Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewiku1984
5. sep 2010

Dobrý večer dievčatá, poraďte mi ešte takúto vec. Chcem dávať bábätku detskú výživu z času na čas. Je to vhodné? Či radšej surové ovocie podávať. Ak výživu, ktorá značka je najvhodnejšia? Vďaka veľmi za odpovede. 🙂

jja
6. sep 2010

@loginka MY ZASPAVAME NA PRSNIKU STALE, nielen vecer. bud na prse alebo sem tam v kociari...a tak ako oli ani ja to zatial nemenim...sme spokojne obe...viem, ze casom to prejde. 🙂

blumka
6. sep 2010

bre ranko...my sme hore od pol siedmej, tete uz sla s ockom do skolky, tak som zvedava 😉 po tyzdni tu budem sama s juli, cudny pocit

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jja
6. sep 2010

@blumka ja som tiez zvedava na spinkacika...ci zabral...ale myslim ze ano, Tete je mudre a bystre dievatko 🙂

blumka
6. sep 2010

mm mi volal, bol odniest tete a ze chcela aby ostal s nou, ale jej povedal, ze on by velmi rad ostal s nou ale ze musi ist do roboty, tak sa upokojila..a sli s pani ucitelkou odniest spinkacika do postielky, tam ju ude cakat..
ale dnes tam bola ina ucitelka, podla toho ako o nej terezka rozprava tak ta "lepsia" a ona hovorila mm ze to je normalne ze place pred spanim, ze su tam este 3 take deti ( sustarsie od tete) a ze si len potrebuje zvyknut...
tak uvidime..

inak, juli sa neuveritalne dviha, dnes bola na chrbte, a sla do sedu, potom aj z lahu v boku sa tahala hore do sedu...sa tesim, sikula mala...este mesiac dva a bude sediet sama 😉

a dnes si prvykrat ozuzlala palcek na nohe...ale velmi tazko sa jej to robi lebo ma asi velke brucho 😀

matesl
6. sep 2010

Ahojte babulky,

ja akosi nestiham sem kukat, malemu sa treba venovat ale kuknem co nove na FB 😉
zistila som ze ked som sem chcela za kazdu cenu ist a docitat vas, tak to bolo na ukor maleho...som bola potom nervozna ze ma nenecha docitat tak som sa rozhodla venovat sa jemu a vyuzit cas jeho spania aj pre seba a spim s nim, pokial spime doma 😵
a obediky mu varim sama, takze uz toho casu tolkonie je, ked s nim chcem ist aj pravidelne von a nemam net na mobile ☹
kupili sme male auticko, tak uz sa chystam s malym plavat, ale este sa mi neozvali a to som im cez net vyplnila formular...nic volam tam.

my uz krasne sedime, sam sa mi posadi v kociku, jednou ruckou sa vzadu vytlaci, druhou sa chyti madla a sadne...vcera ho videla strykova manzelka - pediatricka tak ho pochvalila, ze sedime ako 8 mesacne deti, takze ho uz nemusim nutit lezat. aj sa pekne zahra po sediacky.
uz tyzden sa tahame na 4 ale zatial len cuvame a robime take smiesne pohyby na styroch 😀
zuby nemame ziadne 😅 ale slintame jak bernardin a zurivo kuseme do vsetkeho.

a mam na vas otazku, v com spia vase deti, teda cim ich prikryvate, nekuria u nas a je dost chladno v noci, maly je studeny adeka nestaci a paplonik je uplna hroza, lebo sa nevie pod nim otocit a mrnka stale potom, tak som celu noc hore a nadvihujem paplon aby sa vedel otocit a som uz dooost unavena. rozmyslam nad spacim vakom...nie je to blbost?

v sobotu sme boli na svadbe a maly bol s babkou...super sa drzal, len uz o 23 sme boli doma, lebo mi isla bluzka prasknut a prsia uz boleli 😀 😀 😀

avaka
6. sep 2010

ahojte 🙂
@svetlankat,krasna izbicka a stonozka je fakt super 😵
@loginka.,my tiez zaspavame len na prsniku ,alebo v kociku,donedavna vacsinou na rukach,ale to uz len vynimocne....a tak som si nevedela predstavit,ako ju odnaucim od ruk...proste pride ten cas,sama som tomu neverila...Kojim len po leziacky a si predstavte,ked uz nechce pit,alebo uz jej sanie na uspatie nestaci,tak ako som minule pisala,zacala som jej triast ritkou,a krasne zaspala,aj bez prsnika,uz sa to viac krat zopakovalo a mam pocit,ze tak zaspi este rychlejsie a lepsie....az mi to luto prislo... 😔 😅
To vidiet,ze si to zacala uvedomovat a uz sa snazi zaspinkat,zavrie ocka,uz ju nemusim na rukach hopsat,kym neodkvecne...
@rivatha ,no mate co robit...ale naozaj obdivuhodne,ako je Davidko sikovny...

@matesl ,ja spim s malou pod mojim paplonom,ale tiez to niekedy v noci(nad ranom)neustrazim a odkope sa,potom je studena ako zaba...neviem,ale v spacom vaku mi asi nebude... 😒
@jja ,este nevies nic,ohladom plavania?To by bolo super,keby Vas este zaradili k nam 😵 minule nas tam bolo len 5

avaka
6. sep 2010

ozaj vcera som dala malej 1.x zuzlat rozok,tak ju chudatko z toho zdulo,v noci prdela a plakalaaaa...asi na to radsej este kaslem a nebudem davat...

maminnka
6. sep 2010

@matesl spaci vak nie je blbost 🙂 ja si ho v tychto chladnych dnoch neviem vynachvalit. V noci pokojne spim, lebo viem, ze Natalii nie je zima. Povodne som si myslela, ze vnom nebude chciet byt, kedze ona sa stale hmyri a prehadzuje, ale je to v pohode. Ten vak je dole siroky, ma tam dost miesta na pohyb nozicek, bez problemov sa aj v nom da na styri. Som rada, ze ta tu vidim 🙂

@blumka jeeej, sikovna Terezka, zvladla to rano. A ucitelka je zjavne ta s vacsim pochopenim, deti maju dobry cuch na ludi, hned cloveka odhadnu.

no a plavat sa my nechystame...

blumka
6. sep 2010

@avaka a nehovorila som? 😀 ja mam tak rada tuto vetu 😀 ale robim si srandu..je super ze ti malicka tak vie zaspinkat, prisiel jej cas 😉

@matesl, ja obliekam juli viac vrstiev a neprikryvam, tak isto Terezka, sice ona uz je prikryta ale odkopana je vzdy a spi v inej izbe, takze to by sme sa nalietali keby sme ju stale museli chodi prikryvat, takze ona uz ma hrube pyzamko a ponozky a juli ma body a overal, zatial staci, ked sa este vaic ochladi pojde dalsia vrstva. Deka ani paplon nemaju zmysel, lebo potom len rozmyslam ze ci je prikryta a vkuse na nu pozeram a prikryvam a to ju tiez moze budit 😉
spaci vak mozes skusit ale mne v nom uz nechce byt, lebo rada spinka na brusku a kolienka si da pod seba a prevaluje sa ako sa jej paci a vak jej v tom brani

laxity
6. sep 2010

ahojte

@matesl moja spinká v overali a prikrytá paplónikom 🙂

tiež ako píše @matesl nestíham vás veľmi čítať a nie ešte aj písať...ale tak aspoň v rýchlosti dúfam, že sa máte dobre, detičky rastú a krásne papkajú...Natálka spinká stále krásne rovnako dnes krásnu 12-tku s jedným papaním 🙂 a máme krásnych 5 zúbkov vonku celkom fajn to Natálke vyšlo von 🙂 a na dovolenke v Terchovej sme sa mali super, len nám každé poobedie pršalo ☹ a počasie bolo chladné 🙂 ale tak s tým sa ráta. Hotel bol super, len sme s mm očakávali možno viac na apartmán trošku viac luxusnejšie aj keď nie sme nároční, ale za tú cenu by sa to určite hodilo 😕. Ak by sme mali záujem tam tráviť stretnutie Februároviek tak treba im iba napísať mail, koľko hostí, treba napísať že sme tam už boli ubytovaní viacerí a určite by nám dali zľavu 🙂...takže sa len treba dohodnúť...a postieľok majú 6 😕

blumka
6. sep 2010

@maminnka aj mm ma dobry cuch na ludi a dnes mi aj povedal rano ze ta viktoria je mu sympatickejsia, no a to je ta co ma viac pochopenia a aj terezka ju viac ospevuje 😀

avaka
6. sep 2010

@blumka 😀 hovorila,ale ja by som kludne este vydrzala... 😀 ,ved o chvilu ani nebude chciet,aby som s nou isla do izby... 😔 😀 ,babatinko moje...

@laxity ,5 zubkov ?? 😕 ,super 🙂 ,my zatial nic....Tak sa Vam dovolenka vydarila aj napriek pocasiu,super 😵

blumka
6. sep 2010

@avaka o chvilu ked jej das pusu, si utrie usta rukavom a povie, mama neeeelooooob 😔 😀 😀

blumka
6. sep 2010

boze baby, tu je tak ticho...juli spi, ja som tu sama, nema mi kto spievat a ma hnevat 😅 aj mamina uz odisla...take divne to tu je

avaka
6. sep 2010

@blumka prestaaan,ved ja mam pocit,ze to robi uz teraz,myka hlavou,nema cas sa so mnou maznat... 😀
a este ma napadlo,predtym,ked som ju uspala na rukach a polozila ju kym tvrdo nespala,tak zacala nervacit a jacat,teraz uz nie,uz sa snazi,je rada,ze je uz v polospanku,asi uz tomu rozumie,ze nebude celu noc na rukach a snazi sa zaspat... 😵

blumka
6. sep 2010

he, juli ma pocula, uz sa budi 😀

avaka
6. sep 2010

@blumka ja Ti zaspievam,chces??? 😎
ale ked som spievala Ele na zaspatie v obdobi ruk,tak strasne revala... 😅

avaka
6. sep 2010

@blumka ale hmkat jej mozem...

laxity
6. sep 2010

@avaka jojo už 5 🙂 , hej dovolenka bola úžasná aj Natáločka bola spokojnučká a krásne spinkala jedine vždy v reštaurácií nám nedala sa v kľude napapať začala mrnčať a pestovať sa chcela 😀

blumka
6. sep 2010

@laxity a fotky? 😉

avaka
6. sep 2010

@laxity ,to poznam,ja som sa este v klude nenajedla.. 😵
Mala mi spinka,tak idem nieco porobit,ale este raz spinkat budeme,tak to tu pridem skontrolovat 😎

matesl
6. sep 2010

baby dakujem za nazor, rada by som to naskor asi vyskusala, nie zas vyhodit kopu penazi a nebude mi v tom chciet byt 😅
a uz sedi so mnou za PC 😅 a stale nieco tuka, uz natahuje asi 4 dni ruky ked chce ist na ruky 😅

matesl
6. sep 2010

@blumka uzivaj si kludu 😎

matesl
6. sep 2010

@laxity 5 zubov? to vam vychadza kazde 3 dni jeden 😀

matesl
6. sep 2010

maly spi teraz v tielkovom bodinkmu a na tom ma overal, a davala som ho do tenkej deky, to sa vedel aj otacat, omotala som ho...ale mama vravi, ze mu je asi chladno ked tak nepokojne spi, prikryla ho paplonikom a spal jej bez pohnutia...ale mohla to byt nahoda 😅

blumka
6. sep 2010

@matesl to si zacnem uzivat asi az neskor..akosi si neviem zvyknut ze sme bez seba a ze nemozem zavolat co robi a tak

laxity
6. sep 2010

@blumka fotili sme s kamerou...určite pridám ak mm to dá do pc 😉

@matesl no včera som pozerala a boli štyri ale ten piaty som si podľa mňa nevšimla ale vyrašil cez noc 😀 ide to rýchlo...to asi tým vápnikom čo papám 🙂

blumka
6. sep 2010

@laxity ale super priebeh rastu zubkov, ziadne neprespate noci, ze? tak by to malo byt...terezke tak sli zuby, ze sme o nich nevedeli len vysli von..
juli pri prvom sa trosku potrapila druhy sme videli ze ide, ale spinkala klasicky ako stale, takze si nemyslim ze nejak extra ju trapil...ona v noci nespi kvoli brusku...vsetko ju zapchava, nepomahaju nam ani slivky ani lanovy olej, ani probiotika...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre