Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
19. feb 2010

babce cokoladovy puding radsej nem zejo?
inak moj muz oslavuje s flasou vina akoze ina provokacia 😀

matesl
19. feb 2010

zuzulik, ak prednosta schvali ze ano, tak ano 😉 takze to asi iste nie je, len by to tak moj dr. chcel a aj ja

zuzulik
19. feb 2010

leni: manzel ocakava dcerku a ja si myslim, ze mu to splnim 😉 ale ani chlapceka neodmietneme 😉

zuzulik
19. feb 2010

babenky idem ja pozerat Vesnicko ma strediskova ...

ak by niekto isiel v noci alebo z rana rodit, drzim palceky 😵 😉

dobru nocku, nech maminkam drobcekovia pekne spinkaju!!!! 😉

selyma
19. feb 2010

matesl, ani ja to este nemam iste, iste je len to, ze idem na prijem a tam uz ma poriesia. Mozno, ze aj do vtedy porodim. Ale este nijaka zatka ani nic podobne sa nekonalo. ☹ No a od minuleho tyzdna sa vobec nic nezmenilo, ani som sa neotvorila viac, ani nezatvorila 🙂

lenica81
19. feb 2010

dobru noc... idem aj ja... pozeram mumiu 2ku... a potom do hajan...

kebyze niekto rodi, tak nech je to pohodka... 😉 😀

lolka
19. feb 2010

vsetkym oslavencom gratulujem !! 🙂
zuzulik, matlels na pondelok Vam drzim palce, nech mate babatka uz pri sebe 😉

moja mala spinka uz skoro 2 hodky - asi ju unavilo kupkanie 😵
dnes som sa bola "prevetrat", vyvencit psa, uz som musela ist von na vzduch a mala ako keby to citila, zacala pri muzovi po 10 min.plackat 😅 dosla som, zobrala do narucia a ucicikala 😀 no, mama je len jedna 😀

martinaj
19. feb 2010

ahojte 🙂
tak vsetkym dnesnym oslavencom zelame vela zdravicka 😵
no vidim, ze ak ma to do utorka nechyti, zostanem tu asi sama 😠 😠 😠

zoska
19. feb 2010

ahojte,
my stale v nemocke, zajtra by sme mohli ist domov ale uvidime ako dopadne testovanie na zltacku...mala je zlta ale hodnoty ma v norme....uz chcem byt doma

baby prosim o radu!!!!
naliali sa mi prsia v noci a dnes mi kazali pomedzi kojenia aj odsavat, aby prsia neboli tvrde a nezapalili sa...mate aj vy taku skusenost???
ja mam teraz kojit celu noc a po kojeni odsat co ostane v prse a odsat aj druhe aspon tak aby bolo makke...pride mi to chore...robila to tak aspon jedna z vas???

kojenie, teda prisavanie je pre mna dost citlive este, ale uz si zvykam a taodsavacka ma dorazila, bolli ma to s nou a trapim sa polhodinu na 20 ml na jdno prso...

napiste mi akpo ste kojili ked vam nabehlio mliecko, prosim!

lolka
19. feb 2010

zosi, mne sa prsia naliali na 3 den, mala som ich ako skala, ale nic som s tym nerobila - len kojila 😅 a uz su maksie, aj ked su naliate. to prisatie boli ako slak 😖 ale snad to prejde a bradavky si zvyknu.

matesl
19. feb 2010

no tak na to bolave kojenie sa aj ja "tesim" bradavky mam citlive aj bez toho

zosi, a ty si tusim aj bola chora pred tym nez si isla rodit, stihla si sa dat ako tak doporiadku?

alex
19. feb 2010

leni no veru, už som dlho neaktualizovala tabuľku.

Toho kojenia sa aj ja bojím... uff, uff 😅

hribikana
19. feb 2010

ahojte,
fiiiha, ale babatka pekne priberaju, aj ja by som uz rada videla to malicke na svete
zoska - ja som mala pri malej zapaly prsnikov, teraz asi budem prsia odsavat, pokial nezmaknu, aby neboli tvrde

matesl
19. feb 2010

ja si uz teraz natieram bradavky kremikm, vraj je dobre zacat uz pred tym, ale aj tak to vidim na slzy v ociach pri kojeni 😕

laxity
19. feb 2010

ahojky 🙂

gratuľujem čerstvým maminkám a veľa zdravia prajem bábätkám a veľa mliečka 🙂

matesl...ja som chodila na školu dojčenia, tak som zvedavá či to budem využívať...bolo to zaujímavé, aj som sa dozvedela nové veci a teda aj to, že ak sa správne dieťaťko priloží, tak kojenie nemôže bolieť...tak som zvedavá 😕

pekný večer a hlavne dobrú, pokojnú noc. Bo ja som sa už dlho nevyspala...hlavne ma trápi žáha-je to desnééé 🙄 🙄 🙄

zoska
19. feb 2010

dakujem baby
uz mi sestricky prisli ukazat ako odsavat spravne...ja som to robila len tak aby to nebolelo...
no ale ta jedna dosla stlacila prso ja citron a ze to takto treba, skoro som plakala bolestou...
némam ich tvrde, ale mam odsavat nahrievat, kojit a stale dokola, takze sa nevyspim a a tie dve hodky z minulej noci mozem povazovat za luxus ☹

najhorsie je ze to tak boli dokelu...
ja mam tiez citlive bradavky aj bez tohto...

mates...bola som este dost nachladnuta na porode...vsimli si to a pchali do mna ATB prvych 24hod, takze uz som fit... 😀 😝
idem nahrievat a odsavat 😒

dobru noc

matesl
19. feb 2010

laxi, tak potom ocakavame tvoje rady 😉 a to si kam chodila, nejaky sukromny kurz?

matesl
19. feb 2010

tak fajn, ze ti rovno pomohli...som aj myslela ako si chuda taka chora vladala tlacit vobec, ale asi si este aj z toho vycerpana...tak sa drz a zatni zuby 😵

olifcek
19. feb 2010

zosi, ja ked som najprv len odsavala, tak kazde tri hodky a to tak, ze najprv kazdy prsnik po 10 minut, potom este kazdy po 5 minut, ked sme uz aj kojili, tak z jedneho papala, druhy som odsala, po 3 hodinach naopak, a ked nespapala nic, odsala som oba....doma uz len kojime

olifcek
19. feb 2010

aa je je Lele vsetko naaaaj...ake darceky dostala? bola aj tortaaa? 😵

ewelyne
19. feb 2010

aj Lele vsetko naj 😉

alex, vykonane 😀

juuuj leni 😀 a na ktory stol si brusis zubky? 😀 😝

Zoska, neodsavala by som, viac sa ti bude mliecko tvorit...
v nemcke- ja som nakojila z jedneho kolko vypila , ked si pytala za kratku dobu, tak z toho isteho, po viac ako dvoch troch hodkach ked spinkala , lebo v nemocke stale hajala , tak z druheho...
a aj teraz tak robim. neodsavam, mala by som viac mlieka a teraz sme aj tak doma,tak zasoby do mrazaku a tak robit nemusim...

dakujem , dufam, ze bude uz dobre coskoro...

puclik77
19. feb 2010

ahojte maminky/tehulky,
tisko zavidim (v dobrom) 🙂 tym, co to maju uz za sebou, ale vidim ze nie som sama, ktorej sa babatku na svet moc nechce 😉 Dnes som bola v poradni, som otvorena na 3cm, ale to som uz dva tyzdne a ziadna zmena. Termin mam 26.2. a zatial nic. Iba mam stale falosne pripravne kontrakcie. Je tu niektora, co ma stale take tvrdnutie bruska, ze az hrca navrie? Lekar mi tvrdi, ze to maternica trenuje na velky vykon. Dufam ze to babatku neublizuje, ked je brusko ako kamen.

matesl
19. feb 2010

puclik, mne obcas tiez stvrdne ale vrch bruska, tak pod prsiami...tlo si myslela?
ale na monitore nikdy ziadna kontrakcia...

martinaj
19. feb 2010

ahojte, tak my ideme do porodky 😵 odislo mi nieco okolo 1-2 dcl plodovky, urcite nie cela ale dost..... tak uvidime, aj mi nejake bolesti zacinaju....
baby drzte mi palce, velmi sa bojim, urcite vam dam vediet ako som dopadla 😀
zeby bol Simonko na termin? 😀

ewelyne
20. feb 2010

martinkaaaaaaaaaaa drzte saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 😵

supi
20. feb 2010

Dobre rano 🙂

martinka drz sa!!
my dnes mame 2 tyzdne, boze jak to leti...

Inak som chora jak pes, manzel tiez, uz fakt neviem co skusit... teraz uz mi zacal aj kasel a s tou ranou sa teda dobre kasle 😠

Matesl som to nejak nepostrehla ty mas ist 22.2 do porodky? Kvoli comu? teda kvoli comu to viem 😀 ale mas mat vyvolany porod ci???

ja tiez mazem jazvy contratubexom, a zacala som hned ked mi vybrali stichy

baby aj vam zostalo brusko? Ja vyzeram ako v 5 mesiaci. ked som bola vo stvrtok na pohotovosti ma Dr, privitala ze :" zlatinko ale ked ste tehotonta tak nemozete...." Nic nikde len brucho mam... neviem co s tym, uz by som aj cvicit zacala no ale nechcem to riskovat... dufam ze mi tam nic nezabudli 😕

a ja tiez po krmeni odsavam lebo mam prsa jak kamen 😖

olifcek
20. feb 2010

matiiii uz asi aj mas babo u seba, coo? 😵

mmaarrttiinnaa
20. feb 2010

matka drzim palce

u nas nic nove stale 2v1 uz ani neverim ze porodim idem dnes upratat cely dom tak snad sa nieco pohne dufam ak by ano dam vediet zatial sa majte pekyn den vsetkym

maculik
20. feb 2010

dobre ranko 🙂
ewe, tak skore uzdravenie prajem. Mate aj atb? Nam hadam trosku zaberaju, v noci uz Adelka tak nekasle a cez den vykasliava.
Vcera manzel dosiel o pol5, rozpravala som sa s nim len tak na pol ust, ale potom sme sa nejako zacali rozpravat, tak aj priznal, ze mi nemal povedat, ze som leniva, ze ho to potom mrzelo. A vela sme sa rozpravali, aj o tom, ci tu este ostaneme, ak mu budu chciet predlzit zmluvu na dalsie 3r, alebo ci chceme ist na Sk, povedal, ze ak ja poviem, ze chcem, tak pojdeme, no ja neviem. Tak sa musime dohodnut, prebrat plusy a minusy, lebo predsa len nam tu chyba rodina, ale zase este by sme potrebovali aj na byt nasetrit, nech nemusime potom brat hypo na 20r. Ale uvidime.

Petko mal vecer dlhy zachvat revu, no uz sme rozmyslali, ci nahodou nie koliky, ale nakoniec sa mu asi po hodke odgrglo, tak asi to bolo z toho. A v noci spal prvykrat v postielke, tak som sa celkom aj vyspala, mozno aj 4h spolu.

matka, drzim palce aj ja, nech mas Simonka uz pri sebe 🙂

matesl
20. feb 2010

ahojte babulky,

nasa matka este nema "drobceka" pri sebe, este sa trapia trosku, nie je este dostatocne otvorena ale epi si pochvaluje...drobcek je vraj trosku vacsi odhadom okolo 4 kg 😅

tak ked budem vediet viac napisem vam 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre