Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
25. feb 2010

maci mamina mi to vbavuje tak uvidime 😉

maculik
25. feb 2010

nieco na veselsi vecer: 😀

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

jja
25. feb 2010

Uuuuuuuuuuuuuzasneeeeeeeeeeee 🙂 😀 😎

matka331
25. feb 2010

maculik.....krasne...🙂

maculik
25. feb 2010

to som nasla v junovkach, som tam omylom klikla, ked som hladala julovky 😉

matka331
25. feb 2010

ahaaa ja ze to ty si mala tvorivy deen 😉

maculik
25. feb 2010

ale kdeee, to ja taky talent nemam 😀 a este aj cas mi chyba 😀
oki, lucim sa na dnes, dobru noc a pekne sny 🙂

janielah
26. feb 2010

ahojte babky, ako sa mate dnes?

my sme dobre spinkali, teraz mala pokracuje, tak sa pojdem asi osprsit a dat do poriadku. Manzel aj mamina uz sli do prace, tak sme same domka.
Vcera som to pocitala a vyslo mi, ze od 7.februara som nebola nikde vonku...fuha a vonku uz aj iny vzduch, taky jarny a ani snehu uz neni... 😅 tak uvidim, ci skusime ist cez vikend prvy krat na vzduch trosku...

inak my sme zatial vybavili len ten rodny list a ostatne este nie, tiez ani netusim, ze kam vsade ist treba... 😒 ble, neznasam urady ..

blumka
26. feb 2010

maculik, mne to prislo emailom..som sa smiala ako kon, lebo to tak super vystihla autorka, ze az 😀 😀

a dobre ranko vsetkym 😉

katina2209
26. feb 2010

Ahojte babulky maminky my sme nespali az tak dobre bolelo nas brusko v noci alebo ta kolika no neviem vcera som sa nemala cas ani ozvat som varila medzitym maleho hojdala nohou v kociku potom som isla s kocikom pre maleho do skoly vonku bolo tak krasne...
jani kludne mozete ist uz von my uz chodime od nedele doktorka povedala,ze ked bude nad 5 stupnov kludne mozeme..
maminka a baby ten prispevok pri narodeni dietata o ten si môzete poziadat hned aj s pridavkom na dieta na urade prace pride vam po mesiaci od podania moj muz to bol uz vybavit a ten priplatok az po dozitych 28 dnoch a treba tam aj potvrdenie od gynekologa a pediatra to tlacivo mam doma takze musite skocit aj tam

katina2209
26. feb 2010

Baby a davate vigantol? tam je taka blba pipeta ja som ju stlacila treba dat dve kvapky a malemu do pusinky vytieklo viac dufam,ze sa mu nemôze nic stat nemate s tym skusenosti?

suzon78
26. feb 2010

Ahojte..

kati - ja ho budem malej dávať, až keď jej prejde žltačka, je to vitamín D, tak si myslím, že jej neublíži 😉 , mne kázala doktorka podávať takto: na čajovú lyžičku dáš mliečko a do toho dve kvapky Vigantolu...

baby aj Vám maličké grckajú, dnes moja malá hodila riadnu šupu 😖 sestričky v nemocnici mi nakázali, že potom už nemám dávať mliečko iba až pri ďalšom kojení, ja som však mojej malej ešte dala, lebo vypila najprv 40ml z toho hádam takých 30ml vygrckala no a 40ml mi ostalo, tak som jej to po chvíľke dala, ale je OK, spí ako dudok, tak dúfam, že som jej bruško nezaťažila...teraz jej idem dať ďalšiu dávku...strašne rýchlo mi čas uteká nestíham sa spamätať a tri hodky medzi papkaním rýchlo upehnú a už zase prebaliť a znova papkať... 😅

katina2209
26. feb 2010

tak to je super suzon ze papkate kazde tri hodinky my tak vydrzime iba v noci a cez den pyta kazde dve niekedy aj kazdu hodinku hlavne ku veceru a matka ta velmi pozdravuje a drzi palce...
mne lekarka kazala kvapnut do pusinky a s tou pipetou mi tam viac vytieklo 😒 tak sa bojim ci sa nemoze malemu nieco stat
suzon aj môj maly ked vygrcne vela ked si neodgrne tak za pol hodku pyta tak mu dam

maculik
26. feb 2010

ahojte,
tak ja tu uz mam nasich, dosli okolo pol2 v noci, teraz vzali malu von a isli do obchodu, tak ja pozeram Panelak. Noc prekvapivo celkom ok, maly spal aj v postielke, tak som sa celkom vyspala. Adelka sa sice budila, ale pred polnocou som jej dala cipok, lebo asi sa ozvali zubky. Potom rano vypila mliecko a spala asi do pol9, medzitym vraj este bola s nasimi v posteli chvilu, ale potom sa pytala do svojej. A rano plakala, ale ja som kojila, tak som k nej nemohla ist, no o chvilu bolo ticho a nasla som ju vysmiatu pri nasich (spia v spalni pri nej), som rada, ze na nich nezabudla a bola uplne v pohode.

Doniesli mi aj nejake polodupky a bodynka z Tesca, kraaasne 😵

maculik
26. feb 2010

suzon, nove foto 🙂

zoska
26. feb 2010

ahojte 🙂
baby mne sa asi prestava tvorit dostatok mlieka...aspon v lavom prse ☹ dokelu, tak najskor chodim jak mliekaren a odstriekavam a teraz mam prsia uplne makke a oproti tomu ake boli v nemocke mi pridu "prazdne"...
aj mala ked papa hlavne z toho laveho tak potom pyta skor jest ☹

maculik super basnicka 😀

olif, alebo aj ostatne babky co viete kojit po leziacky...dajte instruktaz ako na to...ja sa nejak neviem poskladat do ľahu a este k tomu aj kojit...a v noci by sa mi to veru zislo

maculik
26. feb 2010

zoska, no ja si Petrika ulozim na bok vedla seba a potom si lahnem na bok ja, podlozim si hlavu vankusom, aby som ju mala vyssie a maleho si nastelujem k prsu tak, aby mal pusinku zarovno s bradavkou a hlavicku aby mal rovno, nie vyvratenu. A tou spodnou rukou si ho pridrzam.

andrea2603
26. feb 2010

ahojte 🙂 ,
zoska ja kojím len poležiačky. Livka leží naboku /zozadu ju podopriem vankúšom/, ja si tiež ľahnem nabok, ale pod sebou mám vankúš, aby jej ústa boli zarovno pred bradavkou. Ale asi ten správny systém si musíš nájsť sama. 😉

maculík, tak ti prišla výpomoc zo Slovenska? 🙂

Vigantol dávam aj ja na lyžičku s mater.mliekom.

Inak Livka má tiež soplíky, tak odsávame ☹

maculienka123
26. feb 2010

baby jedli ste v tehu majonezu?

andrea2603
26. feb 2010

ja som si majonézu dala, ale fakt asi 2-3krát za celé tehuľkovanie.

zoska
26. feb 2010

ok
no tak to nejak skusim...ibaze u nas je to boj...nasa mala sa budi s placom, ze je hladna a este je to boj ju prebalit, tak si neviem predstavit ze by som sa mala stelovat na krmenie, to by asi uz inak nervacila 😅

no a dufm ze budem mat vobec dost mlieka...mam tie prsia uplne makke ☹ proste uplne iny pocit ako v nemocke ked boli plne...
vela pijem, aj dost jem ahlvne take veci co podporuju mliecko a mam pocit ze to nezabera 😠

maculik
26. feb 2010

macu, ja nie, lebo majonezu nemam rada, ale myslim, ze ked nejes domacu a nie velmi casto, tak mozes. A este k tomu teraz v zime by to nemal byt az taky problem. Aj ked vzdy je tam riziko nejakej nakazy, no ale to je vo vsetkych vyrobkoch, kde su vajicka, to by sme asi nemohli nic papat 😉

maculik
26. feb 2010

adka hej, konecne 🙂 Aj ked len do utorka, ale som rada. Aj Adelku zabavia, uz sa asi nudi doma, ked 2t nechodi do jasli. Vcera sme boli vonku a nechcela ist dnu, co sa divala na deti, za jednym chcela ist do auta 😅

a v polke marca dojde zase segra na 5dni 😵

zoska, tak si to skus cez den, ci ti to pojde. To si len musis najst svoj sposob, potom uz ti to pojde od ruky.

a tie prsia by mali byt normalka, asi sa prisposobili dopytu, oni uz nebudu byvat take naliate, ako na zaciatku. V jednom prse byva niekedy menej mlieka, to sa netrap, aj ja to tak mam. Ked tak jej ponukni aj z druheho, ak ten lavy vypije a stale je hladna.

kacenika
26. feb 2010

sorry baby, ze som sa tu trochu omylom priplietla, ale ked citam zoska ze nemas mliecko - ak Ti mozem poradit, pi vela marky alebo vineu a medzi kojeniami odstriekavaj mliecko aby sa Ti tvorilo viac - mne to teda velmi pomahalo - mala som mlieka potom pre polovicu ulice 😀 A s tym kojenim vlahu, ja som na to prisla az po 3 mesiacoch. Treba babo dat lazkat na bok (najlepsie na nejaky vankusik polozit) a lahnut si k nemu a kojit zo spodnejsieho prsnika. Zo zaciatku mi to tiez trvalo lebo mam mensie prsia ale chce to len cvik.. Drzkam palce

janielah
26. feb 2010

zosi, ano vineu pi, to aj mne pomaha a ta rascova polievka. hlavne to nevzdavaj, skus aj caj pre kojenie. mne sa tiez uz tak nenalievaju, ale menej som pila, kvoli tomu zapalenemu prsniku a hned to bolo vidno - makke prsia...ked som zacala zasa riadne pit, tak mam zasa pekne naliate prsia 😉

babky, mne zostalo veeela tuku na bruchu.... 😝 kedy sa moze zacat cvicit? brusaky a tak - stichy mi furt vsetky nevypadli - neviete mi poradit? alebo ake cviky najlepsie... ??? 😔

zucana
26. feb 2010

cafte baby ...noc ok rano sme spali aj mimo mna...
zobudili sme sa o 10 a dvakrat prezliekali lebo mala vela grckala....a to ani vela nejedla...vsetko zgrcnute zo vcera..idem dnes volat lekarke....

zoska
26. feb 2010

kacenicka dakujem 🙂 prave som sa pokusila kojit v lahu...no trosku krkolomne to bolo ale mala tahala, aj ked len kratko , som zvedava kedy zasa bude pytat

jani jj, vineu musim dokupit...cajiky mam, aj rascovo vajickovu polievku...jogurtikov papam vela aj actimelov, dnes robim rezance s tvarohom na obed...
prave prso je o.k., ale lave strajkuje ☹ 😅

zoska
26. feb 2010

no a inak si odgrgla ako chlap tak sa tesiiiim 😀 teraz hajka
ozaj ☹ ma maly pluzgierik v strede hornej pere, asi od toho ako mocno taha...ked jej to praskne tak asi nebude chciet ani pit a bude plac...uz teraz sa toho desim...
nemate s tym niektora skusenost????

zuci, ides volat kvoli tomu, ze tak casto grcka? mozno ti daju nejake kvapky na reflux a bude dobre...potom daj vediet co ti povedala...

nasa vcera takmer ocikala doktorku, ked bol u nas...
a od vcera sme pocikali 3 zavinovacky, cize vsetky co mame doma...takze pracka perie...straaasne sa nam paci cikat ked sme rozbalený

matka331
26. feb 2010

zoska aj ja mam prsia makke tiez uplne ine ako v nemocke a mam mlieka dost ...ale keby si nahodou aj stratila mliecko tak nezufaj stale treba prikladat malicku k prsnikua a mliecko sa vytvori opat....to mi povedal doktor ...

zoska
26. feb 2010

matka no hadam mliecko nestratim 😔 to by som bol velmi nestastna ☹ ☹
ale tk ked aj ty mas makke, tak hadam je to ok, j som mlu dokrmila z toho laveho a teraz som skusila este odsta ci tam daco zostalo a odsala som este cosi, tkze snad o.k.
len ma prekvapuje ake su makke 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre