Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
9. nov 2009

zuci 😀 no, aby si nesla do porodnice so sampusom v ruke 😀

alex
9. nov 2009

Mne vychádza termín nástupu na 15.1.2010 alebo teda tých 8 týždňov pekne na 1.1.2010, takže sa chcem s lekárom dohonúť, že by som už toho 1.1.2010 nastúpila. Nech nemusím sa ešte po sviatkoch trepať do práce 🙂

lolka
9. nov 2009

alex, no jasne, chod uz toho 1.1.2010 (inak, keby ze idem ja 6tyzdnov pred, tak mam tiez takyto nastup 😵 )
a ked mas aj nejaku dovolenku, tak cez sviatky uz mozes byt doma.

kati, tiez mas vasie babo ? tie nasi deti budu pekny cvalosi 😀

maculik
9. nov 2009

no ja podla MS neviem, lebo neviem presne, kedy som mala, ale podla velkosti mam 5.2. Tak som zvedava, kedy nakoniec sa vypyta 😉

kocky, mozete mi poslat do IP heslo na februarovky, ja som ho uplne zabudla a chcem pridat brusko 🙂

alex
9. nov 2009

lolka no mám tam ešte dovolenku. Lenže... zmluvu mám do 8.12.2010 a mala by som si sadnúť so šéfom a pokecať si, že čo teda. Určite sa mu neoplatí mi ju do 31.12. predlžovať, bol by hlúpy... A mne by sa viac oplatilo skončiť toho 8.12., ísť sa nahlásiť na ÚP a tri dni pred nástupom na materskú sa zamestnať u kamaráta s max. vymeriavacím základom, tým pádom by som mala vyššiu materskú, ako keby mi to mali rátať z tohto platu.

Tak či onak plánujem prvého pol roka byť určite doma a ak by sme sa aj dohodli na nejakej spolupráci s terajším zamestnávateľom, tak aj tak by som počas materskej a rodičovskej nemohla pracovať ani na dohodu na svoje meno, takže to je úplne jedno, či tu budem alebo nebudem zamestnaná.

hajdylca
9. nov 2009

alex nie som si ista- ale mam pocit, ze v zak. prace je tak pisane, ze ak si tehotna a mas zmluvu na dobu urcitu tak prac. zmluva Ti konci dnom nastupu na matersku- ale nie som si ista, ci to tak je. idem to este pre istotu pozriet... a este k tej materskej- myslim, ze to obdobie, z kt. sa Ti vypocitava materska je za predchadzajuci rok, ci nie???? toto som nasla na obcanovi- Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom vznikol nárok na materské. Toto však platí, len ak nemocenské poistenie trvalo celý predchádzajúci kalendárny rok alebo ak nemocenské poistenie vzniklo v kalendárnom roku, predchádzajúcemu roku, v ktorom vznikol nárok na materské.

ak to ale vsak pochopila zle tak ma prosim opravte 😉 ja nechcem mudrovat, ani nic podobne 🙂

maculik
9. nov 2009

kocky, viete to heslo? 🙂

olifcek
9. nov 2009

no ja mam T 07.02 - 12.02.2010 a nastup na MD ak to bude 6 tyzdnov, tak 01.01.2010, ale ak 8 tyzdnov, tak o 2 tyzdne skor x;o) uvidime, co povie lekar na poradni 18.11.09

olifcek
9. nov 2009

alex ak pojdes na MD uz tento rok, tak vymeriavaci zaklad Ti budu ratat z minuleho roka, nie z tohoto...

zmluva ak je na dobu urcitu, konci uplynutim doby urcitej x;o)

lenica81
9. nov 2009

caute kocky... ufff... vas precitat... v piatok na obed som odisla a vy zatial zo 13 stran ste popisali... este to budem musiet dohnat... 😀 ja by som chcela na matersku normalne... plus mam dovcu...

inak gratulujem k dobrym vysledkom a tiez vitam nove buduce maminy...

olifcek
9. nov 2009

😅 lenica no veru, neoplati sa absentovat

lenica81
9. nov 2009

co sa tyka vianoc... nieco uz mam... teda vacsinu, ale s upozornenim, ze tento rok bude jezisko chudobnejsi... 😔

a mna raz boli na PN kontrolovat... bola som vypisana 3 dni a po vikende dosli v pondelok, ked uz som bola v praci... takze tak... a boli zo socialky, nie z prace... 😎

lenica81
9. nov 2009

olif, mne ide mangel dnes prec tiez na 3 tyzdne... som sa rano v buse rozbulila jak mala... a samo, ze som bulila aj na zastavke, ked mi daval pusinu... 😢 takze sa mozem po veceroch venovat mk...

olifcek
9. nov 2009

z prace uz nemozu prist, zrusilo sa to asi pred...rokom? zamestnavatel uz len moze urobit to, ze napise na socialku ziadost o presetrenie PN u XY z dovodu podozrenia, ze je to vykonstruovana PN, a socialka musi ist a zamestnavatelovi podat spravu. sami od seba idu len ak je PN dlhodobejsia, alebo nahanaju bonusy 😅

hajdylca
9. nov 2009

olif tak to som nevedela, ze uz nechodia s prace... lebo viem, ze kolegynu este boli skontrolovat... ale to bolo veru viac ako pred rokom... no ocividne mam dost medzery, tak mna neberte moc vazne 😀 😀 este ze ma olif opravi, aspon som mudrejsia zase 🙂 😔 🙂

lenica81
9. nov 2009

no neviem, ale ja som sa posledne asi 2x dala vypisat len na 3 dni, lebo inak nevyslo, a tak ci tak to po 5 dnoch prejde... takze mozno to sa im nezdalo... ale prislo mi to divne... hlavne ze clovek aby sa neulieval alebo ostatni su tiez chori, tak chodi do prace a potom este aj tri dni sa im zdaju vela... moja kolegynka tehodna jedna bola taka chuducka a vzdy jej bolo zima, a v lete pri klime bola zababusena do vlneneho svetra, tak jej manazer povedal, ze nech radsej lezi doma... bo to je zabava... a hlavne peniazky su tiez otazne... blbec... 🙄

hajdylca
9. nov 2009

ehm.. z prace, nie s... upssss....

olifcek
9. nov 2009

hajdy to je v pohode...ja s tym aktivne pracujem, chi...

lenica preco si nedas na 3dni paragraf? je to platene ako dovolenka...hm?

baby, nechajte si na Pn napisat cas vychadzky. dohodnite si s lekarom cas, ktory vam vyhovuje a ste v suchu x;O)

hajdylca
9. nov 2009

olif ja viem, len to com som v skoline ucila, ale kedze koncila v 2006 tak sa asi toho dost zmenilo, a s tou dobou urcitou som si to pomylila, s vypovednou dobou... inak s tym lekarom- zalezi akeho mas, mne sestricka iny cas ako 10-12 a 15-17 nechcela dat, a aj to po 3 tyzdnoch PNky... ale tak mne to bolo vtedy jedno, ja som nikam nechodila, lebo mi bolo tak dobre....

olifcek
9. nov 2009

hajdy jj, meni sa stale cosi...x;o)

zucana
9. nov 2009

vidim ze riesite to co sa ma netyka ale tiez sa tomu rozumiem 😀
inak som sprvila 1,5 kg zemiakov francuzskych a ostala jedna porcia co ju zjem ja o 5tej...akoze to fakt musim varit 2x za den? ved sme iba 2ja....

olifcek
9. nov 2009

trajaaaaa 🙂

katina2209
9. nov 2009

olifcek keď sa ide na materskú 8 týždňov pred pôrodom,ktorý termín sa berie ten čo určí lekár?
Čiže keď mám termín 21.2.2009 podľa menštruácie alebo podľa veľkosti plodu?/ berie sa dva mesiace pred pôrodom 21.12.2009 /aspoň také mám informácie

olifcek
9. nov 2009

berie sa termin, ktory urci lekar x;O) on da na MD termin porodu, a tiez Ti vyrata nastup na MD 6-8t x;o)

olifcek
9. nov 2009

kati je na to lehotnik, ktory vydala socialna poistovna...

termin mas 21.02.2010, cize 6 tyzdnov je 10.01.2010

zucana
9. nov 2009

baby som zavisla na musli tycinkach od helogg's tie s cokoladou uz mam v sebe tretiu 😕
mne urcil lekar termin 3.2. a 3.12. sa musim ist zahlasit na matersku resp. zmenit predmatersku na matersku.... 😨

olifcek
9. nov 2009

baby, odpiste niekto maculikovi na to heslo do februaroviek...ja ho asi opat neviem...x;o)

zucana
9. nov 2009

ja tiez potrebujem to heslo poslite aj mne pls 😀

maculik
9. nov 2009

olif, alex diky 🙂

zuci, ja som si vcera doniesla zo Sk sladkosti a polka uz je od vecera v tahu 😅

olifcek
9. nov 2009

maculik a co? roztopili sa? x;OD

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre