Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
26. jan 2010

aby ste chapali este naposledy k tomu svokrovi- manzelova mama zomrel pred 12timi rokmi, ale predtym uz dlho bola chora...svokor sa staral o svojich 3 synov prakticky od mala...naucil sa piect, varit, zavarat...ma moj obdiv

ale odkedy je na dochodku tak nema ziadne konicky- ani zahrada, ani psa nechce...len cuci na TV alebo vyvara ako svacnuty...potom vseko zamrazuje vsetko rozdava...tolko prachov co on vrazil do jedla na vianoce, tolko my minieme dvaja za 2 mesiace....
baby on urobil len kvoli vianociam nakup za 8tisic!!! a potom len chcel rozdavat a rozdavat

andrea2603
26. jan 2010

evita, CTG - to je niečo čo ti dajú na brucho a monitoruje ti to sťahy maternice a srdiečko bábätka a zapisuje to na papier a potom to gyn.vyhodnotí.

suzon78
26. jan 2010

evita, ctg je meranie tepu bábätka a meranie intenzity kontrakcií...hovoríme tomu pásy, lebo ti na bruško dajú dva také elastické pásy pod ktoré dajú dve sondy, jedna meria ten tep bábätka a druhá, tvoje prípadné kontrakcie, všetko da to zaznamenáva na papier, je to podobné ako ekg..
..no dosť mi prišlo špatne keď mi to manžel oznámil, predsa len sa takéto správy nesú ťažko a teraz v tehu ešte viac, malá to hneď vycítila a strašne kopkala, brucho mi strašne stvrdlo ach jo...ale už si to tak nepripúšťam a verím, že sa z toho dostane a minimálne dožije maličkej. To s tvojím ockom ma strašne mrzí, predsa otec je otec, dúfam, že operácia dobre dopadla, prajem mu skoré uzdravenie 😔

garonka
26. jan 2010

evi a ty si ešte nebola? a na poradňu chodíš ešte k svojej doki?

olifcek
26. jan 2010

hech, prave mi kamoska nakupila znackove veci premaluuu vo vybornych cenach...chjo..a to este ten balik dojde 😅

suzon78
26. jan 2010

evita, kým som ti ja odpísala už aj druhé babky popísali 😉 , júúúj dnes sa tu činíme 🙂

garonka
26. jan 2010

zosi uf to je sila minuť na žradlo 8000 😕 😕 😕 😕
to mohol odložiť pre malinku nie?

katina2209
26. jan 2010

presne garon my sme maleho krstili po mesiaci a bola u nas cela rodina,ale nikto ho nebozkaval ak tak na nozicku alebo na brusko tam kde bol obleceny vsak dietatko nema este taku imunitu tak co uz 🙂

zoska
26. jan 2010

olif mozes robit modne prehliadky s malou 🙂

olifcek
26. jan 2010

zosi a nekrachnut 😀

alex
26. jan 2010

inak mne lekár ani prietoky nerobil a ani na tom ctg som ešte nebola. Tak uvidíme, hádam ma na Antolskej pošlú na ten monitor.

petuskaxfun
26. jan 2010

ahojte baby ako sa mate 🙂 ako pozeram tak podaktore uz mate babatenka gratulujem 😉

garonka
26. jan 2010

kati tak tak len niektorym to treba vysvetliť ako v osobitnej škole čo sa smie a nesmie 😕

alex
26. jan 2010

petuska ahoj, u teba to ako vyzerá? Dlho si tu nebola.

maminnka
26. jan 2010

zoska, mne z toho vychadza, ze svokor bol dllho zvyknuty starat sa o deti, pises, ze sam, vyvarat vo velkom... asi mu este neprislo, ze uz su jeho deti prec z domu, nie? Proste frci na zotrvacnosti. Ale verim, ze to je po case uz otravne....

andrea2603
26. jan 2010

ja som bola na poradni a gyn. ma už ani zospodu nepozerá, že už to teraz nie je dôležité sledovať, či sa otváram, teraz sú dôležité raz do týždňa prietoky a ten CTG záznam.

maminnka
26. jan 2010

garon, ze sulkat 😀 😀 😀 ... to je hrozne dive slovo...

garonka
26. jan 2010

mami no tak ma napadlo 😀
ja i tak nedovolím svojho maleho len tak aby mi ho stískali a tulili k sebe pokym bude malinky v žiadnom prípade

petuskaxfun
26. jan 2010

alex heheh ja sama neviem cs mam 6 a kazdu chvilku bolesti akurat si zapisujem intervaly ale aj minule to trvalo 3hod. a preslo to 🙂

evita747
26. jan 2010

dik, ste zlate ohladom tych odpovedi na CTG 🙂

suzon, dakujem, oco je uz viacmenej ok, co sa velmi tesim, bol to zazrak, lebo nove srdiecko doviezli v poslednych sekundach, tak sa znova narodil 🙂 Tebe tiez drzím place, aby vam to dobre dopladlo, ale fakt musis teraz razmysliet na babatko..

garonka, chodim uz 3 tyzdne na poradnu k porodnikovi, ale este mi to nerobili, ani nespomenuli...tak neviem

kočky, viete mi poradit, vzdy ma to tu po odoslani spravy hodi na zaciatok a potom mi dlho trva, kym sa dostanem k poslednym spravam...

zoska
26. jan 2010

olif 😀

maminka jj...no co uz...10rokov zotrvacnost...ja si vzdy poviem ze uz sa nezmeni a ze to mam brat tak ako to je, ale nie vzdy to ide, ale vo svojej podstate ho mam rada 😉

ozaaaj- dnes este vravela teta na kurze, ze bacha na to, kto si vam sadne na postel v nemocke...ak dojde nejaka navsteva a najma ak cestovali mhd...ze infekcia z plachty aby sa nedostala do rany medzi nožkami 😨 😅
a ze dohodnut so spolubyvajucou navstevy n izbe...lebo ze rana by sa mala luftovat a to ide asi tzko ked je furt dakto na izbe...
toho sa ja inak dost obvam, lebo u nas v nemocke su navstevy neobmedzene ☹
preto chceme nadstandart s manzelom- spolu a len sami dvaja...dufam, ze sa podari vybavit...uz sme v poradovniku

petuskaxfun
26. jan 2010

a ty ako alex,,inak este ktore z nas uz maju babetka okrem zucanky a olif

andrea2603
26. jan 2010

petus, dnes porodila martula 🙂 . U teba to tiež vyzerá na spadnutie 😉

katina2209
26. jan 2010

ja som bola tiez minuly stvrtok prvy krat v porodnici ale neposlali ma zatial nikam iba na utz na prietoky a doktor ked ma dovysetroval tak som mala na slipke vlozke krv no super som zvedava co bude teraz vo stvrtok
ahoj petu ako sa mas? ja mam take vystrelovanie do krizov a kazdu chvilu tak mi tam maly naraza

garonka
26. jan 2010

ja chcem nadštandard ale to asi dve na izbe budeme tak sa hadam dohodneme s tymi navštevami, lebo prvykrat ako som ležala v nemocke sme boli na izbe 5 a to bola katastrofa a ešte aj bitka o kupeľňu a wc 🙄

zoska
26. jan 2010

petuska
este logi ma dvojicky 🙂
marhulka trojicky 🙂

evit...ked uvidis tu tabulku februar 2010- tak na konci radku musis kliknut na to posledne meno ktore tam je... a hodi ta to na koniec....ci ko to mm napisat??? 😕 😅

maminnka
26. jan 2010

ja som rada, ze na Antolskej, okrem nadstandardu, nie su navstevy na izbe povolene. Boli sme tam tri, mali sme co robit so sebou a detmi, nie este striehnut, aby namhodou niekto nevidel moj holy zadok...

ale ked som brala transfuzie a nemohla som chodit, tak mi muza pustili na izbu na par minut, ale najprv som sa pytala kociek, ci im to nebude vadit.

a tiez mi vyhovuje, ze babetka sa ukazuju len cez sklo.

petuskaxfun
26. jan 2010

andrea jeje dalsie babetko 😉 no ja sama neviem nechcem plasit hlavne samu seba

petuskaxfun
26. jan 2010

jeeee zoska no ja nestiham pozerat uz aj logi 😲

suzon78
26. jan 2010

alex, tak to je super, že máte jasné plány a vieš, že raz to skončí a budete pekne bývať osamote len tvoja rodinka 😉 no u mňa to ešte veľmi dlho potrvá žiaľ, zobrali sme hypo na rodičovský dom, takže už sa nedá cúvnuť...naši až časom pôjdu do starkynho domu....

no a so svokrou to mám veľmi podobne, je strašne drzá a stačí mi, keď vidím čo robí so švagrininou dcérou, surovo si ju príde vypýtať na víkend (čo jej aj chyba švagrinej, že jej ju dá) a keď som tam raz bola na návšteve a bola tam aj sama neterka, tak svokra jej začala lakovať nechty, malá jej hovorí, ale maminka zakázala a svokra, že nech, u mňa čo Ti ja dovolím, to platí. Proste úplne ignoruje výchovné metódy švagrinej a malú jej doslova kazí a tak to potom s ňou aj vyzerá, je nepočúvna a často nezvládnuteľná. A tiež nemám rada otázku typu, synáčik (ona to povie po maďarsky neviem to napísať, ale znie to kyšvián) nedali Ti papať, alebo či Ti dali papať? No des, dlho som si na to zvykala, teraz to už ignorujem, ale do výchovy si zasahovať rozhodne nedám. Svokor je úplne iný je zlatý a veľmi mu je manžel podobný a nikdy mu nezabudnem koľko nám pomohol pri prerábke, všetky stierky urobil aj kúpeľku a nikdy nič nevykričal, ale je pod svokrinou papučou chudák.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre