Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
12. jan 2011

cafte 🙂
dakujem za priania 🙂
@laxity akej knihy, kazde diete vie spat?

loginka
12. jan 2011

@svetlankat ty si spominala ze chces novu stolicku? ja mam podobyn problem, dostala som 2 take drevene a tiez bez bezpec.popruhov, uz sa bojim, lebo sa mi tam vselijako krutia a vstavaju, ci nespadnu
svagrina mi kupila nejake popruhy, este ich nemam, tak som zvedava ci to budu chciet mat a ked nie kupim v IKEA, je lacna a dieta sa tam moc nekruti (uzka) a nevstava, nema sa o co opriet

laxity
12. jan 2011

@loginka je taká kniha, kde je presný postup ako naučiť dieťa spať...aj zaspáva samé, aj spí celú noc, nepýta papať...moji niektorí známi to robili a trvalo to vraj tri dni a dieťa sa naučilo...aj sused nad nami to skúšal zo synom a veľmi si to pochvaloval, že je to naozaj dobré a pomáha to...len treba trpezlivosť 🙂

olifcek
12. jan 2011

@selyma my sme umyvali este ked zubky neboli a umyvame kazdy den... Oliv ododnes uz nebude mat silikonovu kefku, odhryzkava stetinky z nej, ale curapox, ako ja s mm 😵 😵 😵
@loginka ja na knihy neverim, nie na take, kde je prirucka ako na dieta, nakolko je kazde babo ine...
@laxity dieta sa necha vyplakat podla tej knihy? len sa pytam

juuuj, boli sme dnes skor vonku, uzasne tam je, normalne jar... i ked len 3 stupne ale super... aj sme vela veci povybavovali, zajtra dokoncime 😵 😵

laxity
12. jan 2011

@olifcek ako ktoré, zatiaľ som sa nestretla s tým, že by sa dieťa nechávalo vyrevať 😕 , pomrnká si to je pravda, len tam je presný postup...za tým dieťaťom sa chodí, vždy sa mu niečo povie a odíde sa....a je toho viac ak by chcel niekto môžem poslať mailom postup...my to zatiaľ neriešime, kedže nie je dôvod, ale keby sa mi Naty budila každé 2 hodiny, tak určite to riešim 🙂

olifcek
12. jan 2011

@laxity no, kym kojim, tak to vyznam nema, lebo sa budit bude... a ja som si uz zvykla 😵

laxity
12. jan 2011

@olifcek tak ja keby som musela každé dve hodiny vstávať kvôli kojeniu, tak by som to určite skúsila...ale každá matka sme iná a keď vieš fungovať aj v noci aj cez deň, tak tvoje plus 🙂

olifcek
12. jan 2011

@laxity ved sa len natocim, dam prso a spiiiim, Oliv pocucka A zaspinka 😵 😵

andrea2603
12. jan 2011

tak ja mám tú knihu v e-maili a už som to skúšala /samozrejme, keď nie je mm doma, lebo to on by nedovolil, aby toľko plakala/, ide o to, že ak dieťa sa naučí samé zaspávať, tak sa automaticky prestane v noci budiť. Tak 1. deň na obed revala ako tur asi 3/4 hodinu, potom zaspala, ale ešte aj v spánku sa zajakávala, večer zaspala na cecku, 2. deň revala znovu skoro hodinu /už Branko súcitne sa ponúkol, že on ju pôjde na rukách uspať/, nakoniec zaspala sama, večer zaspala na cecku. 3. deň znovu revala, ale to som už po 10 minutách si povedala, že sa môžem vysrať na takú metódu, tam je totiž písané, že to naučenie sa trvá myslím, že 2dni až 2 týždne, tak naša Liv by revala určite 2 týždne a na to ja nemám srdce ju takto stresovať. Ale napr. mojej segre malá sa po 2 -3 dňoch naučila pekne zaspávať sama a prespala odvtedy celú noc.
A dnes sme mali hroznú noc, vôbec nepreženiem, keď poviem, že sme boli hore 10krát. Na poradni som sa posťažovala, tak nám MUDr. odklepla, že nech skúsime Sedalia, tak zajtra idem kúpiť. Inak všetko o.k., 3.očkovanie za nami, najbližšie niekedy v 1 1/2roku do ruky a váži presne 9kg.

blumka
12. jan 2011

@laxity @olifcek ja som tu knihu citala, skusila som podla nej nechat zaspat terezku este kym bola malicka...a ona sa mi od placu pogrcala. dietatko mas nechat v postielke, dat pusu, zhasnut a odist...a prist po 3 minutach...je to strasne dlhy cas ked ti dieta ryci. ja som sla skor ale len som ju tym ze som tam prisla este viac vynervovala, lebo som sa jej ukazala a sla prec...a zas neist do izby ked dieta place za mamou je blbost. Nie kazde dieta sa nauci podla tej knihy spat...
Tu na koniku je aj tema o tej knihe, niektore dievcata to dosiahli za 3 dni, niektore za 2 tyzdne, niektorym sa to nepodarilo....a su aj take co sa deti naucili podla knihy spat a ked prisla nejaka choroba alebo sli zuby alebo po ockovani sa to vsetko vratilo do starych kolaji a museli zacat odznova...su tam aj take mamicky, ktorym podla knihy zacali deti spat a zrazu len sa pozru na postielku tak chytaju hysaky....
cele je to o tom co je kazda matka ochotna vytrpiet...lebo mozno to dieta sa naozaj nauci po 3 dnoch revu same spat ale neviem, no ja osobne by som asi potom bola stale v takmo strese ci som jej nesposobila nejaky vnutorny stres. Lebo mne pride cudne ze chceme od maleho babatka aby bolo vecer same v postielke, ked cely den sme s nim a navyse ani my dospeli neradi sami spime..
co sa tyka naucenia prespat celu noc podla tej knihy, myslim ze su typy deti, ktore sa daju od nocneho vstavania oducit aj bez tej knihy a to je ta skupina, ktorej nepomoze ani kniha....
V tej knihe je aj jedna dolezita info...tu metodu ma skusit len ten, kto je schopny v nej zotrvat...lebo naozaj nema zmysel 2 dni nechat dieta same zaspavat aj s placom, potom si pvoedat ze nevladzem a vratit sa naspta a o tyzden si to znovu rozmysliet....
v tej knihe su ale aj celkom zaujimave myslienky o spankovom rezime deti o roznych zaspavacich zlozvykoch atd...akoze je fajn si ju precitat ale mat svoju vlastnu hlavu 😉

olifcek
12. jan 2011

@andrea2603 no ja tie metody uplne odcudzujem... zlaty Branko 😵 😵 😵
@blumka ja nechapem matky, co chceli dietatko a teraz ho nechaju plakat a ricat, lebo uz chcu tie matky pokoj... deti rychlo rastu... dietatko bude chciet samo spat, i celu noc prespi, ked bude na to pripravene... niektore to mame narocnejsie, ine menej, ale ved sme uz raz matkami, tak nimi budme 😵 😵 😵 ja bych Oliv nenechala ricat a divat sa, ako vo mna straca doveru

lienka2
12. jan 2011

@olifcek suhlasim 😵

olifcek
12. jan 2011

@lienka2 😵

blumka
12. jan 2011

@olifcek no ja si nemyslim ze dovod tych matiek je ze chcu mat pokoj...skor asi dufaju ze sa tou metodou zlepsi spanok vsetkym aj im aj babatkam. lebo fakt klobuk dolu pred takymi ako si ty ze v podstate nespis ani 3 hodky vkuse, nie kazda to zvlada a mysli si ze ta kniha jej pomoze....len neviem ci ta kniha je to prave pre nich...
tiez zastavam nazor ze deti zacnu spat same, ked na to bude pripravene, ale tiez uz niekedy hucim doma ze terezka by teda uz mohla sama spat aj ked ide mat 3 roky...a teda jej sa napr. da vela vysvetlit, ale nejak mne samej nejde z ust argument ze musis zaspat sama lebo si uz velka...este pred polrokom mi sama terezka na to odpovedala ze ja som tiez velka a spavam s ockom v spalni a od nej chceme aby spala sama...takze asi tak 😉

lienka2
12. jan 2011

@olifcek ja mam pocit a teda na lukym som to zistila, ze cim viac som bojovala vnutorne proti jeho sposobu spania a zaspavania, ci jedenia tak to bolo len horsie 😅 mozno podla niektorych ludi mam rozmaznane decko, ale je pre mna jednoduchsie ist s nim do postele ci ho pohojdat a podrzat par minut aby zaspal, ako ho nechat vrieskat v postielke a trapime sa obaja.. 😔 no ale kazda mamina nech si robi ako chce a ako uzna za vhodne 🙂

blumka
12. jan 2011

@lienka2 ja som to davno hovorila...treba to prijat a prisposobit sa 😉 laskou a svojou pozornostou dieta nerozmaznas 😉

olifcek
12. jan 2011

@blumka jj tu hlasku si pamatam x;o) .. a dakujem 😵 😵

zaujimave je, ze mamicky neuznavaju lekarske tabulky, ale knihy s ,,navodmi,, jo...

@lienka2 ja s Oliv nebojujem takmer od zaciatku.. je to mozno i preto, ze zatial co ine maminky svoje deticky drzali v naruci takmer hned, ak nie hned, tak ja az o par dni, nemohla som si ju mojkat, hrat sa s nou... moc som si priala aby bola uz dost tazka, aby bola s nami doma... zboznujem ako s aku mne tuli, ako u mna hlada oporu, ako... 😵 😵 😵

a suhlasim s @blumka, babatko nerozmaznas x;o) nie laskou a pozornostou 😉

olifcek
12. jan 2011

@andrea2603 vies mi tu knihu poslat? precitat mozem, i ked robit podla nej nebudem 😉

lienka2
12. jan 2011

@blumka na tu vetu si pamatam ako si vravela a na nu som myslela ked mi bolo tazko, ze Luky sam nezaspi 🙂 ze chodi neskoro spat.. hoci na @olifcek a Olivku nemal 😅

olifcek
12. jan 2011

@lienka2 😀 ale vcera mi Oliv takmer sama zaspala, bez prsa, aka uz bola unavena, ale neslo jej, tak som ju vzala do narucia, kusok sa pokolisala a odkvecla mi, hehe, zaspinkala o 00:50, dnes sme boli skor vonku, kedze mi v manduce pospinka, tak nespinka uz od 15.40, takzeeeeeee, i dnes budeme hajat skor ako o jednej, zda sa x;o))

lienka2
12. jan 2011

@olifcek drzim palce 🙂
inak moja kamoska ma teraz male babo tak som jej tiez vravela, nech nebojuje proti drobcovi, ze to bude mat jednoduchsie 🙂

olifcek
12. jan 2011

@lienka2 rada na nezaplatenie 😵

jaja32
12. jan 2011

ahojte, 😀 😀 raz nieco napisem, odpovede a postrehy som dostala ale boli napisane niekomu inemu 😀 😀 ..som sa zasmiala, zeby to bolo osobne? 😀 😀 😀 zartujem.
@blumka pekne si napisala o spani. Ja som si povedala, ze po roku...teda o mesiac skusim malu dat len do postielky a tak uspat....a mozno najlepsie by bolo, keby mm malu nakrmil aby ma nevidela a on ju uspal. Urcite ju nenechame plakat....skusime takto. Uz mam dost uspavania na fit lopte.
@andrea2603 mas velmi rozumneho syna 🙂 ...po mamine, ako inak

laxity
12. jan 2011

@olifcek to nie je dôvod, že matka sa chce zbaviť dieťaťa alebo mať pokoj...si sa zle vyjadrila, chcú to aj pre to dieťa, tak ako píše @blumka 🙂

@blumka ďakujem, že si napísala vlastnú skúsenosť 🙂

lienka2
12. jan 2011

@laxity
nechcem rypat ale ako moze mat dieta pokojny spanok v noci ked ma taky stres pri zaspavani? ze si to musi odplakat a aj tak mama nepride..

olifcek
12. jan 2011

@jaja32 jj takto skusit uspavat je uplne v pohode pre vsetkych clenov rodiny x;o) teda moj nazor x;o)
@laxity no ja som napisala to, co som i chcela... to nebolo ale na nas, z februara, ale na niektore maminy z kona, ktore sa i vyjadrili, ze uz chcu mat pokoj od nocneho vstavania... 🙂

ale kazda robime ako uzname za vhodne, takze jak je libo 😵 😵 😵

olifcek
12. jan 2011

@lienka2 😉 super postreh

andrea2603
12. jan 2011

@olifcek máš to v e-maili, ktorý máš napísaný na FB

ja by som tak chcela, aby mi Liv už dobre v noci spala, ja musím ráno už o 6.30 fungovať, lebo Lenku do škôlky odniesť, ale po takej hroznej noci sa mi ani dýchať nechce, našťastie potom to rozchodím a cez deň nie som unavená, len to ráno 😝

olifcek
12. jan 2011

@andrea2603 neeeeeee, tam sa neviem dostat, zabudla som heslo x;oDDDD olifcek@gmail.com pls pls pls

@andrea2603
@andrea2603 no ja Ta stale obdivujem, tri deticky, nikdy si nestazujes, klobuk dolu 😵 😵 @blumka dve, zatial a to iste x;o) super maminy

jaja32
12. jan 2011

@andrea2603 ty mas pravo postazovat sa, nezavidim ti, ved kto by aj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre