Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

selyma
29. okt 2010

@svetlankat aj my davame ked treba physiomer A co sa tyka odsavania, ja si myslim, ze odsavat treba, lebo moze z toho vzniknut zapal stredneho ucha.

selyma
29. okt 2010

@svetlankat aj my davame ked treba physiomer A co sa tyka odsavania, ja si myslim, ze odsavat treba, lebo moze z toho vzniknut zapal stredneho ucha.

selyma
29. okt 2010

pre istotu to dalo 2x 🙂

zucana
29. okt 2010

cafte baby tak sme doma.noc asi taka ze 10.30 sme zaspali potom o 3 papanie potom o 5tej potom o 7mej a o 8.30 hore.
vidim uz druhu jednotku dole takze kuseme vsetky hrAcky co sme nevideli 10 dni no a som este v pyzame lebo sa nemozem ani prezliect.... 🙄
vela stastia so soplikmi vsetci.,my zatial nemame len sme este trosku zachripnuti....mozme ist ale na plavanie zajtra nie?

lolka
29. okt 2010

cafte baby, my noc o dooost lepsie, odsali sme len vecer a potom rano. v noci spinkala celkom kludne, zato ja som ko 😖 z nosa mi tesie, hlas mam taky hrnovy, ze by som mohla ist robit na eroticku linku 😅 aj Viki tak na mna kukala ked som sa jej prihovorila, ze neni zvyknuta. nastastie nemam horucku, tak sa da. teraz je Viki vonku s mojou maminou a po obede som zavolala svokru, chcem aby to mala zasa nejako nedostala odo mna, ked uz je na tom lepsie.
@matesl ja davam tiez physiomer a niekedy Nasivin, ale to menej. joj, trapite sa s grckanim, to je mi luto, ale treba len pockat, kym z toho deti vyrastu 😖

maculik
29. okt 2010

@svetlankat ja davam pred odsavanim morsky sprej - 1-2streky do kazdej dierky (tu sa to vola inak), a po odsati dam Olynth (3x denne 1 kvapku).

maculik
29. okt 2010

boze, uz pol hodku ho uspavam a v kuse place a naucil sa klaknut si tak, ze sa vytiahne o okraj postielky, tak ho tak stale najdem, no nic.... ale musi spat,lebo bude mrzuty :(

svetlankat
29. okt 2010

Baby dakujem, dufam ze uz to skoro prejde.

maminnka
29. okt 2010

ahojte, zdravim vas... uz som doma 🙂

svetlankat
29. okt 2010

@maminnka jej to je dobra sprava, davaj na seba pozor.

zucana
29. okt 2010

@maminnka telepatia akurat som na teba myslela v druhej teme 🙂

olifcek
29. okt 2010

@svetlankat neodsavaj, ked samovolne netecie, alebo jej nebrani v dychani. my sme mali sopliky vo februari? marci? no a pediatricka poradila odsavat len ked to samo tecie, alebo nemoze Oliv dychat, lebo inak vysusujes sliznicu a sopliky sa robia viac, ako @jaja32 pise x;o)

olifcek
29. okt 2010

@maminnka 😉

andrea2603
29. okt 2010

ahojte 🙂
@matesl tak to je na prd 😖 , že ešte toľko grckáte

My sme boli na poradni, vážime 8400g, ale že žalostne málo pribrala, len 330 g za 2 mesiace a mala raz toľko ☹ . Tak to že nepapá sa nám odzrkadluje na priberaní, v stredu ideme na krv a dá zistiť všetko čo ona môže dať zistiť z krvi, že to môže byť aj chudokrvnosť, a keď by boli výsledky o.k. tak nás pošle na gastro., lebo aj to že v noci je umrnčaná, môže byť z alergie na nejakú stravu. Dobrá správa je, že aspoň hlava jej rastie podľa tabuľky 😉 😵 .
A máme šiestu chorobu, to čo mala teploty utorok a stredu, včera už nič, tak dnes sa akurát vysypala na hrudníku, keď sme prišli k lekárke.

Soplíkovým detičkám rýchle uzdravenie a sople fakt trvajú aj 2 týždne a nemusíte sa stresovať, raz som sa pýtala môjej alergologičky, že ako to je môžné, že Lenku kojím a už 2 krát mala nádchu /vtedy mala 1 rok/ a ona, že je to svojím spôsobom dobré, lebo dieťa si aj takto buduje imunitu, že si to telíčko vie rady s nádchou bez toho aby sa stav skomplikoval napr. zápalom priedušiek a že také bežné virózi môže mať dieťa do predškolského veku aj 8krát za rok /to 8 som sa nepomýlila, tiež som kukala jaj puk na ňu vtedy 😅 /, samozrejme ak sa nejedná o vážne choroby, ktoré sa musia liečiť antibiotikami.

jaja32
29. okt 2010

@maculik ja by som najradsej tiez neodsavala, ale pocujem ako mala prehlta sopliky a potom ju nadrapuje, tak radsej odsajem, ale tak ako som pisala. Neprehanam. Teraz nastasie klop, klop je o.k.

olifcek
29. okt 2010

@andrea2603 chudokrvnost...je pravdou, ze mne Oliv lepsie pribera, co ma zeleza uz dost...a my vazime presne tolkooo x;o)

olifcek
29. okt 2010

@andrea2603 ale ved tolko pribrala i Julianka @blumka , dokonca sa mi zda, z eoni za dva mesiace pribrali len 200g... ...co ta lekarka riesi?? ved teraz uz mozu priberat len 30g tyzdenne....to Ti este krasne pribrala...

andrea2603
29. okt 2010

@olifcek si zlatá, tiež si myslím, že to nie je také hrozné, len asi lekárka ju teraz berie tak, že Liv vždy priberala v tej hornej hranici tabuľky, ale keď odmerala hlavu, tak bola spokojná, asi aj to je dôležité obvod hlavy, že? Ideme sa trošku vyvetrať, lebo som vám ani nepísala, ale v noci Liv od 21.30 - 2.30 bola hore a len mrnčala, tak fasa veľa sme toho naspali s mm, idem ešte sviečky kúpiť a hlavu vyvetrať.

olifcek
29. okt 2010

@andrea2603 obvod hlavky je dolezity kvoli rastu mozocku 😉

mne oliv mrncala 6 noci a boli z toho zubky, tak snaaad... 😵 😵

nam sa vcera Oliv prebudila o 21:45 a zasopala az o 1:00 😅 ale hajala fajne, az do 9:15, i ked jasne, cuckalo sa x;o)

maculik
29. okt 2010

ahojte 🙂
@maminnka tak super, ze si uz doma, akurat takto na vikend, uzi si krasne pocasie a rodinku 😵

ja som bola s malym na prechadzku, teraz idem trosku upratat a na 4 idem ku kadernicke, ale len farbu si dam, strihat nechcem, chcem si to dat trosku dorast, lebo naposledy som to trosku prehnala, ked som jej povedala, ze uplne na kratko 😅
Vonku je nadherne, slniecko, taky typicky neskory jesenny den, mohlo by byt takto este aspon 2t..

A Petrik spal doobeda po dlhom uspavani nakoniec len 35min, som zvedava, ci zaspi, ked ho dam, kym pojdem ku kadernicke, alebo sa s nim bude musiet trapit mama. Teraz sa tu vykecava pred zrkadlom, po unave zatial ani stopy, nechapem, kde berie tu energiu, ked aj v noci sa budi kazdu chvilu.

lolka
29. okt 2010

@maminnka super, tesime sa s Vami 😉

svetlankat
29. okt 2010

@olifcek jasne dikes.

svetlankat
29. okt 2010

@olifcek musim priznat, ze u nas tie sople nemali sancu vytiect, stale ked som pocula ze su v nosteku tak som odsavala, ale nepaci sa mi to, u nas to uz hranici s tyranim. Miska tak pri tom placka, ked zbada odsavacku, boze, az ma srdce boli. Uz nebudem odsavat, az ked budu same tiect tak odsajem. Vyskusam to tak, len sa bojim aby potom nemala plne hrdielko ci ????

lolka
29. okt 2010

@svetlankat chuda malinke 😖 aj u nas to bol horor, hlavne v noci rev ako keby sme ju rezali 😖 ale uz je lepsie nastastie a ked aj chcem trochu odsat, tak je kludnejsia. no, ja ked som pocula ako chrapcala, tazko dychala tak som radsej odsala aj ked sa jej nepaci. ved to teraz sama na sebe citim ake je to neprijemne mat plny nos a oni sa nevedia same vysmrkat. ja by som jej odsala ked su hustejsie a same nevytecu.

laxity
29. okt 2010

ahojte baby 🙂

veľa čítania nebolo 😀

mrzí ma tie čo máte soplíky a problémy pri prerezávaní zúbkov....ja toto nepoznám 😕 , tak len veľa síl a vydržať to 😉

@andrea2603 tak toto je aj náš problém...Naty tiež pribrala len nejakých 300g za dva mesiace...ale nás na žiadne odberi neposlala...vraj sa máme trápiť...tak si ju vážim doma pre istotu...ale som mimo bo moja váha buď váži inak alebo Naty chudne 😔, takže si ju pôjdem dať asi v pondelok prevážiť 😕...nech viem na čom som 😒

baby moja Natáločka má veľkú medzierku medzi zubami...prednými hornými jednotkami...upraví sa to? 😕

@maminnka vitaj doma 🙂

laxity
29. okt 2010

baby tá fontanelka na hlavičke tam má byť dokedy? Bo kamoškina malá má tri mesiace a už sa jej zrástla 😕 ...vraj má ísť na neuro 😕

andrea2603
29. okt 2010

@laxity Liv idú robiť odbery aj preto, lebo je stále taká nespokojná, umrnčaná, noc ani nespomínam 😝 , či to nieje aj nejaká alergia, lebo fakt sa mi zdá, že posledné 4-6 týždňov viac mrnčí ako sa usmieva, zuby tak dlho netrápia, že vraj 😕
tú fontanelu tak to netuším.

lolka
29. okt 2010

@laxity aj moja Viki ma medzierku medzi hornymi jednotkami. vyliezaju jej, tak sa to crta cim dalej tym viac, je to nas hrosik 🙂 tiez by ma zaujimalo ci to tak ostane.
@andre2603 hm, to je blbe, ze je taka nespokojnucna. snad jej nebude nic vazne, mozno jej fakt nieco v strave nesedi 😕

baby, musim sa pochvalit, svokrovci boli po obede s malou vonku a spala vyse 2 hodin !!!! to sme tu nemali uz par mesiacov. vacsinou potiahne max.hodinu. 🙂 🙂

laxity
29. okt 2010

@andrea2603 tak to máte horšie 😔 , dúfam, že výsledky krvi budú v poriadku a nič vážne nezistia

@lolka čím ďalej tým viac, je to už riadna medzera 😀 , pokiaľ je zdravá, tak neriešim...len dnes mm si to všimol, že ozaj je nejaká veliká 🙂

krásne ti spinkala, svokrovci museli byť na ňu veľmi dobručkí 🙂

Moja Naty spí od 17.00 ale ona už má asi noc...len horšie je, že ju mám v bodynku a pančuchách 🙂

zucana
29. okt 2010

baby tak poradte ci na tu plavaren...len sme trosicku zachripnuti....

andrea2603
29. okt 2010

@zucana a nedá sa to preložiť? ja neviem, ja by som neišla, bála by som sa, že sa to zhorší,možno o 2-3 dni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre