Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
27. sep 2010

@zoska ako to zvladas sama? moj mm sa chysta na tyzden do Londyna, zacinam mat obavy... no, bude to riadny trening na ten mesiac, ked pojde na Filipiny 😖 😖 mne tu tiez nema kto pomoct, rodicia daleko...

zucana
27. sep 2010

baby ta moja nechce stvornozkovat moc....ona len vstavat a vstavat a sadat a sadat a hra sa s hrackami a stavat a sadat ....akoze som rada lebo to tu nemame safe ale je to ok ze je stale posadena ale sa ona posadi (prejde 3 kroky stvrnozky a sadne si znova)
@blumka tak super ze ste boli s maminou a pomohla si viac potom v inej teme napisem....

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maculik
27. sep 2010

ahojte, tak drobci uz spia, mm isiel do Ikey dokupit par veci a ja idem asi zatial pozriet Zufalky. Nemal mi kto pozicat 3.seriu, tak som si ju vydrazila za ebay 🙂 @blumka tu 4.a 5. by si mi teda napalila, ako sme sa v lete bavili?

@lienka2 ani nam moc zltko nechuti. Ale teraz som uz davnejsie neskusala, tak chcem tento tyzden zase skusit a uvidim. Ale napr.Adelka donedavna ine vajicko, nez v tej kminovej polievke, nezjedla a teraz ma natvrdo tak rada, ze aj same spapa. Takze nebudem nutit, ak nebude chutit, budem mu to potom tiez tak robit, ze do polievky (najprv bez bielka, neskor spolu).

@maminnka uf, tak mesiac je dlha doba, ked ti ani nema kto pomoct. Ja som bola najdlhsie 3t sama, teraz ide koncom okt.zase prec na 2t, ale to pride na 10dni z toho mama, tak potom uz budem len nejakych 5dni sama.
A v dec.zase ide na tu kazdorocnu konferenciu na 2t, tak tiez budem asi sama :( Vola ma tam s nim, idu tento rok do Mexika, ze Adelku by sme nechali u nasich a isla by som ja s Petrikom, ale je to hrozne dlhy let a vraj dost horuco a preplnene turistami, tak sa mi nechce, ostanem tu. A pravdupovediac, peniazky si radsej odlozim a pojdeme bud.rok niekam vsetci spolu a blizsie 😉 Ved tie 2t hadam nejako zvladnem, ak bude Adelka v skolke.

@zucana tak mozno Viki lozenie preskoci a rovno zacne stat a chodit, alebo zacne lozit potom neskor. Ved ona si rozumie, a to sedkanie je v pohode, ked sa uz sama vie posadit 🙂

@blumka krasne rastie Juli, tiez mas co nosit, ako vidim 🙂

maculik
27. sep 2010

@olifcek a aky je to kryt, nemas link?

@zoska co si dala Nelke, ze tak dlho potiahla? :D ale musim aj ja pochvalit Petrika, spal cez obed 2h s jednym kratkym papanim, takto keby spal kazdy den, tak super. Akurat ze ja som si s nimi nelahla (aj Adelka spala 2h), upratovala som 😒

laxity
27. sep 2010

baby ahojte

ja sa chcem na rýchlo spýtať môžem dať zajtra Naty ovocie nektarinku? Prípadne nektarinku s vločkami? 😕

ďakujem nemám čas 😀

blumka
27. sep 2010

@laxity mozes
@maculik, totalne som zabudla ale jo napalime, len ja na mojom pc mam odpalenu mechaniku, takze musim najst cas ked mm necha doma svoj pc..aj svetlanke a jja som slubila napalit cd a nemam poriadne kde...ale napalim

lienka2
27. sep 2010

baby, luky ma zase celu ritku cervenu ☹ naposledy to bolo ked sme dali morcacie masko.. teraz sme dali zltko a zase ma.. som si nemyslela, ze z jedla sa mu to moze robit.. 😒 este stastie ze zajtra ideme do poradne, tak sa opytam doki ze co na to davat.. a vidim ze zltko asi tak skoro zase nedam.. ani morcacie.. akurat co sme dali do poriadku zadocek a teraz zase 😠

maculik
27. sep 2010

@laxity mozes 🙂 Aj samotnu, aj s vlockami. ale asi najprv vyskusaj samotnu, ak by ti to nahodou odmietla, aby si vedela, ci nechce nektarinku alebo vlocky.

@blumka diky, neponahla to az tak, ked to bude do cca polky novembra, tak to bude ok, nech mam co pozerat, ked bude mm v tom Mexiku 🙂

laxity
27. sep 2010

@blumka @maculik ďakujem krásne

garonka
27. sep 2010

@laxity my papame mix, jablčko, broskyňa a banan a sem tam namiesto broskyne dame nektarinku rozmrvime piškotu alebo ovsene vločky a mňamka fajnova 😉

zoska
27. sep 2010

cafte
@maculik to bola tazka nahod ze tak dlho spala, este som z toho teraz v soku a upratla som aj ja dnes mierne 😅 dala som malu do lehatka, do ruky vyfasovala przdnu flasku od detskeho oleja a povysavala som cely byt a upratala kuchynu, potom uz zacala byt oduta tak som skoncila 😅
@maminnka no ked je to takto par dni tak sa to da celkom, som sice utahana ako kon, ale da sa to 😉 a vacsinou mi pride pomoct mamina, len teraz nemoze a ked tak poprosim nejaku kamosku nech dojde zabavit malu ja si upracem, navarim pripadne oddychnem 😉
@zucana niektore deti nestvornozkuju, nechaj to na nu, Viki je slniecko ona vie co chce 🙂

laxity
27. sep 2010

@garonka ďakujem, skúsim teda samotnú nektarinku a ak bude chutiť tak potom aj s vločkami 😉

avaka
27. sep 2010

my uz konecne spinkame.. 🙂

@lienka2 ,hovorila som,ze to asi zjedla,aj my mame niekedy,ale len trosku,tak hadam neva,vtedy natriem a je dobre..
a zltko som skusala,tak ako minule jja vravela,dala som cuketu,tusim aj zemiak trosku,do toho mm a zltok,na to,ze malo papame,tak celkom chutilo 🙂

@zoska,no musis si s tou Tvojou malou duracelkou castejsie lahnut 😉 oni to citia,nasa pri mne tiez dlho spala,teraz uz aj sama cez den,len v noci nie.a tiez som rano nechapala,ked som kukla na hodiny,lebo bola tma,prsalo,tak som myslela,ze sme spali klasickych 30 minut 😅 ,a pritom uz som bola do ruzova.. 😎
@rivatha ,no asi bolo dnes nieco vo hviezdach,uz nas je kolko.. 😅

@zucana ,vraj vela deticiek uz nechce stvornozkovat,ked sa postavi na nohy..ja sa im ani necudujem,dnes som okolo malej stvornozkovala,no auu 😅
@olifcek,aj ja som minule E dala cumlik,som sa nasmiala cosi 😀 ,drzala to ako stary chlap fajku,potom kusala..,ale radsej som ho dala prec,uz len to by chybalo,aby sa teraz nan naucila.. 😅

avaka
27. sep 2010

@laxity ,nam samotne nechutia,skoro vsetko s bananom,lebo malokedy kupim take pekne,zrele,sladke...ale najskor skus,mozno bude chutit 🙂

loginka
27. sep 2010

cafte baby, uz ste riesili sedacky? viem, ze @zucana uz pozerala, ci uz aj kupila? ake kupit? Laurinke je uz dost tesna, pretrcaju fest nozky aj hlavcku ma dost vysoko, ale su ake drahe, jezinku a kupovat dve, no je to vesele

loginka
27. sep 2010

nam inak este stvornozkovat nehrozi, Domi sa zlosti na bruchu ale odkedy sedi, tak len sediet, neviem ci je to dobre, asi nie, ale na tom brusku fakt nevydrzi, Lauri je zase lenivejsia, polezi , ide na brusko navela, trosku skusa dvihat zadocek, a potom sa pyta na ruky, no som zveda co nam povedia na rizikovej poradni

jja
27. sep 2010

@avaka neboj nenauci sa sa na cumel, bude to mat namiesto hryzatka 🙂 teda aspon moja to tak ma. 🙂 a ako citam aj ilifcek pisala ze aj oli si tak zvykla kusat to 🙂
baby, my ovocie stale nic. dnes som neviem akym sposobom do nej dostla trosku sliviek, lebo stale sa trapi pri kakani, ale inac je to bieda. so zeleninkou sa ako tak trosku posunula, nezje iba 3 lyzicky, ale mozno 10 🙂 tak som rada. dufam ze aj ovocie raz tak bude 🙂
a lozit u nas este nehrozi. pretaca sa z boka na bok, ale lozenie stale nic. no co uz, ked sme tak tazke 😉 a velke 😲 baby, ja som jej zacala davat bodynka ze 86. 80-ky sa mi uz zdali tesne okolo noziciek a kratke rukavky....jujjjj 😖

avaka
27. sep 2010

@jja ,tak to sme my riadny papkaci oproti Vam a to som sa stazovala... 😅 Nam uz ovocie celkom chuti...
A s lozenim,my tiez nelozime,ale dostane sa kde chce,takym asi plazenim,alebo,co to je a gula sa pekne..Dokonca uz skusa ist do sedu,dnes sa jej aj podarilo,ale bol tam paplon,tak asi jej pomohol..
ale uz by mohla poriadne sediet,lebo taka je zvedava,len co vonku nejake dieta zakrici,alebo pes,tak uz sa taha do uplneho sedu v kociku,az usta naspuli od zvedavosti a kukaaa..

zucana
27. sep 2010

Ona vie stvornozkovat aj prejde Ale no tak sedenie a statue vyhrava 🙄

svetlankat
28. sep 2010

dobre ranko baby, skusim vas docitat ked sa vratim, idem na rtg zubov, opat, nejake na cd.
@lienka2 dikes za tip ohladom vypredaja, skocim dnes aj do kik ci tam nieco nebude. Mame taku prechodnu s tesca, ale ta sa mi zda ze ju prefuka. u nas tu na jazere mali v tescu jednu celkom peknu, ale ta nemala manzetky na rukavoch a bojim sa aby jej tam nezafukovalo. Takze by som asi radsej s manzetkami alebo gumkou na rukavoch. Ved uvidime.

Ja som en hovoriaci hrniec videla u kamosky a veelmi sa mi pacil, tak dufam ze sa bude aj miske. Riekanky ma velmi rada tak mozno aj toto. este chcem tu pyramidu s rolnickou.

blumka
28. sep 2010

breee ranko..tak my mame za sebou prvy jogurt...a supla ho tam naraz 145 g 😕 😨 😀 co to ja mam za zrave deti 😅

svetlankat
28. sep 2010

@blumka peknu vahu mate, teraz som kukla a stymi cd si nerob starosti, ked bude cas a kde tak potom,

blumka
28. sep 2010

@svetlankat vies, ja by som cez den ked juli spi aj cas mala, ale vtedy nemam na com napalit a poobede ked dojde mm z prace tak sme s detmi a vecer je on na svojom pc, tak neviem, musim to nejak vystihnut, ked ho nebude potrebovat 😉
ozaj, co bolo na plavani minuly tyzden? nieco nove?

svetlankat
28. sep 2010

@blumka nic nove vsetko po starom, trosku viac sme spievali, potom este sme ich posadili na kraj bazena a sup s nimi do vody, tak akurat to. ale ziadne potapanie ani nic take. No a bolo par novych deticiek, take dvojicky ale tie boli super, rehotali sa jedna radost. Ale fakt to bol rehot nie smiech

svetlankat
28. sep 2010

no tak ja utekam, potom sa ozvem

olifcek
28. sep 2010

@jja jj, ja som dala olivke cumlicek na hryzanie....inspirovala som sa Karolinkou, vedela som, ze Oliv to bude hryzkat a nie cmulkat, kedze som to videla u vas
@zucana my este nestvornozkujeme, stale sa plazime ale uz i sedime, verim, ze je to ok, ved sama si to urcuje 😉
@blumka oliv tiez zjedla cely jogurt nazar ale tak pahltne, ze mi potom 4x grckla, tak odvtedy jogurt nepapa...pockam, bojim 😅

ideme dnes plavat, jupiii

olifcek
28. sep 2010

baby, i vam sa deticky pri obliekani stale zlostia? zacnu sa pretacat, len aby ste ich neobliekli?my ked nasej cosi nedame, ci nedovolime, zacne sa hadzat a kricat...je to normal? 😕

lenica81
28. sep 2010

ranko baby... noc podivna... od polnoci kazde 2 hodinky hore... 🙄

@jja... velika je ta tvoja slecna... ale sak to vybeha... 😉

@olifcek aj Vilko ma take nalady... a s tym obliekanim... u doc taky hurhaj robil, ked som ho obliekala a pretacal sa na tom uzkom lezadle... 😨

ja planujem od 1. davat jogurt... tak som zvedava...

ivka79
28. sep 2010

Dobré ránko,

s obliekaním máme problémy aj my.
Inak Lukáško je celkovo taký náladový - nevydrží sa s ničím hrať. Maximálne 10 minút potom musím zmeniť aktivitu. Ach jaj.

A aj spánky máme najaké iné od Vás. Ešte spáva 3x cez deň. Od pol hodky až po 2 hod.
Unavený je vždy po 2-3 hodinách. A posledný spánok mu nechám max. do 16.30-17.00 aby večer zaspal už o cca 20,00.

AJ vaši drobci sú umrnčnaý? Niekedy už fakt neviem čo mu je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre