Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

raa2
17. dec 2010

@maminnka @maculik vypada to super na to stretko, len ja mam problem sa tam dostavit, nemame auto, ide tam nejaky bus od auparku alebo z pod noveho mosta? Skusim este mm povedat, ma dovolenku ale bude robit, snad by nas tam doviezol...autobusom sa mi tam moc nechce trepat...

raa2
17. dec 2010

@avaka to s tymi hrackami robi aj matko, tiez chce len to co ma jeho kamarat, ten co som ho spominala 🙂 a opacne to samozrejme funguje tiez 🙂

jaja32
17. dec 2010

ahojte, poradte...mam ist s malou von, ked je soplava a je -6?

andrea2603
17. dec 2010

@zoska u nás Sinupret zaberá, ja ho deťom nasadím hneď ako sa mi zdá, že tých soplov začína byť priveľa alebo začnú ráno kašľať, čo im to v noci nasteká na dýchacie cesty. Ak som raz dávno dobre pochopila MUDr., tak je to proti zahlieňovaniu, aby sa z toho natečeného nezapálili dýchacie cesty, prípadne nosové dutiny.

andrea2603
17. dec 2010

@jaja32
dnes nechoď, ak sa to nezhorší tak choď až zajtra, aby si si nevyčítala, keď by sa mala večer zle, že si to tou prechádzkou prehnala. S Liv som nebola 2 dni vonku, keď mala tie sople najhoršie, keď sa trošku polepšilo tak sme išli na 20-30minút 😉

jaja32
17. dec 2010

@andrea2603 dakujem, mas pravdu, nepojdem. Dako to vydrzime.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja32
17. dec 2010

@rivatha ano, ja som vzdy chodila von. Len teraz stale kycha a bojim sa, aby sa zbytocne nenadychala toho studeneho vzduchu.

andrea2603
17. dec 2010

mne sa zdá -6 dosť veľa, ale to určite, že vonku by sa jej lepšie dýchalo, skús častejšie vetrať.

andrea2603
17. dec 2010

A lekárka naša tiež vždy hovorila, že pokým nie je teplota môže ísť dieťa von, samozrejme von, nie do nákupných centier 😉 , nachytať ďaľšie vírusy a bacile.

svetlankat
17. dec 2010

@jaja32 nam tiez dr kazala stale chodit von, iba ked je teplotka tak nie.

blumka
17. dec 2010

@rivatha ano vymysliet...hned v tom momente co ti napadne ukazes, neboj to pride same..a velakrat si deticky same vymyslia na nieco znak. u nas napr. terezka rada chodila obzerat kvety, tak sme ich vzdy akoze ovonali a ona si to osvojila ako znak, takze krcila nostekom a akoze vonala. A pritom sa kvet znakuje inak. Alebo sme boli vonku ona na nieco ukazovala tak som musela vymyslat 😀

a teda ze vam mm pomahaju s upratovanim..moj co sme odisli z usa (cez 2 roky) tak nevie ako sa upratuje...akurat ked som bola v nemocke minuly rok tak trosicku upratal ale tiez sa nepretrhol bo mu svokra aj moja mamina pomohli.. tak som zvedava ked budeme v dome ci mi daco pomoze, lebo teraz ho ospravedlnuje ze mi stavia dom 😀

lienka2
17. dec 2010

ahojte,
maly mi spal cez obednajsi spanok az pol hodinu 😔 s krikom vstal, dalsliu polhodinu krical unaveny, ani na nohach nevladal stat.. na rukach sa mi vzpieral, dala som ho na zem tak sa na mna stveral.. uz som skoro revala s nim 😅 ani mlieko nepomohlo.. a zrazu prestal.. no ale sa "tesim" ked do vecera uz nezaspi.. bude ina sranda s nim vydrzat do osmej ked chodieva spat..
som myslela, ze docitam nieco ale nehrozi, uz zase krici..
baby kosicanky neviete kde este maju sanky? 😅 sme sa asi neskoro spamatali..

zucana
17. dec 2010

no fasa...silno snezi...snad mi nezrusia let

maculik
17. dec 2010

@zucana a o kolkej letis?
ja sa toho tiez obavam, ake bude v pond.pocasie, vcera v noci vraj v Koline na let.bolo par letov zrusenych, my v pond.letime z Frankfurtu, tak uvidime.

Petrik spal len hodku, Adelka do 1, cize 2h, zobudila sa trosku lepsia, teplota uz nizsia, ale nechce papat, len piskoty a vodu. No aspon nieco, mozno neskor dostane chut aj na polievku.

a pridala som aj ja nejake videa do sukromnej 🙂

raa2
17. dec 2010

Baby poradte mi, ja som taka nie moc dobra kucharka a chcem robit tento kolac : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=30470 a neviem ci mam cesto miesat mixerom alebo rucne, a tak isto aj plnko miesat rucne alebo mixerom? ako by ste to robili? vypada ze sa to miesa rucne, ale pre istotu 😉
dakujem
inak boli sme vonku a hnusna zima, rychlo sme preleteli cez dedinu a domov, este teraz si nohy rozmrazujem.

svetlankat
17. dec 2010

@raa2 ja aj to co sa miesa rucne zvyknem mixerom a je took, akurat som si pri cheese cake znicila mixer ale neva.

zucana
17. dec 2010

@maculik letim 19.20 ale uz teraz porusili nejake lety....ale tak uz prestava tak snad odletim inak ma slahne....

raa2
17. dec 2010

@svetlankat tak to mixnem 😉

laxity
17. dec 2010

ahojte

@maminnka mne sa to páči ja som za 🙂 len budem aj s mm 😕

lenica81
17. dec 2010

@maminnka a ako sa tam parkuje... 😕 kamoska tam robi (z druhej strany budovy) a vravela, ze je to tam natesno... 😅

zoska
17. dec 2010

cafte 😉
@zucana dufam ze vsetko ok , ze uz spokojne sedis v gate...stastlivu cestu 😉
@maculik dnes z Frankfurtu porusili 200 letov, ale v pondelok ma byt pekne, takze hadam bude vsetko v poriadku 😉
@rivatha moj mm wc neumyval iba kupelnu, ale keby mal wc umyt tak by to isto odflakol...byvame tu 3 roky a este ho neumyval 😅 🙄
akoze ked mu poviem aby povysaval, alebo kuchynu upratal- akoze umyvacka, sporak tak to urobi, ale sam od seba nehrozi 😅
a jasne ze Vianoce budu aj ked bude neporiadok, ja sa na ne uz tesim...a tiez mam rada poriadok, ale teraz mi ten neporiadok nejak nevadi 😕
ale pozerala som foto z minuleho roka a ke sme to tu mali krasne a cistulinke vsetko, tak ma to trochen nastartovalo a zajtra sa posnaazim 😀

Nelke som odsavala sopliky a mala krv ☹ asi som jej poranil sliznicu, lebo sa mi vytrhla...tak som jej dala Nasivin a asi si dam klud s odsavanim, nech sa jej to zahoji, snad nebude soplit moc, a radsej dam ten sinupret ako @andrea2603 pisal, celkom s mi to pozdava
teplotu Nelka poobede nemala, takze dufm, ze tie zuby konecne uz vykuknu...

zoska
17. dec 2010

@raa2 podla mna to normalne vareškou v mise vymiesas, aj plnku aj cesto..mozno cesto by som mixerom, ale najskor varechou, pretoze keby si hned mixerom tak by s ti prasilo po kuchyni 😉
a plnka ked uz budes mat mixer vytiahnuty tak to mixnes, aspon to bude vláčnejsie, ale zvladla by si aj ručne...
inak celkom lahky kolacik a vyzera dobre a mm zboznuje tvaroh...ukladam do buducna 😉

lenica81
17. dec 2010

@zoska moj mm je panna, tak ked on upratuje, tak uprata poriadne, ale trva to... keby ste videli, ako rychlo zehli... 🙄 😀 aj ked sa mi niekedy nechce, tak ked ho vidim, tak radsej dozehlim ja... 😅 😀 mame to rozdelene, ale kedze teraz vysavam kazdy 2. den a umyvam podlahy, tak sa mu to riadne osekalo... aj to utieranie prachu flaka, sak neni cas... 😠 takze polavuje, ale ked treba, tak poriadne sa toho chopi... alebo ak mu nieco vytknem, tak pali pracovat... 😉
a ked som bola doma na 2 tyzdne a mal umyt kupelnu a wcko, tak to spravil a ze ja mam ake lahke domace prace oproti vysavaniu a prachu... 😒 ale co sa clovek pri tom nadycha chemie...

lenica81
17. dec 2010

@raa2 ja ked nemusim, nevytahujem mixer... a hrncekove uz vobec nie... 😀

lenica81
17. dec 2010

inak asi sa mi robi atopicky ekzem... ako imunitna reakcia zjavne na tu vycerpanost, nemala som s tym nikdy problem, a teraz mi puka koza na klboch prstov... 😢 mazem, mazem, ale neni to ono... ked si predstavim, ze musim ku koznej, tak ma prechadza chut tam ist... ☹ nemate s tym niektora skusenost... 😕

raa2
17. dec 2010

@zoska ved ja len jednoduche a vidis a aj to sa bojim mixovat, aby som to nepikazila 😀 budem zajtra robit, dam vediet ako som dopadla. inak mam taku misku z tescomy ze s nou nenarobim bordel po celej kuchyni. a aj tento kolac je lahky a vyborny, vyskusajte http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2971 . podaril sa mne tak sa podari kazdemu 🙂
inak uz spinkame, ale od 13 sme boli hore. ako ste s pitim? dufam ze uz lepsie.
zucana pekny let, dufam ze odletite, lebo kamarati pisali ze v taliansku zatvorene letiska kvoli snehu a kamaratka mala letiet v pondelok z zurichu a odleteli az dneska 😒

laxity
17. dec 2010

@raa2 1450 návštevníkom tak musí byť fantastický 😵

raa2
17. dec 2010

@lenica81 skusala si Norwegische formel krem na ruky? mne to velmi pomohlo, tiez som mala dopukanu kozu zo zimy a vody a poriadne som namazala vecer a rano uz dobre.tiez mi nic nezaberalo. doporucujem vyskusat...

lenica81
17. dec 2010

@raa2 to je neutrogena... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre