Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katina2209
24. feb 2011

@alex vsetko najlepsie jakubkovi vela zdravicka a rodicovskej lasky

blumka
24. feb 2011

@maculik, juli niekedy v poslednej dobe teda dost casto v noci vstane naprl o jednej a nepomaha ani hladkanie ani nosenie, proste je 3 hodiny hore...takze v tom nie si sama..akurat ze mi nelezie do vystrihu a ani ja nemam na vyber kedze nekojim, tak to musim zvladnut inak...mlieko jej ale dam len ak ubehol isty cas od predchadzajuceho..
tiez neviem aku ma pricinu toto jej nocne vystrajanie, kedze u nas to nie je kojenim...ak su to zuby tak lezu poriadne dlho, lebo takto zle spavame od vianoc, skor si zacinam mysliet ze ju chyta separacna uzkost..ona aj cez den je akosi viac na mne nalepena ako inokedy a mam pocit ze si ma v noci potrebuje skontrolovat ale uz potom sa nevie ulozit a zaspat...

garonka
24. feb 2011

@alex všetko naj najlepšie Jakubkovi k prvemu rôčiku 😵

jja
24. feb 2011

@blumka takto presne je u nas s Kajkou 😒

alex
24. feb 2011

@maculik @jaja32 @rivatha @katina2203 @garonka ďakujeme pekne.
Tak o 11:20 pred rokom sa narodilo naše slniečko 😵

maculik
24. feb 2011

kocky dakujem. Tak vyskusam tu kasu, nemam asi doma, ale kupim vecer, mala by som ist na pedikuru (ak mm dojde nacas z roboty, co dufam),t ak sa stavim v DM.
A asi neochutenu tu kasu, ze? @jaja32 ta na dobru noc je od HIPP ci od koho? Lebo tie su vacsinou jablkove, aspon tu.

@matesl no ja tiez neviem, oni sa asi na tom decembr.stretku dohodli 😝 😀 Kedy sa uz umudria? Mohol by mu prospiet ten taliansky vzduch a tam sa prepnut na normalny spankovy rezim, zmena vzduchu zvykne pomoct, ale ja uz u Petika neverim ani na to 😅

Teraz uz buva, super sme sa prevetrali v lese, stretli sme na prechadzke zase aj jeho buducu triedu jaslickovsku, tak sme sa chvilku aj na nich divali, a teraz idem robit toto, som zvedava, ake to bude.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24130 Ale este tam pridam do tej smotany cesnak a mozno pridam jedno vajko.

blumka
24. feb 2011

@maculik vyzera to dobre, len uz vidim tu otazku aj od mm aj od terezky ze kde ja mas 😀

blumka
24. feb 2011

@jja tiez sa ti kajka tak budi?
@maculik, inak s tou zmenou vzduchu moze byt pravda, my ked dojdeme na oravu tak juli aj tereza spinkaju ako zarezane ani nemuknu, akonahle sa vratime domov tak sme znova v tom istom 😅

laxity
24. feb 2011

@maculik vyzerá dobre, som si ho uložila 🙂 ja robievam tento a moc mi chutí 🙂

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=32242

avaka
24. feb 2011

caute 🙂

@maculik ,vidis,to som Ti vcera chcela pisat,som zabudla....s tou krupicou do sunaru...
to su podla mna take blaboly nasich mam,ja sice nemam ziadnu skusenost so sunarom,ale krupica sa predsa vari do mlieka a sunar sa iba zaraba do tepleho nie? 😕 ,ked tak tu kasu ako radia kocky,ale tiez si myslim,ze to u Petka nie je o hlade......mne ked mala casto cuca,uz ani nic nejde a szaspi dalej,ak by bola hladna,tak nezaspi hned pokojne myslim....a ked je dost mlieka,tak pije,vypije dost a ked stale tecie,kolkokrat sa otoci potom,co vlastne ani hladna nieje....

a my sme od 6-tej hore,nezvyk u nas... 🙄 doobeda sme boli v obchode a na topaocky,skoro mi zaspala po ceste,no to by bolo v tomto mraze.....
no a kupila som konecne papucky aj jarne topanky,lebo mi bolo povedane,ze o tyzden po tovare su skoro vsetky fuc... 😅 ale ... 🙄 tuto pani mi odporucili,sice si vybavovala objednavku,tak nam dufam dobre poradila,kupila som protetiky a doma skusam a su rovnake,dokonca mensie sa mi zdaju ako tie co mame doma,co jej neobuvam,ze su male... 😅 ale normalne jej meralo nozku,dokaonca si mala nechala,bola taka pysna,ze ma topanky....stale mi natrca nohu,nech ju obujem,aj s ponozkami to robi.... 😵
topanky s mi velmui pacili take skoro biele,ale nedrzali clenok,tak mi ponukla pani ine,ze su lepsie zaciatok,tak dufam,ze jej v aprili-maji v tom nebude teplo... 😅 tie mame c.19,ze vraj to bude akurat....

avaka
24. feb 2011

akurat si tlacim tie vase receptiky,mnam,budem mat co varit 🙂 ,malej som robila zeleninovu kelovu polievocku,dufam,ze jej bude chutit

maculik
24. feb 2011

no, obedik sa uz pecie, mnam 😵 Ale ten syr nastruham az ked to odkryjem, tak 10min pred vypnutim, aby nezhnedol a nespiekol sa.

@laxity mnaaam, to tiez vyzera super, spravim, ked sa vratime z dovolenky. Lebo zajtra chcem plnene baklazany, v sob.neviem a v nedelu uz nevarime.

ozaj @dorotka2 ako bolo na lyzovacke? ak si aj pisala, tak som asi nezachytila 🙂

maculik
24. feb 2011

@avaka je to mozne, ved mne to tiez napadlo, ze ako ta krupica tam ma zhustnut, ked to nebude horuce. Ale kocky poradili kasu, tak vyskusam a uvidim.
Lebo normalnu kasu z misky on uz nechce, asi mu to nechuti. Pritom na veceru toho nezje skoro nic, ach jo, som si myslela, ze chalan bude lepsi jedak, a on sice je, ale akurat tak v noci 🙄

inak, odkedy chce papat na obed sam, tak skoro nic nezje, vcera uz to prislo do takeho stadia, ze hned, ako sme si sadli, tak zacal pytat druhu lyzicku, tou skusal napichnut jedlo, tak som mu dala vidlicku, no a odo mna uz ani za svet, co som mu par sust dala, inak vsetko on sam, rukou alebo vidlickou. Hlavne, ze potom vypytoval od Adelky zemlu...

myslite, ze to nevadi, ze prechodne papa tak malo z obeda? 😕

dorotka2
24. feb 2011

@maculik no lyzovacka bola super, teda lyzovala som jeden den, ale cely, Viki bola so svokrou, takze parada. Akurat Viki zle znasala asi tu zmenu pocasia, alebo zubky mozno, zacala soplikovat, grckat, no hroza. ☹ Ale cestu zvladla na pocudovanie v celku dobre. Tam skoro celych 5 hodin prespala, teda s prestavkami sme sli, boli sme cez 380 km, a spat sa trochu aj hnevosila, no potom sme pustili pesnicky detske a uplna pohodicka, uz bolo dobre. 🙂 A uz som povedala, ze buduci rok musime ist na dlhsie, lebo to bolo kratko a svahy sa nedaju porovnat s nasimi, celkovo ta lyzovacka. 🙂

laxity
24. feb 2011

@avaka kedy vstávate iné dni? Nám sa to nejak zlepšuje mám pocit, nechcem to zakríknuť ale už druhý deň chodí spať o 19.00, potom pýta mliečko o 5.00 ráno a o 6.30 vstávame 🙂

selyma
24. feb 2011

No pomylila som sa. Klaudika uz ma 76 cm a nie 73. Prepacte ale zarazilo ma to, ze aka malicka

laxity
24. feb 2011

@selyma nemá ťa čo zarážať vôbec by aj tak nebola maličká 🙂 moja Naty tiež je menšia 🙂

maculik
24. feb 2011

@laxity no neviem, ci ste mensi od nas, Petrik ma len 73cm 😅 Som ho teraz merala, ci nahodou naposledy na poradni ho nezmerali zle, ale nie, presne, ved ho aj merali na tom dospelackom metri uz.
Tak hadam sa vytiahne v puberte 🙂

a inak, prave som dojedla tie gratinovane zemiaky a fakt vynikajuce, len ja som ten recept trosku pozmenila podla kociek, co to uz robili, nedala som len smotanu, ale zmiesala som smot.na varenie, slahacku a jogurt, moze byt miesto niektorej zlozky aj kysla smotana, ale nemam doma. A dala som tam aj 2vajka, aby to viac drzalo pokope a pretlacila trosku cesnaku. Mnam, fakt vyborne. Hodim potom aj foto, teraz idem pre malu 🙂

a @blumka tvojim masozravcom to kludne mozes spravit ako prilohu k masku, v pohode sa to hodi 🙂

hm, to som asi mala pisat do temy o vareni, ale co uz, ked je to uz tu 😉

maculik
24. feb 2011

inak, dnes som mu pred spanim zabudla dat mliecko, a sice spal, ale po 1 a 3/4h sa zobudil a tahal sa na prso, tak som ho nakojila, potom sa tahal do postielky za macom, ulozil sa hore ritkou a zavrel ocka, tak som myslela, ze este zaspal, a o 20min pocujem odtial vykrikovanie, blabotanie, tak nakuknem a on spokojny sa tam vykecaval, tak som ho este trosku poblaznila, on spokojny, no a ked som ho brala na ruky, tak vidim nejaky flak na plachte, a on bol cely s prepacenim presraty, na chrbate aj na nohach cez pancuchy, az na matrac to preslo, tak vsetko teraz periem, este ze mame susicku a ten potah mozem do vecera vysusit.
Ale aky spokojny si tam hovel v tych hovienkach 😀 😝

zucana
24. feb 2011

@maculik dnes je tu krasne slnecno....9 stupnov no ale v nedelu ma prsat....tak uvidime snad nie
v nedelu by sme mohli ist potom do centra spolu aj s mm aj detmi na aperitivo...mm sa celkom tesi 😅 ved sa ozveme...potom ti napsiem viac teraz musim do obchodu 😉

matesl
24. feb 2011

baby maly mi prave dal 2 mesiaciky mandarinky, kysla bola ale chutila mu, zvrasteny bol jak citron keby jedol, ase chodil ze chce...uz mozeme trochu skusat, ze? 😅

maculik
24. feb 2011

@zucana aj my sa tesime 😵 a prosimta, ked budes mat cas, nepozrela by si nam nejaky priamy a vyhodny spoj z letiska do centra Padovy? Lebo jas om sa pomylila, tie prve 4dni nebudeme poziciavat auto, az potom, ked pojdeme do Verony. Takze sa musime nejakym busom alebo vlakom dostat do centra. Ale to ked budes mat cas 🙂

a mm som hovorila, ze mozno bude prsat, a on ze jemu to vobec nevadi, ze hlavne, ze bude na dovolenke a vypadne odtialto 😀

maculik
24. feb 2011

@matesl ja som tiez skusala uz pomaranc, tiez mu chutil, ale zatial len raz, ked som ja jedla a on vypytoval, odvtedy uz som mu nedala. Ale veeelmi chutilo 🙂

jaja32
24. feb 2011

@maculik ja mam kasu od Hami Dobru noc - bananovu aj ovocnu

dorotka2
24. feb 2011

@maculik ja tiez davam tie, z nestle grckala,z tychto v poho

maculik
24. feb 2011

@jaja32 @dorotka2 tak Hami neviem, ci tu je, musim vecer pozriet.

Petik uz konecne ma svoj narod.darcek, mm doviezol zo Sk 🙂

zucana
24. feb 2011

@maculik teraz som dost busy ale vecer kecnem s mm....chodi aj taky minibus a zavezie ta priamo do hotela...stoji myslim 25 eur na osobu...musim preverit...ved vecer...alebo chodia vlaky casto ale z letiska na vlakovu neviem a s 2 detmi....dam kazdopadne vediet....bola som mimo teraz idem varit a dojde viki 😉

laxity
24. feb 2011

@maculik čo je malé je dobré 🙂 a perfektnú tatrovku má 🙂

nám tiež jedine chutí Hami kaša 🙂

@matesl myslím, že si mu určite neublížila...ja som tiež už dávala, radšej sem ani nepíšem čo všetko už Naty jedla 😀

svetlankat
24. feb 2011

@selyma my mame 71,5

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre