Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
23. jan 2010

hajdy ti ideš prvaaaaaaaaaaa tebe svieti 39 😵

granado
23. jan 2010

aké sú úžasné tie bábiky, aj ja už chcééééééééééém ale ja som skromnejšia, mne stačí jedno 😉

granado
23. jan 2010

jej garon ešte že spomínaš mne už svieti 38 no hurá, mne to nebude vôbec vadiť ak vás predbehnem, ale ako sa poznám budem tu strašiť posledná 😠

garonka
23. jan 2010

len aby si nebola prva 😀 😀 😀 😀
aj tebe sa mala tak prevaľuje v brušku? u mňa si mlady vyklada nožky na žaludok a to poriadne bolí au 🙄

hajdylca
23. jan 2010

nie nie garon ja este nemozem 😀 este nemam vybavenu epi, a draheho pri porode- az 27. ideme a to mi tusim i ewe "vyvestila" 😀 takze ja Vas pustam vsetky pred seba 🙂

garonka
23. jan 2010

hajdy to v poho stíhaš 😀 😀 😀 😀

granado
23. jan 2010

joj že prevaluje, to sú mexické vlny. A kolko u vás vychádza epi?

hajdylca
23. jan 2010

granado u nas 106 eur, otec pri porode 16,6O eur, ale v Dunajskej Strede 25 EUR- som chodila na monitor na porodnu salu a tam taky super monitor co mi i kontrakcie nameral, a sestricka ze Vy uz idete rodit, a ja ze preco? vsak mate take silne kontrakcie a aj pravidelne.. tak som jej povedala, ze nic necitim len hlavinou pokrutila a potom sestricky na oddeleni ze ci mam este stale bolesti 😕 tak som im musela vysvetlit, ze som ziadne nemala ani rano...

garonka
23. jan 2010

to ja mam potom v sebe tornado 😀
v stredu idem do nemocky na poradňu tak sa opytam čo a ako lebo epi chcem za každu cenu ak budem rodiť prirodzene aj keď mi ju nestihnu dať ja si ju pichnem sama 😀
a dufam, že kvôli tlaku mi cisarak nehrozí no som moc zvedavaaaaaaaaa
a otecko pri pôrode vychadza na 500sk len môj vaha či ísť alebo nie 😀

garonka
23. jan 2010

sovičky idem si natiahnuť kosti i perie si otrepem pred spaním 😀
maly si svoje nožky na mojom žaludku vyklada a to bolí neviem ako ho presunuť tak skusim ľahnuť nejak horeznačky nech nožky si da dole 😝

dobru nocku vam aj bruškam 😉

granado
23. jan 2010

no u nás to je myslím 2800Sk, manžel 20€ a dokymu som chcela niečo dať a prišla som na to že taký pôrod nie je vôbec lacná záležitosť. No neviem či nebudem musieť ešte vydržať aspoň do výplaty 😀 😀 😀 . Inak aj mylý ide na zápis do školy 5.2. tak by som ho tam ešte rada doprevádzala a do tretice mám mať od 8.2. zadarmo mms a sms tak by to bolo fajn asoň fotky zadarmo z nemocky posielať. No povedzte možem si ja dovoliť porodiť už teraz? 😀 😀 😀 😀

granado
23. jan 2010

no inak garonka zvolávaš nás tu na nočnú a teraz sa na nás takto vyprdneš? Ja som kôly tebe aj druhý dych chytila. Ale pojdem aj ja, náhodou ma aj moj manžel čaká, ten sa už dvojfázovo prespal.

garonka
23. jan 2010

granado keby nas platili tak aj cez deň som tu 😀 😀 😀 😀 ale nie len ako mam toho maleho kuvika zosunuť aby ma nekopal do žaludka 😕

hajdylca
23. jan 2010

no granado to len kvoli tym MMSkam by si mala vydrzat 😀 😀
no porod vobec nie je lacna zalezitost, ja by som chcela este i nadstan. si zaplatit-co je 500SK/ den...

garonka dobru nocku 🙂

kocky budte radi ze sa Vam drobci hybu, moj je taky lenivec v poslednej dobe.. a pritom nie je nejaky velky...
garon Ty ked mas zvyseny tlak chodis aj castejsie na ultrazvuk?

garonka
23. jan 2010

hajdy ja som od začiatku mala vysoky tlak potom sa upravil a stale som mala ukažkovy maly je vyživeny dobre tak ako ma no a posledne dva týždne už mi tlak kolíše najprv 130/90 a teraz vo štvrtok 140/90 ale to je hraničny tak vraj v poho ale v stredu ak to primar z pôrodky uvidí tak ma asi necha v nemocke 😠
nie nie nechodím často na utz, a maš aj ty vysoky tlak teda zvyšeny?

garonka
23. jan 2010

nejak neviem odísť 😅

granado
23. jan 2010

ja sa s malou občas aj pretláčam, lebo ona s radosťou do pečienky mi kope a už to niekedy je až na nevydržanie

granado
23. jan 2010

to ja mám nohy ako slon, ale tlak mám stále 110/80 a tak okolo.

garonka
23. jan 2010

mne nohy neopuchaju a ani ruky len ten tlak skače ako najaty 😖
granado tlak maš oki i ja chcem taky

hajdylca
23. jan 2010

garon mam, pockaj ako to povedala minule sestricka- hranicny, cele tehu som mala 130/80 na poslednej poradni u mojho dokyho 130/90(potom po vysetreni 160/90) tak ma poslal do nemocnice do rizikovej ambulancie, kde som mala 130/80 nikdy viac, len teraz v nemocnic 150/60, 140/90, a posledny den 130/80. len ma sokovala ta vaha na poslednom ultazvuku- ked mi v Ba krpca odvazili skoro o 400 gramov menej ako v DS... tak sa zacinam bat, ci teda ma dost zivin... len aj co chodim na take cvicenie porodnej asistentke povedala, ze len taky drobcek (neviem, ci tym narazala na moju vahu...), ze to bude zrejme tym tlakom...

granado
23. jan 2010

ja ho mám celoživotne nízky a dokonca mi ho nezdvihlo ani keď mi zub trhali, aj vtedy som ho mala tak isto 🙂 ale rozčúliť sa dokážem ukážkovo tak neviem ako je to vtedy 😀 No utekám lebo manžel ma už zaháňa. Ahojte sovičky 😉 😵 🙄

garonka
23. jan 2010

hajdy z vysokeho tlaku je pravda, že ma babo malo živín ale ty si nemala veľmi vysoky neviem ako u vas ale u nas viac beru do uvahy spodny, ja som mala stale 80 ale na začiatku tehu mi vyskočil z nervov na 160/100 to som parala do nemocky ako tajfun a tam zazračne mi merali buď 120/80 alebo 130/80 a ak som brala dopegyt tak rano mi namerali 80/80 to som normalne kukala čo sa deje 😕
a neboj malinky je dosť vyživeny veď si už v 39tt
mňa šokoval doktor vahou maleho 3350 g ale to je orientačne len sa bojím ak mi teraz hapruje tlak či nema tie kila menej tak dufam, že nie

joj idem do perín aby maly zaspal takisto 😎

garonka
23. jan 2010

granado dobruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😵

hajdylca
23. jan 2010

tak tak aj u nas sa berie ten spodny, no ja dufam, ze mi tu stredu budu robit ultazvuk a "odvazia" krpca... lebo si tiez myslim, ze nie az tak vysoky... a aj solit som prestala- teda dosolovat... cesnak papat...

dobru kocky, idem si teda ja svojho vyhnat do postielky 🙂

alex
24. jan 2010

Ahojte kocky, pozeram ze ste teda na nocnej dlho nepotiahli... Docitala som zmeskane a asi teda idem tiez haji, aj ked ja som vlastne v posteli a citam cez muziov tel., tak kludne aj zaspat s mobilom v ruke mozem 🙂

vevoncek
24. jan 2010

dobré ráno ranné vtáča rosa zmáča 😀 ja so msa celkom fajn vyspala ale ráno som už nejako nemohla spať zase kôli nosu už ma normálne štípe keď dýcham len jednou dierkou

inak ja som tiež papala mrkvičku s madíkom a citrónom že vitamínová bomba ale nejako neviem posúdiť či mi je lepšie alebo nie ale mám pocit že sa cítim stále rovnako teda aspoň v noci uvidím ako mi bude cez deň lebo ak mi zajtra bude stále rovnako nabieham k doktorke

u nás stojí epi 116 euro, nadštandardná izba 13 euro a manžo pri pôrode 7 euro

baby čo máte krče že je dobré cvičiť v posteli na chrbáte so špičkami a že aj po pôrode treba kôli krčom inak ja tak cvičím asi od začiatku tehotenstva lebo som mávala krče a normálne mi to prešlo a teraz za každým keď mám tak si tak zacvičím a super mi to zaberá

vevoncek
24. jan 2010

ja som sa túto noc tiež zamýšľala nad tým že keby ma to tak chytilo tak by som ani tlačiť nevládala keď som chorá tiež ma choroba chytí akurát keď už sa môžem každú chvíľu rozdvojiť

ozaj a napadla mi taká otázka baby čo si platíte dobrovolné nemocenské budete si ho platiť aj počas materskej dovolenky?

zoska
24. jan 2010

dobre rano 🙂

zuci mala je ozaj krasne dietatko, zelám vám vela zdravicka a nech vas zle obchadza 🙂 porod teda fakt nebol z tych lahkych, ale zvladla si to bez ujmya to je hlavne, si statocna 😉

moji lyziari uz odisli na svah, tak som zasa sama...no co uz, zvykam si 😒
manzel ide zajtra na 4 dni do Madarska tak aspon snad tu pracu dopisem 😉

posledne dni zerem jak kyselina a hlavne po veceroch...zacin sa to odrazat aj na hmotmosti 😕
musim nasadit nejaku zdravsiu stravu a na wc som uz nebola asi 5 dni 😠 nepomahaju ani lanove semiacka a ni acidko ani nic ☹

zoska
24. jan 2010

vevon pocas obdobia poberania davky sa odvody neplatia...cize neplatis tych 6 mesiacov nic ale potom ked prejdes na rodicovsky musis zase platit(pokial to nezrusis)

vevoncek
24. jan 2010

zoska aj ja som rozožratá a hlavne večer a v noci alebo nad ránom sa mi už ide od hladu žalúdok sám spracovať včera som napríklad jedla o pol1 a v noci som si bola dať banán okolo 4tej a ráno o 7mej som už bola zase hladná to asi preto že bábo teraz naberá na tuku a tiež sa to prejavilo na mojej váhe do teraz som pribrala maximálne 8 kíl a od minulého týždňa od poradne som jedno kilo mala navyše som zvedavá čo pondelok koľko zase navyše nakoniec aj ja nebudem mať hráška ale malú tomu v bruchu 😀

ja už muža pripravujem pomali na to nech moc nechodí preč keby dačo inak mala som už pocit že budem asi aj skôr rodiť a teraz mám zase opačný pocit že mi budú musieť pôrod vyvolať asi budem drpy cvičiť 😀

zoska a keď to teda netreba platiť tak to mám zrišiť a potom nanovo začať platiť alebo stačí keď to len tých pár mesiacov nebudem platiť a potom znovu začnem???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre