Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
28. dec 2009

gai ber to tak, že robíš dobre sebe aj bábu a uvidíš, nakoniec si aj na takú stravu zvykneš a ostaneš pri nej už stále, ja inak sa tak isto stravujem ako Ty, ale dobrovolne, lebo mi horšie trávi a teraz v tehu ešte horšie a celkom som si zvykla 😉 , príjemný oddych ja idem mrknúť komédiu na stv1...papa zatim.

deda
28. dec 2009

Gari ja ked si dam jablko tak do 10 minut som hladna,to mi vždy vytravi...a aj ja mam v poslednej dobe obžerske chvilky, najprv nič a potom ma prepadne taky hlad že sa mi až ruky trasu....a tiež sa zobudim aj v noci alebo skoro rano a musim sa isť najesť.....a to mi prve 3 mesiace vobec nechutilo jesť a teraz by som zjedla aj chladničku

olifcek
28. dec 2009

Deda i mne pri leukocitoch bolo povedane to, co Tebe...a praskla plodovka, kedze telo chcelo malu ochranit

deda
28. dec 2009

olif nestraš.......malinka ako?pozerala som to video je nadherna

maculik
28. dec 2009

ahojte, tak ste sa teda riadne rozpisali 🙂
ja som si poobede pospala s malou, potom sme sa hrali, bracho sa ucil, teraz ju vzal von a do pekarne isli.

co sa tyka papania, tak ja jem trochu menej, nez predtym, uz nemam take obzerstva, nechuti mi velmi. Ale stale jem dost 😉

gari, my sme vanicku vyriesili v malej kupelni tak, ze manzel urobil z drevenych dosiek taky akoby stojan, co sa len polozil na vanu a na to vanicka a tak sme kupali skoro do roka. Ja som sa nemusela zohybat a nezaberalo to miesto. Len dal 2 tenke dosky a kolmo na ne asi dalsie 4, vymeral medzeru, do ktorej presne napasoval spodok vanicky, a tak to pribil. Teraz to mame na povale a zase vytiahneme, ked sa drobec narodi. Ked sa nekupala, tak sme to len suchli vedla pracky a bolo.

sedacku mame Maxi cosi, nejaku takuto, len starsi typ, znami nam dali zadarmo. Ked kliknes na farbu Graphic iron, tak tam vidis aj tu novorod.vlozku, tu sme asi po 2-3mes vybrali a bola uz bez nej. http://www.babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_...

olifcek
28. dec 2009

Ja som Ok, v nemocke ostavam kvoli drobceku...

olifcek
28. dec 2009

Deda papka a spinka, no stale je pod svetlom...

janielah
28. dec 2009

baby mna to tak hneva....kazda chodite na kontroly, len mna tam nechcu a nepotrebuju vidiet, az teda zaciatkom buduceho tyzdna...
normalne mi ta sestricka vynechala jednu kontrolu, ak aj nie dve...

keby som nemala maminu doktorku, tak neviem, co budem robit....fakt...

aj vam opuchaju nohy? mne niekedy az ani kotniky nevidno ☹

deda
28. dec 2009

To sa tešim že papka aspon narastie, ja už odchadzam,ideme do obchodu, inak moj mali ma tak často štikutku že je to až neuveritelne...asi bude pažravy po mne....

olifcek
28. dec 2009

Wow, malicka uz od obeda nie je pod svetlom. Ja z nej odpadnem, ina bojovnicka, to fakt, to asi po tatovi, bo ja nemam taku silu...

zusika
autor
28. dec 2009

ahojte...
kocky, vy mate cas byt stale na nete?? mne moj drahy dnes na obed odisiel na lyzovacku (vrati sa na Silvestra) a odvtedy som nieco upratala, pozehlila plienocky...pozrela telku, polezala...ale nejako na net nemam cas...
je to ine ako ked som pri tom sedela v praci cele dni 😒

Jani, nic si z toho nerob...aj ja som prave na to iste myslela...bola som na poslednej poradni 18.12. a potom ma moja Dr. dovolenku az do 8.1. - no a to ja tam uz vlastne ani nepojdem, kedze uz od 13.1. zacinam chodit do porodnice na ctg.... takze ja ani nebudem asi do porodu vediet kolko maly vazi, ci nema omotany pupocnik alebo ci sa neotvaram....teda neviem ako je to s vysetreniami v porodnici... ci sa tam bude niekto unuvat...
a kedze stale nemam vyriesenu dilemu so zazmluvnoanim lekara,tak ani neviem ci sa mam na koho tak nastojcivo obratit... nejdem ale predbiehat..uvidim ako to tam bude prebiehat...

pisete,ze mate strie... no ja sa pravidelne kremikujem, ale neviem ci je to tym... ale nemam ich (zatial) ... teda na spodnej strane prsnikov som si nasla vcera po dve take asi 1cm ciarky, ale to nie je vidiet a snad nebudu narastat....

kocky, veru... este mesiac a vsetko moze byt zrazu ine.... ale uz sa aj tesim....aj bojim zaroven...
dnes mam zavazok,ze si uz nachystam veci na kopku a zajtra zbalim.... vytiehnem zoznam a budem skrtat...

som sa bavila na manzelovi...ze ten dnes odisiel a mne prave dnes tak vselico pichalo a tlacilo....ze na Oravu ani nedojde a uz mu volam,ze rodim... ale snad este nie.... ;)

zusika
autor
28. dec 2009

olif,ty nemas silu???
fakt ta obdivujem s akym nadhladom veci zvladas a prezivas, kiez by som aj ja tak zvladla vsetko co ma caka....
no a Olivka ...to bude ukazkove dieta!!! Velmi vam drzim palce!!!

zusika
autor
28. dec 2009

jaaaj..a opuchy....no ja som si to vsimla na rikach.. teda na obrucke....mam ju sice samo o sebe malicku...ale teraz uz sa mi zacinala zadierat do prsta..tak som ju odlozila....
a nohy sa tiez pomaly nalievaju..to zas vidim na ponozkach... ale mame stastie, ze nie je leto..to by bolo asi daleko horsie...kolegyna musela nosit muzove tenisky,lebo svoje neobula

motylik22
28. dec 2009

ahojte babi ja viem že existuju plno zoznámi čo si zobrať do porodnice ale podla mna tam nesu napisane naozaj potrebné veci...babi ktore viete čo naozaj budem potrebovať tak pište...dik... 🙂 🙂

zusika
autor
28. dec 2009

motylik..nasla som na nete.....

vyber si,co uznas za vhodne....
ale kazda porodnica ma svoj zoznam najma toho, co vyzaduju aby si mala.....tak si to zisti.... uz mas najvyssi cas
😉

Čo si zabaliť do pôrodnice?

Aby taška nebola taká obrovská, je rozdelená do troch častí, prvú a druhú je dobré brať so sebou do nemocnice (1. na príjem, 2. donesie partner na šetonedelie a 3. nachystajte na viditeľné miesto;).

1. Taška na príjem:
Doklady:
· občiansky preukaz
· tehotenská knižka
· pôrodný plán (viac kópií)
· kartička poistenca
· kópia sobášneho listu (alebo prehlásenie o otcovstve z matriky)
· kontakt na svojho pôrodníka alebo pôrodnú asistentku
· adresa a tel. pediatra (výsledky vyšetrení na fenylketonúriu a zníženú funkciu štítnej žľazy sa posielajú priamo jemu, prepúšťaciu správu dieťaťa treba odniesť na najbližší deň po prepustení do ambulancie, väčšinou sa dohodne prvá návšteva doma)
Oblečenie:
· krátka nočná košeľa na pôrod
· nočná košeľa s rozopínaním na kojenie na prezlečenie po pôrode (obe radšej tenšie a pribaliť sveter v chladnejšom období)
· župan
· ponožky
· nohavičky
· veľký a malý(na osvieženie, obklady) uterák alebo plienku
· pohodlné prezuvky (s vyšším podpätkom, odľahčia hrádzi) a obuv do sprchy
Hygienické potreby:
· vložky min. 1 balík (v prípade odtečenia plodovej vody - vložky radšej gynekologické, bez lepiaceho pásiku a nie ultra tenké –z hygienického hľadiska je dôležité vložky často meniť)
· podložky (1-2) pre inkontinentných
· telový šampón (nie príliš parfémovaný, odporúčame peelingový, pomáha pri masáži chrbta od bolesti)
· zubná kefka a pasta
· šampón
· klieštiky alebo nožničky na nechty
· hrebeň (gumička, čelenka, sponky)
· vreckovky
· toaletný papier
· nosné kvapky na zvlhčenie sliznice– najlepšie Vincentka alebo Steri mar
· pomáda na pery
· yal – klystír (ak je Vám to príjemnejšie ako si ho nechať spraviť erárom od sestričky)
· žiletka (klasická, plátková, vkladateľná do strojčeka, alebo sa ohoľte sama doma)
· zrkadielko (niekde aj na pozretie hlavičky počas 2. druhej doby pôrodnej)
· okuliare miesto kontaktných šošoviek
· pravidelne užívané lieky
· miska na polievku, príbor, šálka alebo pohár (ako kde)
Pre potešenie:
· fľaša s minerálkou (1/2 l fľašu využijete aj neskôr, je šikovná na neustále popíjanie)
· termoska s čajom
· hroznový cukor alebo iné rýchle cukry, cukríky na osvieženie (čokoláda)
· fitlopta (v niektorých pôrodniciach ju majú na pôrodnej sále, je lepšie sa informovať vopred)
· karimatka
· hodinky
· plán na zapisovanie kontrakcií, pero
· walkman
· kniha (Napr. Zdravé tehotenstvo, prirodzený pôrod, beletria...)
Aroma & bylinky:
· čaj -korenená zmes (nálev z 1 ks škorice, 10 klinčekov a 1 malého zázvoru)
· čaj z ostružiny malinovej
· masážny olej k pôrodu
· éterické oleje podľa voľby: napr.: levandulový, ružový, jasmínový, ylan-ylang, muškátová šalvia
· aromalampa, sviečka a zápalky (nie všade sa môže použiť, lepšie mať namiešaný olej na masáž)
· homeopatiká k pôrodu

Pre partnera:
· prezuvky
· pohodlné oblečenie, nie veľmi teplé (väčšinou bude mať na ňom ešte oblečenie z nemocnice)
· pôrodný plán
· knihu (Napr.: Partner pri pôrode alebo materiály o úľavových technikách z nášho kurzu)
· ničo na pitie a jedenie
· niečo na čítanie keď by rodička chcela kľud
· fotoaparát s veľmi citlivým filmom (aby sa dalo fotiť bez blesku), kameru
· na masáž: tenisové loptičky, zmrazenú fľašu, termofor, čerešnové kôstky v sáčku...
Na tašku si nalepte papierik:
(ako upomienku na veci, ktoré bežne používate a nemôžu byť v taške pár týždňov)
· materská knižka
· kartička poistenca
· občiansky preukaz
· mobil
· nabíjačka na mobil
· fotoaparát s filmom

2. Taška po pôrode, na šestonedelie
(netreba sa s ňou vláčiť do pôrodnice, donesie 1. návšteva na šestonedelie)
Oblečenie:
· nočné košele s rozopínaním hore alebo XXL tričká (2-3 na prezlečenie, musia dobre sať pot)
· ponožky
· volné bavlnené alebo jednorázové nohavičky
· uterák veľký II, uterák na ruky
· podprsenky na kojenie
· vložky do podprsenky (hodvábne) 2 páry, alebo balenie papierových
Hygienické potreby (doplnenie):
· vložky (4-5 balení) (radšej gynekologické, bez lepiaceho pásiku a nie ultra tenké – majú tendenciu zatrhávať sa o stehy a z hygienického hľadiska je dôležité vložky často meniť)
· podložky pre inkontinentných (min 1 na deň – zídu sa aj doma)
· tekuté mydlo s pumpou na izbu k umývadlu
· nafukovacie koleso (na sedenie)
· fén
Pre bábo
(podľa pôrodnice – doniesť alebo mať doma v zásobe):
· tenká bavlnená čapička
· tenké rukavičky
· ponožky
· svetrík
· 4-5 látkových plienok pod hlavičku a pod.
· detské mydlo (ak vám vadí značka johnson)
· bábika pre bábo
nasledujúce môžete ale nemusíte dostať, podľa aktuálneho stavu v pôrodnici, zíde sa nachystať aj na doma a keď bude treba, bude čo doniesť:
· jednorázové plienky newborn (cca 8 na deň – niekde sa fasujú, ale min 10 zabaliť. Aj keď budete doma používať látkové, v pôrodnici nemožné)
· tetra osušku alebo ušitú rukavičku na oplachovanie zadočka (ak nechcete bábo umývať vlhčenými obrúskami) alebo
· vlhčené obrúsky
· košieľka alebo body cca. 8 ks
· kvalitný, za studena lisovaný olej (olivový, mandľový olej)
· vata alebo gázové štvroce
· lieh
· rybacia masť
Pre potešenie:
· kniha (Partner pri pôrode, Zdravé tehotenstvo, beletria...)
· niečo dobré na jedenie po pôrode
· jablkový džús, vinea bez bubliniek, nesýtená minerálka
Aroma & bylinky:
· čaj na podporu tvorby mlieka (alebo aspoň alchemilka, malinový list, fenykel)
· sedacia kúpeľ alebo levandulový olej, čajovníkový olej a soľ z mŕtveho mora -SMM (na oplachovanie hrádze– najjednoduchšie je vopred si nakvapkať oba éterické oleje na SMM a zabaliť a potom množstvo cca 1 lyžice nasypať do ½ l fľaše s vodou, zatrepať a omývať rodidlá pri každom WC a po sprche)
· alebo nálev z repíku alebo dubovej kôry
Otázne:
· odsávačka na mlieko (radšej len vyhliadnuť typ a inštruovať partnera, aby vedel, kde ju kúpiť, ak bude treba)
· formovače, klobúčiky alebo mušle na bradavky (ale radšej bradavky otužovať vopred)
· kalciová masť alebo cicaderma, lanolín - na ragády
· jar a úterka (na riady)

3. Taška na odchod domov
Pre mamičku:
· oblečenie na cestu domov (najlepšie odložiť to, čo ste mali pri príjme😉
Pre bábätko (podľa sezóny):
· bezpečnostná sedačka do auta
· jednorázová plienka
· látková plienka a poštolky (niekdy pri odchode ukazujú viazanie poštoliek)
· body 58-62
· dupačky
· svetrík
· overal
· tenká čiapočka, hrubá čiapočka
· deka alebo zavinovačka do autosedačky

garonka
28. dec 2009

deda, a to aj ja som prve tri mesiace nejedla nič poriadne a teraz? furt dumam čo by som si ešte dala, a moja večera pozostava vymiešany tvaroh s černicami, potom suchare a čaj vezmem tabletky na pečeň, a dufam, že už nič nedam do ust ale ako sa poznam dostanem chuť na krupicu alebo puding 😀

zusika ten zoznam je bombovy, ja som si ho uložila 😅 ale najviac som sa pobavila že babo môže mať pri sebe aj babiku 🙂 a čím bližšie mame k pôrodu ja sa ho bojím ako čert kríža ☹

jani nič si z toho nerob ja som bola naposledy na kontrole 17.12 a ďalšiu mam 7.1 😒 a neviem ani vahu maleho nič,

garonka
28. dec 2009

baby teraz som sa dobre pobavila, môj synovec mi cely naštvany zavolal, že ako sa mohol Ježiško tak pomyliť keď on si najde v darčeku ružove pančuchy 😀 a ružovu nosia dievčata a on nieje pupuš 😀 .........pekne som vysvetlila ah jaj vymeníme že Ježiško mal tento rok veľmi nabity program tak farby si poplietol 😀 a ja volam mame čo to malo znamenať že 6 ročnemu chlapcovi kupila ružove pančuchy 😕 😕 😕 tak to je predavačka na vine lebo aj chlapi nosia ružovu 😀 no nič pančušky sa musia vymeniť za inú farbu 😀
ale ten naštvany hlas môjho synovca stal zato, že sa smejem do popuku 😀

selyma
28. dec 2009

Ahojte babky, zabudla som vam povedat, ze mate pozerat na dvojke dnes o pol siednej Mama to vie najlepsie. Je to celkom dobre. Chodi to kazde dva tyzdne a zajtra to do obedu opakuju tiez nba dvojke. Dnes rozpravali o kiahniach, kojeni zamestnanej matky. tak si to zajtra pozrite ak chcete.

blumka
28. dec 2009

ahojte, ale ste sa rozpisaliiiiiiiiii 😀
olif, ty ze nie si bojovnicka?to hovor vies komu 😉
baby, nechcem sa vam velmi do toho motat ale ziadne take nariadenie ze babatko moze ist z nemocnice vo vanicke lebo mate prepustaciu spravu neexistuje...a keby vam aj policajti dali vynimku, tak predsa nejde o tu pokutu, ktoru dostanete resp. nedostanete ale o to co sa moze babu stat...jedno prudsie zabrzdenie a zial novorodenec neprezije. sedacky nemame kvoli pokutam ale kvoli bezpecnosti...a ak sa vam zda ze v sedacke je skrutene a vo vanicke vystrete, tak si predstavte ako lezi celych 9 mesiacov vo vasom brusku a co mu je asi prijemnejsie ci vanicka alebo autosedacka...kazdy si je zodpovedny sam za seba a za svoje dietatko ale toto je podla mna prilis velky risk..najviac nehod, sa stava na useku 5 km od bydliska a na Slovensku sme na 2. mieste na svete co sa tyka poctu nehodovosti na pocet obyvatelov. Tak porozmyslajte... 😉

zusika
autor
28. dec 2009

garonka....to je fakt dobre....no ale pravdu ma chlapec 🙂

blumka
28. dec 2009

garonka, predavacka je dobra 😀 dievcatka mozu nosit modru ale chlapci ruzovu ? 😅 😅

garonka
28. dec 2009

sely ja si to zajtra pozriem ide to večer o siedmej 🙂

olifcek
28. dec 2009

Zusi, vies kolko som sa naplakala? Toto silne zeny nerobia. Ale ked chcem, aby mala silnela, musim smutok klamat. Manzel, rodina, priatelia a vy tu ste mojou velkou oporou!

garonka
28. dec 2009

blumi ja babo za každu cenu nesiem z pôrodnice domov v autosedačke istota je istota aby sme sa bezpečne dopravili domov 🙂

olifcek
28. dec 2009

Chudak chlapcek, hehe

garonka
28. dec 2009

zusi stale sa smejem ale moja mama mohla rozmyšľať že ružovu maloktory chlapec na seba oblečie 😀

garonka
28. dec 2009

olif a dalo mi to namahu mu to 20min vysvetľovať 😀
inač evka ti poslala balík neviem či ho už maš doma, poslala mi IP

blumka
28. dec 2009

garonka, to sa mi paci 😉
nechcem aby ste si mysleli, ze tu moralizujem, to nie, ja len viem co sa stalo niektorym ludom, lebo nemali autosedacku...taky risk by som nepodstupila,ze mozno mne sa to nestane....a niekedy ma vytaca hlavne starsia generacia, ze oni to nemali a nic sa nedialo...hej..len vtedy nechodilo po cestach tolko aut a ani take silne auta ako teraz...a taki saleni vodici...

selyma
28. dec 2009

A bolo tam aj o novorodeneckej zltacke

olifcek
28. dec 2009

Gari super. Zajtra by som mala mat notak s netom tak aj peniazky poslem. Zavolam jej, ako sa ma. Naposledy hovorit kvoli hrdlu a hlasu nemohla, glg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre