Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
25. feb 2010

jj, viem, kanada, usa a svedi su bri, ze? aspon v minulosti boli

blumka
25. feb 2010

jj, ale vidis svedof sme dnes nabili 😀 😀

zoska
25. feb 2010

ahojte,
tiez sa tesim z hokej...cely som ho videla, lebo mala je od siestej hore...
papali sme, pucili sme sa, zase papali, potom ckali...tato je doma tak nas nosil po byte a teraz konecne zaspala, uvidime dokedy...ale od polnoci bola hore len o 2hej a potom o tej 6tej, takze sa celkom dalo 😉

neviete co zabera na tu stikutku ☹ mne je jej tak luto, chuda
a negrgame uz skoro vobec ☹

olifcek
25. feb 2010

boze, nie je nad to, ked sa na mna Olivka usmeje a diva sa mi do oci...je tak nadherna

maminnka
25. feb 2010

ja som hokej nepozerala, ale na kazdy gol som sa zobudila, lebo revalo pol sidliska 😀 😀

maminnka
25. feb 2010

Zoska, aj nasa mala ma casto stikutku, ale neriesim to, vzdy to prejde. Neplace pri tom, tak jej to asi nevadi.

No a tuto noc sa sama pekne budila na papanie kazde 3 hodiny, potom hned zaspala, super!

maculik
25. feb 2010

ani ja som hokej nepozerala, ale vysledok som potom pozrela na nete 🙂
My noc klasika, nic moc. Ale Adelka pekne spala, sice sa 2x pred polnocou zobudila, ale stacilo jej napit sa vody a zaspala. A spala az do 7, az vtedy som jej robila mliecko.
Zato maly si to prebdel aj za nu 😒 A teraz od rana spal zatial len 20min a uz zase ruci. A neviem, ako ho uspat.

Olif, aj ja sa uz tesim, ked sa maly vedome usmeje. Zatial su to len take tie mimicke usmevy, no ale ved coskor to pride.
Musim ist, maly reveeeeeeeeeee 😅

zoska
25. feb 2010

no tak sme sa napapali, nosili sme sa na pleci a zase nic...my proste negrgame... 😔

inak ako davate spinkat deticky? normalne na chrbatik na rovnu podlozku? Ja nasu davam stale nabok-opreta o vanus alebo vyvysene do stredu zohnuteho kojacieho vankusa...takto ju stale ukladali v nemocke a ked negrga tak mam strach davt ju spat na chrbatik ☹

a ked je pudingova kralovna?? 🙂

olifcek
25. feb 2010

macu malicka sa podvedome od narodenia usmieva, chi, ale uiz to robi vedome, je to skvele, he he

zosi nam malicka zatial odmieta postielku, tak spi na posteli s nami, na boku, al. chrbatiku, alebo na mne, ci na kojacom vankusiku, tiez na boku alebo na chrbatiku a ked je na chrbatiku takl v takom akoby vajicku....snad bude chrbtica ok 😨

blumka
25. feb 2010

zosi, ja tiez davam malu na bok aby nahodou ked grcne to slo vonku...lebo tiez si malokedy odgrgne
a minule potvorka sa tak metala ze sa prevratila na brusko..a nahodila usmev ze aaaa konecne sa mi dobre spi 😀

maculik
25. feb 2010

ja davam na chrbatik alebo na bok, ale tak ako u olif, ani u nas v noci nespi v postielke, takze len cez den to je takto.
Teraz lezi v postielke, spat ani za svet, som zvedava, ked zaspi. Hlavne, ze v kuse chcel papat, tak som mu dala, no jasne, ze potom mu to mliecko vsetko vytieklo, tak sme boli obaja od toho. Ale dnes som ho uz prezliekala, tak som mu len dala do rukava vlozku do podprdy, kym mu ten rukav uschne, nech ho to nestudeni 😅

a my s Adelkou mame pustenych Teletubbies 🙂

blumka
25. feb 2010

maculik, dobry vynalez 😀 ja som musela v noci komplet prezliekat Juli, bola precurana az na plachtu..nevydrzala plienka, bodynko, pyzamko, zavinovacka 😅

martinaj
25. feb 2010

ahojte 😀 tak my sme od vcera doma 🙂 malinky je zlatucky 😵 iba papa a spinka 😵
gratulujeme novym maminkam 😉

maculik
25. feb 2010

blumi, no my teraz, ako Adelka tak vela cajiku pije, tak nad ranom vzdy prezliekame. A Petka som rano tiez musela, lebo asi som mu nakrivo dala pipika, tak sa bokom precikal 🙂
No, idem zacat robit omacku na cestoviny, kym maly lezi, zaspal na mne, len ako som ho dala do postielky, tak uz je hore 😠 Ale varit musim, tak hadam aspon zeleninu si nachystam.

maculik
25. feb 2010

matka vitaj 😵

matka331
25. feb 2010

ahojte ...maati vitaj ....ako casto prebalujete???

martinaj
25. feb 2010

no pred kazdym papanim, cca kazde 2-3hodiny 🙂

blumka
25. feb 2010

maculik, tak ja toto mam uz lahsie, terezka uz nepotrebuje plienky vobec, tak mi jedna ritusa odpada na prebalovacku 😀
matka, ja tiez tak, pred kazdym papanim alebo po zalezi kedy kadi...ale v noci ked nekaka tak ju neprebalujem, zakazdym, asi len raz a ked kaka tak jasne

zucana
25. feb 2010

no my sme tiez mali noc...od pol devaitej do pol jdenej sme boli viac menej na prse...a potom sme od tretej do stvrtej sa mrvili tak sme maminu zobudili a jedli sme o stvrtej, o 7.30 a o 11. no ale ja ju musim prebalit aby sa zobudila na jedenie (po mrnceni a mrveni sa) inak neda prso do ust....
no a vcera som este pisala:
jaj baby ja som kojila a zvonil mi telefon tak som zdvihla a zosmykol sa mi na vikinku na tu kosticku na nosteku medzi ockami....trosku zaplakala ale potom uz neplakala a nic tam nema...ale itak sa bojim...nic sa jej nemohlo stat?uz nikdy nebudem telefonovat pri nej....

inak teraz hajka...v kosi ...uvidime dokedy ...pak o takej stvrtej ideme do centra...autom...so segrou...bude s malou vo vanicke v zadu a ja soferovat...a inak mame tu 16 stupnov... 🙂

zucana
25. feb 2010

ozaj maci capicku davam iba po kupani 😉

ewelyne
25. feb 2010

ahojte 😉

wow zuci, ako teplo tam mate 😵

inak baby, som sa dozvedela, ze to grckanie a ako radila annag co robit... tak ze to sa moze uz pravit za kratku dobu ale aj do 6 tyzdnov 😕 tak dlho.... na to treba trpezlivost... aaach jaaaaj...
a ze to moze byt aj nadprodukcia mlieka a je dobre odsat zaciatok... hmmm 😒

maminka, ano odfotila aj nas ale az na treti den, lebo bol vikend. krasne to je ze?

maculik
25. feb 2010

zuci, podla mna si jej neublizila. Oni su teraz este dost odolne - keby si vedela, kolkokrat uz Adelka buchla Petka, ked sa na mna splhala, ze mi ide dat pusinku, akurat ked kojim, alebo ked ide "hladkat" Petrika....

to teplo vam zavidim, my mam dnes trosku pod mrakom, ale mozno aj okolo 9-10st.

inak, celkom dobre clanky:
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=592376
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=307

maculik
25. feb 2010

ewe, ako maly, uz je lepsie? a sabrinka to nechytila?
my sme boli v utorok na kontrolu a nastastie atb super zabrali a vsetko ma ciste. len este mala sopliky a trosinku pokasliava, tak do jasli az v pondelok. Ale vonku sme vcera boli konecne, aj s malym, sice prvych 10min prereval, musela som ho uspat na rukach, ale potom spal este aj ked sme prisli dnu.

zucana
25. feb 2010

baby ktoru by ste kupili ked by som mala prilezitostne odsavat?
169 eur :
http://www.lekarna.cz/medela-swing-dvoufazova-e...
100 eur:
http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/odsavacky-19...

janielah
25. feb 2010

olif, ze zatial vam mala nespi v postielke ??? joooj, to bude asi boj ju tam uz asi niekedy naucit spat...co mi hovorili kamaratky, tak to vsetky neskorsie velmi olutovali..

zucana
25. feb 2010

jani aj m mame vnoci problem s postielkou ale preto ze by grckala ☹

olifcek
25. feb 2010

janka no, malicka nechce do postielky vobec x;o(( od zaciatku tam ale spinkavala...no...pocuvla som radu nemocnice, ze malicku po papani drzat pol hodku vo vzpriamenej polohe, kym negrgne a ked negrgne, ze jej netreba, tak tam sa asi naucila na ruky a na nas...preto nam prvych par dni i grckala...ale paq poradili, ze normalne dat odrgrnut na ramene, alebo na hrudi a odvtedy ani negrcka a aj grga krasne...chjo...

aleeeeee, uz sa nam niekedy podari zaspinkat pri mne, ale paq haja i mimo mna, ze odidem, a nevstane, takze tak pomalicky i s postielkou zacneme ...;o)

zucana
25. feb 2010

presne olif kvoli drzaniu v spriamenej polohe...

olifcek
25. feb 2010

boli sme aj vonku, hodku a 15 minut, teraz vetram o dusu, takze spinka dalej...x;o) aspon som kusok mohla cosi porobit...a este cosi idem, nech mam lepsi pocit zo seba x;O)

zuci jo, keby som bola vedela, ze nebre poradili x;o(

zucana
25. feb 2010

jani v jednom clanku pisali ze je dolezite aby babo spalo inak bude nekludne a spanok je pre babo dolezite...ked ma problemy spavat v postielke a nie iba v postielke akou nas ale na chrbte lebo mu to drazdi....ma zahu a sa mu vracia mliecko...najst sposob ako spat (cize aj na mne) a odnaucit ked prejde tento problem...takze ja pomaly ale iste sa snazim odnaucat ale keby si videla malu akos a tam puci a ako ju davi a potom grcka tak by si asi tiez musela prejst na toto...super ze malinka ti pekne spinka v postielke 😉 stastna to maminka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre