluvnovat, aj tak by som neveda ze koho, len teraz neviem ci on to neberie automaticky ze si ho zazmluvnim a preto chodim aj k nemu do poradne a nie do porodky... neviem ci sa ho to mozem takto opytat ze ho nechcem zazmluvnovat... to ma potom uz duplovane posle niekam

Martinaj a ty si bola v 36 tt na ultrazvuku? a ako casto sa robia tie monitory a prietoky, to ta tam potom poslali v ruzinove z poradne?

martulanr
14. jan 2010

maculik keby to tak vyslo 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre