Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
3. aug 2009

zucana tak si to pekne uzite x;O)

blumka
3. aug 2009

ahojkyyyy...mna dnes cely den boli podbrusko a zda sa mi ze od vcera mam este vacsie brucho 😀 babatko sa roztahuje 😵

hajdylca
3. aug 2009

ahojte, aj mne dnes bolo nejako divne, ale co je fajn uz nevraciavam... tak klop klop nech to nezakriknem... a inak mna nebolieva v podrubrusku, ale minule som citila tak akokeby som mala plny mocovy mechur, a mam to asi druhy den...

vevoncek
4. aug 2009

dobré ránko

ja som toho názoru že lepšie vedieť všetko čo má čaká a brať to s rezervou, lebo tehotenstvo je veľmi individuálne a u každej ženy iné dokonca aj každe ďalšie tehotenstvo u tej istej ženy je iné takže ja to naozaj všetko beriem s rezervou a keď viem čo ma čaká a viem že napr AFP ne nespoľahlivé čo sa týka výsledkou tak si to len odbijem a nestresujem. Lebo poznám baby čo zažili tehotenstvo aj pôrod v sladkej nevedomosti a potom mi hovorili že nevedeli jedno alebo druhé čo im bolo na škodu.

Včera bola spara a dnes je konečne trošku lepšie u nás prší konečne bude trochu lepší vzduch

a ešte sa chcem spýtať ako to funguje ohľadom toho dobrovolného sociálneho pripoistenia? Ja si ho platím ale neviem kedy to treba zvýšiť? a ešte jedna vec keď som v polročnej ochrannej lehote čo to znamená? ja mám zmluvu do 12septembra a bola som sa včera pýtať učtovníčky koľko mám dovolenky a ona mi hovorila že som v polročnej ochrannej lehote a že mi zamestnávateľ bude niečo platiť ale neviem čo?

olifcek
4. aug 2009

vevoncek, to znamena, ze Ti zrejme ukoncia PP k tomu decembru, kedy Ti vlastne skonci doba urcita. nakolko ale nastupis na MD v ochrannej lehote, zanesies papiere im, a oni to poslu kam treba. oni uz ale za Teba platit nebudu nic, vsetko uz riesi socialna poistovna, a to nielen u Teba,ale u kazdej z nas x;O)

mmaarrttiinnaa
4. aug 2009

ahojte ako sa dnes mate ? ja uz chvala bohu lepsie ale vcera to bolo daco strasne tak zle mi este nebolo . prajem vsetkym pekny den 🙂

martinaj
4. aug 2009

blumka nam tie brucha nabehnu skor 😀 ja mam este aj tukovu zasobu, takze vyzeram ako niektore baby v 5.mesiaci 🙂

zoska
4. aug 2009

ahojte, u nas rano trosku poprsalo, ale mohlo by viac... vcera bola taka hnusna spara, ze sa ani zaspat nedalo...

zoska
4. aug 2009

vevoncek ohladom dobrovol. poistenia mas IP 😉

zusika
autor
4. aug 2009

ahojte, zuci...tak uz mam nove foto v albume... ale ako pozeram tak brusko je skoro rovnake ako predtym.... zatial rastieme vnutri... 🙂
ako sa dnes mate??

vevoncek
4. aug 2009

olifcek lenže aj keď mám zmluvu na dobú určitú tak platí ochranná lehota, lebo ja som čítala že keď mám na dobu určitú tak mi končí zmluva bez ohľadu na to či som alebo nie som tehotná

kakatka1
4. aug 2009

Ahojte! Idem Vam popriat iba pekny den a dufam ze je vsetko OK 😵 My sme sa vratili zo Zelenej vody, na chatke bolo super, ale ludi pri vode bolo az az. Dnes idem na sono, tak som zvedava co nove. Majte sa pekne a pohladkajte babetka. 😵

loginka
4. aug 2009

caves
ja som taka rada, ze prsi, huraaaa 🙂
inak ja asi nedos´tanem nic iba rodicovsky, kedze som nezamestnana, aj ked pred tym som robila 9 rokov
dufam, ze aspon ten rodicovsky zvysia, neviem sice z coho, ked uz sa stat zadlzuje az az, ale zase blizia sa volby, no uvidime, aspon raz by ma tato vlada potesila 😉

zoska
4. aug 2009

tak ja neviem kedy ten dazd pride konecne aj sem....hmmm

logi to by bolo super keby ten rodicovsky schvalili, ja v to tiez dufam, aj ked som trochu opatrna, lebo neviem kde na to chcu vziat...

loginka
4. aug 2009

zusika pekna fotecka, vy ste uz velkyyy 🙂
zoska neboj pride, tu uz prestava

olifcek
4. aug 2009

vevoncek co Ty royzmies pod tou ochranou dobou? Tvoj PP skonci, lebo Ti zrejme nebudu zmluvu uz predlzovat.

u nas tiez dazd nie a nie prist....

olifcek
4. aug 2009

pozeram, ze i zusika je stihlunka...ja uz nebudem kukat tie Vase fotky, lebo ma chyta depresia... 😖

zusika
autor
4. aug 2009

olif, si sa ty pojasila???? nikto mi nikdy nepovedal ze sol stihla... som sa dooost pobavila....
velkost 40 nie je pre stihlu osobu.... 😀
baby, ktora ste si to objednavala nohavice z mimibazaru? prisli uz? som zvedava aky je tam ten pas, ze ci sa to da nosit aj na mensom brusku?? ci je to take prisposobive...lebo som mala na sebe jedny nohavice, ale tak som bola este "stratena"

zusika
autor
4. aug 2009

u nas prsalo v noci, konecne sa dobre spalo a aj dnes rano....teraz je tak prijemne pod mrakom, resp. az zima...

inak mam info ohladne PN ...resp. take pre mna, upokojilo ma to....som zistila ze u nas - som v statsnej sprave - mame tiez kolektivnu zmluvu ktora hovori - ze 1-3 den PN mame 70% zo základu, 4-10 den 60% a od 11 je to tych 55% .... co sa mi zda super....moja predstava je o mesacnej PN-nke.. (ak bude stale polkracovat idealny stav) takze to nebude take zle...

zusika
autor
4. aug 2009

preberali ste tu prstenovu metodu? nieco som o tom pocula.... o co tam ide? ze akoze pohlavie ci co?
inak teda nie, neskusala - granado.... 🙂

vevoncek
4. aug 2009

olifcek no veď ja neviem čo je to tá ochranná doba preto som sa pýtala ja somz takýchto vecí jeleň vieš a to sa ani blondínka na mňa nehrabe 😀

blumka
4. aug 2009

ahojte....u mna je asi zazracny 12tt...uz treti den mi nie je zle 😀 ...konecne sa citim tak superne....vidno mi brucho, takze si uvedomujem ze som tehu ale necitim sa zle, ani nevolnosti nemam....a aj som sa dnes super vyspala...konecne nebolo tak strasne horuco 😝

joanna333
4. aug 2009

ahojte...blumi, aj mne je trochu menej zle. doteraz som musela jest kazde 2 hodiny, lebo inak mi bolo hrozne.ale uz par dni je to ok...
v blave tiez liali cez noc, a aj teraz leje super...

zusika, tie nohavice z mimib. mam objednane,tak ti dam vediet ako vyzeraju ked mi dojdu.objednala som si suknu. ja tiez robim v statnej sprave,ale my mame asi este vyhodnejsie platenu PN...som zvedava ako to bude s materskou...

olifcek
4. aug 2009

zusi no mne na tej fotke prides stihla veru...i ja mam uz teraz 40, hm..zeby fotaky uberali na vahe? x;O)

zusi sa mas..stastna sprava je fajn...teda, v niektorych veciach, ktore porovnam s nami....brm, brm...

co sa tyka nohavic..ja mam dvoje na gumu, ale nie z minibazaru. jedny su v pohode, na druhych mam gumu na polovicku a este kusok zohnutu, ale nevadi, hlavne, ze netlaci x;o)

vevoncek x;o)) proste, si nerob starosti....to tym znamena x;o) a ked skonci pracovny pomer, itak zanesies ziadost o MD ku zamestnavatelovi - vo februari uz asi byvalemu, ale to Ti moze byt fuk, ved paq urcite pracicku najdes, to uz aj o fin, krize prestannu konecne hovorit x;o)

blum som rada, ze je Ti lepsie...zeby uz aj rodinni prislusnici poodchadzali? x;O)

zucana tak a bola som na NT...babatko ma 6,87mm, sme v 13tt+1, termin porodu vraj vychadza nie na 12.02 ale na 08.02 x;oD prvy krat som pocula bit srdiecko, to ma v celku dostalo...lekarka povedala, ze chlopne su Ok, co je super, kedze ja mam selest. vlastne vraj je vsetko ok, ze nevidi na teraz nic, coho by sme sa mali obavat. akurat, ze babatko aspi spinkalo, lebo bolo moc pokojne. musela som si i niekolkokrat zakaslat, aby sa babo otocilo, kedze to tak lekarka potrebovala, hech...normalne mi najprv neslo zakaslat ako si priala...no co no, na povel to bolo asi prvykrat x;o) povedala, ze este su dolezite vysledky krvi..a tie budu o tyzden x;O)

joanna333
4. aug 2009

olif,gratulujem k dobrej sprave...

loginka
4. aug 2009

nedalo mi to a volala som teraz dr, kvoli NT, zdvihla mi len sestra, ze vraj to mi urobia, no ale ja som objednana az na 24 a to uz budem koncit 14tt, tak neviem, ci ma len tak neodbila
ved NT sa robi do konca 13tt nie?

loginka
4. aug 2009

olif blahozelam k vysledkom 🙂

blumka
4. aug 2009

olif, super spravy 😉
a u nas je stale plny dom ale akosi sa uz kazdy znormalizoval...a plny dom bude este asi do 16.8 a potom uz len my a svokra....a to zvladame dajako....
hlavne ze uz tie horucavy trosku polavili aj preto mi je lepsie

olifcek
4. aug 2009

joana, blum, logi, dakujem x;o)

logi NT vraj robia az do 15tt...x;o) neboj, stihaaaame x;O)

blum boze nezakriknime....ja itak potrebumem teploty okolo 15-20, vtedy je mi najlepsie...x;O) za netehotnych okolnosti, by som kazdy den po praci zasla na bukovec, alebo na krytu plavaren sa okupat, zaplavat si, osviezit sa...

joanna333
4. aug 2009

logi, mne NT asi tiez nebudu robit, ale som rozmyslala ze by som isla do gpn, tam to robia za 23 eur. ale nie som si ista co budem robit,vela casu uz nie je...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre