Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

njonja
12. okt 2010

@loginka , @blumka, @zucana dik za odpovede🙂 Tusim papame rovnako..mne to potom nejde do hlavy, ze ten moj je taky baculaty..... No, nebudem to riesit, asi je tak stavany..🙂

@olifcek, my uz tiez davame strukoviny, tedy hrasok a v pohode. Skusim aj ja tu sosovicu, snad to bude ok.

@blumka, ja davam obcas tiez piskoty, ale tie od Plasmon, z Talianska, su bez vajicka a maly sa uci jest sam a sam si odkusovat.Je podareny🙂

blumka
12. okt 2010

@njonja ja tak davam tie kukuricne chrumky...juli je diva za nimi, dam ich pred nu na tacku a ona si papa pekne. Ja som piskoty nedavala ani terezke a neviem ci preto alebo pre nieco ine mi ich nechce doteraz 😅

olifcek
12. okt 2010

@blumka jaaaj, hej, akoze strukovinova polievka, okiii...x;oD

no hej, ja viem, ze 10, ale do roka mam vraj urcite odratavat x;o)

njonja
12. okt 2010

@olifcek neboj sa toho vstavania, moj sa tiez uz stavia na kolena, doknca, ak ho drzim za ruku, sa mi postavi na nohy, len este sa neuzdrzi, takze vzdy rypne na zem🙂
Ja som davala strukovinu s ryzou a kuracim maskom. Som to cele pomixovala. Luuuuuubi ten hrasok🙂

zucana
12. okt 2010

@olifcek tak si zober ze nasa ked je na koberci je stale na nohach...stale na hìnohy a dole a dookola....teraz skusa pady a nechytanie sa...normalne ked ju dam za ruky uz urobi kroky ale nepaci sa jej to....chce byt pri gauci a niekedy sa na neho hadze....vobec nechce stvornozkovat iba ked pre nieco ide ale tak aspon ju nemusim nahanat a robit zatarasy 😅

blumka
12. okt 2010

@olifcek no jo, ale myslim ze olivka neurobi nic co sama nezvladne..ved ked to dokaze bez tvojej pomoci, tak nech to robi, ne? 😉
@zucana, zuci ak ti mozem poradit, nevod viki za rucky..pises ze sa jej to nepaci, nie je to ani zo zdravotneho hladiska dobre..ked chce chodit nech chodi sama, nech si chodi okolo nabytku, okolo stolicky a nech sa drzi, ked chce ist do priestoru nech ide, nech skusa, zisti ze jej to nejde tak spadne, nauci sa padat a nauci sa odhadnut svoje moznosti...a raz sa rozbehne aj bez toho aby si ju vodila za ruky...

zucana
12. okt 2010

chodi pozdlz celeho gauca....

olifcek
12. okt 2010

@zucana takto sa mi oliv dviha pri manzelovi...a uz i v postielke...snazi sa i stvornozkovat...normalne cakam, co z toho bude robit skor...s Tvojou sme v podstate takmer rovnako stare, tak oki, neriesim, ved sama to vsetko robi, tak snad preto, ze uz sa na to citi x;o)
@njonja x;o)

dakujem baby...takze plati nadalej, vsetko, co robia deticky same, robia preto, ze uz na to maju, oki x;o)

olifcek
12. okt 2010

@zucana jaaaj, tk my este nechodime, Viki je sikovnica 😉

zucana
12. okt 2010

@blumka ja ju nevodim iba som raz skusala a normalne som zistila ze dieta vie ze este nechce.... 😉 inak niekedy sa aj po mne stvera a normalne sa zachytava a postavi o ruky...to ju necham

maculik
12. okt 2010

@olifcek ryzu uz davaj normalne, neviem, ci este mixujes, ale ja som doteraz mixovala a teraz, ked sme boli na Sk, tak sesternica mala navarene pre Alexa (10,5mes) a ryzu mala nemixovanu, a Petrik to zjedol v pohode. Takze odvtedy ryzu nemixujem.

kocky, ako sa volalo take tie cestovinove gulicky, co ste minule spominali, myslim, ze @blumka ? pisem zoznam pre mamu, co doniest, ked bud.piatok dojde.

njonja
12. okt 2010

kocky, expert sa zobudil, utekame voooooon🙂 Vecer som tu zas🙂

blumka
12. okt 2010

@zucana jj.. juli sa sice nestavia na nozky ale taha sa do klaku a sadne si na paty 😀

blumka
12. okt 2010

@maculik tarhona

maculik
12. okt 2010

@njonja tak peknu prechadzku, ja teiez cakam, kedy sa zobudi a hned pojdeme.

@blumka danke 🙂

olifcek
12. okt 2010

my sme dnes celt den vonku a ideme teraz do galerky...v draciku maju to auticko chicco 4v1, tak asi rovno kupime 😉

lenica81
12. okt 2010

som vam chcela, ze ZAJTRA V damskom magazine budu O VIGANTOLE rozpravat... ak budete doma a budete mat cas... ja asi zabudnem, ako furt, ked nieco je, co chcem vidiet... 🙄 😀

garonka
12. okt 2010

@svetlankat aj nam poradila doktorka kaše, nestle nechutia tak kupujeme Hami je tam sice trocha cukru ale to neva, lebo inde mu cukor nedavam
zo začiatku sme spinkavali dobre aj teraz spime a kašičku papame
Miška ma peknu vahu 😵 😵 😵 😵

maminnka
12. okt 2010

@zucana vidim, ze je to u vas rovnake ako u nas. Natalka sa cely den len stavia na nohy, cokolvek vyssie najde, uz sa stavia. Dokola hore dole.

jaja32
12. okt 2010

Ahojte, dalsi den v cudu 🙂 Natalka dnes spapkala 1x cely jogurt 150g, som sa tesila ako decko. A my papame takto:
05.30 mliecko
9.00 mliecko alebo jogurt
12.30 zeleninka + masko, cestovinka
15.30 ovocie, alebo ovsena kasa s ovocim a ked odmietne tak mliecko
18.30 mliecko
Nie je toho malo? Obcas tak premyslam, ze ci to staci. Davam aj rohlik, ale to niekedy spapka len kusocek.

jaja32
12. okt 2010

@njonja blahozelame k 8. mesiacikom 🙂

laxity
12. okt 2010

@jaja32 my papáme takto ale to je len orientačné:

okolo 6.00 mlieko
8.30 - 9.00 ovocie + mlieko keďže ovocia veľmi málo spapá
okolo 12.00 mlieko
14.30 - 15.00 obed zelenina + mäso + cestoviny a samozrejme mlieko
18.00 mlieko
a podľa toho kedy ide spať tak opäť mlieko

a niekedy keď sa mi cez deň počas spánku zobudí s mrnkaním, tak iba priložím prsník ona si pocucká a spí ďalej 😀, takto je to niekedy aj viac krát za deň 😀

laxity
12. okt 2010

ja proste furt kojím 😀 ...je to proste prísavník 🙂

olifcek
12. okt 2010

@laxity my tiez stale papame mliecko, teda s akojime x;o) ja uz si neviem predstavit ako to bude, ked uz tolko mm nebude chciet 😅

njonja
12. okt 2010

@jaja32 a to ti mala vobec nepapa v noci? Wow, to ti zaaaaaavidiiim!
@laxity, ti poviem, Natalka je potvorka, poriadne ta cicia🙂

njonja
12. okt 2010

@olifcek tvoja mala je este stale tak na tebe zavesena? este aj spinka na prse? Boze, ako to zvladas! Ja by som si to uz hodila!

olifcek
12. okt 2010

@njonja uz som si zvykla 😀 mala obdobie, ked v manduce vydrzala i bez prsa, no uz to daavno neplati, i tM VKUSE CUCKA x;o))) ale ked zahaja, tak pusti x;o) v noci niekedy cucka viac, niekedy menej, najhorsie je to okolo splnu, to na prse je skoro cele noci x;oD

njonja
12. okt 2010

@olifcek jezismaria! by ma porazilo! Mne to stacilo teraz mesiac, co bol chory a uz som niekedy ani nemohla citit, ze sa k bradavke priblizuje....

laxity
12. okt 2010

@olifcek ale veď tebe Olivka krásne papá, tak potom už nekojíš nie?

@njonja tomu ver...nevadí mi to...je to krásny kontakt medzi nami, hladkám ju, pozerám sa na ňu...ale niekedy by mi bodlo keby si dala aj niečo iné ako mlieko 😅

ivka79
12. okt 2010

Ahojte,

oslávencom všetko naj...

My sme tiež závisláci na prsku..hlavne v noci 🙂. Režim cez deň je cca:
v noci a ráno - mliečko
9,30 ovocie
11,00 mliečko
14,00 mäsko so zeleninkou
15-16,00 mliečko
17,30 mliečna kaša
a večer mliečko

No a nechce mi ani dudlík - ani v noci, ani cez deň a ani piť cez cumlík. Buď mu podávam trošku vodičky prevarenej cez striekačku, alebo občas potiahne cez sosáčik z hrnčeka - ale to len výnimočne. Neviem čo budem v noci robiť, keď nebude dudlovať na cicíku. Bude asi revať ako tur...no veď hádam bude väčší a niečo dovtedy vymyslíme...
A čo sa týka pohybu, tak sa plazíme ako partizáni (to už je celkom zručný) a tak deň,dva už kúsok prejdeme aj po štvornožky. Tak sa vytešujeme...Sedieť ešte nesedíme, jedine tak zošikma si sadne z polohy na štyroch, ale to sa musí opierať o ruky, inak spadne na nos.

Minulý týždeň sme mali poradňu: 71 cm a 8500g.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre