Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewelyne
14. jan 2010

jani, ved s mamkou ste si blizke, nie? tak jej povedz vsetko ako sa spravali, sko zle sa citis, ako ti to ublizilo... poplac si, to ulavuje... a pomaha... mala by to ako zena pochopit a nech zvazi, co je lepsie prave pre tvoje "blaho" . to co vyhovuje inym, nemusi tebe a takto nasilu... neviem, ci je to spravna cesta a ci za to stoja "vztahy" medzi lekarmi, ved ty si jej dcera a to je najviac na svete....

janielah
14. jan 2010

to bude pri mamina, ju si nedovolia vyhodit, predsa len...teda dufam...
Manzel bude dovtedy pri mne, kym nepojdem dnu.. On je taky moj jedninacik chlapciak, co do zenskych veci az tak nevidi a ja chcem pred nim udrzat tu malu hranicu, co chlapi ozaj vediet nemusia...tak dufam, ze tam ozaj nebude niaky dobrosrdecny doktor alebo asistent, ktory mu stavnato vyrozprava ze ako som sa roztrhla az po rit a ako ma siju a podobne...lebo ved je moj manzel, ne? tak mu povieme...

ach jo...ja mam z toho ozaj traumu uz teraz...ako sa hovori...obuvnikove deti bose...doktorove deti...no co uz...

a moj otec je ze - gynekolog porodnik - ale posobi dlhe roky v zahranici... tak to mam asi za trest toto, alebo co.. 😖

janielah
14. jan 2010

evi, ja to skusim este buduci stvrtok, tam by som mala mat ten ultrazvuk a ak zas budu blbe reci, tak uz nieco poviem...
a nakoniec keby to bolo uplne zle, tak porod musia prijat aj v inej nemocnici ako som chodila posledny mesiac na kontroly...no nie? pojdeme k manzelovi do petrzky a potom na antolsku ked bude najhorsie...(tam ma oco aj nejakych spoluziakov dokonca, tak snad by i motyka vystrelila...)

musim prestat na to mysliet, lebo sa total vystresujem....a taky pekny den to mohol byt, ja som totiz rano este poslednu skusku po piatich rokoch zvladla urobit a taka som bola pysna na seba...

ale dakujem vam baby ozaj za podporu, ked budeme po, urcite vas pozyvam za to na kavicku, plati? 🙂

ewelyne
14. jan 2010

jani, inak rozmyslas skor ako ja, lebo mam jednu milu lekarku na kramaroch, kde aj budem chodit k nej do poradne, zavolam, ona pribehne , kukne ma a pojdem... bez cakania, stresov... ona ma rodit nemoze, lebo je uz tehu a na kramaroch rodit nechcem, planujem rovno ist rodit na antolsku 😉
tam ani nepoznam lekarov, mam to na poradne daleko a zazmluvnovat aj tak neidem...
a ked rodis, a mas v tehu knizke vsetko, tak mozes ist hocikam... 😉

ewelyne
14. jan 2010

lebo ono to tak zvacsa byva, ze aj tak vacsina chodi do danej nemocnice do poradne zakazdym k niekomu inemu- myslim lekarovi, cize ked namas konkrstneho a nezazmluvnujes, tak je to jedno... rodit mozes hocikde...

janielah
14. jan 2010

- pozitivne myslenie: aj tak vsetko nakoniec dobre dopadne a nijak inak, oki?

uz sme to ostali nakoniec len my dve..no nie je to paradox 🙂 ?

ja som si pospala po obede, tak zasa tato noc nebude nic moc...nerozumiem tej rade, ze oddychni si, kym este mozes...ale ako, ked neviem spavat? 😨

ozaj a zacala som pit ten caj malinikovy a tam je vnutri navod, ze je to proti krcom, traviacim tazkostiam a podobne.. ma to tak byt? nepijem nieco ine 😀 ?

hajdylca
14. jan 2010

i ja tu som este 😀

jani ja som tiez spala do stvrt na tri (15), ja v noci nemozem spavat- kvoli zahe...

a caj som zacala pit i ja, a ja mam v navode : monodrogu zalejeme 1,5 dl vraciej vody...

inak mi uz prisla materska dnes..

zoska Ty si tusim dnes riesila, ze ako je mozne ze lolke uz prisla, ak som dobre citala, tak lolka nastupila na matersku 18. decembra a Ty niekedy v tomto mesiaci, tak asi preto jej prisla uz, a Tebe podla mna az o mesiac- tak ako PNka chodi...

ewelyne
14. jan 2010

ale hej hlavne je pozitivne mysliet 🙂
nesmies sa dat, a tak si to pripustat ako to na teba dnes dolahlo... nem dobre... 😉

ja som tiez spala cez den a v noci mam mensi problem sem tam..
hmmm, ja ma ostruzinu malinovu a na nej mi pisu, tiez take dive veci 😀 ze horuckovite ochorenia, protizapalove ucinky, na sliznice dobre, proti hnackam a mocopudne 😕 😨 to co...

heeehe a tie rady, spis kym mozes,,... no to len taka veta, aby ti aspon nieco povedali, ked namaju co 😀

inak kamoska mi pisala dnes, ze je dobre brat rano a vecer homeo caulophylum 9ch 2 tyzdne pred porodom.
tiez na porodne cesty ako ten malinik..idem ja zajtra kupit 😀
a tesne pred porodom arnicu 200 CH a aj po porode- na urychlenie hojenia.

ewelyne
14. jan 2010

hajdylca, materska chodi spätne? ja si nepamätam...

ewelyne
14. jan 2010

ako ze vo februari za januar a tak??? kurnik .... ☹

hajdylca
14. jan 2010

ewel mne prisla spatna, tak si myslim, ze asi ano, ja som nastupila na MD 13.12. a dnes mi prisla...

inak dnes som tu na konovi citala, ze nejake homeo na ulahcenie porodu existuju, som sa Ta i chcela spytat, ze co si o tom myslis, lebo moja mami ma home za nejake lahke drogy 😀 a moj muz si mysli, ze cely porod je o psychike 😕

ewelyne
14. jan 2010

hajdylca, je to o psychike jasne.,
ale tie bylinky maju vplyv aj na telo... a proste tie sliznice a svaly a tak ked pripravia...
ako ja s nimi mam veeelmi dobre skusenosti a aj so schusslerovimi solami- tkanivove mineraly, co su normalne v tele v bunkach vsade... a pomohli mi vela krat a aj drahemu a aj malemu. min. tyzden som bola na takom "seminari" 5 dni s jednou vseobecnou lekarkou a je aj homeopatka o tych taknivovych mineraloch a super... a mam proste odskusane na sebe...a ona mi odporucila 😉

ewelyne
14. jan 2010

hajdy hej aj ja poznam ludi, ktori povazuju homeo za "ciernu magiu" s nejakym duchovnym pozadim a charakterom... co je horsie, ako ked len ze lahke drogy 😀 😝

blumka
14. jan 2010

baby, vy tu este strasite? 😀 😀
hajde spat!! 😀 😀

ewelyne
14. jan 2010

blumi 😀 😀 😀 a ty co nespiiiiiiiis???? 😀 😀 😀

blumka
14. jan 2010

uz ideeeeeeeeeeeeeeeeeem.. 😀 😀
dobru nocku...

jeeeej, mne uz naskocil 36tt 😵 😵

hajdylca
14. jan 2010

ewel, takze mozem pohladat to davkovanie tych homeo a zacat zhanat? mozem Ti to najprv poslat a vies mi to nejako "odobrit", lebo som dnes o tom kusok citala, ze ak sa tam da nejaka zla neviem co s CH tak mozu byt z toho i komplikacie...

blumik a Ty co tu ??

hajdylca
14. jan 2010

blum dobru 🙂

ewelyne
14. jan 2010

hajdy 9 CH staci pri tom prvom , potom su silnejsie potencie a tie netreba drazdit niekedy... 😉
a arnica kludne silna aj ta 200 CH - na hojenie a tak 😉
dobru babky

janielah
14. jan 2010

tak som sa presunula do opostele, ale velmi tomu nedavam 😎

hajdy, aj mne dosli nejake prachy, ale asi to bola este PN ? Ked na MD som sla 27.12.? Nevies?
A mne by malo dojst aj vyrozumenie ci co? Ja tymto veciam vobec nerozumiem...ale vôbec..

este ze som tu stretla Alex 😉

hajdylca
14. jan 2010

dobru, dobru to tu budem sama ? ☹

tak to aby som tu pracu isla pisat...

Jani inak gratulujem k poslednej skuske, sikulka 🙂 🙂

ewel len ja som nasla nejako viacej tych homeo... skusim pohladat a hodim to sem...

ewelyne
14. jan 2010

jani, no ked si sla na MD 27.12. tak to ti ma prist MD za dni 27.12.-31.12. a az od januara za cely mesiac...
podla toho kolko ti prislo a oni poslu v uzrozumeni, kolko ti priznali na jednej den...
vypocitas z vameriavacieho zakladu, aky si mala...

hajdylca
14. jan 2010

jani podla toho aka to bola suma, lebo ak si na MD od 27.12. tak to by Ti mala prist teoreticky len nejaka alikvotna ciastka, cize nejakych velmi malo par eur, si myslim, ze asi skor tá PNka, a co sa tyka toho vyrozumenia to vobec neviem, ja som bola zamestnana, tu som dnes precitala, ze mne by ani nemalo prist, ale Tebe zrejme najprv poslu ten papier-- ale vobec neviem...
no este ze je konik 🙂 kolko veci by som ja nevedela 🙂

ewelyne
14. jan 2010

hajdy, hod mi mail do Ip, tych homeo je viac, co sa davaju ale podla indikacii pocas porodu- to ale ty ako laik, alebo ja by som si homeo pocas porodu nevedla indikovat. moja kamoska Pa, co bude so mnou konci teraz homeopatiu, tak ma bude mat pod mrkom. poslem ti prezentaciu jednu, mozno tam budu spomenute tie lieky, kt. mas na myslli...

ewelyne
14. jan 2010

hajdy, ved to, ja som sa cudovala... lebo teta mi vravela, ze obdobie 10.1.-31.1. materska mi pride uz v januari... a nist... v akej banke mas ucet? lebo papier mali uz od polky decembra tam... tak neviem....

hajdylca
14. jan 2010

ewel pohladam a poslem...
ja mam ucet v slsp, len ja neviem, ja si skor myslim, ze Ti pride az o mesiac, ale to je len moj nazor, lebo i PN chodi "dozadu"... ale mozne je vsetko...

blumka
15. jan 2010

dobre rano 😉

hajdylca
15. jan 2010

dobre 🙂

blumka
15. jan 2010

hajdy, ty uz si tu?
kedy si sla spat? co nedospavas?

andrea2603
15. jan 2010

dobré ránko,
dievčatá ja posledný deň v práci.
Krásny deň Vám želám 🙂 .
Olif, kde si, ako sa máte? Asi nás nestíhaš 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre