Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

andrea2603
4. nov 2009

ahojte. ja sa hlásim z poradne. Dieťatko je vysoko, netlačí sa dole, žiadne otváranie, len v moči mám trošku zvýšené bielkoviny, ale že tak zanedbateľne. A pila som aj sladkú vodu. Dalo sa. Predtým z prsta mi sestrička zobrala pár kvapiek krvi a potom po 2 hod.znovu. Najbližšie poradňa o mesiac + krv na protilátky, keďže mám RH negativ a manžel RH pozit. tak bezpodmienečne tú krv mi musia sledovať.

ewy, ja nemám také dobré poznatky o bylinkách ako ty, ale aj ja ich uprednostňujem pred liekmi. Len to nemôže vedieť môj alergológ 😔 , ja mám totiž sennú nádchu a z testov mi vychádza alergia na všetko zelené.

zoska
4. nov 2009

kati to o tom lavom boku som nasla v knihe 9 mesiacov otzok a odpovedi...mam ju doma, podla mna je velmi dobra, nasla som tm vela uzitocnych veci 😉

maci vanu som si dala len taku kratku a vodu nie prilis horucu...ja som sa dnes kupala treti raz od zaciatku tehu, lebo viem ze horuci kupel sa neodporuca... takze si davam len taku normalnu vodu a som tam kratsie

katina2209
4. nov 2009

Andrejka a ešte neviete čo to bude? Nerobili ti utz? 🙂

katina2209
4. nov 2009

horúci kúpel sa neodporúča hlavne v prvom a v treťom trimestri v prvom aby sa nepotratilo a v treťom aby nevyvolala tá teplá voda pôrod

lolka
4. nov 2009

katina, ja som mala vcera makove rezance, tak som si pochutila - aj ked, mohli dat viac maku 😖
zucana, aj moja svagrina ked dojde z ITA za rodicmi, tak sa nevie dojest slovenskych jedal, co u vas niesu 😵
andrejka, a kto je ukryty v brusku ??

andrea2603
4. nov 2009

kati, lolka, aj som MUDr. chcela poprosiť, že či mi neurobí ultr., že by sme hádam videli čo to je, ale celkom sa mi zapáčilo, že to neviem. Ono to má svoje čaro, keď sa to mamička dozvie až pri pôrode 🙂 . Minulý ultr. len tak predbežne dievčatko, ale v podstate bolo zle otočené, tak to nemám brať na 100%.
Dievčatá ja sa bežne kúpem v teplej vode a niekedy až v horúcej, aj keď viem, že by som nemala. Naposledy včera večer 😔 .

lolka
4. nov 2009

andrejka, takze bude vo februari prekvapko 😉 ved oblecko mas doma aj ruzove aj modre, tak nie si uplne bez vybavy 😉
to kupanie nie je zakazane, len sa neodporuca, takze je to asi na zvazeni kazdej z nas. moja kamoska je v 17tt a ani nevedela, ze by sa nemala kupat a stale sa kupe - nastastie je vsetko v poriadku. ja zasa casto kupele nemusim, ale v zime to obcas dobre padne 😉

andrea2603
4. nov 2009

lolka, no uvidím, či vydržím do najbližšieho ultr. a nakoniec ma možno zvedavosť premohne 😉 .

zucana
4. nov 2009

my nemame vanu iba sprchovy takze kupanie nemusim riesit 😀

katina2209
4. nov 2009

no ja občas môžem teplý kúpel,ale tiež keď sa sprchujem tak mám rada horúcu vodu sa tam vždy zohrievam a púšťam na seba vodu 🙂

matka331
4. nov 2009

no a ja by som sa aj okupala a polezala si vo vani velmi rada ale moja mamcami natlacila do hlavky ze tehotne zeny sa nemozu kupat tak sa nekupem ..ale piatok mam poradnu tak sa nato opytam doktorky 😀 😀

zucana
4. nov 2009

no ja kati tiez...ja by som bez horucej vody nemohla 😎

janielah
4. nov 2009

ahojte babky, tak ja som sa prave napchala asi tromi kilami bryndzovych halusiek.....fu ani hybat sa nemozem, ale na sladke mam aj tak este chut 😀
matka, ja tiez nechapem, preco sa nezatvoria hranice s ukraine, ved tam je tolko chorych, kolko je obyv. v bratislave...a nehovoriac o tom, ze cez tyzden je cely vychod prave tu....
podla mna to pojde jedna radost, predpokladam tyzden - dva a pochopia aj ti, ktrori si robia srandu z toho, ze je to ozaj pandemicky stav...a uz nebude nikomu do smiechu...
tiez som kvoli tomu stale doma, lenze manzel po vonku chodi, maminka sa dokonca nechava okasliavat v ambulancii od pacientov, takze to zrejme nema efekt...
je to ozaj vazne a nechapem, preco s tym vlada nic nerobi...

zucana
4. nov 2009

janinka a kde si sa ty tulala ked si nepisala?takto sedis doma?? 😀
ja som dotlacila take cokoladove keksiky 😎 mnam bryndzaky...to mi opat nehrozi....

zucana
4. nov 2009

ozaj volali mi z obchodu ze akej farby chcem kocik lebo kolega nenapisal...a ja ze ved tam napisal RED a ona ze ahhhaa... ja ze to znamena rosso (cerveny)....to je inteligencia....esteze predavaju 2 farby ze red a blu

janielah
4. nov 2009

zuzi, tak ja som sa rano naranajkovala a zobrala som si hore pocitac do postele...nooooo a potoooom....som sa zobudila o pol 1 😀 tak preto som nepisala 😀
inak som volala s kamoskou co ma trojmes.dieta a ta ma furt strasi, ze ake zle obdobie, hl. na psychiku je to sestonedelie...ze sa mozem aj zblaznit a tak... 😖

zucana
4. nov 2009

jani nenechaj si nic nakecat...vies ze niektore zeny maju psychicke problemy 'vdaka' hormonom ale to prejde ;)

hajdylca
4. nov 2009

jani gratulujem k Acku, sikovna sikulka 😀 chcem sa spytat- kolko mozem denne toho magnezia? cca pred 2 hodinami som si dala, ale mam pocit, ze mi to zase zacalo... kolegyne co maju deturence ma tu strasia, ze ony s tym boli na rizikovom, a jedna, ze ju ani z domov nepustili, ze musela ist do nemocnice... len ked ja som si nie stale ista, ci je to tvrdnutie, ale idem asi skusit zavolat lekarovi, ci nemozem zajtra ho prist pozriet...

zucana
4. nov 2009

hajdy to je najlepsie zavolaj dokymu nech ta pozrie.... 😉

zoska
4. nov 2009

baby toto pocasie je strasne depresivne 🙄 normalne mam blbu naladu zo vsetkeho 😒

moje dieta dnes kope tak ako este nikdy predtym...uz asi 30min vkuse,,,neviem co sa deje 😕

jani- no to si si pekne pospala 😀 a gratulujem ku skuske, sikulka 🙂
hajdy tvoj dr, bude este v praci teraz?

zucana
4. nov 2009

jo aj ja gratulujem k skuske 🙂
zosi moje kope uz druhy den tak....dost zivo by som povedala a viac menej vkuse....mozno to pocko neviem 😒

hajdylca
4. nov 2009

zuci dakujem, asi idem skusit, zoska od dnes ordinuje do 17, ako dnes by som tam uz nerada isla, snad ma nevyplasi, ze mam okamzite prist... tak idem skusit... len neviem, co poviem sestricke zrejme alebo asi alebo myslim si ze mi tvrdne???

blumka
4. nov 2009

ahojky... 😉
ja mam dnes den blbec 😠 spalila som ryzu, Terezka nechcela zaspat, vytacala ma do nepricetnosti, pocasie je na prd a navyse som tu sama 😠 fuj, uz nech je zajtra
baby, ja vam len chcem povedat, ked uz janka zacala tu temu...ak vam naozaj pocas sestonedelia zacne byt psychicky velmi zle, hned to rieste...nepocuvajte rady starych babiek, ze vsak to prejde, lebo ze ste unavene a bla bla...hormony robia svoje a moze to zajst naozaj velmi daleko ked sa to neriesi 😉

zoska
4. nov 2009

hajdy aha, tak to je fajn ze robi niekedy aj takto neskoro...no skus zavolat, ja by som tiez na tvojom mieste volala...ved za opytanie nic nedas 😉

blumi a ty si mala poporodnu depku ak sa mozem spytat? 😅
tiez som pocul ze je to nebezpecne...ale na druhej strane sa to netyka kazdej zeny bezpodmienecne, tak si drzme palce ze nas to obide 🙂

zucana
4. nov 2009

blumi teraz na mna narazas ako na staru babku?? 😉 ja som to povedala v zmysle nech sa janka nenecha takto vyplasit moznoze ona nebude mat ziadne a bude sa tesit z babenka....
hajdy povedz ze si myslis ze ti tvrdne a dokymu to opis potom

blumka
4. nov 2009

zosi, hej..mala 😔 no ja dufam, ze nas to vsetky obide a ze aj to sestonedelia bude pekne.. 😉

janielah
4. nov 2009

dakujem vam gratulantky moje 🙂
zosi, mna uz zasa lame 😀 neviem co to je dneska...ale kludne by som este pospala 😀
blumik, ja sa bojim toho, ze ked mi bude tazko psychicky, tak mi vsetci budu hovorit, nieco podobne ako ty pises a ze si o mne budu mysliet, ze som totalne slaba a slabomyselna a podobne...
a vies tie recy matiek, ze - my sme to zvladli, tak nerob cirkus a podobne.. 😒

blumka
4. nov 2009

zuci, neneneneeeee 😀 jasne, ze sa netreba dat vyplasit...aj tak ked niekto bude mat poporodnu depku tak to nebude preto ze si to nahovoril, alebo ze sa citi unavene a nestiha... 😉 ja som narazala na starsiu generaciu, ktora si zial neuvedomuje ze v dnesnej dobe je viac depresie, ale naozajstnej depresie, a ze aj to je choroba ako napr. chripka. Poznam ludi, ktori sa nepriznaju k tomu ze sa liecia na depresie, trpia tym, leob ludia ich vnimaju ako nejakych divnych a pritom su len chori 😉

janielah
4. nov 2009

baby, poculi ste????? prvy pripad v petrzalskej zakl.skole - potvrdena pras.chripka... a je to tu.... 😔

blumka
4. nov 2009

jani, hlavne sa tym vobec nezaoberaj uz teraz 😉 mozno sa ta to vobec nebude tykat, budes stale vysmiata mamicka co zvladne vsetko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre