Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
14. jan 2010

ja by som kazdeho slovenskeho lekara a sestricku poslala na staz do zahranicia, napr. aj do USA (stale operujem s usa, lebo stadial mam skusenosti, tak sa ospravedlnujem ak vam to vadi) aby videli ako sa maju spravat k ludom

Ja som ucitelka a v zivote som si nedovolila na rodica vyblafnut nieco o jeho dietati aj ked som na to mozno mala pravo (rodicia v dnesnej dobe a rozmaznane deticky), aj ked som bola neviem ako unavena po celom dni v robote a este som napr. mala do siestej vecera zdruzenie....Spravala som sa ku kazdemu s uctou, lebo su to ludia, urcite veci a hlavne tie neprijemne sa musia povedat tak aby tomu druhemu neublizili...Tak preco to nedokazu pochopit ini ludia, napr. lekari?
Este stale u nas plati ze on je lekar a ja len pacient, on je viac a ja nic...Lenze to je blbost...Vsetci sme predovsetkym ludia a cim vacsia osobnost, tak tym vacsia uroven sluzieb od toho cloveka sa da ocakavat. Titul z nikoho nerobi vacsieho cloveka ako som ja...Ja mam tiez titul, tiez som studovala na VS ako ti lekari, tak preco by sa ku mne mali spravat ako k handre?

Lenze je to presne o tom, ze kym sa nezacneme stazovat a sami dozadovat svojich prav, nic sa nezmeni...lenze to by museli zacat viaceri, lebo stale sa najdu ludia, ktori povedia, ze co som fajnovka a co s stazujem 😖

blumka
14. jan 2010

ja mam nastastie dobreho lekara aj sestricku ma fajn... zatial som u nich nemala zlu skusenost, vzdy mi pekne lekar sam od seba povie co robi a preco. Ked ma nahodou telefon a som tam ja, tak sa mi najpr ospravedlni ze to musi zobrat, alebo to jednoducho vypne, ked nemusi. Ked som odmietla triple testy, tak sa necudoval, neprehovaral ma, len sa ma spytal na dovod a sam konstatoval, ze v podstate mam pravdu...Iny by ma uz odhovaral a myslel by si o mne ze co machrujem...

Len vam poviem historku z nemocnice ked som tam teraz lezala:
Na izbe so mnou bola jedna po cisarskom...postavila sa na druhy den, na treti sa sla uz poprechadzat po chodbe. Ked sa vratila a chcela si lahnut tak zistili ze nieco potrebuje od sestriciek, asi tabletku ci co. Tak zacengala na sestricku. Sestricka prisla dnu a ked videla ze ona sedi na posteli pytala sa jej ci uz chodi, tak ona ze hej a vtedy ste mali pocut ako ju sestricka zvozila za to, ze ju prehana, ked uz chodi mala si prist sama ku sestrickam. Podotykam, ze izbu sme mali na 10 krokov od sesterne a ta baba mala postel najdalej od dveri a bola DRUHY den po cisarskom....
chudera nevedela co jej ma povedat...ja som tiez len cumela....Na co tam tie sestricky potom su, ked ich niekto po takejto operacii prosi o pomoc, lebo uz zrejme nevladze ist sam 😖

maminnka
14. jan 2010

Janiela,
podla mna je na tych poznamkach otrasne okrem ich obsahu aj to, ked si to oni hovoria akoby len tak, medzi recou, medzi sebou, akoby tam ta zena ani nebola... proste akoby tam lezala len kopa masa bez duse... otras!!! Ja toto neznasam, raz sa mi to stalo a tak ma to vytocilo, ze som vykrikla: HU! ja som tu a som zivaaaa, tak to prosim berte do uvahy a chovajte sa ku mne ako ku cloveku!!!! A zabralo. Ale vela zien to proste nenapadne v tej chvili 😢 maju toho dost aj bez toho a casto nemaju sil na to, aby voeb cosi hovorili. A to prave ti lekari zneuzivaju, mnohi.

ewelyne
14. jan 2010

a to je to ako pise maminka, blumka a ja, netreba sa nechat, ja len chcem aby na urovni komunikovali a spravali sa ludsky , nemiesam sa im do roboty a sme si rovni...
len ked nikto nic nepovie, budu to brat ze ok, ale viem ze posielaju iniciatori otvoorene listy do nemocnic, na ministrestvo, UPDNZS a tak...

lebo ked si kazda povie, oki ved pretrpim a budem drzat hubu a krok, a co... co sa zmeni??? nic, ona bude mat traumu a oni sa budu dalej spravat ako debili.... treba ich dat do pozoru...

maminnka
14. jan 2010

mne ide tiez iba o ludsku dostojnost, nech sa nechovaju tak, ako by nechceli, aby sa v podobnej situacii chovali k nim alebo k ich rodinnym prislusnikom.

garonka
14. jan 2010

ja zas neznašam mam znameho lekara pôrodnika a ako som ležala v nemocke ja som nevedela na čom som hlavne, že on všetko vešal bratovi na nos komplet môj stav, braško sa samozrejme vyvyšoval, vkuse ma napadal či som normalna že každý deň revem a bla bla, skratka mal take mudre reči, a najlepšie bolo, nevedela som o vysledky skoro týždeň lebo moja krvička putovala do starej nemocky na rozbor ale mily pan doktor nie aby mne povedal, že to a to mi hrozí ale vešal môjmu bratovi na nos 😠
doki a brat su naj kamarati to fajn ale mne to bolo nepríjemne a tak som dokimu povedala, že si vyprosím aby bratovi trepal môj zdravotny stav a tomu sa vraví lekarske tajomstvo 😠

ewelyne
14. jan 2010

no blumi, ja uz som tak vysadena na "take herecky" ako ta sestricka z tej prihody, ze by som sa asi uz fakt neovladla... lebo to co som si prezila, ma tak nabudilo, ze sa fakt uz nebojim, ze si neotvorim usta, ked sa budu ku mne spravat ako k handre... to je sila... fakt...

garonka
14. jan 2010

ewe presne tak 😉

ewelyne
14. jan 2010

maminka, trefa... presne tak... to im poviem keby nieco 😉

zucana
14. jan 2010

ja ked som bola v sobotu tak mi vravi ze ked pojdem na wcko tak ju mam zavolat...a ja ze ci mam ist teda teraz aby som ju potom nevolala a ona ze oni su tam od toho aby pracovali ze ked budem chciet mam zavolat....tak som potom zavolala a prisla az po 5 minutach...som sa mohla aj poto....

ewelyne
14. jan 2010

no garonka, lekarske tajomstvo je dalsia tabu tema 😀 ako tak pocuvam...
viem ze jedna maminka nedala malu ockovat niekde na vychode a ta pediatricka to roztrubila po celom meste a ked volala niekam, co sa tykalo podnikat. planu, lebo otvarali s kamoskou nejake centrum pre deti, tak sa jej ta pani pytala, ze jaaaj to ste vy, ta co nechce ockovat,??? lekarske tajomstvo...

ewelyne
14. jan 2010

proste komunikovat s nimi a pekne slusne im to vysvetlit... 😉

garonka
14. jan 2010

ewe vieš ale to ma pekelne s prepačením sralo on nie aby mne povedal, čo mi hrozí a ake mam vysledky ale vešal brachovi na nos a tak cela rodina na mňa kukala ako na debila, že čooooooo to pre vysoky tlak si v nemocke a pre cmv vírus? to preboha si kde bola v Afrike? 😠
dokimu som pekne vysvetlila ako to je skratka ak je lekar nech je lekar ale v sukromi nech môjmu bratovi nevyklada cely môj zdravotny stav a zabralo to. Teraz idem k nemu v pondelok a som zvedava či sa vôbec zdrží 😕

janielah
14. jan 2010

baby, ja som sa tam citila tak trapne, ze som sa fakt na nic nezmohla...ale pravdou ostava, ze mam z toho pokazeny cely den a este aj teraz na to nedokazem prestat mysliet...ozaj to nie je fer...neviem, co si o mne pomyslite, ale chvlilame sa citim ako znasilnena, ze do mna tam pred tou kravou pchal prsty...normalne spinava, take to bolo cele neprijemne...
a zas mam o dovod viac, preco druhe dieta nie...

toto sa budem snazit teraz vytesnit co najdalej v mozgu, ale viem, ze uplne na to nezabudnem...a tesim sa na to, ako si dam tu namahu napr. pol roka - rok po porode a dojdem sa tam ukazat....
potom tej krave sestricke poviem ja, ze je tlsta jak prasa, lebo ona skutocne nepatrila medzi najstihlejsie a komentovala mna...tehotnu...

ja zdravotne komplikacie nemam, som sledovana mamou lekarkou, takze je to fundovany nazor a oni si toto dovoluju...mam odpor tam o tyzden ist...mam chut vynechat aspon jednu prehliadku a povedat, ze som zabudla na termin...

maminnka
14. jan 2010

Janiel, ja ta uplne chapem... citila by osm sa rovnako, boli casy, ked som bola tiez ticho, preto presne viem, ako to je. Nemohla by si ist k inemu Dr.? Lebo u tohto to uz zial, budes citit vzdy :/

zucana
14. jan 2010

jani a nemozes ist inam?

ewelyne
14. jan 2010

garonka, ja viem, aj mna by to nasralo... tak ako ked som bola ja v nemocke a aj mamina a moj biologicky otec a jeho mama, vyvolavali do nemocky a dali im info... a oni potom machrovali, ze ved to a hento.... a pritom hadzu na nas bobek uz 15 rokov... a ked mamina bola v nemocke a bola chora, tak vyslovene, info o stave len osobne rodinnym prislusnikom a aj to so suhlasom osoby dotycnej.... a oni im to dali po telefone??? cudzim ludom kvazi... kt. s nami nic nemaju... uz viac ako 15 rokov... to som bola inak vytocena...a este volali do nemocky ci zomrela a oni ze hej... no debili... co ti poviem...

janielah
14. jan 2010

no, neviem si predstavit, ze by sme zacali hladat niekoho ineho...on si uz aj tri peciatky dal do tej mojej knizky a tvari sa ako kamarat...a to este aj ocakava minimalne 300 euro....a to od kolegyne - akoze mojej maminy...

bohuzial ineho mamina nepozna... ☹

baby, ja to ani manzelovi cele nemozem povedat, ze ako sa citim po tej prehliadke, lebo by som sa i pred nim citila uplne trapne...

garonka
14. jan 2010

jani a ten lekar je pôrodnik? k nemu chodíš čo sa chodí od 36tt každý tyždeň?

ewelyne
14. jan 2010

jani, povedz mu to, sa ti ulavi... a nie je to trapne, ved ste manzelia a aj o tom by mal vediet...

hmmm... a este caka take prachy... on ti bude pri porode??? ved zazmluvnenie ineho stoji oficialne ovela menej... to je sila... nemozes si najst sama,? kolega nekolega, ale takto sa spravat a co na to maminka???

mozno je niekedy lepsi, len taky co sa pritrafi a nezazmluvnovat a nechat na nahodu...

zucana
14. jan 2010

to je sila jani

garonka
14. jan 2010

ewe no to je silna kava, ale ako vravím lekarske tajomstvo je pre lekarov čo? asi nič 😒
mňa len štvalo, že ja som nevedela nič a cela moja rodina ma ľutovala, že mi hrozili ukončením tehu 😠
a ja som nevedela absolutne nič a ani to čo je ten vírus a tak ma naplašili že ho vôbec nemam

janielah
14. jan 2010

ano, on je gynekolog - porodnik a dnes som bola u neho druhy krat... (minule ma nechal cakat 50 minut a potom ma poslal domov, ze mam prist dnes) - ale uz nelutujem, lebo viem, ze som o nic neprisla, prave naopak po dnesnej skusenosti...

dovtedy som chodila tiez k chlapovi - maminmu kolegovi, ale to bol jeden decentny, slusny doktor, ktory sice co sa neopytas nepovie (asi si u mna myslel, ze mi vsetko mamina doma aj tak lepsie vysvetli) ale aj tak to bol vynikajuci doktor.

garonka
14. jan 2010

no jani ja by som neviem čo robila vystojíš tam 50 min a on ťa pošle domov? no to dnes fakt treba tie usta otvarať 🙄 😠

ewelyne
14. jan 2010

jani, zober sa a chod inde, co sa stane... toto este zhorsi stav a moze to mat vplyv na porod...
ci znamy neznamy... kasli na to, si zodpovedna sama za seba a si dospela, tak nedavaj na inych, pozeraj na seba ahlavne svoju psychicku pohodu v momentalnom stave a uz vonkoncom nie rodit v nejakom takom rozpolozeni... to nie je sranda... aj keby som mala ist do inej nemocky rodit, idem inde...
co za to das? najdes pokoj klud a pohodu pre seba, porod a babo... toto nie je normalne...

janielah
14. jan 2010

neviem, co urobim, ja to teraz asi vydrzim uz dokonca a budem len v zlom spominat...ono potom ide aj o tie vztahy medzi doktormi...ja tomu ani nechcem viac rozumiet, len to chcem mat za sebou a nikdy viac tam nepachnut...
a ku porodu nechem aby ani prisiel, fakt presvedcim maminu, ze nas odrodi taky, co bude mat sluzbu...

esteze sa vam tu mozem vyzalovat... (manzel pochopi vsetko, ale mne samej by bolo trapne pred nim v tomto...ja som nazoru, ze vsetko moj muz vediet z tejto oblasti nemusi...preto nechcem aby ani isiel uz priamo do porodnej saly...pred ano, ale dnu nie..)

ewelyne
14. jan 2010

jani, a toho ti akoze mama vybrala k porodu ze "kvazi" zazmluvnit???

maminnka
14. jan 2010

suhlas s Ewe...

Jani, porad sa s maminou, aj ked ti to asi zatazko padne je povedat, ale ona pochopi, preco tam uz nechces ist.... a este 300 evri??? za co? ze a necha cakat a potom ta posle domov? no a vrchol vsetkeho, ze je to mamin znamy?! ved co ja viem, lekari si takto medzi sebou pomahali navzajom, ale nie za prachy... Jani, mozes mi povedat, kto to je?

janielah
14. jan 2010

no tento je jediny, ktoreho ako tak pozna - lebo ano je vseobecny lekar..
a odrodil aj tri nase kamaratky, tak myslela, ze pre moje blaho mu vysoli aj tych 300 eur...ale od ju fakt budem chciet odhovorit...

ewelyne
14. jan 2010

hmm... tak to je tazke....jani..

skus ju ozaj presvedcit, nech ho nevola k porodu a verit, ze nebude mat sluzbu a na dalsie prehliadky sa psychicky obrnit a povedat im tu kraaaasnu veticku, co maminka napisala... a hoci to budes potom spatne riesit u psychologicky, nenechaj to tak, aby to bola trauma, ktorej sa nedokazes zbavit... mne to pomohlo takto.

inak rozmyslas dobre, muzik, nech radsej doprevadza babo hned po narodeni a tak a potom pridu spolu za tebou 😉 ked uz budes po odrodeni aj placenty, pripadne siti a budete spolu. a je fajn, aby bol aspon za dverami, keby nahodou cisarsky a tak... to je dobre mat tam podporu a tlmocnika za hlavou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre