Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
9. apr 2010

po maminke tam malo byt, ooops

lenica81
9. apr 2010

zosi diky a je fakt zlata...

ja mam tiez lehatko, uz som ho trosku dvihla...

zucana
9. apr 2010

jeeej zosi 🙂
pod menzestraky som dala iba ponozky 😅 ale mali sme zimny fusak na tom....inak dam pancuchace teraz alebo take leginy obtiahnute 😉
blumi aj moja mala mava bolave prdiky rano ...aj placka pri tom....zacina to tak o 8smej....potom si ju zoberiem k sebe na ruky a spi na mne ale objavila som lepsie....dam ju vedla seba na bok a ked zacne plackat alebo sa mrvit a pocujem prdiky zdvihnem jej nozky ...ale pomaha ta poloha na boku....dnes pekne spinkala sama vo velkej posteli zabalena do paplona na boku..takto

inak rano mi vola svokra ze svokor sa uplne vytocil a rano o 8.30 isiel za fararom ze musi najprv krstit vikinku a nech sa neopovazi chytat to babo a potom ju! a ze bol vytoceny lebo 8.30 a fararko si spinkal...inak fakt fasa farar...ma asi 30 maximalne a vcera mal oblecene kapsacove rifle a mikinu s kapucnou....a dulezity ze nefotit vela a nie biele oblecenie....ak sme uz nekupili a ze itak deti zaspini....

zucana
9. apr 2010

a ozaj ma trosku opuchnute rucicky a nozicky...neviem ci to je ci tym ockovanim alebo som jedla kolac a boli tam mandle alebo ze je teplo.... 😕

zucana
9. apr 2010

zas tu nikto neni ked som tu ja ...
robim prave cigansku s opekanymi zemiakmi ...nasi su uz na ceste....je krasne teplucko 🙂

andrea2603
9. apr 2010

ahoj, zuci. To myslíš, že by mala Viki alergiu na mandle?

lenica81
9. apr 2010

babenky, vy skusate take potraviny, co sa ja neodvazim... 😔

ale raz to pride, a ja si dam vsetko a porazi ma... 😀 idem si schrupnut, maly mi spinka na velkej posteli... 😅

andrea2603
9. apr 2010

zoska, mali sme poradňu a lekárka, že pokým dieťa prospieva, treba len dúfať, že ten reflux čo najskôr pominie. A vážime 5350g 😵 .

zoska
9. apr 2010

zuci dik 😉
ja mam jedny rifle, ktore sme dostali, su pekne a pomaly nam uz budu aj male, len som nevedela ci ten material bude prijemny na hole nozicky, ale vsak vyskusam 😉

sely malinka je skor na tatina, ale kazdy hovori inak a ja to neviem posudit 🙂
cajik sme dostali, robila som ho raz, myslim ze pomohol, ale odvtedy som ho uz nerobila, kym nemusim tak nedavam nic, len kojim 😉

ideme na prechadzku, je tu krasne a mala je uz nervozna a ospala, tak snad sa dobre vyspinka

zoska
9. apr 2010

adi, tak budem dufat ze prejde cim skor a nie az za rok 😅
peknu vahu ma Livka 😉

inak ja okrem kyslej kapusty a strukovin papam asi vsetko 😅

andrea2603
9. apr 2010

tak si držme palce 😉 , inak ešte povedala, že tento reflux má už skoro každé bábo, ktoré pošle na sono 😖

blumka
9. apr 2010

zuci, ja tiez tak robim, ze jej krcim nozky, len u nas tie prdy zacinaju o tretej rano, ked je dobra noc tak az o piatej...a napr. dnes to ma stale... som si myslela ze si pospim s detmi ale som taka unavena ze nevladzem ani zaspat, stale som v strehu, ktora sa preberie, nenavidim take stresy... 😒
a moj muz ma dnes vytocil, nieze je od rana siestej do pol desiatej prec ale este si zabudne v jednom aute mobil, volal mi z kamaratovho ze mam pohladat z neho kluce a zobrat ho a dvihat jeho telefonaty a presmerovavat ich na cislo toho kamarata...po prve absolutne neviem kde dal kluce od toho auta a po druhe velmi sa ja nudim, ze mam este riesit jeho telefonaty, ktorych on mava milion denne 😠

zuci, svokor je spravnak...dobre ze siel za fararom a vybavil daco?
inak tak presne spavame aj my 😉

zosi, ten caj uz je vypredany a nikde v lekarni ho nemozem zohnat, do kelu

adka, krasna vaha 😉

blumka
9. apr 2010

a de je olif?

zucana
9. apr 2010

veru de je olif?
no farar vraj najprv pokrsti nasu a az potom hentoho a budeme mat kazdy svoju stranu takze sa nebudem k tomu malemu priblizovat...inak krasne vysivane kosielku mali dostanu ...potom hodim foto 😉
inak si viem predsavit mojho svokra ...on je ina vrtula a respekt....isto vynadal fararovi aj ze co spi o 8.30 tam sa ma modlit
😀 nasi uz za 15 min pridu
viki je dnes anjelik
vstala o 11.10 napapala sa...potom sa hrala s hrazdickou potom v stolicke na mna kukala ako varim tam zaspinkala na pol hodku potom sme sa rozpravali potom som prebalila a potom sme sa zas rozpravali potom papala a teraz zaspinkala a akurat sa isto zobudi ked pridu nasi 🙂
vsetko som stihla popratat (a vcera prisla upratovacka tak mi aj okna umyla....chuda ona je rumunka a jej muz nema robotu tak ziju iba z jej upratovani a pre nu je kazda hodina nadcas dobra...takjej vravim ze mam velmi vela zehlenia ze moze aj zehlit nech si privyrobi este aspon hodinu...no a nezobere mi vcera svokra veci a nepozehlito? tak som jej dala umyvat okna 😅 )

lenica81
9. apr 2010

ja mam tiez nadhernu kosielku, skoda ze nekrstime... ale musim urobit foto... otcovi podarovala jedna klientka, za sluzbicku... 😉 😕

joj, moje okna by tiez potrebovali umyt, ale kedy sa to stane, to ani srnka netusi... 😅

zuci, tak nech vam zajtra vsetko podla vasich predstav vyjde a uzite si to... 😉

lenica81
9. apr 2010

maly ani na rukach ani v postielke ani v lehatku ani v kociari... joj... co s nim... ☹

loginka
9. apr 2010

baby kojace, v com sa obmedzujete v jedeni? ja nejem len citrusy , fazulu , bursske oriesky, cibulu ostatne veci jem
Dominik mi prestava chciet papat z prsa, uz som ho zacala prikrmovat, strasne zacal strajkovat po tej operacii, ale v noci papa

blumka
9. apr 2010

ja som dala Juli o dvanastej 90 ml mlieka, tvarila sa ze malo, tak som jej dala dalsich 90 ml, zaspala pri flasi a spi doteraz 😅 kde sa to do nej zmesti? 😕 😕

zuci, nech vam to zajtra dobre dopadne..robite potom aj nejaku slavu v restike? ci doma?

laxity
9. apr 2010

ahojte

zuci...už som sa zľakla, že mandle sa nemôžu...bo ja stále papám mandle 😀 a teraz fajnové hranolky a volské oko 😕 . Tiež prajem nech všetko dobre dopadne, nech to svokor dobre vybaví a nech máte príjemnú zábavu 🙂

ja tiež dávam, teda dávala som mlieko do Avent pohárikov a pekne mi to malá papkala 🙂 , teraz už nemám toľko mlieka, aby som si urobila ešte aj zásoby.

lognika...ja tiež nejem to čo ty, plus čokoládu, koláče, párky, paštéty, bravčové mäso a pod...

zoska
9. apr 2010

de stee setkyy? 😀 😀
blumi kde si pozerala cajik? len na nete? ak budes v meste urcite zozenies v lekarnach 😉

zoska
9. apr 2010

moj chlap tu pobehuje s malou v manduce 😀
mam free 😉

laxity
9. apr 2010

zoska...a vy dávate ten čaj? Viem, že ste to tu asi písali, ale nepamätám 😕 . Mne vraveli na novorodeneckom, že ak mi pýta každú hodinu cez deň papať, tak jej mám dávať vodu...ale nedávam zatiaľ 😒

lenica81
9. apr 2010

mojmu malemu sa v manduce raz paci a raz nie... 😒

zoska
9. apr 2010

laxi, raz som dala vodu, ked pytala kazdu hodinu, ale potom som uz nedala, lebo sa s nou zakuckala a caj som dala tiez len raz, ked uz som si nevedela rady...inak nedavam, a budem sa snazit len kojit... a kedze ma reflux, tak je blbost davat jej taketo tekutiny

leni u nas to iste...tiez tam nevydrzi vzdy

hajdylca
9. apr 2010

kocky co zhanate ten cajik na spokojne bruska ten sa uz nevyraba a je vraj len premenovany- zmeneny nazov, ale je az od ukonceneho 2. mesiaca, a je to tiez zmes anizu, harmanceka a feniklu, ak by niekto chcel pozrem presny nazov. ja som obehala asi 3 lekarne, i DMky, az v poslednej lekarni mi teta povedala ze miesto spokojnych brusiek je uz ten tusim bylinkovy ci ako sa vola 🙂

zoska
9. apr 2010

hajdy
ja mam cajik pre DETSKE brusko od ukonceneho 1.tyzdna, dostali sme ho od znamych ked sa mala narodila 😉
cajik pre spokojne brusko je iny, a kedze tvrdis ze sa premenoval, tak to som netusila 😅
a pouzivas ho? pomaha?

zoska
9. apr 2010

🙂

matesl
9. apr 2010

ahojte dievcata,

tak my sme boli skoro cely den vonku...a mna zas boli telo, prsia a mam teplotu ☹ ja neviem co to mam za prsia.

zosi a ked si dala gastrotuss tak si dala ciste mlieko uz bez nutritonu, ze? musim skusit zas to, lebo maly mi grcka uplne ciru tekutinu cize asi cista zaludocna kyselina...chuda
a ja mu davam pod riflicky a pod teplaciky bodynko s rukavmi a s nozickami...a sup do kocika pod deku a zazipsujem pod kryt

a pridavam sa k tym co mali dnes blby den, doobedie bol maly uplne ze nevrly...pradlo som vesala jednou rukou...lebo ani spat, jest len asi 2 min a potom zaspal, dala som flasu dole a zas oci dokoran a dokola, tak som ho obliekla supla na chodbe do koca a ze rychlo vyvesim a ideme von...no reeev, olyzoval svetrik, a ja ze nie ideme von, nebudeme jest kazdych 5 min po 2 min, tak som to musela nejako stopnut aby nabehol na nejaky rezim. teraz stiahol 150ml 😀

maminka dakujem, idem skusit aj gastrotuss, lebo fakt mame vela kyselinya aj ten dudlik kupim, ved sa zide neskor

olifcek
9. apr 2010

tu tu tuuuu

okolo jednej sme s i s Oliv lahli a vstali okolo 17.00, ale jasne, s [restavkami na papanie sme hajali x;o)

ja olivke davam len prso a to hoc kazdu hodku, nedavam cajik ani vodu...a verte, ze niekedy chce i kazdu pol hodku prso...s prsom i zaspava, ukludnuje sa na nom, prso je stred vesmiru mojej malickej x;oD

ked to skonci, mozno mi to i chybat bude, hehe..

dufam, ze ked Oliv bude gestacne stara ako Zucanka, Tvoja mala, ze bude tiez kusok samostatnejsia....

ale uz i teraz vie byt pod hrazdickou a hrat sa pod nou, rehunat sa na nej, vie uz byt i s mm, dokonca i sama polezat na posteli a cumiet dio lustra a hojne s nim debatovat, hehe x;O)

super je, ze uz som neraz pocula, ze je sikovnejsia i nez niektore donosene babatka...iod pediatricky, ktora mi uz aj povedala, ze Olivke musime odratavat 6 tyzdnov, a na to je uz fakt super...no uvidime, co povie este neurologicka...hmmm...

v podstate nech si hovori kazdy co chce, len nech je Oliv zdravuckaaaaaa xo)

olifcek
9. apr 2010

juj baby, mate to tazke s tymi kyselinami x;o(

mne sa zda, ze i olivka kusok pocas dna trapila dnes i vcera kyselinka, no asi preto, ze sa prepapala....

len dufam, ze mam dost mliecka, lebo lavy prsnik kusok zlosti...akoby som tam tvaroh mala...mliecko mi ide, potom nie, musim horko tazko odsavat s elektrickou odsavkou, BLUMKA pujcila...no ta potiahne huste mliecko aspon ku dvorcu, odtial uz musim rucne vytlacit ku bradavke a paq horko tazko von....dva dni som nahrievala pod horucou vodou prso, nech sa to sklidni, tahala elektrickou odsavkou, tak uz to slo lepsie, normalne hrudky zo mna leteli...ale dnes je uz asi lepsie, klop, klop, klop....

nchcela by som davat UM...i ked viem, ze by Oliv bola skor tucnucka a vacsia, ale itak...len nech ideme po ,,starom,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre