Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
23. mar 2011

@alex skore uzdravenie

lenica81
23. mar 2011

@lolka sme sa prihlasili do MC budatko... dnes sme akurat zacali...

@alex 😉 vies ja kukam po chlapoch, Vilko po babach... 😉 a skore uzdravenie prajem... 😔

nakoniec Vilko pospal doobeda hodku, tak som sa na tie kramare vybrala a som sa aj dorazila... 😔 ale ani spat neviem, pricom on mi v manduce zaspinkal... kupila som topanocky, ale hadam ma mm nezabije... nabuduce lacnejsie modely budem zhanat... 😅
@hribikana ako distribuujes slovobuv... neviem sa dopracovat k ziadnemu ciselniku dlzky nozicky...

@loginka ja prave pre to, ze by mi zacal jest piesok, zatial pieskovisko vynechavam... 😔

lenica81
23. mar 2011

zomrela liz taylor... idem checknut spravy... 😢 😔

lenica81
23. mar 2011

este som sa chcela spytat, k papuckam... teda chcela by som kupit sandalky na doma... ci s otvorenou alebo uzavretou spicou... 😕

maculik
23. mar 2011

Ahojte, tak sme sa prave vratili z ihriska, isli sme rovno zo skolky o 15h, Adelka tam mala aj kamaratku zo skolky, tak sa pekne hrali. Petrik vacsinou pozoroval deti alebo sa hojdal alebo len tak buchal lopatkou do piesku 🙂
@loginka len ho tam tak posadim, on pozoruje deti vacsinu casu a prip.sa hra. Piesok este nepapal, akurat dnes tam nasiel konariky a kym som hojdala Adelku na velkej hojdacke, tak to strkal do ust. Ale to k tomu asi patri a piesku v ustach sa skor ci neskor nevyhneme 😅

zoska
23. mar 2011

@lenica81 dakujeem za link 😉

andrea2603
23. mar 2011

ahojte 🙂
@ alex rýchle uzdravenie 🙂
Ja mám z Liv infarktové stavy, cez víkend sa naučila sama si sadnúť na stoličku, takú malú z umelej hmoty, a dnes, herečka jedna už sa naučila na ňu postaviť a ešte aj tancuje na nej 😨 🙄 , keď ju odložím, tak sa jeduje 😝 a vymýšľa ďalej samozrejme ... snaží sa vyštverať na normálnu stoličku, ale zatiaľ sa jej nedarí 😅

maminnka
23. mar 2011

@zoska uuuzasnyyy vyhlad!!! u nas na rovine ziadny nehrozi 😀

maminnka
23. mar 2011

@andrea2603 sikovnica Liv 🙂 my mame take detske stolicky, nasa si tam vylezie, na stol polozi knihu a cita... alebo ukoristi papier a farbicky a kresli... tak vazne tam sedi ako nejaka skolkarka 🙂

andrea2603
23. mar 2011

@maminnka no ja nad ňou žasnem, že čo už vymýšla, lebo len v podstate pred týždňom začala chodiť ... no pud sebazáchovy žiadny 😅 , tá naša umelá stolička sa hýbe na všetky svetové strany, keď sa na ňu postaví a to ja som jej ju tak do kúta dala, keď už, tak nech tam trénuje a ona si ju dá do stredu izby 😠

lolka
23. mar 2011

@andrea2603 sikulka mala, tie deti si vobec neuvedomuju co sa im moze stat 😅 😀
u nas sa Viki vyskriabe na sedacku a sada si na operadla uuuplne na kraj, az mi je zle ked ju vidim ako sa tam toci a sada si. vtedy k nej len pribieham a jej sa to paci, ze idem k nej 😅 uvelebi sa tam a uz ukazuje na telku - chce Spievankovo 😀

my sme dnes spali cez obed 1,15 hod....hlucni susedia ju zobudili 😖 vybrali sme sa na ihrisko, len akurat boli natrete preliezky tak sa tam nedalo hrat. presunuli sme sa inam, vela sa hojdala, smykala (aj ja s nou), chodili po schodoch na preliezkach, do piesku - z piesku.....trosku si udrela pery, vybehla jej aj kvapka krvi, ale cajik a chrumka to zahojili 😀
dosli sme potom domov, zobrali psa a sli znova von.....a znova sme museli chodit....Viki zachrnela za par minut aka bola hotova.....a ja som tiez 😅

maculik
23. mar 2011

@andrea2603 presne toto robi aj Petrik, vylezie si na stolicku (ale len taku, co ma operadla na ruky, na tie, co nemaju, vie vyliezt len ked je prisunuta k stolu), postavi sa a knise so sebou, hompala sa a ja len cakam, kedy tam raz nebudem a on sa prevrati dopredu 😖 Nastastie mame stolicky v detskej drevene, tak tie su stabilnejsie, nez tie umele, ale aj tak sa to da dopredu prevratit, uz som ho 2x musela zachytit.

@maminnka Natalka aka sikulka 😵 U nas pastelky zatial drzim z dosahu, lebo jedine, co Petik s nimi robi, ze ich rozhadzuje po celej izbe a potom zbiera a vklada naspat do poharika a tak dokola. A ked si ide Adel kreslit, tak je polovica polamanych...

andrea2603
23. mar 2011

@lolka vy sa dobre nachodíte 😉
našťastie náš hororový deň so stoličkami je za nami 😅 ... Liv spí 😵

loginka
23. mar 2011

slastna to chvila ked deti zaspia 🙂
boli sme dnes prvy krat na ihrisku co tu mame blizko, je to platene, uzatvaratelne, tak si tam zaplatim vstup, je take kamienkove, malicke sice, ale nic ine tu blizsie nie je a na nasej zahrade sa iste budu aj neskor nudit
sedeli na zemi , tesili sa z kamienkov, maly si tam hrabkal, potom uz mala chcela na ruky, tak sme isli domov

baby ako zaspavate vecer, pri dojceni alebo flasi? alebo uz napapany? my pri flasi teraz, ale v noci mala potom vydruli este vela mliecka, vidim to tak ze inak nezaspi, tak neviem ci ju nemam ucit zaspavat bez flase (aj ked tak je to pohodlnejsie)

loginka
23. mar 2011

musime aj my nakupit detske stolicky, mne sa mala posadzuje na taky hokerliik, podarena je

andrea2603
23. mar 2011

@loginka ležíme na posteli, Liv nakojím, potom sa začne vymýšľať /ešte by išla za súrodencami/, mrví sa, potom by si aj chcela ešte cecnúť, ale to už nedovolím, poviem, že maminka spí, aj ty už spinkaj, tak nič iné jej neostáva, len spať 😉 , väčšinou celé uspávanie aj s kojením trvá 10 min., ale stáva sa, že aj dlhšie a občas zaspí hneď pri kojení. V noci ešte kojím, budí sa 3-5 krát, ale ak sa aj zobudí skôr ako pred polnocou, tak vtedy ju len hladkám, aby spala ďalej.

loginka
23. mar 2011

@andrea2603 ja tiez na posteli, mala v postielke bez bocnice, zaspi na flaske skoro vzdy, budi sa este okolo 11-12 to nakojim, potom okolo 2 to uz jej dam flasu (predtym som este raz kojila, ale nejako jej to uz nestacilo), potom velakrat buntosi, toci sa, v lepsom pripade zaspi na mne (bolo aj tak ze sa chcela nosit)

lalipop
23. mar 2011

@loginka nas zaspavaci ritual vyzera asi takto- spapame jogurtik alebo vypijeme mliecko, umyjeme si zubky, vsetci sa spolu pomodlime, mala zakyva surodencom a ide sa spat cca o 20.30, co u nas znamena, ze ju polozim do postielky dam jej pa pa a zavriem dvere. v noci jej davam len dudlik, ked sa nahodou precitne a nad ranom ju drzim za rucicku, ale z postielky ju nevyberam az ked uz zacnu buchat starsi v kuchyni cca o 7.00.

lalipop
23. mar 2011

@lenica81 co sa tyka velkosti topanociek z vlastnej skusenosti ti pisem, ze staci kupit o pol cm vacsie, lebo ak su topanocky prilis velke deti v nich zakopavaju. ja som kupovala tak, ze som som doma obkreslila nozicku, vystrihla to a potom som v obchode pre istotu vsunula do topanocky, lebo deti zvyknu pri skusani krcit prsteky. a po byte mozes kupit tie otvorene papucky aj my sme ich mali. v uzavretych sa dost potia nozicky. na von som, ale kupila take sandalky, ktore nemaju celkom otvorenu spicu, ale take polootvorene. mal ich aj starsi a lepsie sa mu v nich chodilo ako v klasickych sandalach. my mame teraz 20-tky cca 13 cm a na leto som kupila 21-tky cca13,5cm

hribikana
24. mar 2011

@lenica81 - ahoj na mimibazare ich mam http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=90969 ... no a sijeme aj pre sante a batu a reno ... takze kvalitne mame 🙂
dlho som tu nebola ani kuk, takze dufam, ze cez vikend nieco precitam, kto sa ako ma a nieco prispiet
pekny, aj ked zadujany den

zucana
24. mar 2011

TU TO NEJAK NEZIJE KED JE VONKU TEPLO CO??? 😀 😝
tu je 22 stupnov ale ja som v praci 😒
odchadzam o 16tej a ideme s viki do mesta stretnut jednu cesku tak som zvedava co je zac 😅
tak pekny dnik a ak by mal niekto tu autosedacku jak som pisala v inej teme pls dajte vediet

lenica81
24. mar 2011

ahojte... veru, mrtvo je tu... 😔

@zucana no, ja nemam... ☹ a keby som vedela, ci niekam pojdeme, alebo nie...
@lalipop @hribikana dakujem...

my dnes doobeda sme boli testovat topanocky, na trojkolke... a pohojdat sa na ihrisku... musim este to pogumovane oblecko zohnat... uvidime... Vilko spal 2,5 hodky a poobede sme boli vonku cez 2 hodky opat... 🙂

dnes nam dal Vilko ranu pod pas... vstal o 5tej... a nenechal sa presvedcit... 🙄 a cez obed mi zaspal ako ked vstava o 6tej...

laxity
24. mar 2011

ahojte

baby tie čo dávate ráno mlieko, pripravujete ho každý deň alebo si ho pripravíte večer? Bo tam je písané, že sa to nesmie, ale mne Naty keď ráno vstane, tak ona hneď pýta papať a ja kým jej to urobím to trvá 😅 a možno keby som jej ho dala hneď, tak vypije a ešte pospí 😕

ďakujem

@lenica81 a ako ste otestovali? Aj ja musím zohnať to pogumované oblečko, bo v piesku zničí všetko 😀 😅 😀

Mne Naty spí od 16.00 na veľkej posteli, tak počkám ešte chvíľku a preložím ju do postieľky 🙂

maculik
24. mar 2011

Ahojte, aj my mame za sebou pekny den, boli sme vela vonku, aj ked doobeda sme sa museli vratit po hodke, lebo uz bol hrozne unaveny, doma sa napapal a pred pol12 zaspal. Ale 2x sa zobudil s veeelkym placom, musela som pri nom ostat spat, potom potiahol do stvrt na 3. Myslim, ze mu ide jeden ocny, myslite, ze zuby by mohli sposobovat, ze sa tak velmi s placom budi? to on nezvykne, zvykne spat v kuse niekedy aj 2,5h.
Poobede sme boli 2,5h v lese a na luke, aj som tam obom dala papat, super bolo. Teraz idem maleho dat spat a ked mm dojde z roboty (maju nejaky problem, tak je dlhsie), pojdem na nakup.

@laxity ja si vecer nachystam prevarene mlieko do flase, pocet odmeriek do toho odmerkovaca a rano to uz len vsypem do flase a zamiesam, trva to asi 10s. Je to sice izbovej teploty, ale Petrikovi to nevadi.

jej, a to uz na nocny spanok ti tak skoro zaspala? 🙂

laxity
24. mar 2011

@maculik aj Natálka sa musela dnes vrátiť z vonku domov, bola pokakaná 😅 prevarenú vodu si asi myslela? 😕

oki ja si to tiež dnes pripravím, veď myslím si, že nič sa jej stať nemôže 😕

jojo už spinká v postieľke, takže má noc

lenica81
24. mar 2011

@laxity no... este uvidime, kedy sa mu zacne pacit... lebo furt sa postavi, zbada nejakeho psa a je po chodeni... 😅 alebo auto, autobus... no proste sa mozem snazit, ked ma ine zaujmy... 😎
joj, a tebe zaspi na nocny o 4tej poobede a spi do 6tej rana... lebo nas zaspava nieco po 8mej a vstava rovnako... 🙄 😨 🙂
aj ja sa tak chystam, ze budem mat v termoske vodu a do rana hadam tak nevychladne, a namerane mlieko a len zmiesat... 😉 ale stale sa po mne cape, tak to zatial neriesim...

inak, ideme v sobotu s mm normalne na rande... budu tu svokrovci a ponukli sa, ze si mozeme vyjst... ale v kine sa nam nic nepozdava, tak sa aspon nadlabneme... 😵 a budeme chvilu sami...

laxity
24. mar 2011

@lenica81 musím to nejak vyriešiť bo ja mám na to tú Avent ohrievačku a to je des koľko to trvá 😅 , ale teraz mám urobené mlieko bo som si myslela, že sa zobudí a ona drichme, tak možno jej ho dám ráno a ohrejem v mikrovlnke na pár sekúnd 😕

lenica81
24. mar 2011

@laxity ked mas hotove mlieko, urcite vylej... do 2 hodin sa moze iba pouzit, potom skysne... skus si ho do rana nechat a len ovonat... 😝 😉

maminnka
24. mar 2011

@lenica81 aj ja som mala zohriatu vodi v termoske, ked som v noci synovi davala mliecko 🙂 Natalke davam do mliecka vodu izbovej teploty, presne ako @blumka robi...

@laxity veru, v tej ohrievacke to trva dlho, ale zasa je pre mna neocenitelna na ohrev jedla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre