Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
10. nov 2010

@lenica81 ukaz obraz a aj krakel 😉 ja by som sa mala pustit do adventneho kalendara pre terezku ale nic sa mi nechce..mam tvorivu krizu, ci co 😀

loginka
10. nov 2010

@lenica81 to chce foto 🙂 dalsia sikovnica 🙂
no s tym cumlom to asi nebude take lahke, maly je zavislak, tak lahko sa ho nevzda, urcite to est enebudem silit, pre blaho nas vsetkych

avaka
10. nov 2010

@maculik,ja sa snazim davat topanky,ale tiez nestihnem ani vyjst z bytu a su dole,tak ich nosim v taske a na nohach len ponozky.. 😅
@lifcel,Olivka teda riadne narastla,sikovnica 🙂 ,teda aspon podla foto 😉 zlata je aj@zucana Vikinka a nohavice su uzasne,frajerske 😵

maculik
10. nov 2010

kocky, idem uz spat, dobru nocku 🙂

lenica81
11. nov 2010

ranko baby.,.. vsetky este spite... 😕 my standard od cca 7 hore... mm budik nas zobudil... 😒

jaja32
11. nov 2010

@lenica81 nespime, my tiez zvykneme stavat o 7, ale dnes o 7.30 🙂 keby nebola nalozila do plienky, tak este aj polezime. Natalka sa dala na moj vankus a brblala 🙂 , ale uz sa to nedalo vydrzat 😀 😀 Teraz si varime obedik, aby mala co papkat a potom hajde na poradnu.

lenica81
11. nov 2010

@jaja32 my este vajicko k obedu varime a hajde von... na drobny nakup a prechadzka... dnes je krasne... a vraj cez vikend 18 st hlasia... to jaka salenota na november...
vsetko naj dnesnym oslavencom... a teda mam na mysli aj Martinkov, co maju prve meninky... 😵

maculik
11. nov 2010

dobre ranko 🙂
my sme hore ani neviem odkedy, P.sa zobudil okolo 6, asi brusko bolelo, lebo velmi prdkal, ale este sa mi podarilo ho ucuckat, tak som sa tesila, ze si este pospim, no o chvilu uz vykrikovala Adelka.... tak som ju vzala k sebe, asi 30min potichu lezala a ja som driemala, ale potom uz sme museli prebalovat maca a hladkat tigrika, no a 7,15 sa uz zobudil aj Petik.
Boli sme uz v skolke, s P.aj na kratkej prechadzke, teraz sa ideme hrat, spat a ja upratovat...

blumka
11. nov 2010

@lenica81 kde su fotky?
ja sa tesim tym teplotam, lebo stihneme na dome urobit fasadu 😀 teda dufam
my vstavame medzi pol siestou-pol siedmou, dnes o pol siedmej 😉 julinku velmi nieco zduva, kazdu noc strasne tlaci aby si mohla poprdiet a ja neviem prist na to co...uz mam podozrenie aj na chrumky..musim skusit jej par dni nedat co to spravi

olifcek
11. nov 2010

@blumka kukuricne chrumky? z nich to byt moze x;o))

my sme hajali dio 8.25 x;o) v noci sme jasne, cuckali, i rano, ale mne to neva x;o) sla som i skor vcera hajat, takze som sa vyspalaaaaa v celku x;o)

blumka
11. nov 2010

@olifcek ved hej, ale uz ich jedava od pol roka a doteraz nic..to len posledne 2 tyzdne..a pritom nic ine som jej nezavadzala...normalne sa az bojim jej dat sosovicu alebo ryzu a taketo veci, banan je u nas raz za dva tyzdne a to tiez len v spojeni s niecim...terezke som mohla dat hocico ta taketo problemy nemavala
a ked to budu chrumky tak co jej budem davat len tak do rucky? 😕

avaka
11. nov 2010

cafte 🙂 ,ja musim ist varit,chcem robit rezne na zajtra,ale ako ich vyklepem,ked mala spi... 😅 ,este dopisujem,co treba...
mala je upistana,asi jej idu tie zuby a polka partie je vraj lazaret,tak dufam,ze tam cosi nechytime... 😒

avaka
11. nov 2010

@blumka aj mala ma take tvrde kako stale....moze byt aj zo zubov tvrde? 😕 to asi nie,ze?ja neviem preco,nema ju podla mna z coho zapekat...

olifcek
11. nov 2010

@blumka jablcko x;O)
@avaka ja nemyslim, ze zo zubov tvrde...skus jej redsie prikrmy x;o)

blumka
11. nov 2010

@avaka hmm...to skor na hnacku by som povedala ze zo zubov...
ako casto pije mliecko? mozno jej chybaju tekutiny...

jaja32
11. nov 2010

ach, jaj. Uz ste umyvali stenu? Tak ja ano. Dopila som kavu a ostatok vyliala. Stol, stena...esteze pc funguje, mm by ma zdral 😀

olifcek
11. nov 2010

olivka sa mi uz asi 15minut sama hrajka..keca si s hrackami, obdivuje ich...naucili sme ju na nieco, co sa jej paci hovorit jeeeeeej, tak to robi, hehe x;o) sem tam na mna zakrici, sa otocim, usmeje sa, pokecame a zase sa hra...dobre sa vyhajala....tuto noc sme cuckali, ale nemrncali tolko co par predoslych, asi zubky netrapili az tak

olifcek
11. nov 2010

@jaja32 😀

avaka
11. nov 2010

ved minule mala redsie pri zuboch,mlieka pije menej cez den,v noci vela,da si rano,pred obed.spankom a potom casto az vecer o 17-18 tej,na obed jej dam trosku vody,no musim asi viac..len tiez nevie z hrnceka...

olifcek
11. nov 2010

@avaka ja nedavam vodu, ja ponuknem castejsie prsnik...Oliv nikdy neodmietne...niekedy poptaha fajne, i nokedy len kusok...

olifcek
11. nov 2010

@avaka a dakujem :O) veru Oliv krasne vyrastla, uz ma okolo 8500g a cez 70cm x;o)

avaka
11. nov 2010

@olifcek ,ja ponukam,ale ona nechce,dokonca posledne dni ma aj kusne,tak rozmyslam,aak by bola smadna,tak si da,ale tadsej dam vodu,ak by jej mali chybat tekutiny..

blumka
11. nov 2010

@avaka tak jej rob redsie prikmry...ako polievocku...aelbo teda skus vodu davat z lyzicky nie z poharika...

avaka
11. nov 2010

@blumka ,davam z lyzicky,no musim castejsie 😉 ,ona mi aj z normalneho pohara celkom pekne pije,ale take neprekticke...k niekde budeme..

avaka
11. nov 2010

dik baby,idem,zacala som varit... 🙂

maculik
11. nov 2010

@blumka aj Petrika nieco zduva, budieva sa v noci a dnes aj rano, plakal a tlacil a potom velmi prdkal, neviem, co to moze byt. Doteraz ho nic nenaduvalo, takze som jedla vsetko, minule mal prvykrat sosovicku, tu som teraz nedavala, ale vcera som jedla v polievke karfiol a brokolicu, sice bez hlubov, ale ktovie....

tie teploty vam zavidim, tu ma cely vikend prsat, vietor a len okolo 8-9st a menej, no nic moc 😒

garonka
11. nov 2010

@loginka aj môj Tobino je zavislačik na cumlíku 😅 bez neho ani nezaspí a počas dňa si ho sam dava do pusy a dudlikuje 🙂

my sa od cumľa asi odnaučíme keď bude rozumieť ale to bude ťažke ho aj schovať 😅

blumka
11. nov 2010

u nas bola terezka tiez zavislak na cumli...do roka ho mala aj cez den, kedykolvek chcela aj v noci...po roku len na zaspanie..cez den som jej ho jednoducho nedala..vsetky som skryla a ked ich nemala na ociach ani ju nenapadlo ze nejaky cumel je...ked ale niekto zabudol ukryt alebo ho zbadala v postielke tak horor...takze sme skryvali vsetci 😀 ale bolo mi luto je ho nedat na zaspavanie..aj to slo lahsie...ale raz mala velku nadchu tak som jej ho nedala, leboaj tak ho vypluvala lebo cez nos sa jej zle dychalo, tak vtedy sa akoby oducila asi 2 tyzdne spavala bez neho..lenze potom sme sli k nasim a tam ju uspavala mamina a ona jej ho dala..takze sa nan znova namotala...uplne sme ju odcumlovali pred druhym rokom, ked ona sama si ho rozhryzla tak som jej postupne z neho kazdy vecer odstrihavala, az jej raz ostalo len to umele...tak ten moj zavislak si vzala do rucky to umele a tak spinkala...ale potom to hodila za postel, nevedeli sme to vybrat tak sa oducila uplne 😉

hribikana
11. nov 2010

ahojte,
to ranne vstavanie vam od srdca zavidim, od kedy je zmena casu,my vstavame okolo 5 rana 😒 no co uz,aj Nina bola take ranne vtaca, hadam, si nejak zvyknem ...
Tomas ma tiez rad cumlik, my sme ninu oducili,ked mala 1rok aj 4 mesiace, vtedy sme jej zrusili aj postielku a dali ju do postele a priamo do jej vlastnej izbicky, cize to bolo tooolko zmien na nu, ze nestihla si spomenut na cumlik 🙂 a ked si spomenula, vysvetlili sme jej, ze barny - psik od babky a dedka dudku spapal a kedze ho ona miluje, odpustila mu 😀 😀 😀

hribikana
11. nov 2010

a ozaj, zistila som,na co sa ma v ocku pozerat, kvoli zelezu, cez vikend som to tu spominala. Dufam, ze to normalne vysvetlim a pochopite 🙂 spodne viecko,ked odhrniete a pozriete don, do vnutornej strany, tak by malo byt pekne prekrvene a malo by tam byt vidiet cievky, pre porovnanie,pozrite si najprv vlastne oko 🙂 ked je to belsie, moze to byt anemia
pekny dnik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre