Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
23. jún 2010

@olifcek olif olif mi volalaaaaaaaa my sme boli na balkone a nedviha mi, joj dufam, že je šecko oki lebo ani na koňovi tu neni 😔

maculik
23. jún 2010

@zucana zuci, nestras, tretie nehrozi 😀 Sme si povedali, ze 2 su dost, mm aj tak uz bude mat v aprili 40 a mne 2 tiez stacia 😉

@zoska 😀 No tie mile nech len zbiera, je to super, potom fakt mozete ist niekam, kam by normalne letenka stala mailand. My sme tak boli na svadobke v Syrii, mm mal este z byv.roboty strasne vela mil, tak kupil za ne 2 letenky a doplatil len 6000Sk za letiskove poplatky. Takze za let.sme usetrili 40tis. A mohli sme si o to viac dovolit tam, kedze sme nesli cez cestovku, ale na vlastnu past.
Inak, bola to nasa svad.cesta a takyto autobus sme tam nasli, tak jasne, ze sme sa hned pri nom dali odfotit 😀

zoska
23. jún 2010

@maculik ja som kukala na fb fotky zo Syrie, krasne.... len som nevedela ze honeymoon to bolo 😉

svetlankat
23. jún 2010

Baby dakujem. Idem na SP potvrdit ten papier o rodicovsky prispevok, nech uz mam tie urady za sebou.

blumka
23. jún 2010

ahojte tak uz som spat 😉 Terezka ma dioptrie 6+, a mame nakazane lepit ocko, ale ja neviem ako to mam dosiahnut...ked mne je jej tak luto...minule som jej zalepila a ona mi po 5 minutach s placom hovori: mamka, daj mi to dole ja ta chcem vidiet...az mi srdce stislo ☹

mne lekarka dala nejake maste a nejake roztoky na obklady a tabletky a mam nakazanu dietu..ziadne ovocie, zelenina, jogurty len biele, len kuracie maso, ryby, ryza, zemiaky a vsetko ciste...no fajn... 😒

@svetlankat, bola relativne dobra noc...o pol noci a o stvrtej budicek na papanie a o 5:33 budicek na dobre rano...ale nejako mi to neprislo ze je tak skoro, asi som si uz na to ranne vstavnie zvykla aj ked by mi viac vyhovoalo vstavat s terezkou o siedmej

blumka
23. jún 2010

@svetlankat dnes som citala v Betynke, ze deticky ked im idu zubky odmietaju flasu lebo ich to pri sati boli...ale ze je dobre vtedy dat tie hrnceky s makkym naustkom, ze to tak neboli a zaroven si masiruju dasienka...sice mozno nepiju vela ale nieco sa do nich dostane...ja uz juli dam na hranie poharik aby si zvykala...tak mozno skus Miske 😉

svetlankat
23. jún 2010

@blumka dikes, Miska zatial papa z cicka, mam pocit, ze uz si aj pomaly zvyka, akurat ten silny tok jej vadi. Teraz sme papali intenzivne 7 minut. Akurat ze dostala hnacku, tiez to pripisujem zubkom, lebo sa nam prerezava druhy, sme aj podrazdeny a mame teplotku 37,3 uz po odratani.

svetlankat
23. jún 2010

@blumka aj my vstavame tak okolo pol siestej,ale musim priznat ze bez papania. Obdivujem vsetky, ktore v noci vstavaju a potom este vladzu tahat cely den

svetlankat
23. jún 2010

@blumka mozno aj dobre ze nam idu zubky tak skoro, aspon sa budeme kojit. Dufam ze nam to vydrzi, no ale kuskat s tym jednym zubkom vie dokonale

blumka
23. jún 2010

@svetlankat, jj viem ze sa kojite, to je super, ale keby nahodou nechcela nic papat ze ju to boli, tak skus hrncek...tych hrncekov sa nemusis bat 😉 tie ti kojenie nenarusia, prave preto su vhodne..Ked budes davat prikrmi, budes uz davat Miske aj nieco pit, vodicku napr. a to je dobre z tychto hrncekov, flasu je zbytocne davat ked sa babo koji, lebo potom sa od nej tazko oduca a nie je vhodna kvoli tomu ze krivi zubky 😉

ja som si uz na vstavanie zvykla...pri Terezke to bolo horsie teraz uz asi viem co ma caka a ze sa to zlepsi tak to neberiem tak tragicky a fungujem 😉

zucana
23. jún 2010

@svetlankat uprimnu sustrast moja

blumka
23. jún 2010

no ja som sa prave dozvedela ze zomrel jeden znamy...manzelov kamarat 😔

maculik
23. jún 2010

@blumka ozaj blumi, terazka uz nepije mliecko z flasy rano a vecer? Lebo Adelka hej, ma to taky ritual a bojim sa, ze keby jej vezmem flasu, tak prestane pit, ze z hrnceka uz to nebude ono. Ona normalne po kupkani sa ulozi na postel a az sa trasie za mlieckom, vykrikuje mnam mnam, a ked nahodou sa s nou on akoby natahujem, tak az do placu jej je 😀

no ja si asi zapisem dnesok do kalendara, Petik spal 1,5h, potom trochu pocucal a spal este 15min a teraz uz 10min si tam rozprava 🙂

lenica81
23. jún 2010

pekny den prajem kocky...
@svetlankat uprimnu sustrast, aj @blumka... take smutne spravy... hadam olif ma len dobre...

maculik
23. jún 2010

juj blumi, tak to musel byt asi mlady, ked kamarat.... 😒

maculik
23. jún 2010

rano vraj bolo na Fun-ku:
😀

Taliani, vidiac silu Slovákov sa rozhodli, že im postačí iba brankár.Ostatní
> išli na pivo.V 20.minúte dostali správu,že vedú 1:0,ich brankár dal
> gól.Potom dlho nechodili správy.V 88.minúte však prišla:Slováci vyrovnali na
> 1:1.Taliani šprintovali na štadión a počujú veľké oslavy.Slovensko v
> 92.minúte dalo druhý gól a vy...hralo 2:1.Taliani vtrhli do kabíny, tam
> zronený brankár: Chalani, sorry, v 25. minúte ma vylúčili.

lenica81
23. jún 2010

boli sme vonku, ale skoro nas odfuklo... ale spinka teraz dalej na balkone...

my mame teraz take divne noci... furt sa na jednu fazu zobudi a je hore aj 2 hodky... som z toho nervna... vcera Vilko zaspal o 8, a uz o 10 bol hore... 🙄 som kukala jak puk, ze to nemysli vazne, ale zaspal, a potom o tej cca pol 1 bol hore do cca 2... a zas o 3/4 na 4... ☹ keby aspon to robil kazdu noc rovnako... ale furt inac, a to sa potom nervime aj s mm, lebo Vilko saskuje... niekedy len mrnci, ale niekedy dost place a v noci je to dost pocut... uz cakam, kedy mi susedia zaklopu... a to cez den je ako z knizky... 😕 klop, klop...

lenica81
23. jún 2010

@maculik 😀 😀 😀

zucana
23. jún 2010

dobry 😀 aj mm sa smial ale potom zvaznel 😀

blumka
23. jún 2010

@maculik, Terezke som flasu vzala uz ani neviem kedy ale nejak zhruba po roku a pol, kvoli zubkom. Tiez to mala ranny a vecerny ritual. Lenze uz som jej enchcela vecer davat pit mlieko, sak mala umyte zubky...tak som vzala odlozila tak aby nenasla a namiesto toho som jej dala poharik so sosacikom...asi tyzden mlieko nepila vobec a potom si zacala pytat aj sama...teraz pije hlavne rano uz z normalneho poharika ale pyta si aj cez den. Vela tomu sice neda ale nahradzam to jogurtami, takze mi to nevadi 😉

blumka
23. jún 2010

ja nie som velky zastanca mlieka, takze.... radsej som zrusila flasu aj s tym vedomim, ze mlieko pit nebude

zucana
23. jún 2010

baby ja som citala ze to sa uz nema davat flaska....ze sa ma davat ten poharik...ako to je teda???

blumka
23. jún 2010

@zucana je zbytocne ucit babo ktore je kojene na flasu...ptoom je problem oducit a oducit by sa malo po roku, lebo flasa kazi zuby 😉 hrnek nekazi nic a vraj su deti schopne z neho pit uz po polroku 😉 my sme s hrncekom pri terezke mali problem, lebo uz flasu poznala, takze ho nechcela...az v roku a pol, som jej ho vzala...ale kebyze kojim tak urcite na flasu neucim, rovno na hrncek

zucana
23. jún 2010

@blumka oki dik tak aj chcem

jja
23. jún 2010

@zucana sikulka to je, o chvilku ti bude aj sedkat 🙂

garonka
23. jún 2010

@zucana fííííha ako sa krasne Vikinka dvihla, sikula to je, uplne perfektna 😵

blumka
23. jún 2010

@zucana ale sa mi zda ze sa mas na co tesit...uz teraz je ukecana 😀 😀

olifcek
23. jún 2010

@zucana oliv si na hrazdicke asi rucky posilnila a to riadne x;o)) oliv ma pod nou podklad rovny, a dvihne cely trup tak, ze ked jej to nejde ako Tvojej malickej, hehe, tak sa chyti a dvihne 😀

@garonka velmi som bola nastvana a zlostna....mm nedvihal, nemohol, a ja som potrebovala paru vypustit...

zucana
23. jún 2010

@olifcek olif to aj moja ale nenahravala som vsetko mne islo o to ze aka je ukecana 😀
a to tam ma iba plienku tiez je to rovne 😉 ked je na sikmom sa zdvihne sama bez tahania ma dobre brusne svaly 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre