Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
14. mar 2010

bry den,

umyvate babatkam tvaricku kazdy den? my kupeme raz za dva-tri dni....ale co tvaricka?

andrea2603
14. mar 2010

ahojte 🙂

Olif, ja kúpem každý druhý deň. Okolo pusinky ju utieram cez deň namočenou vatou, lebo je od mliečka.

jamar
14. mar 2010

Ahojte maminky,

sice som z Marcoviek, ale mam februarove babatko a vidim, ze moja babika ma vela spolocneho s vasimi. Hlavne tie prdiky a koliku. My sa uz tyzden alebo dva (uz to ani neratam) trapime hlavne vecer s pucenim, cez den s prdkanim a hnevanim sa, vecernym placom, ktory je pri prdikoch aj cez den. Najlepsie jej je vo zvislej polohe, akonahle ju dam lezat alebo pololezat tak sa spusti krik. Tak neviem, ci prdiky nie su spojene aj s refluxom.
Pediatricka nam kazala pred kazdym kojenim davat espumisanove kvapky. to sme aplikovali par dni, vtedy malicka neprdkala, sice sa stale pucila a cez den spavala pokojne aj dlhsie. Ked som teraz dva-tri dni kvapky nedavala tak prdka od rana do vecera bolestivo a cez den spi velmi kratko. Je viac nepokojnejsia. Zuci skus si kupit tieto kvapky a mozno sa malickej polepsi. A ked nafukuje aj teba, treba davat espumisan pre dospelych. Aj ja tak davam.

Co sa tyka kojenia to je dalsia story. Uz sme mali nastaveny rezim, ze sa kojila kazde dve-tri hodinky 15 min. A od tohto tyzdna si pyta kazdu hodinu a cucka dlhsie. Vycucava zo mna energiu 🙂

Olif my malicku kupeme kazdy den a pri kupani umyvame aj tvaricku.

Baby nemate niektora skusenosti s babyvakom? Ja som objednala, cakam kym pride. Len sa trosku obavam ci tam mala bude chciet byt. Rozhodovala som sa medzi manducou a babyvakom. Ale na zaciatok vyskusame babyvak, moze tam byt vo viacerych polohach.

Takisto suzon velmi drzim palce, aby malicka vsetko hravo zvladla.

zucana
14. mar 2010

jamar dik za radu pozriem si tie kvapky a opytam sa konzultantky v utorok
olif ty ked taha sopliky s tou odsavackou davas jej to cele do nosteka ze?
noc nanic....teda ona spala pekne a budi sa aj po 4-5 hodinach na papanie ale bohuzial spi na mne...budi sa na tie sopliky co jej stekaju...ideme skusit ten naparovac co sme vcera kupili so slanou vodou...a dnes druhy pokus...na postielke dame prec tu zabranu a prisuniem k posteli... 😒 tak uvidime....

olifcek
14. mar 2010

zuci ako kedy veru ...ale tesim sa, ze Ti to slo 😉

adi ja od mliecka vzdy hned plienkou jemne utriem....Oliv sa mi nejak vyhadzala, ma take vyrazticky biele, tak neviem, ci odomna a ci preto, ze nemaa tvaricku umytu...dnes ju okupkam, tak uvidim, snad sa polepsi...my nekupeme kazdy den, nech neposkodime ochranny filter telicka 🙂

blumka
14. mar 2010

caute kocandy..ja len na skok..mame uz po krstinach. Dopadlo to fajn aj potom sme posedeli v restike, bola dobra nalada, prijemni ludia, celkom pekny den. Dokonca aj noc bola celkom ok. Aj ked co sa tyka prdenia a kakania je s tym stale problem, ale uz si asi ja na to zvykam, ze to beriem ako samozrejmost 😉 mame aj nejake fotocky, takze potom ked budem mat viac casu, tak dam do albumu 😉

suzon, myslime na vas 😉

zucana
14. mar 2010

olif ja len ci mozem....
inak aj my mame 2 take pupaciky 😉 a tvaricku vecer pretieram vzdy...
blumi tesim na fotky 🙂 a som rada ze dobre dopadlo...snad aj u nas to dobre dopadne o mesiac 😅

matka331
14. mar 2010

ahojte....suzon aj ja na teba mysliim a drziim prsteky nech vsetko dobre dopadne a nech to trapenie mate cim skor za sebou.... bol dnes doktor u nas sa pozriet malickej na to ockovanie ....tak ma to skaredee podlamna az velmi....a ma v tom zapalenm kruhu aj taku bielu bodku asi to bude hnis tak nam priniesol framikoin ale zasyp nie kreem....a malicku ta rucka aj bolii taka je nespokojnaa....

maculik
14. mar 2010

ahojte,
tak my vecer klasika, prerevany (to, co pisala zoska, ze mali tiez), ale asi od 11 spal na mne, pred polnocou som ho dala do postielky a buval do druhej. My sme so segrou este posepky kecali, joj, ako mi to chyba, ako ked sme boli male 😵 Potom v noci sa uz budil takmer kazdu hodku, raz som uz bola nervozna, lebo zase zacal plakat kvoli odgrg., tak segra ho zobrala na ruky a prechadzala sa po izbe, kym sa mu neodgrglo. Ja som zaspala, az o nejaku pol hodku som sa zobudila, ked isla naspat do postele, Petko uz buval v postielke.

Rano sme boli von, ale uz je hnusne, fuka, prsi, no otras. vsetci pojdu podvecer do thajskej rest.na papanie, ja s Petkom ale ostaneme doma, ja thajsku moc nemusim. Radsej si dam hrianky so syrom 😀

matka, a dr co na to povedal, ze ma nejaku prehnanu reakciu alebo ze by to malo prejst?

olifcek
14. mar 2010

mati co ja viem, je to bezna reakcia.....bohuzial... ☹

zucana
14. mar 2010

mala mi spala 2 hodky vo vajicku....dobre nie?mozem ju tam cez den davat alebo to nie je dobre riesenie?
olif mozem teda to dat hlbsie ten odsavac?

matesl
14. mar 2010

mati, tak tak, aj mne dr. povedala, ze to moze dojst az po mesiaci reakcia na to...nervozny, uplakany, zapalene, hnisave... ☹ lebo som sa tesila, ze zatial tam nic nemame...

babulky, maly mi okakal perinku a bodycko, som to dala prat na 40 s lovelou, ale nevyslo to 😅 co s tym? nechcem davat wanish...ani ziadne bielidla a to body sa smie len na 50 prat...co s tym vy robite?

matesl
14. mar 2010

zuci, 2 hodinky mozes...to nam aj v predajni povedali, ze v autosedacke...teda skrupinke, moze dieta byt 2 hodky, potom ho treba dat na rovne 😉
aj my sme v piatok boli u lekara mojho len so skrupinkou a cez 2 hodinky...a bol OK, dokonca vydrzal aj bez papy

ozaj, neodolala som a dala som si asi 3 mesiaciky pomela...myslite ze moze byt pruuuser z toho? a co sa vlastne moze stat? byhadze sa maly?

zucana
14. mar 2010

matesl a v rukach si skusala s normal mydlom to mne ide? a vklude daj vanish rucne to vyplachaj a pak daj oprat lovelou...
inak my sme tiez boli okakany...dali sme vacsie plienky 😀 bolo nacase...
inak som sa dnes tak trochu zarazila lebo som dala malej taku teplakovu supravu co nam dali jedni znami a je strasne skareda ta suprava...kupili ju vo vypredaji asi fakt najskaredsiu a mi to doslo tak luto lebo oni maju 2 deti my sme im vzdy kupili nejake krasne vecicky aj bez ziadnej udalosti len tak a ked sa narodili take krasne drahe vecicky (raz muz kupil na krstiny svetrik za 100 eur co som mu strasne vynadala) a oni nam dali tuto skaredu supravu (pritom maju aj na viac)...ja nie som na darceky a uz vobec nie na drahe ked na to niekto nema...mne staci prejav vdaky....vacsinou ti daju ti co nemaju...ale proste mi to doslo luto....raz ked som uz prestala ich detom kupovat vecicky sa ma normalne opytali ze co uz nenosim ich detom darceky...oni mne v zivote nic nedali ani na vianoce...raz muzovi ponozky....tak som myslela ze aspon vikinke ked sa narodi .... ach keby aspon tie vecicky co som im ja nakupila mi dali tak mam vystarane na par mesiacov....sorry ze som sa rozcitila ale mi to doslo luto....ja by som dala vsetkym co bych mohla...
moj muz sice povedal , ze my sme lepsi a je to tak ale napr.teraz si ani my nemozme dovolit kupit vikinke svetrik za 100 eur... (to bolo pred 2 rokmi)...
no mala mi normalne spi v tom vajicku....

matesl
14. mar 2010

zuci,

dikyyy..ty s tym tusim mas skusenosti, ze? ked ti mala pyzamko vzdy oznacila 😀
no nas sa este zmesti do novorodeneckych, len ja som si ho prebalovala optimisticky na perinke a bez toho ze by som mu podlozku vsunula pod ritulu, uz mal okakanu plienku, tak som ho vyutierala a kym som vsunula cistu, a jak som mu zdvihla nozicky tak pustil aj zhora aj zdola 😀 😀 😀 tak mi treba, bola som leniva ist po podlozku tak mozem drhnut 😀 😀 😀
ja som to len supla do pracky, optimista - ze to vyjde...no nevyslo 😅

Zuci...daj foto...ci je to az take zle...a na pregrckanie na doma...hmmm...ci az take zle to je?

zucana
14. mar 2010

je na Fb ta oranzova...akoze da sa....ide len o princip 😉

matesl
14. mar 2010

to je ta v ktorej malinka spi v sedacke?

zuci, a myslis ze pomelo je moc zle ked som si dala, jedla som ho aj tehu 😅

blumka
14. mar 2010

no a uz sme zasa sami...vsetci hostia odisli..ale o tyzden ideme k nasim a ja tam ostanem dva tyzdne, tak sa tesiiiiiiiiiiiiiim 😀

blumka
14. mar 2010

uz som dala nejake fotocky 😉

deda
14. mar 2010

ahojte maminky dlho som tu nebola,ja davam malemu kvapky espumisan a tak krasne kaka a prdka sam že som rada že už sa netrapi kolikami ako predtym ako sme ich začali davat,v utorok ideme na poradnu tak som zvedava kolko sme zase pribrali a narastli ....

zucana
14. mar 2010

blumi krasne torrticky a julinka je zlatucka...podla mna je viac na teba a tete na mm 😉
matesl jojo ta v sedacke...a pomelo...no je to citrus ved uvidis ci sa vyhadze 😅
deda no nazdis kde sa flakas 😀
my smeboli vonku slnko a 14 stupnov keby nemam herpes aj sa tesim...
mala dnes kludnejsia a dost aj spinka...kde je zoska a spol..........'nedeluje sa ?

maculik
14. mar 2010

blumi, krasne fotky 🙂 Mnam, a tie torty vyzeraju lakavo 😵
my sme tiez boli doobeda po dlhom case vonku, ale zacalo velmi fukat a este ze sme boli, lebo potom sa uplne pokazilo, prsalo, krupy padali a fukalo.

teraz som vsetkych vyprevadila na to papanie, tak sme sami s Petkom, nosime sa v manduce, aj mi trosku prislo luto, ze sedim doma a oni sa vyfintili a idu papat, ale co uz... Ved hadam coskoro bude mat Petko rezim taky, ze vydrzi aj dlhsie bez prsa (dnes je pricucnuty takmer stale, preto som neriskovala a nesla s nimi, nechcela by som tam presediet cely cas s vyhrnutym trickom 😅

zucana
14. mar 2010

blumi aj ja mam niekedy take dni ale neboj hned ako bude teplo zacneme aj my ficat po vonku a uzivat si...alebo nie?nemam sa tesit? 😅

zoska
14. mar 2010

ahojkos 🙂
konecne mam zapnuty pc...navstevy odisli a dieta spiii, juchuuu 😀
len dufam, ze bude aj v noci 😅
dnes je lepsie ako vcera, vcera prereval komplet cely den a vecer, dnes je to o dostt lepsie...uvidime ako vecer 😕

olif, my kupkame kazdy vecer,cize aj tvaricku kazdy den umyvame...a uz sme si z toho urobili taky pekny ritual

mates...mne tiez tie oranzove kakanice nejdu dole...ale uz to robim tak, ze hodim do umyvadla, preperem mydlom a vanishom a potom hodim do pracky s lovelou...na plienky som uz musela kupit savo na bielizen...namocim a potom periem na 60-90st. (davam pod nu plienku ked ju prebalujem)

macu a ako ma Petko v manduce hlavicku? opretu o tvoje prsia? alebo ma rucky pred tvarickou?
ja som vcera malu viace pritiahla k sebe popruhmi, ale hlavku mala asi 3cm od hrude a plakala lebo ju asi tlacili nozicky...prvy raz som si ju dala lepsie, len sa spotila
musim prist na ten spravny postup

maculik
14. mar 2010

zosi, dnes na mojej hrudi a vcera mala pod hlavkou rucicku 🙂

zoska
14. mar 2010

blumik pekné fotky 😉 super ze si spokojna, ze vam to dobre dopadlo 🙂

my sme dnes dostali tenisky nike ruzovo biele pre 3rocne dietatko 😀 su krasne, len si na ne Nelka bude musiet pockat...

zuci, mna keby sa niekto spytal, ze preco uz nenosim darceky detom, tak mi asi zabehne z prekvapenia, akoze tomuto sa hovori drzost 🙄

zucana
14. mar 2010

zosi ved mne akurat zabehlo a nebola som schopna odpovedat 😔

olifcek
14. mar 2010

...zuci mozes, len fakt opatrne 😉

blumi nadherne torticky...az mi luto prislo, ze my take nemame...nemyslim krstiny, ale oslavu narodenia malej....foto kraaasne ale maaalo 😵

my sme von nesli i ked bolo celkom fajn, mozno zajtra 😉 my uz zaciname nosit 56 a niektore i 62, chi, dlhi sme 😉

macu i ja na take cakkkaaaam, snad sa dockaaaam

maminnka
14. mar 2010

Matesl,
ano mne to z perinky a z oblecka nezislo, tiez mala okakala... ta Lovela je nejaka slaba... ale mala som odniekial vzorku Persil sensitiv a ten mi opral tie oranzove skvrny. Asi skusim kupi tu... nemate ju niekto?

olifcek
14. mar 2010

zosi akoze fakt drze to bolo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre