Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
27. aug 2009

hajdy, no mne sa uz zhruba pred tyzdnom zdalo ze nieco citim, ale teraz som si 100% ista, ze to bolo kopanie...juj...
dia, kludne ta moze zacat kopat uz dnes, ja som pri terezke citila v 17tt 😉
na morfologickom sa meria cele babo..obvod hlavicky, dlzka, pozeraju sa vnutorne organy babatka, zrataju sa prsteky, pozera sa chrbtica..no proste vsetko co je mozne vidiet a pomerat...
baby, nikto z nas nebude mat chore babatko...klud...verim, ze budu vsetky zdrave 😉

dianab
27. aug 2009

Aj ja Blumi... aj aj v to verím, prečo by sme mali mať choré bábätká, keď sme všetky zdravé... 🙂 Stále mi to hovoria aj babky, aj manžel... skrátka pozitívne myslenie je najdôležitejšie...iba tak prežijeme krásne tehotenstvo. Ja už aj tak ďakujem PánBožkovi že mám dobré výsledky a najmä že sa tak dobre cítim od začiatku tehu. Jaj, a aby som nezabudla, akého úžasného mužika mám doma 😀

Diki za vysvetlenie. Baby má všade všetkých 5 prštekov, to sme už zistili na 4 D v 13tt 😉

blumi a Tete veľa rozpráva? Taká je milučká na tých fotkách, nepomôžem si 😉

zoska
27. aug 2009

dobre ranko 😉
vcera som si musela ist urychlene lahnut, lebo ma zacala boliet hlava a bolo mi celkovo tak divoko 😖

blum presne tak! nikto nebude mat chore babo...tiez verim a dufam, ze vsetko bude o.k. 🙂
no a&ja som s tebou skoro narovnako, takze ja mam pred sebou tiez este mesiac, kym sa dozviem co to bude...uz som strasne zvedava ,ale straaaasne 😀

dianab
27. aug 2009

Ahoj Zoska! 🙂

Ty si dávaš nejakú tabletku, keď Ťa bolí hlava? Aj mňa zvykne neskonale bolieť hlava, ale tiež to riešim vždy tak, že si ľahnem a potom omámená od tej bolesti aj zaspím 😀 a potom je lepšie..
Čo by viac chcela? chlapčeka či dievčatko?

blumka
27. aug 2009

dianka, terezka rozprava dost...zapisovala som si slova ktore vie povedat..a vyslo mi cislo 60, niektore uz spaja aj do takych jednoduchych slovnych spojeni...rano ma budi Mama vstavaj, ked je manzel v kuchyni tak na neho krici cez dvere Tato, pod tu 😀 ..ked nieco hlada tak sa pyta Kde jee? Neter stale otravuje Mimi, kde si? a take jednoduche veci. a stale dookola milionkrat sa pyta Toto je? (to znamena ze Co to je? ale nevie povedat c)..
no a okrem toho vela znakuje, to co nevie povedat mi ukaze znakovou recou pre babatka...znakov vie cez 30...

janielah
27. aug 2009

ahojte. diana a ty ked si bola na 4D tak ti nepovedali este ze co to bude? a kde si bola, tam u vas v nz?

dianab
27. aug 2009

Hm.. zlaté 😉 , všakže vtedy je to také najmilšie, keď dieťaťko začne rozprávať? To je také veselé 😀

blumka
27. aug 2009

juj, dia, ja sa niekedy tak na nej nasmejem....akurat teraz tu ma neter, taku plysovu potvoru co rozprava po anglicky a terezka po nej opakuje ze yes, yes, yes a kriciiii 😀

dianab
27. aug 2009

Blumi 😀 😀 😀

zoska
27. aug 2009

Dia,
vcera som si nedala nic, nebolo to az take hrozne, ale na zaciatku tretieho mesica ma dva razy bolel tak strasne hlava, az som zvracala, proste taka hnusna migrena, ze som si dala polku paralenu...ale to som uz fakt nevedela vydrzat...a aj dr. povedla ze to je fajn, ze paralen s moze, alebo panadol....ibalgin sa nesmie...
a vcera zhodou okolnosti som zcala citat v knihe kapitolu o stvrtom mesiaci a tam bolo tiez napisne,ze ak nas boli hlava je dovoleny paralen...

no a s tym pohlavym.... my by sme chceli dve deticky, starsieho chlapceka a potom dievcatko...takze ak by to takto vyslo bolo by to super...lenze v nasej rodine su same dievcata, este nikomu sa nenarodil syn, takze neviem...a podla cinskeho, aj podla krvi mi vychadza baba...maja mama ani nerat ze by to bol chalan, hovori ze to by bol zazrak 😀

dianab
27. aug 2009

Blumi.. tu mám taký blbý net, že nejde otvoriť facebook, lebo je to zablokované 😠
Ale doma si tie linky pozriem, určite je veeľmi zlatá 🙂

zoska
27. aug 2009

podla krvi- nemyslim, ze mi ju brali, ale podla veku krvi...ten 7 rocny rodiel, co sa obmiena krv v tele som myslela....to sme rozoberli uz tak davnejsie...

zoska
27. aug 2009

Blumi mala je krasna, fakt vydarene dietatko 🙂 a ozj ako ste prisli k tomu znakovaniu s babatkami...uz som o tom pocula, ale zda sa mi to dost nezname...

mozem ti poslal ziadost na FB?

dianab
27. aug 2009

Chápem... no my sme s tým tak isto, Zoska, u nás sú fakt samé baby.. aj moja mama má sestru aj tá má dcéry... proste tiež by to bol zázrak, keby to bol chalan, ale mne podľa čínskeho aj podľa krvi vychádza fakt chalan, no a na 4D mi povedala lekárka, že neistý chlapček.. nikdy sa tak nechcel otočiť, aby bolo vidieť 😀 Takže nejako som sa zžila s myšlienkou, že to bude fakt asi prvý chalan v rodine... no a keď bude baba, tak budem prekvapená... v každom prípade.. napätie trvá do 16.9 a možno aj dlhšie, ak sa mi na 3D neukáže 😅

Takže paralen je dovolený, zabudla som sa minule opýtať lekára... fúha, že si vracala až z tej bolesti... to mohlo byť fakt hnusné ☹

blumka
27. aug 2009

zosi, posli... 😉
no ked sa narodila Tete, tak sa to akosi zacalo aj na slovensku propagovat, tak ma to zaujalo a som si povedala ze to s malou skusim. objednala som si zo stranky www.babysigns.sk taku sadu, kniha o znakovani, dve dvd, a leporela so znakmi a ked mala terezka okolo 8-9 mesiacov som zacala na nu znakovat stale dookola nejake znaky..zalezalo co robime...no v 10 mesiacoch prvykrat ukazala znaky na knihu, pes a svetlo...no a odvtedy znakujeme hocico...dokocna si mala niekedy vymysli znak sama a uz ho pouziva..je to fajn, hlavne preto, ze uz take male babo si vie povedat co chce, napr. ked chce nieco papat a este nepozna tie slova ale ti ukaze co chce..alebo ze este nieco chce...atd..

zoska
27. aug 2009

ja vlastne neviem co by som chcela, niekedy sa mi zda ze dievcatko, ze tie su take pritulnejsie, inokedy zase chlapca, ze by to bol konecne chlap a moj ocino by si mozno aj poplakal od radosti.... no fakt neviem, budem sa tesit aj jednemu aj druhemu, nepriklanam sa k nicomu...hlavne nech je uplne zdravucke 🙂

Inak baby zacinam zabudat...dost ma to desi, lebo ma caka posledny semester a potom statnice a neviem ako si chcem tlacit veci do hlavy ked zabudam.... minule som zabudla ist do poistovne pre potvrdenie a take dost dolezite veci mi vyfucia z hlavy 😕

kakatka1
27. aug 2009

Ahojky! Olif, klud nebojkaj urcite je vsetko v poriadku ved ti to vcera na sone pekne potvrdili. Ale viem sa vzit do tvojej koze, ja som si toto vsetko prezila pri Simkovi. Stres, slzy, bezmocnost a som moc moc stastna ze je krasny, zdravy. Dufam ze tento krat sa stresovat ani nebudem musiet. 😉

janielah
27. aug 2009

jej, ja o tomto znakovani pocujem prvy krat.
baby,ja tiez tak tuzim po chlapcekovi, nakolko moja segra ma dve dievky, tak by mamina chcela este posledneho vnucika, lebo potom uz ani ja, ani segra viac deti nechce...takze to by bol velmi vysnivany chlapcek. Ja by som to mohla vediet uz 14. sept. neviem sa dockat 😎

janielah
27. aug 2009

zoska, tak so skolou sme na tom uplne rovnako, ja len dufam, ze si stihnem do februara urobit diplomovku, lebo inak si to neviem predstavit...a nenecham teraz vo finale skolu ani keby co bolo...

hajdylca
27. aug 2009

jeeej blum to je super s tym znakovanim, urcite si to nastudujem... a ja Ti poslem ziadost na fcb... a presne tak vsetko bude v najlepsom poriadku.... dianab drahy ma v rodine tiez prevazne dievcence, tak bude celkom fajn ak nam by vysiel ten chlopcek 😀 zosi ja migrenu neviem ci mavam, neviem ci to je ono, ale mna ked boli hlava tak si dam studeny obklad na celo a snazim sa zaspinkat, zatial to bolo iba par krat, a raz rano som nemohla s hlavou hybat- asi mi ten mokry uteracik padol na krk a mi to vietor ofukal, lebo moj drahy bez otvoreneho okna nemoze spat, ale inak mi to zabera na tu hlavinku...

kakatka1
27. aug 2009

No som zvedava aj ja co sa v brusku schovava. Blumka a vy by ste co radsej chceli ked uz dievcatko mate?

dianab
27. aug 2009

Blumi... to znakovanie je celkom zaujímavá vec, ešte som o tom nepočula, ale možno tiež si to osvojím s dieťaťkom 😉

Zoska.. mne ani nehovor.. mne manžel furt hovorí, že všetko zabúdam... včera som sľúbila mame, že presne na obed tam pôjdem..ja si v pohode obedujem v robote, volá mi o 12.20 či prídem... proste niečo poviem a zabudnem za pár hodín...
Ach a tie štátnice, to mi ani nepripomínaj 😖 som mala nervy v júni! Tiež som veľa pozabúdala 😖
A Ty máš štátnice v zimnom semestri? Čo Bc. alebo Mgr. (Ing.)?

blumka
27. aug 2009

katka, my by sme chceli chlapceka...jeden manzelov brat ma dve dievky, druhy tri..bratranci a sesternice manzela maju po dve dievky, len jeden jediny bratranec ma chlapceka...takze manzelova babicka ma 11 pravnuciek, jedneho pravnuka 😀
to znakovanie odporucam...je to super vec..ked sa vonku prechadzame, terezka mi ukazuje motyle, vtaciky aspon viem co ju zaujima...ked chce jogurt postavi sa ku chladnicke, zakrici mama a ukaze mi ci chce jogurt alebo syr... 😀 a uplne najkrajsie je, ze mi vie ukazat ze ma lubi 😵 😵

zoska
27. aug 2009

dia,
statnice mam zaciatkom juna (Mgr), vcera som akurat stahovala veci na diplomovku, zistila som, ze knihy o tom moc niesu, takze uzas...musim to odovzdat do konca februara, to by som mala zvladnut...horsie to bude s ucenim na statnice...ale co ak nespravim naraz vsetky tri, tak v auguste budem dorabat...a potom na materskej aby som nevysla z cviku by som si chcela dorobit JUDr......smelé plány, že? 😅

hajdylca
27. aug 2009

dianab ja mam tiez statnice, ale v letnom semestri a iba BC, inak je zaujimave ze mame obe ten isty datum porodu- podla konika, ale iny tyzden 😕 ... blum to musi byt krasne...a aj foto su nadherne, krasnu slecnu mate 😵

hajdylca
27. aug 2009

zoska len smelo, smelo, ja chcem popri materskej stihnut si spravit Mgr... a verim, ze to pojde 😀

zoska
27. aug 2009

hajdy ja dufm, ze to pojde, minimalne tie statnice musia ist....kazdy mi hovori, ze kym babtko nelozi a nechodi, ze je to jednoduchsie...tak snad hej

dianab
27. aug 2009

Zoska.. smelé možno hej, ale nie nedosiahnuteľné.. však uvidíš, ako sa vyvinie všetko.. možno budeš mať také dobré bábenko, že v pohodke to všetko zvládnneš 😉

Hajdy.. máme viac spoločného... tiež som dokončila Bc a tiež ako Ty chcem stihnúť Ing počas materskej, si si držme palce, nech to vyjde 😀
No a ten termín pôrodu a týždne sú zaujímavé 🙂

matka331
27. aug 2009

ahojte......mne sa dnes snivalo ze sommala krasneho chlapceka 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre