Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
5. feb 2010

zuci, babybjorn je obycajna klokanka, uz len ten obrazok na tej stranke je zly..takto sa dietatko nema nosit..nema sa ako pritulit k mamke, nema zagulateny chrbatik, nema podsadenu ritku, nema nozky na siroko..v bjorne len visi...v tom je zakladny rozdiel medzi klokankami a ergonomickymi nosicmi...
ja sama som mala baby bjorn a nosili sme v tom terezku par dni ale ked som zistila tie rozdiely medzi nosicmi a klokankami tak som si kupila radsej ergonomicky nosic
niektore maminy oponuju ze babatko radsej pozera von a ze ked je v satke je nespkojne..mozno..ale ja som vzdy rozmyslala nie nad tym co babo pri noseni chce vidiet alebo nevidiet ale ci mu to skodi alebo neskodi 😉
a co sa tyka bolenia chrbta, pri dobre uzivazanej satke alebo pri dobrom akomkolvek nosici ta chrbat nesmie boliet..vtedy vies ze ho nemas dobre 😉

zucana
5. feb 2010

a teraz co? mam ho ist da vymenit? alebo muz moze po vonku nosit tak a ja budem po dome nosit v satke... 😔

ewelyne
5. feb 2010

ahojte babcule 😉
tak my stale pokope, č dniv tyzdni lietam na antolsku uz ma to nebavi...

supi, drzkaj sa, drzime palce..

a matka sa ozvala?

vevon, krasny ste... blahozelame...

jani, nebojaj, bude ok, stale si povedz, ze je tak ako to ma byt... vsetko...

pozri, ja uz tiez totalne nevladzem a som na tom mizerne... a to este nie som taky tt. ako ty...

🙂 lenica, aj ja by som brala rok tigra
😉 cakame do 15.2.???? 😉

macu, blumi, my mame ergo a mali sme aj manducu, len ta mi bola velka a siroka a maly padal az nizsie bedier...
mam 165 cm a okolo 50kg, tak sme ostali pri ergu a satke a ergo ma kapucnu, kt. drzi hlavku a maly v ergu pekne este v decembri hajal a drzalo mu to hlavku... tak neviem..a ma to aj tu novorodenecku vlozku...

blumi idem kuk beco ci co to je 🙂
a idem kupit novu kratku satku 🙂

maminka, hej preslo to vsetko aj ten opa, tak sa tesim , 🙂 len maly je este doma, lebo lekarka vravela, ze imunita je po kiahniach oslabena a zbytocne by zasa nieco nachytal v skolke...
😒

zoska, sikulka s DP. ako sa ma kamoska s malou? ked pojdes za nimi , cim skor, tym lepsie jej to daj 😉 vies to co je aj pre nu a pre malu fajn...

ewelyne
5. feb 2010

alex, nic si z toho nerob, ja som tiez este nebola na CTG, iba prietoky a USG stale, tak neviem....

ewelyne
5. feb 2010

zuci, radsej vymenit za ergonomicky, lebo v tych to robi zle aj na pohl.organy... to tlaci, ked to babo tam len visi... 😔

alebo len satkovat na zaciatok a ked bude vacsia, tak iny nosic, ta manduca- tu si chlapi chvalia 😉
tebe mozno bude dobra 😉
nas tato zacal nosit, az ked bol simi vacsi 😉

alex
5. feb 2010

ewe a pri každej poradni na Antolskej ti robili USG?

blumka
5. feb 2010

a nas tato satkoval..najprv sa hanbil a potom malu nechcel dat zo seba dolu 😀

alex
5. feb 2010

juj ide mi Eurovízia, ide kuk. Potom dočítam 🙂

garonka
5. feb 2010

ewe

matka pisala že dnes sa postavila na nohy i sprchu si dala, že sa to da a malinku jej prikladaju a zatim mliečko nema. A balia ju naširoko lebo dvíha nožky tak ako ich mala v brušku 😉

ewelyne
5. feb 2010

alex, nie, ja som bola v poradni este len raz, dlho si ma drzala moja gyn. a robila mi stale prietoky...
na antolsku beham na hematologiu a brusko mi hmatom a pocuva babu srdiecko a tak, pokecame, co a ako, davame si stale otazky a odpovede, moc, tlak... ekg mi robili, kontrolne odbery este... tot vsjo... tak neviem....

maminnka
5. feb 2010

Alex, Ty musis byvat niekde kde ja 🙂 do Sadu a Auparku mam 15 minut pesi 🙂 byvam na zaciatku Petrzalky v smere od mosta Lafranconi

maminnka
5. feb 2010

kde ste zienky?

blumka
5. feb 2010

kukame euroviziu 😀

suzon78
5. feb 2010

Horehronie je naj, 🙂 ale Kristína mohla dať do toho trošku viac...

alex
5. feb 2010

maminnka ja som v okolí Wolkrovej, ty asi pri Inchebe, že.

alex
5. feb 2010

Inak toto bolo dosť dobré kolo, veľa pesničiek sa mi páčilo, ale Horehronie je naozaj naj 😉

blumka
5. feb 2010

aj mne sa kristina najviac pacila... 😉 myslim ze vyhra aj celkovo 😉

alex
5. feb 2010

blumi aj ja si myslím. Je to dosť obľúbená piesenka a aj sa mi páčilo ako to pekne odprezentovali 🙂

blumka
5. feb 2010

ja som ju pocula prvykrat 😀 ale je fakt pekna...
ja hovorim ze spevakov mame na Slovensku ale textarov malo...a to vidno aj na pesnicke...peteraj je peteraj 😉

alex
5. feb 2010

Stále ju hrajú v rádiách. Môjmu mužíkovi sa tiež veľmi páči.

suzon78
5. feb 2010

naživo trošku ubrala plyn, ale druhý krát to dala lepšie...no tu to spieva najlepšie: 😉

http://eurosong.topky.sk/se/424/277/msg/12600/K...

suzon78
5. feb 2010

choreografiu mali inak špičkovú, hodné aj do finále v Osle, určite by nám hanbu neurobili..

alex
5. feb 2010

tak, tak. 🙂

No idem ja pozerať Penelope a potom do postele, lebo stále chodím spávať neskoro a potom prespím pol dňa.

pa pa

janielah
6. feb 2010

Dobre ranko. Vcera ta "nocna" zasa nic moc....nejak ste to zacali flakat babky 😉
Garonka, tvoje nocne pudingy uz skoncili, ci ako je to ???

Mna tak bolia tie kosti poboku..uz som musela vstat kvoli tomu.. 😝 a inak pravdaze nic...ani naznak kontrakcie, alebo nieco podobbne, takze vsetko vlastne tak, ako obycajne ..

matesl
6. feb 2010

bre ranko...
no jani, uz sa blizi finale a sme asi zas viac unavene 😀

martinaj
6. feb 2010

ahojte 🙂 baby na nocnej to dako flakaju 😀
ja vobec nic zase 😀 citim sa fajn.....

matesl
6. feb 2010

ja som akurat nejaka nascipana, do kelu, no nic ved papam cetebe...a budem asi doma cely vikend, nech sa trosku z tohio dostanem
a este sa mi dole vyhadzuje nejaky maly herpes...tak sa to snazim rychlo vysusat...asi to prechladnutie mi tam vyrazilo ☹ ale viem co mi na to zabera tak potieram 😅

martinaj
6. feb 2010

matesl to potesi takto pred koncom ☹

maminnka
6. feb 2010

Janka, to je ako neverending story, co? jaaj, moja, tak by som ti uz dopriala tie kontrakcie, ale len preto, ze by to znamenalo, ze uz konecne ides rodiiiiiit!

Ja som makala do polnoci a makam dalej... ale len tak napoly, druha moja polovica sklada s malym puzzle 🙂

Alex, tak to nie si daleko, len cez zeleznicnu trat, ja byvam na jej druhej strane 🙂 Ako je Gercenova.

garonka
6. feb 2010

bre rankoo, nebola nočna? či su už len ranne a poobedňajšie smeny 😀

ja som bola včera total unavena dve poradne za deň a to unavne čakanie v nemocke, do postieľky som padla o desiatej 🙂

jani pre zmenu namiesto pudingu si robím tvarohovu mňamku, vymiešam tvaroh, kysla smotana, jahôdky, piškoty
toho pudingu som sa prejedlaaaaaaaa 😀

mates mňa začalo hrdlo pobolievať a pravu nosnu dierku mam furt upchatu a neviem ani aku vodu mam piť či teplu alebo žiadnu pekelne ma to hrdlo bolí ☹ no možno aj z kašľania nasilu lebo na CTG som tak musela kuvika budiť 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre