Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
14. júl 2009

aj ja chcem mojho chlopaaaa ☹ 😀 😀
musim si pockat este tyzden...

ivush
14. júl 2009

Kočky, no ako vás tak čítam, tak ja sa tu medzi vami normálne cítim ako taký nespokojný rebel 🙂 🙂 V tej súvislosti, ako ste sa poniektoré vrátili z ďalekého sveta a ste s tým úplne vyrovnané 🙂 To vám tak závidím 🙂 Pretože ja - ako som tu už spomínala - žila som 2r. v Austrálii a úplne v pohode by som si vedela predstaviť život práve tam , len kebyže mi neostala rodina tu....tento fakt bol pre mňa neprekonateľný, preto som tu kde som...ale inak....často si predstavujem, aké majú práve deti tam možnosti ako tam existuje takmer všetko a nič tam nie je bi problem.....A hoci je fakt, že deťom nie je rozdiel či si behajú po záhradke pri Bratislave alebo pri Melbourne, len keď pozriem na meteo - že tam najväčší vrchol zimy a teplota na obed 16stupňov, tak to už sú celkom iné možnosti po celý celučičký rok....to je jedna z niekoľkých vecí, ktoré ma tu desne štvú, že máme taaaaak dlho zimu, kedy sú decká odkázané na pobyt vnútri.....

zucana
14. júl 2009

ivush tak v australii som este nebola...
a pozri kazda si musi zazit to svoje...ja som nakoniec neskoncila v usa ale v taliansku ale nikdy nevies kde ta to zavanie...som si vravela ze ja tak lahko zo slovenska nepojdem...
bolo takze si zvyknut..vobec som nehovorila recou a uz som si aj zvykla aj ked mi je smutno za kamoskami a za rodinou ale vidime sa casto a god bless skype 😀

ivush
14. júl 2009

zuci no áno, veď to, že tá vzdialenosť ti predsalen umožňuje vídať sa s blízkymi relatívne často...z tamaď je to tak max. 1x v roku ba dokonca väčšinou je reálna prax ešte zúfalejšia (1x za 2r.)... 😒 Ale možnože kebyže som tam (ako ty) bola našla nádejného kandidáta na sobáš tak by to bolo iné, ťažko to teraz povedať.... 🙂

blumka
14. júl 2009

ivush, kebyze sa dali vsetci moji znami a cela moja rodina presidlit do usa tak sa prestahujeme z ny niekde na floridu a zijeme tam ;)...tam je tiez zivot lahsi ako tu...aj moznosti je viac..ono by si tam aj clovek nasiel take miestecko, kde by mohli aj deti behat...len ta rodina...to je moja priorita... 😉

zucana
14. júl 2009

vies ivush vsetko ma podla mna svoj dovod aj to ze si sa vratila a mas krasneho synceka amozno coskoro druhe dietatko...zivot tak zamiesal karty a musime byt spokojni s tym co nam pridelil a nikde este nie je napisane kde skoncime 😎
ale to australie sa chcem raz urcite pozriet tak potom sa t apopytam.... 😝

blumka
15. júl 2009

ahojteeeeeeee....orava hlasi 22 stupnov rano o pol deviatej 😝 to bude dnes hic...tesim sa....konecne leto 😀

kakatka1
15. júl 2009

Ahojte! Idem Vas aspom pozdravit, dufam ze je vsetko OK. Ja doobeda v praci a potom az do vecera s drobcom na kupku. Zajtra idem na poradnu, tak dufam ze je vsetko v poriadku, potom sa ozvem. Pekny den!

martinaj
15. júl 2009

ahojte, tak ja idem dnes do poradne 😀 drzte palce nech bije srdiecko, zacinam mat strach....... a snad uz aj tehu knizku dostanem 😉

lienka2
15. júl 2009

ahojte 🙂
som len na skok, lebo praca vola 😀 chcem sa opytat, ci mate stale rovnako bolestive prsia..? mna niekedy bolia menej, resp. skoro vobec a potom som vystrasena, ze ci je vsetko ok.. a potom po case zase zacnu.. a vcera vecer som mala take mrchovske bolesti 😖 mate to aj vy niektora?
vsetkym co sa chystaju k lekarovi drzim palce 🙂 ja idem v piatok, pred tyzdnom uz srdiecko bilo, tak dufam, ze teraz to len potvrdi 🙂

alex
15. júl 2009

kočky držím palce na poradne 🙂

zusika
autor
15. júl 2009

ahojte...aj ja som uz tu.... lienka ja som mala tie "mrchovske" bolesti minuly tyzden, trvalo to iba jeden den a preslo....baby vraveli ze je to normalne, tak som sa upokojila....
uz nech je pondelok lebo po tych spravach co su tu som uz nepokojna ci sme OK.... ale zase si hovorim, ked brusko rastie, tak hadam aj babo je zivotaschopne a nepusti sa ma uz nikdy v zivote... no tak mozno do puberty 😀

kika58
15. júl 2009

ahojte dievcata, tak ja k lekarovi uz coskoro po prvykrat 17.7. sa tesim ale asi viac bojim, po tych vsetkych smutnych spravach 😒
lienka ja mam stale bolestive prsia raz viac raz menej ale bolia ma stale, tyzden mi je tak divne, nevracala som ale tazoba na zaludku, a neviem povedat ani ci je to rano alebo vecer sa mi zda ze cely den chvilami
inak zacali mi strasne rast chlpky nestiham holit normalne a vlasy sa mastia tiez uzasnou rychlostou 😝 ale vravim si ze je to dobre , ked to ma na svedomi ten krpcek v brusku, to sa ani nehnevam len nech mu je u mna dobre a v piatok ukaze bijuce srdiecko 😵

ewelyne
15. júl 2009

fiha baby,pisete a pisete a pisete..
pekný slnečný deň nás čaká a od rána je tu tak horúco... 😖
😉

držím palce baby na poradni a tie bolesti su normálne. aj mrcha aj prsia...

ivush, a aké možnosti si mala na mysli?Tie pracovnné? Inak v BA nie je skoro vôbec zima na akú sme my zvyknutí z východu a detstva...a my chodíme s drobcom vonku aj keď prší 😉 gumáky, pršiplášť,niekedy aj motorka a ideme. Iná zima je na severe-orava, východ... Zasa v takých prímorských krajinách je vyšia vlhkosť vzduchu a keď je zima, tak to ide tak do kosti a máte pocit, že je menej stupňov ako naozaj je. V tom, že deti sú odkázané v zime na pobyt vo vnútri nesúhlasím, lebo vonku sa dá chodiť za každého počasia 😉

Zusi, kedy budeš dnes v avione? My možno pôjdeme niečo kúpiť do ikey a zvykneme na polhoďku skočiť do avionu na zvieratká, tak by sme mohli dať kafčo 😉 keby si mala čas. Ináč to takko, kde si nakupovala to je čo? nepoznám... no a ten tehu obchod na Medenej sa volá Sedmokráska 🙂 sú tam aj nové aj nosené veci-second hand, čo maminky posúvajú ďalej. Tam som si kúpila pár veci ešte pri prvom drobcovi- pyžamo, spodné prádlo, sukňu...a na malé bába tam majú krásne bodinká s milými nápismi- Anjelik v zácviku, Smejko, Strapáčik... a aj pre baby, ale to som vedy nepozerala 😉 a je to tam cenovo prijateľné, nie ako v tých tehu obchodoch v auparku... kde podprda stojí 50 E 😠 a tričká okolo 70 E..to keď som videla, tak mi bolo až do smiechu, ale veď to je tak aj s rôznymi inými značkami... 😉

Inak malý je už taký huncút, že včera, keď som sa zdúchla na chvíľu do kúpeľne, tak si sám prisunul stoličku k linke v kuchyni, nabral si cestoviny s omáčkou a išiel sa najesť...a potom mi už len zakričal, maminka papám... a ja som kukala ako puk 😉 také naše slniečko 🙂

alex
15. júl 2009

ewe normálne zíram, akého máš šikovného chlapčeka 😵

Kočky ja som robila donedávna v Avione, škoda, že tam už nie som, mohla som skočiť posedieť s vami 😉

ivush
15. júl 2009

Ahojte 🙂

ewelyne, jooj, tak to aj my chodievame vonku v každom ročnom období, ale zas v zime keď je mierne pod nulou tak je pobyt vonku menej príjemný pre každého (okrem toho, že je človek nababušený a pred prechádzkou nababušiť dve tri deti je iná makačka než ich nechať vybehnúť len tak v triku 🙂 🙂 🙂 )....akože vždy sme aspoň na chvíľu vybehli (okrem búrky), ale proste pre mňa by boli teploty nad 10stupňov celý rok viac prijateľné 😉
A tie možnosti ? hmm ani nie tak pracovné, ale aj na detské aktivity celkovo....u nás je to len v plienkach, tam majú decká raj....veď ani nemusíme chodiŤ až do Austrálie či USA, veď už len keď skočíš pár km za hranice do Rakúska tak vidíš ten rozdiel v parkoch, ihriskách.... 😉

zusika
autor
15. júl 2009

jej, Ewelyne, to je dobry napad.... no ja tam budem tak okolo 16.0 a vidim to tam na 2-3 hodky.... mozeme dat kafco...idem aj s mami, ale ta tam urcite vybehne za nejakou kamaratkou... tiez tam kedysi robila.... takze blizsie sa mozeme dohodnut cez IP.... ak ti to bude vyhovovat o takom case.... lebo ja dnes uz teda makam do tej 15.30....
inak to tusim ty sa volas Zuzka a manzel je Peter, vsak?

alex a ty si tam kde robila? inak take stretko s vsimi malymi a s bruskami to by sa mi pacilo!!!

no a nivinky zo vcera - som sa dozvedela ze dve baby z mojho okolia su tehu skoro tak isto ako ja.... jedni cakaju uz druhe a ta druha kocka, no to sa tak nejako zadarilo.... ma len 20... ale ona je ten matersky typ.... same brucha budu v tom nasom meste 😀

ewelyne
15. júl 2009

ivush to áno, čo sa týka parkov a ihrísk to máš pravdu, v rakúsku je to o inom... aj keď sme u sestry v anglicku tak len zíram... inak sme s manželom chceli, teda ešte stále chceme otvoriť niečo pre deti, aj projekt už máme, len je to komplikované a zariadiť to je drahé... musím pozisťovať ako je to s podnikateľmi a či sa na to nedá získať podpora z EU... no komplikované... a tie materské centrá sú pozatvárané v lete a cez rok otvorené v blbých časoch a celodenných herní je tu málo.. a ak aj je, je zatvorená non.-stop kvoli oslavám...
ale zasa tie decká nie sú náročné, vedia sa pohrať hocikde a s hocičím, a najšťastnejšie sú aj tak v prírode 😉
malému veľakrát stčí robiť kotrmelce v tráve, alebo sa čapat v riečke, či hádzať do nej kamene... a veľa krát mi povie, že už nechce byť na ihrisku al., v herni a chce ísť preč al. sa prejsť....
Detské školy, škôlky, aktivity pre väčšie deti sú rôzne možnosti a v okolí BA nekonečné a na dobrej úrovni...

to s tým babušením máš pravdu, ale veď si zvykneme 😉 také zlé to nie je... len ako to bude s obliekaním dvoch.. tak to sa zapotíme...
😀

alex, veď aj ja som pozerala, samozrejme sa to nezaobišlo bez rozsypania fľakov, ale to bolo nič... on strašne vymýšla, jedol polievku a druhé nechcel... tak a potom asi dostal chuť, tak sa obslúžil
😉

ewelyne
15. júl 2009

zusi dobre, napíšem. Inak ja som Eva a manžel Peter 😉
pekný pracovný deň

alex
15. júl 2009

zusika pracovala som ako účtovníčka pre Hypernovu, oni majú sídlo tam v Avione, dole je obchod a hore sú kancelárie.

Stretko by sme určite niekedy mohli dať 😉

zucana
15. júl 2009

dobre ranko hlasim ze noc bez manzelika dopadla ok a uz sa tesim na jeho prichod...vy mate o pol deviatej 22 stupnov a my 32 ... s tou vlhkostou ma ewe pravdu...ta je to hrozna...hlavne lebo sme blizko benatok...v zime sa mi ani pradlo neda vysusit.... ☹
aj ja chcem ist na stretko do Avionu ☹
drzim palce do pordani...ja uz iba 2 krat sa vyspim 😎

zusika
autor
15. júl 2009

jaaaj, sorky, tak to bola curkuska tusim..... 🤐

zucana
15. júl 2009

inak baby idem dnes robit tie tuniakove gulky...keby ste chceli este tip na cestoviny rada napisem... 😅

ewelyne
15. júl 2009

zucana, jasne, napis 😉 nam tie gulky neskutočne chutili... veď som ich robila hneď v ten deň ako si dala recept 😀

zucana
15. júl 2009

tak dalsi: slaninka nakrajana na kocky, cibulka a male rajcinky na polky na panvici bez oleja alebo cvrk olivoveho nechat spenit a slaninka nech je pekne prepecena, potom zaliat smotanou slahackovou a trosku cierneho (prip.zamucit ak sa zda malo husta) sol ani nemusite lebo slaninka to zasoli....podavat s cestovinami 😀

zucana
15. júl 2009

cierneho korenia 😉

blumka
15. júl 2009

hmmm..zucana ja cestoviny mooozem na akykolvek sposob 😀
my sme tiez chodili s terezkou voonku aj v zime aj ked bolo -25 na orave....ja by som zas nevedela zit v krajine kde sa nestriedaju rocne obdobia...som rok v KE a tam bola zima o nicom...vianoce som prezila na Orave a to sa mi ratalo...sneh, mraz a potom sa clovek tesi na to teplejsie obdobie a ked je zas vela tepla tak sa tesi na zimu, na sneh.... 😀

alex
15. júl 2009

ja milujem gnoci s bolonskou omáčkou, to si vždy dám v jednej našej obľúbenej pizzerke, alebo s kuracím mäskom a syrovou omáčkou. Môj muž, ten je pizzový.

zusika
autor
15. júl 2009

baby, zase spadlo lietadlo - 150 mrtvych - Iranske .... sezona je tusim v plnom prude 😠

ewelyne
15. júl 2009

fuuu, no sezóna... teda, ja by som uz nešla robiť letušku za nič na svete, hlavne keď už mám rodinu...napríklad by sa niečo stalo a museli by sme ostať niekde preč 3-4 dni, asi by mi srdce pukalo, že čo moji chlapi doma robia 😉 😀 je to už iné ako to bývalo a nie ja to už taká super práca, jedine, že pracujete niekde v Arabských Emirátoch 😉 a cestujete po celom svete... ale tam tie baby už pomaly nevedia, čo je skutočný život, lebo si žijú ako princezny... mala som tam kamošku a ťažko si zvykala na "reálny život" . No a to, že nikdy neviete čo sa môže stať.... fuj... a hlavne tie stroje a ľudia, nič nie je isté...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre