Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

teuska
14. apr 2010

Baby uz som sa to pytala, ako casto vam deturence kakaju? Moj este stale 5/6 krat za den. Je to normalne?

andrea2603
14. apr 2010

Livka kaká raz za 2-3 dni, ale hrôza ju vtedy rozbaliť 😀 . Myslím si, že ked ti Peťko takto často kaká je to normálne.

teuska
14. apr 2010

Je andrejka to si pisala, o tych ponozkach 😀

No idem varit obedik, majte sa zatial pekne, papa

zuzkagonos
14. apr 2010

My kakáme tiež veľmi často, sme kojený. 🙂 a najradšej mám, keď počujem tie zvuky do plienky v noci.

lenica81
14. apr 2010

aj my relativne casto kakame...

moj syn je bohovsky... pogrcka sa a zacne sa na mna usmievat... 😠 😀

andrea2603
14. apr 2010

zuzka, my máme nožičky o.k. a nemusíme baliť, ale pred 5 rokmi, ked som bola s Lenkou na sono, tak tiež povedali, že je to v poriadku a baliť do 1/2roka naširoko. Nechápem, to každý rok je iná "móda"?

jja
14. apr 2010

teus my mame kakanie striedave..jeden den skoro do kazdej plienky a inokedy iba rano a vecer pred kupanim...to su pravidelne hodiny🙂)
neviem ci to uprsane pocasie posobi tak ukludnujuco, ale moja mala uz treti den pekne prespi den aj noc🙂)) bez problemov v uspavani, v noci si iba parkrat cucne a spi dalej...klop,klop,klop🙂)

martinaj
14. apr 2010

my kakame tiez casto 🙂 aj napriek tomu, ze nutriton vraj zapeka 😖
jja ake krasne miery ma Karolinka... 😵

zoska
14. apr 2010

nas teda nutriton nezapeka 😅
Nelka kakala kazdy den cca dva razy normalne, ako sme zacali davat nutriton tak raz za den ale strasne vela, vzdy sa prekaka...
vysadila som nutriton a dva dni nekakala, vcera som jej dala vecer a dnes rano sa s prepacenim presrala az na deku...vytekalo jej to bokom po stehnach dole po nohach a hore na chrbte az ku krku...no koniec, 😅 som sa normalne spotila kym som ju z toho dostala a celu poumyvala

hajdylca
14. apr 2010

zoska dakujem za odpoved 🙂 🙂 uvidime ci bude opakovat (ci este nejake cistenie, ci uz navsteva bude pravidelna 😖 )

bambule co jedavate, ze Vam ti drobcekoi tak priberaju? povedala soom si ze nebudem porovnavat, lebo kazde babo je ine, ale ako citam Vase vahy, zacinam mat pochybnosti ci nerobim niekde chybu... my sme boli vcera na poradni a vazime 4770g a meriame 62cm (porodne miery: 3540g a 53cm) a to kojime i kazdu hodinku a nie ze 10- 15minut, ale min. 30-40, grckame len zriedka...
este jedna pikoska- kazala som drahemu nech mi kupi ten mami milk na podporu tvorby mliecka- len som si nebola ista ako sa to vola, a on ze vsak najde a ked nie sa opyta a pytal sa predavacky v tescu, ze kde najde nieco na podporu tvorby mat. mlieka a ona ze musite ist uplne nakoniec a tam je tmave pivo 😕 ze ona tak odkojila 4 deti....

zoska
14. apr 2010

hajdy 😀 predavacka vtipna...no ale ked sme pri tom ja som mala predvčerom 2dcl cierneho piva 😅
a ten napoj sa vola gravimilk a mju ho v tescu pri sunaroch, ak ho nahodou nenasiel 😉

uspesne som uspala dieta na balkone...je hore od 6.30 a doteraz nespala...stale mrnci furt ju nosim, hojdam a uz mam ruky po kolena, krize ani neviem ci prestanu boliet dakedy...

chcela som sa ucit, ale dnes mam vsetkeho plne zuby, idem sa najest a spat (ak sa mi podari...ak nie tak len cumiet do blba)

zoska
14. apr 2010

jo a hajdy, co povedla dr. na to kolko ste zatial pribrali?
ved pokial ti maly dobre papa a spinka, tak je to asi v poriadku...nepribral sice vela, ale zato sa natiahol do dlzky 😉

andrea2603
14. apr 2010

hajdy, podľa mňa pekne rastiete, Livka mala pôrodnú váhu 3500g a teraz má 5400g, aleani tvoj synček nie je na tom zle 😉

hajdylca
14. apr 2010

doky hovori ze je to akurat, ze primerne...

ja si tiez myslim, ze keby bol hladny by plakaval...
ja len ci mi nieco v strave a jemu naslede v mliecku nechyba...

mne moj drahy haja na rukach, uspany pomocou fit lopty, ani ho neskusam zlozit, aby sa nezobudil, aspon jedna vyhoda jeho vahy- este krize nebolievaju 🙂

dakujem ste zlatucke, dufam, ze to nebude potom naopak, ze bude macik ked bude velky, lebo to by ma mrzelo 😒

olifcek
14. apr 2010

hajdy i my nejak nevalime vahou, ale vraj pribera krasne, tak uvidime najblizsie az sa vazit bude, co povedia...

jja
14. apr 2010

hajdy, moja je skor velika ako buchticka....ale ta vaha da o sebe vediet 😝 krize uz mam v cudu 😠 a najlepsie sa jej zaspava na maminom pleci

zoska
14. apr 2010

hajdy inak ja jedavam normalne,
takmer vsetko okrem strukovin, kapusty, cirtusov a orechov...ale sladkeho pojem na kila- keksiky, jesienky, kremese, nutelu lyzicou 😅 proste si dobijam energiu ked kavu nemozem

a ked doktor povedal ze primerane tak bud pokojna 😉

olifcek
14. apr 2010

zosi mozes kavu x;o) ale doobeda a slabsiu x;o)

lenica81
14. apr 2010

moje dieta prvy raz (okrem toho, ked dosiel z porodky) spinka v postielke same... uz skoro hodinku aj pol... 😵 som si samo schrupla... davam obed, bo urcite cochvila vstane... 😉

hajdy, natiahol sa do vysky... 😎

zoska
14. apr 2010

olif ja viem, len sa bojim, ze mala bude z toho nabudena 😀
uz som si parkrat dala capuccinko cokoladove , samozrejme so šlahackou a kolacikom...boze, dufam ze nedostanem cukrovku 😅

zucana
14. apr 2010

babce caf...robim svieckovu....
zajtra mi maminka ide prec 😖
a uz nemame supinky... aha 😉
a s tou vahou....no my sme mali 2950 a mame 5770 g 😅
a mame mischelinky 😕
a papavame 3 hodky cez den po 5-10 min a v noci kazde 4 ...cize dvakrat 😉

olifcek
14. apr 2010

ach zuci, ci je uz velika slecna malicka...

selyma
14. apr 2010

Ahojte babky. Mate velke babatka. Ja idem do poradne o tyzden, tak potom sa ja pochvali. No vsak na druhej strane, Klaudika bvude mat este len 2 mesiace.

Potrebujem poradit. Neviem, ako to opisat. Ked Klaudika pospinka dlhsie3 - 4 h., tak ma mliecka dost. Ale, ked nespi dlhsie, tak si pyta uz po hodinke a pol a to tam sa mi nestihne dorobit tolko mliecka, kolko by potrebovala a niekedy po odobrati z prsnika placka. Co mam s tym urobit? ja ju dam naspat na prsnik,ale viem, ze tam nic nejde. odsate mliecko nemam, lebo to nerobim, ked mam vzdy tak akurat.

katina2209
14. apr 2010

Ahojky zase mi nesiel internet my papame tak 10-15 minut nikdy nie viac vzdy z jedneho prska malokedy sa stane ze z dvoch... Leni moj maly ked sa vygrcka tiez sa na mna skeri ked som ho o jednej kojila tak si pekne odgrgol tak som sa tesila ze nebude vrackat lebo mu nic nevysplechlo a akonahle som ho asi po 10 minutach polozila tak uz aj vrackal a potom sa na mňa usmieval a davala som mu za sebou po 2 hodinach z jedneho prsa a ziadna zmena znova grckal..
Nas maly kaka tiez vela krat denne 4 krat urcite a to mi minule lekarka vravela ze pokial ma aspon 5 mokrych plienok denne tak sa netreba znepokojovat koli tomu grckaniu ze mu zostane to co treba a vygrcne prebytok ale tolko vela grckat normalne ma to stve...

maculik
14. apr 2010

ahojte, tak ja mam upratane (relativne 🙂 , boli sme vonku v manduce, teraz je Petko v postielke a ja som dopozerala Panelak. A o hodku dojde kamaratka s malou, potom Adelka zo skolky, tak tu bude veselo 🙂

zoska, ja uz jedavam aj citrusy a v pohode, ziadna reakcia. Aj karfiol som skusala a ked pridem o 2t na Sk, tak chcem vyskusat vianocnu kapustnicu, kedze tieto Vianoce som nemala. Tak uvidim, ci to Petko znesie 🙂

Co sa tyka kakania, tak Petko kaka ako kedy, niekedy 2x denne, niekedy do kazdej plienky. A grckanie nastastie nemame, len mu sem-tam vytecie trosku mlieka, ked to prezenie a napapa sa nad mierku 😀

katina2209
14. apr 2010

Baby a uz ste dostali matersku? mne vzdy chodila 12 a zatial este nic

selyma
14. apr 2010

No ja vzdy krmim z obidvoch prsnikov, ale ked chce castejsie, tak sa mi nestiha dorobit

olifcek
14. apr 2010

materska este nedosla, veru..

zoska
14. apr 2010

mne tiez este neprisla materska
ale v marci mi nabehla az 15teho, takze zajtra hadam dorazí 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre