Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
6. apr 2010

lienka, no my sme zatial len raz, asi 5t po porode, a nebolelo nic, ale ja som z toho nic nemala 😒 Vobec som sa nevedela sustredit alebo poriadne vzrusit, stale som cakala, ze niektory zacne plakat. takze nic moc...
Ale ak by ti to pokracovalo, tak to spomen gyn, urcite ti poradi 🙂

blumka
6. apr 2010

lienka, tak to mas papkaca doma 😉 ked mu chuti nech papa, ved papa materske mlieko nie umele, ze? tam by som sa nebala dat aj viac, pri UM som opatrnejsia, nechcem Juli zbytocne prepchavat

maculik, prechadzky mame podobne 😀 Terezka sa zastavi kazdy centimeter, stale ju nieco zaujima a ja len drmem s kocikom aby Juli spala, lebo ked stojim tak reve... 😀

blumka
6. apr 2010

macu, de mas fotky? 😕

stamion
6. apr 2010

lienka,môj malý pije 150ml každé 4 hodiny,niekedy mu ešte dorábam 30ml. A čkanie máme po každom papaní,ale to neznamená že je prejedení,lebo on sa pučí a potom čká. Ja som už dostala v nedeľu krami,a sú také silné že nestíham meniť vložky,vy ešte nemáte krami? Ja som malého kojila len 3 týždne lebo som mala strašne málo mlieka. Lienka ja som rodila cisárskym a tiež ma to bolelo pri milovaní,a to som nebola nastrihnutá,tak to má asi biť 😒 Dúfam že to len na začiatku 😉

lienka2
6. apr 2010

diky za odpovede 🙂 zajtra idem k dokimu na kontrolu po 600-nedeli, tak mu to spomeniem, ale ja sa citim uplne fit.. nechapem co to malo byt a dost sa bojim, ze to tak bude aj nabuduce.. 😖 len neviem co budem robit, ked doki povie, ze zo zdravotn. hladiska je vsetko ok.. potom co mam problem v hlave? ☹
Blumi, pije materske mliecko.. len raz denne dostava nutrilon, lebo toho mliecka nemam dost uz pre neho, papkacika.. takze mozem kludne aj viac mu dat.. skusim 🙂

lenica81
6. apr 2010

dakujem olif, macu...
tak my sme to s mm este neskusali, aj on si chce byt isty, ze je vsetko ok... 😉 tak hadam bud. tyzden... lienka, myslim, ze na prvy raz to je urcite take cudne, a k tomu este bolave... ja sa tesim aj obavam... hlavne, nech maly spinka... 😎

macu, ja som vcera mala ten pocit, ze uz nemam nic v prsiach a on furt kvakal... 😒 ale potom si len parkrat cucol, chcel sa ukludnit... a zaspal... ale v sobotu som dala tvarohove gule s makom a to ti vam bol koncert... ☹

lienka2
6. apr 2010

lenica, veru bolo to cudne ked maly spal v postielke 😅 som zvedava co mi povie doktor na to..

selyma
6. apr 2010

ahojte babky.
Tak svokru nepocuvam, cajik sa nebude konat.
Ako ste niektore prisli na to, ze mate malo mliecka? Dufam, ze ja mam dost. MAla spi uz 3 hodku a este bude asi 1. Tak asi mala mliecka dost.
Inak Klaudia kaka stale, niekedy len taky malilinky. Ale skoro stale menim plienky pred jedenim. Niekedy aj po. Tak mi na plienkach neusetrime. Dufam, ze to nie je zle, ze tak casto kaka.
No a kramy som dostala aj ja, lebo som spinila a zrazu mam na vlozk krv. No.A to som sa vytesovala, ze menzes nebude znova nejaku dobu. A to som nebola este ani po sestonedeli na kontrolu. Sex nem. Ale chcem si dat predpisat antikoncep. Pre istotu. Neriskujem

blumka
6. apr 2010

ja sa riadim podla toho ze babo by malo vypit od 150 do 180 ml na kilo svojej vahy za 24 hodin, cize juli by mala vypit od 765 do 918ml...a ona pije okolo 840 takze sme v norme, ked jej aj dam viac, tak bud grcia alebo ju boli brusko.

po prvom porode aj mna prvykrat velmi bolelo ked sme sa s mm milovali, a myslim ze aj viackrat, potom som niekde citala ze to moze byt aj tym, ze zena ked koji, tak je dolu "suchsia" ako inokedy, kupila som lubrikacny a bolo to lepsie 😅 ale ono sa to potom upravilo aj samo a znova to bolo ako kedysi. Teraz sme este neskusali 😅

blumka
6. apr 2010

ja mam tiez kramy take silne ako nikdy nie..dufam, ze len prvy raz a potom uz to bude normalne 😖

lienka2
6. apr 2010

blumi, si ma potesila trocha, ze sa to da do poriadku 🙂 lubrikacny sme pouzili, ale aj tak bolest neskutocna.. skoro ako prvy sex v zivote 😖

olifcek
6. apr 2010

no u nas to bolo ok i na prvy krat x;o)) tak ale ja som uz bola nadrzana jak one...

maminnka
6. apr 2010

Lienka,
nasa papa kazde 3 hodiny 120 ml mojho mliecka, este sa nestalo, ze by vsetko nevypila. Ale v noci vela spi (klop-klop), takze denne papa 6krat po 120 ml.

zucana
6. apr 2010

cafte baby ta olif ma ze ako pozna...
rano sme boli na 11tu u konzultantky...vazime uz 5600g a od 3tieho mesiaca ideme ucit spinkavanie a rutinu vecernu 😀
pak sme sli po tata do roboty a do vicenzi (mesto cca 45km) kde je outlet armaniho a mm mi kupil kostym na krstiny...
pak sme tata odviezli spat do roboty a isli do detskeho obchodu kupit kozmetiku, pak do mojej roboty zobrat papiere na danove priznanie a domov sme prisli o 18:30....cely den prec....okupkali sa a papali (inak som kojila v aute a u mm v robote 😀 )

co sa tyka adkinej plienky na fotke krasne 😀 nam sa take este nepodarilo...

zosi snad uz nebudu grcky a pekne sa vyspinkate...
olif my ideme zajtra na ockovanie...to vase oddial a dr to isto pochopi ze ides k inej neurologicke

baby snad ja kramy este nedostanem mne sa to takto paci
a sex prvykrat trosku bolel ...ale druhykrat uz oki 😉

inak v piatok uz dojdu nasi a mamca ostava do stvrtku moooc tesim 🙂

zucana
6. apr 2010

a mame tu 20,stupnov ale trochu fuka...mam nechat zimny fusak vo vajicku?

maminnka
6. apr 2010

Zuci,
ja uz som zimny fusak vylozila, mam tam len taky jarny "chlpaty" overal pre malu...

zucana
6. apr 2010

a ked jej dam menzestraky a hruby sveter a elu jej bude zima?

maminnka
6. apr 2010

co je to "elu"?

zucana
6. apr 2010

deku 😀

maculik
6. apr 2010

blumi,ako si spoznala, ze ma Juli hnacku? Petko dnes kaka do kazdej plienky, uz zvykol len tak 2-3x denne, ale to by ani nevadilo, len v poslednych 2 mal take akoby tahave hlieny alebo co. Mozu to byt tie hlieny, co vykasliava a prehlta, alebo je to hnacka?

fotky mam, len som ich schovala - teda album je neverejny, manzel nechce, aby boli deti vycapene na nete (blba som mu povedala, co sa stalo zuci, ze niekto si dal fotky z jej albumu do svojho), tak budem len pridavat do prispevkov alebo ked pridam nove fotky, tak sem hodim link na ten album a vy si ich mozete pozriet, ale nikto cudzi.

manzel prisiel z roboty s horuckou 38,7, teraz uz ma o stupen menej, ale teda dufam, ze to prejde a nedostanu to drobci od neho. Mal cely vecer na ustach satku, aj ked sa hral, kupal a ukladal Adelku, no uvidime. A to sme sa vcera pohadali, ani som sa s nim nechcela dnes bavit, no z roboty mi 3x volal, aj dosiel skor a este k tomu chory, tak som sa na trucovanie vykaslala.

zuci super, outlety sa fakt oplatia, aj my tak niekedy nakupujeme, ale uz sme dlho nie, akosi mame vela veci. Mna teraz sice manzel tlaci na nakupy, ale najprv chcem este schudnut 2,5kg, to mi ostanu este 4 naviac (ale tie uz si chcem udrzat, lebo predtym som bola prilis chuda), no a potom kludne pojdem, ved budem potrebovat, kedze len velmi malo veci mi ostane dobrych.

Idem aj ja buvat, tak dobru nocku 🙂

maculik
6. apr 2010

ups, sorry za dlhy prispevok takto na vecer 😅 😉

maminnka
6. apr 2010

Macu, z rovnakeho dovodu som aj ja vymazala vsetky fotky.

Zuci, podla mna jej zima nebude. Ved vezmi este jednu tenku deku a ak by mala studene licka, das aj tu. Ale zimny fusak je podla mna uz zbytocny.

zucana
6. apr 2010

a co je lepsie obliect na ockovanie do noziciek?dupky alebo nohavice?

zucana
6. apr 2010

A ozaj dik za tipy co si dat priniest ;)

maminnka
7. apr 2010

Zuci,
ta sa mi paci 🙂 myslim zavinovacka, vyuzijes ju aj v lete, ak je vonku vecer chladnejsie. Na ockovanie je to podla mna jedno, co oblecies...

olifcek
7. apr 2010

zuci ja malej obleciem nohavice rsp. teplacky

jja
7. apr 2010

zuci, tento overalik davam malej aj ja a je super....inac, kolko ma cm tvoja viki? nasa ma 5500 g a vobec nieje taka pekna bucka ako tvoja 😉 ale to ma 66 cm....

blumka
7. apr 2010

maculik, presne ako pises, juli kakala len raz denne a zrazu ked kaslala bolo to do kazdej plienky, ale len take "mokre prdy" a tahave akoby hlienove, tak nam doki povedala ze tie hlieny su z toho kasla, ale ze ked ta hnacka bude vodnatejsia a bude juli boliet brusko, ze bude z toho kakania nesvoja mam dat ryzovy odvar...Juli po papani mala krce v brusku a uvolnilo sa jej to len ked sa vykakala a to doslova do kazdej plienky, tak som jej dala jeden den ten odvar, trosku sa to upokojilo asi tak na 2 dni a potom zasa...ale u nas to bolo aj kvoli antibiotikam. uz ich nepapa tak uz by mala ta hnacka ustupit ;)

zuci ja by som uz fusak nedavala..tu este nebolo ani 20 a juli uz nie je vo fusaku

outlety, moja laska 😀 😀 v usa som si ich uzila, skoda ze take nieco nefunguje u nas

zuci na ockovanie oblec nieco co sa ti lahko a hlavne rychlo..ked ti bude viki po injekcii plackat aby si ju netrapila este aj obliekanim..

olifcek
7. apr 2010

juj ja som outlety kukla v prahe, ked som tam dovolenkovala....veru blum, skoda, ze u nas take nie je....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre