Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
16. sep 2009

dobre ranko kockyyy 😉
tu je kosaaaaaaaaa...11 stupnov vonku 😀 .olif prides na navstevuuu? 😀

alex
16. sep 2009

jani, hej, idem na ten malý k nám. Veľký stojí 50eur.

alex
16. sep 2009

Jani a tebe robil morfo Milly, normálne v ambulancii?

loginka
16. sep 2009

caute, volala som si kvoli vysledkom z triple, tak mam prist osobne a poslu ma na genetiku, ze vraj to nevedia vyhodnotit vzhladom k tomu, ze su dve mi povedala sestra do telefonu, tak uvidime
hovorim si stale, ze sa nebudem stresovat, ale aj tak mi je nejak blbje

matka331
16. sep 2009

alex a maly kolko stojii ?
logi neboj uvidis ze bude vsetko ok.... 🙂

maculik
16. sep 2009

dobre ranko
zuci, tak gratulujem k dievcatku 🙂 Pekne meno ste vybrali.
ja mam teraz najblizsie ten morfo, ale az 29., uz nech to je.

Dnes som v praci len do 11.15, potom musim ist domov, lebo manzel ide s malou k dr, stale jej neprechadza ten kasel a sopliky a sem-tam si chyta usko, tak nech nieco nezanedbame. No najneskor o pol12 musi odist, aby bol aspon o 2 v praci.
Tak idem rychlo pracovat, nech aspon nieco porobim.

zusika
autor
16. sep 2009

ahojte kocky!!!
juuuj, ako sa z vas tesim...ze uz viete co budete mat... a Zuci...aka velka slecna....
uz ste ma tak navnadili, ze sa ani ja neviem dockat.... o tyzden v piatok....
baby... a na morfo ste boli aj s manzelom? lebo ja ho tam chcem mat, tak ci je to normalne....on inak bezne so mnou nechodi, nie ze by nechcel, ale je to zbytocne daleko...a musel by brat dovolenku.... ale to je jedno..
mna drobec prave teraz pozdravil steklenim... kocky, ktore este necititi nic take intenzivne, zelam vam to zazit co najskor...
inak - dnes som zistila, ze som 1kg schudla - co sa mi nepaci...celkovo som pribrala ani nie 4kg... akoze super, ale uz sa aj zacinam bat ci to nie je malo... v 20tt.... ale zase...dost ma je aj tak 🙂

no a v pase som mala rovnych 100cm 😀

v pondelok som mala v praci blazninec, ale dnes zistim to cvicenie...a dam vam vediet - BA mam namysli...
a poznate obchod 4mama na Medenej - dnes sa tam chystam - bola som v ich obchode v TT...potrebujem este cierne tehu gate - do prace...take viac elegantis... v Tescu na kamennom nic take nie je?? neviete poradit? Cherokee asi tehu nema.... mam na to ani nie hodinku...tak potrebujem iba centrum...ozaj a na obchodnej?? neviete - kocky z BA?? Vdaka!
a pekny den!!

alex
16. sep 2009

matka malý stojí 17 eur.

logi nestresuj, bude dobre. Pri dvojkách je to naozaj ťažko povedať.

joanna333
16. sep 2009

logi, drz sa...

zusika, bola som v 4mama, je super, akurat som natrafila na perfektne 70percentne zlavy asi pred mesiacom. v tescu na kamennom som pozerala ale maju tam strasne malo, a nic ma neoslovilo.
ja by som chodila na to plavanie do snopu, si vravela ze to je od 16.00? nevies ktore dni?

ewelyne
16. sep 2009

ahojte babusky, gratulujem a tesim sa z infosiek 😉
pozeram, ze baby su v prevahe 😉
inak meno Viktoria sa paci aj nam, ale uz jednu v rodine mame... takze asi tak.
my sice este nemame potvrdene, ze to bude dievca, ale ja to citim v kostiach 😀
a maly si uz zvykol a tesi sa na babo a ked vidi nejake vonku, tak si ho chce hned zobrat domov 😀
ze miminka, zoberem babo toto domov 😀
a co sa tyka kociarov, to mam tiez dilemu. Potrebujem skladny, do lesa aj do mesta a jedniny,
ktory sa na to hodi je Gesslein F6 plus S-Lift a v cene je 6 kolies a potom si ich menite.
Casualplay sa mi pacil, ale je taky otvoreny velmi a aj ako sportiak ma velmi kratku opierku a tie kociare s navettami su tazke... no a concord je fajn, ale len do mesta a po sidlisku...nie do lesa. Pocula som,ze aj Jane Slalom je fajn, ale este som neokukavala.
Ja beriem na morfo aj draheho, ten na prvom kukal ako puk a nechapal, co mu hovoria
😀 budu s malym pozerat,lebo inak by im tam maly asi urobil z ambulanice kolnicku na drevo 😀
ja tu mam na navsteve sestru z Londyna aj s drahusikom, takze mame veslo a stale niekde lietame a behame,
co je pre mna uz dost unavne....

maculik
16. sep 2009

zusi, v pohode zober aj manzela, teraz uz je to normalne, doktori sa nad tym ani nepozastavuju. A tu bude moct vela vidiet, nebude to prenho len taka machula 😉

logi neboj, ved sami ti povedali, ze to je kvoli tomu, ze nevedia vyhodnit, lebo su to dvojicky. A je lepsie, ked sa tomu povenuju ludia, ktori vedia, ako na to 🙂

megg
16. sep 2009

Ahojte, pozerám, že už veľa z vás vie pohlavie bábetiek, to je super. Mne to snáď povie budúci týždeň doki. Inak čo sa týka oblečka, tak niečo je ešte v C&A v Avione alebo cez net nejaké obchodíky (v auparku je tiež jeden tehu obchodík + mothercare). No moc tu toho nie je.
A čo sa týka kočíkov, ja už mám doma nakúpené . U nás vyhral Gesslein F6 🙂

ewelyne
16. sep 2009

jeeej megg vážne gesslein F6? ja nad ním rozmýšľam. a akú máte tú tašku? S či C?
Inak ten Mothercare je zbytočne predražený-fakt prehnane.

megg
16. sep 2009

ewelyne, no ja som presne vedela čo od kočíka chcem (pri prvom tehu som skúsila viac kočíkov) a tento mi najviac vyhovoval pre moje kritériá. Tašku máme zrejme C lift. Kúpila som ho nie úplne nový ale pol roka jazdený, takže šporťák nebol ani využitý. Takže aj cena bola úplne OK. Do nového by som už nešla, ale to človek naberie skúsenosti vekom a potom už vie, čo chceš a čo je podstatné pre tú ktorú rodinku 🙂 A keďže bývam na vidieku, tak potrebujem mať aj flexibilné kolesá. Nebudem sa premávať len po obchoďákoch, takže kočiar musí aj niečo viac vydržať. Ešte ma presvedčila prehadzovacia rúčka, sedačka +taktiež možnosť húpania. Celkovo som veľmi spoko.

megg
16. sep 2009

Ewelyne, akurat pozeram ze prve baby uz mas aj ty 🙂 A tiez mi termin od dokiho vysiel na 14.12.09 😉

zucana
16. sep 2009

tak hodinu tu pisem a spadne mi net...tak este raz
dakujem za gratulacie.ja sa na viktoriu velmi tesim snivam o nej uz od 18tich...moj svokor povedal ze potrebuje dedica a vraj uz mame robit na chlapcovi...akoby dievca nemohlo byt dedic...tak som z toho trosku bola smutna ale uz je oki...muzik je stastny, svokra ktora mala vzdy len samych chlapov od stastia plakala, maminka je stastna aj ked mala same deivky ale ona dievky moze po tom co jej spravil moj otec 😖
no a muzik povedal, ze dufam,ze svokra vnucka obmekci a prelomi v nom city ktore za svojich 71 rokov nedal najavo...
inak zusika urcite si zober muzika...ten moj ma hladkal po nozicke a vysetrenie trvalo asi 40 min a polke som nerozumela a moj muz vraj tiez nie...ale meral vsetko aj organy sledoval ci dobre pracuju aj krv ako sa prelieva a mam milion fotiek ani neviem co na nich je 😀
jani viktorku vidim 100%tnu lebo nam ukazal aj velke pysky a 2krat lebo som sa bola aj poprechadzat nech sa pootaca...a domeral co potreboval 😉
kocik-blumi ja sice budem chodit len po centre zo zaciatku ale prave cele centrum je take z tych kociek a starych kamenov ziadny asfalt lebo je to historicke mesto takze aj preto chcem casualplay...ale este sa pojdem popozerat...zatial sa zda vsak naozaj taky najtabilnejsi a dizajn sa mi paci viac ako jane...jane je uz moc sportove podla mna...
logi vsetko bude oki musis tomu verit. vies ake su tie vysledky nespolahlive a pri dvojickach su este nespolahlivejsie .... mysli pozitivne a vsetko bude len dobre....pak daj vediet
inak uz sme trosku vacsi tak asi to vychadza na koniec januara ale ja ostanem s vami jo? lebo vsak to tu mame uz take domacke prostredie a mozno sa to este posunie 😉

zucana
16. sep 2009

megg a o casualpaly co si myslis??? 😲

megg
16. sep 2009

Zucana, CS som konkretne nemala ale osobne do trojkolky by som uz nesla 😖 Mala som predtým Quinny Speedy a co ja viem, uz by som fakt 3kolku nechcela. A tiez by ma odradilo to, ze babo nevidi na maminu v sportaku,tj. ze sa aspon sedacka neda otocit a ze je dost otvoreny. Ale inak vidavam ho tu dost casto, mne pripada aj dost robustny na trojkolku. Tot len moj nazor. Mne sa proste zda dost staticky, tj. nemozes si ho prisposobovat podla poziadaviek seba + ditka.

zucana
16. sep 2009

muzovi sa paci quinny buzz ...
http://www.quinny.com/quinny/productdetail.aspx...
no a trojkolku kvoli tomu terenu ☹

megg
16. sep 2009

Ved prave, ze kociky sa vyberaju tak ze to co sa nam paci, len to potom nemusi dobre sluzit. Mne sa tiez Quinny moc paci, ale jednoducho buzz je krasna imigovka no ma mnoztstvo much. Ale to si clovek musi aj sam vyskusat a potom sa naucis. Tazko mi tu radit, ze tento ano tento nie. je to na kazdej maminke. A vzdy sa kociarik da predat a kupit iny. Tak to robi mnozstvo mamin. No buzz sa mi hodi na jednoduchy teren, najlepsie nejaky obchodak...do terenu urcite nie.

A casto budete v terene? Napr. moje prve ditko chcelo vidiet na mna a ani za svet sa mu v trojkolke nelubilo, cize cely kociar mi bol uplne na nic. Hlavne ze som zan dala 27 tis SKK!! A predala som ho za 14tis. SKK ale je xy deti, ktore su spoko...nuz tazko.

ewelyne
16. sep 2009

zucana casualplay je velmi otvoreny ked babo bude sediet, je malo chranene -je taky plytky a opierka na chrbatik kratky, takze mu bude casom vytrcat hlavka a to este nebude take velke a vyzera to smiesne, ale inak sam kociar o sebe vyzera pekne. ten gesslein je 4 kolka, ale aj do terenu a este su fajn TFK- Trends for kinds- tie su ozaj super, my mame sportiak.

zucana
16. sep 2009

megg no ja som tiez chcela aby sa babo na mna kukalo....ale ked mne sa tie stvorkolky vobec nepacia asi som vadna....no a teren....ja budem chodit po kamenenom centre tj tie kocky kamenene a stara kamenna dlazba lebo tu je cele mesto take...a uz ked idem v aute tak ma hadze co to musi robit s malym ...tu asfalt pre mna vobec nehrozi....

zusika
autor
16. sep 2009

kociky? no ja mam asi vytypovany baby smile... 4kolieska...mne sa zase tie 3kolieskove nepacia.... a baby smile je za suoer cenu, lahucky, dobre sa ovlada a nemam co riesit...este zalezi na farbe aku budu mat...ale pravda je, ze som sa este velmi po kocikoch neobzerala...ale tento mam kamaratka...skvela vybava.....dost velka a hlboka vanicka, vsetky sietky, pratelne vnutro.... aj vajicko je dobre velke....a ziadny golfac..... to urcite nie... tot moj nazor....
joanna...aj ja som chytila tie 70% zlavy...to sa nakupovalo.... tehu rifle za 250Sk... 🙂 a druhe za 400sk.... no skusim to dnes tam obzriet....
no a to plavanie je tusim na utorok,,,treba sa vopred nahlasit..... musim si pohovorit s kolegynou, mozno by som chodila aj ja... ze skor z prace.....na webe maju rozvrh....a cena je 10 vstupov za 40,50€ .... rovnako aj telocvicna.....

zusika
autor
16. sep 2009

http://www.snop.sk/?IDe=45056 bazen je pondelok a streda o 16.0....
asi by som chodila v pondelok...zelazi podla obsadenosti terminov.... ale musim o tom este fakt hovorit v praci

ewelyne
16. sep 2009

no my mame tfk sportovy ale pre starsieho, pre mimi tiez nechcem golfac a tiez chcem aby na som na neho videla. no pri tych modrenych kocikoch, je to teda strasne niekedy, vobec nie su pre pohodlie babatka a ked to vidim, niekedy mam pocit, ze v niektorych na tie deti fuka, malo su schovane, bocna ochrana ziadna... proste len imidz rodica... mne osobne sa pacia trojkolky velmi velmi, ale teraz uz hladam ozaj nieco prakticke a hlavne naj pre babo. no a nech ho nemusim prekladat stale z autosedacky do kociara ked zaspi ako pri prvom, lebo to sa zobudil a bolo po spanku, tak nech sa to vsetko naklikava pekne... no uvidime pri com nakoniec skoncime...
a na take tereny ako mesto s kamenmi a les a kamienky asi aby mal aj odpruzene kolesa,ze?

ewelyne
16. sep 2009

zusika, na ten baby smile sa neda nakliknut autosedacka, ze? to je iba akoze dva v jednom?

zucana
16. sep 2009

a casualplay ma odpruzene?
ewe tak ked najdes nieco podla tvojoch predstav a keby to bola aj trojkolka tak daj radu 😉
ty si uz skusena 🙂

ewelyne
16. sep 2009

neviem zucana, ale nazivo, ked to babo uz sedelo, vyzeral tak divne, ze na neho fuka, nema dostatocne bocne ochrany a kratka opierka.
trojkolka jedine od tfk a najschopnejsi je zatial gesslein F6 S lift ale je to stvorkolka, a nepaci sa mi dizajn,
ale ma vsetko potrebne pre pohodlie dietata a je skladny, sikovny, lahky aj do mesta, lesa, nak. centra, proste vsade, lebo mas 6 kolies a potom menis podla potreby. nie je tam tazka naveta-vanicka,z ktorej deti rachlo vyrastu a ked je v takej navete fusak v zime a dietatko rychlo rastie, tak je mu chudatku kratka a tesna. je lakhy pre mna na manipulaciu a sikovny do auta.

hajdylca
16. sep 2009

ewelyn o bertini si co myslis??? ten co si poslala Ty vyzera perfektne hlavne sa mi pacia tie kolesa... len musim pohladat cenu, ze kolko vlastne stoji.. a este pokukat, ci sa tam da dat aj nejaka pevna vanicka, nie ta prenosna taska... fakt diky za radu, lebo je nenormalny 😀 normalne rozmyslam, ci nekupit iba nejaky obycajny hlboky, ale zase presne ako Ty pises, nechcem baby pri vykladani s autosedacky budit 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre