Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katina2209
14. okt 2009

AST (aspartátaminotransferáza, SGOT, GOT – glutamooxáloctová transamináza)
Vyskytuje sa v srdci, pečeni, kostrovom svalstve, mozgu, pankrease. Zvýšené hodnoty: poruchy pečene, hepatitída, infarkt myokardu, infekčná mononukleóza, myokarditída, nádory pečene, pankreatitída, popáleniny, zlyhávanie srdca, úrazy a poškodenie kostrového svalstva.

ALT (alanínaminotransferáza, SGPT, GPT)
Nájdeme ju hlavne v pečeni, pankrease, menej v kostrovom svalstve, srdci, obličkách, slúži nám na rozlíšenie poškodenia srdcového svalu a pečene (zvýšená bude hlavne pri poškodení pečene).
Toto som našla na internete

katina2209
14. okt 2009

zosi aj si pofotila čo si nakúpila aj mne to už začína chytať ja musím hlavne pokúpiť zimné veci pretože nejaké letné bodyčka mi zostali po markovi a zimné nemám nič malý sa narodil koniec apríla a začali sme chodiť von v máji

zucana
14. okt 2009

dik katina uz mi aj svokra volala ... v pondelok musim ist este na nejake testy....no dufam,ze to bude ok lebo nie je to zas nejak uplne vela zvysene...ale itak sa bojim...a vecer idem volat este gynekologovi...

zoska
14. okt 2009

zuci nemboj, dobre bude vseecko 🙂

kati pofotim neskor 😉

katina2209
14. okt 2009

aj ja si myslím,že tie hodnoty nie sú nejaké veľmi zvýšené... podľa mňa bude všetko v poho predsa tehotenstvo je veľká záťaž na organizmus

zucana
14. okt 2009

oki ved dam vediet...idem o pol hodku ku gyndakovi som volala ze mam dojst ukazat vysledky...tu to totiz je tak ze s ich ja stahujem z netu....rano som bola na krv a uz o tretej boli na nete...len ta toxo este nech je ok ...

teuska
14. okt 2009

Babulky ja idem zajtra na morfo, tak mi drzte palceky. Aj sa trosku tesim, ze uvidim maleho a som zvedava, ci sa potvrdi chlapcek, aj mam trosku obavy, aby bolo vsetko o.k.
A potom sa mozno aj ja zacnem obzerat po tych nadhernych babatkovskych vecickach, zatial odolavam 😅

zoska
14. okt 2009

teus tak drzim palce, nech je vsetko o.k. 😉

teuska
14. okt 2009

jaj zoska dakujem. Poslite mi pozitivnu energiu 🙂

zucana
14. okt 2009

teus posielam...aj ty mne posli trosku 😉

teuska
14. okt 2009

Diky zici, moja k tebe uz tiez ide... 😉 🙂

martinaj
14. okt 2009

drzime palce teuska, neboj vsetko je urcite OK 😵

teuska
14. okt 2009

joj babulky dakujem vam 😉 🙂

zucana
14. okt 2009

baby no tak musim byt na takej mensej diete lebo zatazujem pecienku....no fasa a v pondeli dalsie testy...tak drzte pace ...

katina2209
14. okt 2009

zuci a čo budeš teraz také dietné variť aj ti povedal,čo môžeš? držím palce nech všetky testy dobre dopadnú ja si idem dať teraz na večeru pizzu
,

zucana
14. okt 2009

no tak na pizzu mozem zabudnut....mozem ze vsetko nemastne...takze ziadne maslo, smotana a tak...na veceru som mala porove rizoto 😉

janielah
14. okt 2009

takze nemozes mastne veci? a to aku mas chorobu, al. ako to nazvat? co sa stalo, preco mas zvysene hodnoty?

zoska
14. okt 2009

zuci drzim palce, myslim ze sa nemusis bat, podla mna sa ti to pekne samo upravi tou dietou 😉

zucana
14. okt 2009

jani mam zvysene hodnoty cim sa zistuju problemy pecene resp. zvysene transferázy ... dufam,ze to nie je ziadna choroba este...proste mam zvysene hodnoty pecenove... no a tak mam obmedzit mastne leno vraj je na pecen natlak...a dalsi mi povedal ze ja babo moze tlacit na pecen a tym sa dobre neprekrvuje...tak sa to musi sledovat a snad to bude ok

janielah
14. okt 2009

fiiiha, tak to tvojej malej vysvetli, ze nemoze maminke tlacit na pecen 🙂
a ani alkohol nepi, to je na pecen zle 😀
ja radsej ani na krv nepojdem, nech o takychto veciech neviem..hh

blumka
14. okt 2009

cavteeeeeeee 😀

zucana
14. okt 2009

no sak hen tesim sa z glukozy a pride toto...

blumka
14. okt 2009

zuciii..co to? pecen? neboooj, bude ok...asi to je len zataz pre tvoj organizmus, tak sa to nejak prejavuje 😉

olifcek
14. okt 2009

matka no tancovala som hodne, ani som nemyslela, ze budem vladat a chciet, heheh...no bola som v 19tt plus nejake dni, co Ty uz budes v riadnom stadiu, tak neviem, ci budes vladat...

a neboj, tehu saty maju v kazdom salone, aspon v KE x;o) ale ja som ich nepotrebovala, hehe x;o) brusko mi az paq vyskocilo x;o)

matka GRATULUJEM

zuci moja kolegyna zacala mat problemy s pecenou a ma z toho flaky na tvari...prislo jej to niekedy v 6mesiaci tehotenstva a uz jej to ostalo. ale to ona bola tehu pred 10rokmi, neboj, bude to dobre. ked, tak pis caj z bodliaka, pomaha to vraj, a tvaroh papaj x;o)

dnes som bola na kontrole stitnej zlazy...tak uz je to lepsie, ze keby som nebola tehu, kaslalo by sa na to, ale takto, ze to nejde. i ked su vyslesky lepsie, pridala mi lieky, lebo vraj je taky postup. takze teraz budem jeden den brat jednu tabletu, druhy den dve...dalsiu kontroli mam 25.11 x;o) a tyzden predtym idem na krv u nich este...x;o)

tak ja skusim brat tie lieky podctivo kazde rano, chi...x;o)

olifcek
14. okt 2009

logi a neboj...i mne srdce bije ako o zavod, ale ja som taky paradox...mne to tehu nezvysilo, ja som sa s tym zrejme uz narodila, hech...od mala sportujem, dokonca som hrala 8rokov aktivne hadzanu a to dvojfazovo, potom volejbal asi 4 roky na profi urovni, potom uz len rekreacne, cize moje srdce by malo byt na 67uderov, ale bije mi okolo 90~100uderov....ale je faktom, ze co beriem tie lieky na stitku, necitim sa tak neznesitelne unavena...len kto vie, co je skutocnym pomocnikom...mozno samotne pocasie...uz odjakziva, ked sa vsetkkym chcelo spat, lebo je jesen, ja som bola zivaaaaaa az moc x;O)

olifcek
14. okt 2009

mne urobia glukozu v 26tt x;o)

no ideme s manzelikom pozerat serialiq nejaqy a paq asi spinkat...

baby, urcite bolo stretko uzasne...sa mate x;O)

zucana
14. okt 2009

no olif tak snad nebudem mat flaky a snad bude vsetko ok...
doktor hovori ze to nie je velka odchylka a ze to budeme kontrolovat a ta dieta to mozno ukludni...tak uvidim v pondelok...aj tie dalsie veci...to asi ako s tou stitnou....tehu je na organizmus velka zataz...

supi
14. okt 2009

Baby co ste dnes stretkovali v Avione tak ak ste sedeli vedla toho deckeho ihriska tak som vas videla 😝

alex
14. okt 2009

Ahojte,

supi a čo si sa neprihlásila? 😉

ewelyne
14. okt 2009

😉 Ahojte, 😉

matka, super, blahozelame 😉
to je krasne...

zucana, pekne oddychuj a ostatnym posli to zelezo, hlavne Loginke 🙂 a Vikinke povedz, nech nekope do tej tvojej pecienky 😉

Supi a preco si neprisla???Potesili by sme sa.

Tooolko brusiek pri jednom stole 😉
Alex,dokedy ste sa flakali?
Zusika hodi foto, a vsetky nas odfotil Joanin fesak maly 😉
A maly doma tatovi rozpraval, ze tam boli tety a mali v brusku babatka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre