Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
29. jún 2009

ahoj sunny 😉

sunny27
29. jún 2009

Ahojte dík za privítanie 😉

zusika
autor
29. jún 2009

vitaj sunny.... no snad sa aj ja dockam tej najkrajsej knizky na svete 😉 27.7.

sunny27
29. jún 2009

a prečo až tak neskoro ja by som ju už dostala aj skôr ale doki je na dovolenke tak až potom ked sa vráti ale krvičku už mám zobratú ... ja som mala na začiatku mierne porblémy s krvácním ale nakoniec všetko dobre dopadlo ... ale aj tak sa doki vyjadril že sa budeme tešiť až ked budeme v 4 mesiaci ...

zucana
29. jún 2009

cafte baby no vy ste toho popisali...ja som celu noc nespala..som hladala komara a nasla usiaka tak to uz som vobec nespala...mozno aj trosku nervy pred utorkom...nech je uz zajtra
ja som si inach vsimla ze uz rano mam take vacsejsie brucho tak snad to neni tym ze som pribrala kilco 😎
inak baby beru vam iba krv? moc nie?
zusika aj ked nerada odpoviem na tvoju otazku lebo ja som bola vzdy v tom,ze o babo mozes prist iba ked krvacas...u mna to tak nebolo...ale nemala som ani take bolesti ako popisujes takze hlavne ze ti povedala sestricka a daj si pekne tielocko 😉
vy tu furt o tych knizkach a ja tu ziadnu knizku nedostanem ..... nemozte ju niekto oscanovat nech viem aspon ako vyzera ? 🙂

zucana
29. jún 2009

sunny vitam ta 😀

hajdylca
29. jún 2009

zucana ja ked budem v praci a budem ju mat, tak Ti ju isto oskenujem 🙂)) a ked budes chciet nejaku Ti aj vyrobim 🙂) a u nas podla mna moc sa mi zda, ze sa ani neberie, len ten papierik sa ocurava- som videla u dokyho, ze ked je poradna pre tehulky, ze to tam ma pri WC polozene a ako kazda dosla tak isla pekne ocikat... a podla mna nemas coho bat... ja som s jednej knizky vycitala, ze ked mas bielkoviny v moci ze to znamena, ze mas zvyseny tlak (Ty si to tusim pisala, nie?).. ale neviem co je natom pravdy.. ale urcite bude vsetko OK, nestresuj seba a malinke, len sa tes 🙂
sunny27 - ja idem tiez k dokymu 10.7. lebo dovtedy je na dovolenke... ja teraz PN lebo tiez tak trocha spinila...
teraz doma, zatial vracala len raz, ale stale mam hnacku,a som taka ako keby ma presiel valec 🙂

zucana
29. jún 2009

dik hajdylca 😉
mam proteiny nie bielkoviny ale tu sa berie dost moc kazdy mesiac....mam taku taliansku knihu o tehotenstve a tam je napisane ze je to dolezite brat moc... tak uvidim co zitra povie doki...dam vediet
hlavne nech sme v poriadku
ved ja uz nemstresujem 😖

blumka
29. jún 2009

zucana, ja som tiez v prvom tehu nemala knizku a stvalo ma to ked baby na Slovensku o tnej pisali...a nikto mi ju vtedy neoskenoval ☹ 😀 😀
a tiez som pri kazdej navsteve musela dat aj moc...ja som mala zasa v moci stale zvyseny cukor..ale v krvi nie, robili mi preto vsemozne testy, ci nemam cukrovku, ale nic nezistili..len potom mi povedal jeden doktor, ze pravepodobne mi nestihaju oblicky, ze tehotenstvo je pre telo zataz, ze to bude tym...
mna tu na Sk trosku hneva to nekonecne cakanie na vysledky...ale co uz, cakame vsetky, musim si zvyknut 😉

zucana
29. jún 2009

to som aj ja citala blumi ze s oblickami to moze byt ale tak som sa aj zlakla ze ci je vsetko ok ale v inych vysledkoch som to nemala este z januara....
a na slovensku sa teda fakt moc neberie?
a cakanie to je jedine co tu nemusim teda na vysledky...ja cakam s vysledkami na doktora uz 2 tyzden 😅

zusika
autor
29. jún 2009

no sunny, ved dostat knizku v 12tt je uplne normalne, to je uz snad aj istota...ja neriesim..ako baby pisu, nanic ti to nie je...samozrejme ja sa ju chystam pouzivat ked si budem chciet sadnut vo vlaku, lebo byva plno.... uz totiz chodim autom malo.... ale to je jedno....nie ze by som sa bala soferovat, to nie 🙂
zuci, aj ja som pocula ze sa tu berie moc kazdy mesiac...istota je istota....
kamaratka ma teraz nejake zle vysledky v moci aj krvi....ma asi mesiac pred porodom a indikuju jej nejaky zapal ale nevedia zistit kde a aky a preco.... a to by si uz mala uzivat MD...a chodi len po lekaroch..chuda.... tak radsej nech nas sleduju....

zucana
29. jún 2009

jj len nech kontroluju a nech je vsetko ok 😉

blumka
29. jún 2009

ja myslim ze aj tu sa berie moc...ved urcite veci sa nedaju inak zistit... 😉 uvidime, ked budeme pravidelne chodit na poradne 😉

hajdylca
29. jún 2009

zucana a medzi bielkovina a prot. je nejaky rozdiel? co ma to v tej skole naucili... pojdem reklamovat... ja myslela, ze tak ako su lipidy tuky a cukor sacharidy, tak tak su bielkoviny proteiny... oprav ma prosim ak sa mylim... aj na wikipedii (http://sk.wikipedia.org/wiki/Bielkovina) nie je pisany, ze by to bol nejaky rozdiel.. mozno v lekarskej terminologii ano.. nem viem tam nevyznam 🙂

sunny27
29. jún 2009

dk za privítanie 😀 ja som sa na ňu nesmierne tešila ale doki sa k tomu stavia veľmi triezvo ... ja som týžden krvácala ale mimi sa udržalo (bojovník je to) takže možno aj preto ... ale ja sa už nestresujeme už som sa nastresovala dosť v 5 tt takže teraz si to užívam 😀 a verím že sme oki a už nás nič zle nestretne 😉

ked sa na sone potvrdilo srdiečko sestrička ma scedila z krvi asi tak 5 možno 6 ampuliek ale moč mi nebrali ...

ja ešte šoférujem ale uvažujem nad tým tehu pásom ... pre mňa je najväčšia nočná mora cestovanie mhd taže auto budem využívať dokiaľ len budem môcť ...

ivet123
29. jún 2009

ahojte babule, vitam vsetky nove tehulky 😉

zucana
29. jún 2009

hajdycka to ja mam mysung v taliancine a slovencine 😀

sunny27
29. jún 2009

ozaj nemáte s tým tehu pásom niekto skúsenosti?

hajdylca
29. jún 2009

zucana ja len zlakla, ze napisala nejaku kravinu... ale neboj isto ,to nie je nic vazne...

sunny ja nie, len sa mi zda dost drahy na tych par mesiacov, a neviem si ho ani moc dobre predstavit, ale podla mna ked si pas das tak pod brusko tak by sa babu nemalo nic stat.... si aspon ja myslim...

zusika
autor
29. jún 2009

sunny, nemam skusenosti ale uz som to tu pisala, ze za taku blbost nedam 2tis Sk, tak ak, viem si to vyrobit a bude to splnat rovnaky ucel...cela pointa je v tom, ze ti stiahne spodnu cast pasu nizsie suchym zipsom co mas medzi nohami.... ale vela bab viem ze soferuje s normanlym pasom alebo si pas nedava....je tu aj taka tema, ale niektore zenske to tam isli strasne riadit, tak som tam uz prestala chodit.... neviem o com im islo...ved si kazda iba radime a netlacime niekomu svoje nazory...no nie? 🙂

zusika
autor
29. jún 2009

inak sunny, ja nemam strach soferovat....nevidim v tom problem...len sama zivit auto co zerie 9l/100km denne 150 km...to nie je na moju penazenku.... ☹ ale robim hned pod stanicou a vlakom je to easy...ziadne stresy...aj si oddychnem... vypnem, konecne mam cas citat 🙂

ewelyne
29. jún 2009

ahojte ahojte, ale pisete ako draci 🙂
Vítam nové tehulky 🙂

Na Slovensku sa berie tiež samozrejme berie moč. Mne stále dali domov skúmavku a vždy som musela priniesgt prvý ranný. Odovzdala, skontrolovali a dali čistú skúmavku na výmenu 🙂
Myslím, že ani teraz to nebude inak.
Inak tá tehotenská knižka mi pri prvom tehotenstve pomáhala od dotieravých ľudí v MHD a vo vlaku 🙂 Pár krát sa mi stalo, že prišiel taký starší pán prípadne teta, že slušnosť je... postaviť sa, prípadne, že sedala si moja celý deň v škole, to sa nevieš postaviť??? A ja brucho ako tank, vyšťavená z roboty príp. odberov, pomaly 24 na krku a oni mi veselo tykali, že "sme drzí školáci" 😀
Budem mať 26 a stále odo mňa pýtajú občiansky.... aj keď mi Lotto mali vyplatiť... no des.

Inak je mi zle ako inak a ako vždy a ešte stále som neraňajkovala... a na toto som strašne nahnevaná, na tie moje nevoľnosti, ktoré začínajú už v noci...

A v piatok idem na odbery 🙂 skoro ráno,... a to mi bude tak zle...

sunny27
29. jún 2009

ved jasné každá si robí po svojom 😉 moja segra tiež v oboch tehu šoférovala až do 9 mesiaca a bola bez toho pásu, tiež sa jej to zdalo drahé na pár mesiacov ... ale zase nepásať sa v aute s airbagmi to je tiež hovadina ... no ved uvidím, pôjdem to omrknúť do obchodu a rozhodnem sa podľa toho ... naštasie teraz pracujem z domu tak ma to až tak netlačí 🙂

zusika
autor
29. jún 2009

Ewelyne, sa mas teda, ze vyzeras tam mlado, sa si hovorim ze som asi este "dobra kost" ked po mne piskaju a pokukuju pubertaci 😀 😀 ale ja som zase uz v 13 vyzerala na 18...taka vyvinuta.... ale citim sa na mladu peknu maminu...a to je hlavne... toez nemam chut sa ohanat knizkou, ale ked ma niekto naserie....ale v MHD radsej stojim, lebo tie pachy....to nieeee..... 🙂
no a presne - odbery na lacno, to aj ja mam s tym problem...musim kusnut rano aspon jeden bebe dobre rano, alebo pisktku....iba voda samotna mi robi tak cudne.... no ale minule som to zvladla...teraz mi je uz dobre, tak o tyzden sa to snad nezmeni..aj ked jeden nikdy nevie.....

sunny27
29. jún 2009

vy chodíte na odbery na lačno? mne sestrička povedala že nemusím že môžem prísť najedená že na tieto to nevadí 😕 no musím sa jej na to opýtať ...

blumka
29. jún 2009

sunny, ja som sice este na odber nebola ale ked som bola u dokiho tak tam tiez bola jedna tehulka, ktora jedla a doktor povedal, ze nevadi...
inak, pri mojom prvom tehu som bola v usa a tam som na lacno bola jedine ked mi robli glukozovy test...takze asi sa nemusi byt na lacno

olifcek
29. jún 2009

zucana : mne moc budu brat vzdy ked pridem do poradne, i 24.06. mi brali, piskala som do poharika, chi. i tlak sa vzdy meria, i vaha kontroluje a tak..x;O)

zusika: ked mas tehotensku knizku, nemusis do zamestnania nosit paragrafy, knizka totiz zluzi namiesto neho, hm? x;o)

olifcek
29. jún 2009

sunny: nie na lacno, tehulky nechodia na lacno x;o) mne to sestricka prizvukovala...x;o)

zucana
29. jún 2009

aj po mne popiskuju mladaci aj staraci 😀
inak ewe ved ty aj si mladucka 😎
inak aj vek by sme mohli dat do tabulky 🙂 😉

olifcek
29. jún 2009

no fajn, uz som pridala dve kolonky, a to miesto porodu a sposob porodu, tak pridam aj vek...x;O)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre