Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
7. okt 2010

@blumka to chodite celkom skoro spat, a dokedy spinka Juli?
inak my este take srandy ako papa a tap-tap neovladame, aj ked sa snazim ucit vselico, napr. kde je cece - akoze lampa - to sa sem.tam pozru a este "aka budes velka" - zatial sa len smeju
no este si musim pockat - ved sa mali narodit az koncom februara

blumka
7. okt 2010

@loginka vstava medzi pol siestou-pol siedmou a ak je ok noc tak sa budi 2 az 3x, ale su aj noci, ked sa zobudi o jedenasteja do jednej druhej je hore. a cez den spi 2x po hodine, niekedy da hodinu a pol alebo jeden spanok len 45 min a druhy 2 hodiny. ale ten vecerny spanok, teda uspavanie zalezi od toho druheho denneho, proste ide spat v rozmedzi od 18:30 do 19:30

olifcek
7. okt 2010

@laxity Ty to mas novsie, premakanejsie, fiha

@maminnka dakiiii

@zoska dakiii
@jja ja som z jednej strany, mm z druhej 😉 medzi mm a Olivkou je kojenecky vankus...no kym vas dobehneme... 😅
@avaka sme vas predbehli? glg...
@selyma dvojicky? 😀 😀

loginka
7. okt 2010

@blumka nasi spia posledny denny spanok najdlhsie do 17.00 a do 20.00 vacsinou spime, uz sa stalo, ze spali do 15.00 a vtedy isli spat tiez o 19.00 ale prekvapivo nejako to neovplyvnilo ranne vstavanie, vstavame tiez okolo 6.30 - Domi a 7.00 Lauri, ako kedy, dnes vynimocne obidvaja o 7.30, aj chcem aby vstavali neskor, ked sa potom bude menit cas, aby sme neboli znova na 5 hodine 😖
baby vy co kojite, ako casto sa vam budi babo v noci? a zaspavate a prse? je mozne nejako naucit dieta, aby sa nebudilo na papanie?

loginka
7. okt 2010

uz som sa to chcela predtym opytat - asi budem za blbu co je to bujaka? 😲 🙂

svetlankat
8. okt 2010

dobra ranko, dnes sa nam krasne zacal den. miska sa mi krasne posadila. 🙂

jja
8. okt 2010

@olifcek a cez den ako spinka? v noci aj my tak, to som kludna, ale cez den neviem..

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
8. okt 2010

@svetlankat paradicka 😵
@jja cez den? ako kedy, uz sme mali i take, ze za cely den hajala len hodku, niekedy poobede a hajat sla po 23:00 vtedy 🙂

matesl
8. okt 2010

@rivatha neboooj aj vam narastu, Risko na vrchu hlavy po porode nemal vlasky, vyzeral uz jak dochodca len po okrajoch akoby plesatel 😀 ale teraz postupne dorastaju, len je to neprakticke ked sa poti dlho mu schnu.
a teraz cjhodime na plavanie a radsej tam s nim pockam kym vychladne a uschnu mu vlasky, tam ho nakojim...zaspi mi na rukach tak tam sedim kym sa zobudi...tak sme tam od 10:30 do 13:00 😅 😅 😅 ja hladna smadna, hlavne ze Risi spokojny 😀

matesl
8. okt 2010

@loginka aj my zaspavame pri kojeni, vzdy, iba v kociku nie...tam zaspi ak je najedeny tak v pohode celkom trochu knuci ale zaspi.
ale moja mama ho vie uzspat aj bez, takze ak sa bude musiet odstavit, bude babka uspavat 😅
dala som si robit teraz test na helikobaktera tak uvidime 😨 nechce sa mi ho odstavovat mam kopu mlieka

maculik
8. okt 2010

Dobre ranko 🙂
uz sme doma zo skolky, hrame sa (P.nahana lopticku) a rozmyslame, co uvarime Petulkovi na obed. Asi kalerab, telacie masko a rezance, prip.tam dam este mrkvicku.
Pre nas nevarim, polievku mam od stredy a maso od vcera.

Pri kojeni zaspavame aj my, ale vacsinou sa stane, ze uz nie, potom ho musim hladkat po chrbate, kym nezaspi a preto ho idem skusit naucit zaspavat sameho. Lebo hlavne, ked som s malymi sama, tak Adelku musim kvoli tomu davat spat velmi skoro, kedze som potom pri malom dlho v spalni. Takze zacnem asi cez vikend, uz som to trosku skusala, nejake velke revy neboli, skor sa jedoval, tak uvidime. Jasne, ze ho nebudem nechavat prilis revat, ale pokial bude len plakat, tak to vydrzime 🙂

Co planujete varit na vikend?

blumka
8. okt 2010

@loginka,mne vyhovuje ked juli vstava o siestej, lebo i tak musim vstat, nachystat terezku do skolky a ked vstane o siestej, tak cez den ma normalny rezim a vecer o siedmej uz spi a aspon mam trosku oddych. A tak isto nerozhoduje ci ide spat o siedmej alebo osmej, ci desiatej, vzdy vstane rovnako. Dnes spala do siedmej, a pritom v noci od deistej do jednej bla hore.

jaja32
8. okt 2010

ahojte 🙂 @svetlankat hned bude krajsi den, super, Miska je sikovna 🙂
U nas noc dobra, len ja som nespala takmer nic, hrozne ma bolelo hrdlo a od vcera soplim. Mala ma uz sopliky na ustupe, to sa tesim. Vcera som bola pre istotu u pediatra a povedal, ze je vsetko o.k., tak musime vydrzat. Dala som Natalku odvazit. Pribrala za necely mesiac cca 120 g. Vazili ju oblecenu, doma som odvazila saty a takto mi to vychadza. No a pediater ju pocuval cez body.... to aj nieco pocul? Pochybujem.
@blumka to je super, ze idete k babke vlacikom. Ja som prvy krat cestovala vlacikom asi pre 5 rokmi...ale sama sa bojim cestovat vlakom. Mam z toho hruzu.
@olifcek ved vy ste nas takmer dobehli...my vazime teraz cca 7800g, to je super....a oliv je krasna, uz to vidno, ze sa trosku gulati a to je super 🙂

jja
8. okt 2010

@olifcek oli, myslela som kde ju davas spinkat cez den? do postielky? alebo ako to riesis? 😒

laxity
8. okt 2010

ahojte

Moja Natálka ešte neštvornožkuje...neviem kto sa pýtal 😕

@olifcek jojo nové, krásne...nikdy ma nenapadne prve pozrieť či to nepredávajú používané...ale tak pokiaľ je na nové, tak je to v poho...ale odrážadlo asi kúpim používané, pretože bude toho veľa čo kupovať na Vianoce 🙂

@jja ja malú uspávam na veľkej posteli a na noc ju prekladám do postieľky...ale cez deň ju nechám na posteli a obložím ju perinou...ešte sa neplazí, takže sa až tak nebojím 😕

Mne Natálka veľmi nechce papať príkrmy čo s ňou? Urobila som jej kašu s jablkom a dala si dve lyžičky...ale keď som jej dala potom prso, tak papala jak besná...a takto je to skoro zo všetkým...včera papala výživu zeleninovú zmes krásne spapala 100ml a potom to vyvracala ☹

zucana
8. okt 2010

@laxity a nechces ist k dr ci nema nejaku intoleranciu na nieco?
inak cafte
my spavame cez den dohromady maximalne 1,5hod a zaspavame medzi 21-22.00 s prsom a so mnou a potom sa do polnoci zobudime 2krat na docuc a potom o 4.00 a o 7.30 a vstavame medzi 9-10
@svetlanka supis ze ti sadla my uz prosim pekne sa v stoji opreti presuvame a nechce sa drzat....a uz sa mi aj v boxe postavi 😕 takze sa hrame spolu 😎
no krasny piatok prajem este nakuknem
@jja my mame prirazenu postielku pak tam mam velky vankus na bokoch a este jeden na konci ale ked place v noci a dam ju k sebe tak sa ukludni a niekedy pozabudnem a zaspime...ale je medzi nami a zakryta paplonom ktory je nakonci zalozeny ...
inak dnes bola zlata vstala o 8mej a ma hladkala a drzkala do 9tej nech si pohajam 😵

olifcek
8. okt 2010

@matesl helikobakter nie je dovod na konie ckojenia...mne ho potvrdili, teda, zvysenu hladinu, telo ma svrbeelo, ale uz je to minulostou, uz som ok, dam si potom urobit opat test na helicobaktera...
@laxity na stvornozkovanie som sa ja pytala 😉 no ja som toto hned chcela pouzivane, ale aby bolo ako nove a som spokojna 😉
ja olivke uz varim ovocie, ma to radsej ako nevarene, asi inak chuti a pridavam i keksicky, tak pomixujem a dam do flasticiek, na dva dni, a ani mi to nescerneje, asi to tymi keksickami je...keksiky davam tie hero, bez cukru, samozrejme

olifcek
8. okt 2010

a jooo, vraj deticky v 8 mesiacoch uz bezne stoja, ked sa pridrziavaju, ze najma tie, co su v postielke od mala, lebo maju trening, hech...tak neviem, ale mozno na tom cosi pravdy je, ci?

pochvalila lekarka fontanelku, ze je uz malicka, ze tak tom a byt...aj na vigantol sa ama pytala,ci jej davam, po tych spravach, ja, ze jo, ze som to ovonala, nesmrdi, tak davam, zasmiala sa a povedala, ze super, ze mesiac by neuskodil, kebyze ho neberie, ale, ze super, vraj ma vela takych mamiciek 😉

olifcek
8. okt 2010

@zucana malicka aky sustredeny vyraz, krasna je a SIKOVNA

olifcek
8. okt 2010

@laxity nam Oliv uz i tatka prelezie, ci uz lezi tatko -mm- na chrbte, ci na boku, Oliv ho prelezie, hehe...a pri nom sa i na nozicky stavia, ale neskusali sme ju dat v postielke na nizsie postaveny matrac, nechcem este aby stavala za pomoci drzania sa v postielke...predsa len, predcasniatko...

avaka
8. okt 2010

Ahojte 🙂
My sme az teraz isli spinkat,lebo sme vstali rano o 3:50,2x sa vykakali a potom sme spali do od 5:20-7:42 😎

@rivatha My tiez mame na hlave len trosku bieleho paperia..ale mne to neva,vlasky narastu,aj ked niekedy zavidim kockam sponecky.. 🙂 ,ale zase je to take babatkovske,ked nema.. 😅
@loginka ,tiez pri kojeni,ale niekedy sa uz tiez otoci chrbto a ide spat,aj dnes v noci..hladkam ju,ale niekedy sa tak myka,ze pochopim,ze nechce,mozno ju to aj stekli niekedy,alebo rusi.. 😕

@olifcek ,no minuly tezden sme sa len doma vazili,okolo 7000g,ale neviem,lebo to na osobnej vahe,pred 3 tt sme mali u dr.6740g
@svetlankat ,gratulujem 🙂 ,aj my sme uz sadli,ale nie je to este samozrejmost,vcera som volala s mm a E sa pri tom vedla mna posadila,ale 1.x asi pred tyzdnom 🙂

@laxity ,ani my skoro vobec nepapame zeleninu,uplne zbytocne to varim.. 😒 ,ale som rada,ze aspon ovocie,skoro vsetko miesam s bananom a super papa 🙂

@zucana ,nadhera,ako Vikinka uz stoji,sa mi zdalo,ze si tu dlho nebola.. 🙂

olifcek
8. okt 2010

@avaka my sme viditelne podrastli , ved ma mesiac a tyzden az 1400g, ci jak 😉 dobiehame asi

olifcek
8. okt 2010

@avaka inak, olivku vazim na os.dig.vahe, a ukazala mi len o 50g viac, nez ta u lekarky 😵

zucana
8. okt 2010

@avaka stiham akurat vecer docitat 😉 beham po domoch a viki a mm a je este teplo 24 stupnov tak vyuzivam 😵 aj dnes poobede ideme do mesta s kamoskou a jej rocnym malym

lolka
8. okt 2010

cafte, noc bola o nicom, furt sa budila, tak skoncila u nas v posteli 😅 ale aspon si do obeda pospala vyse hodiny, wow 😵 teraz obdivuje kozeny obal od mobilu 😀
a dnes mame 8 mesiacov 😵

jja
8. okt 2010

@lolka vsetko najlepsie prajeme vikinke 🙂 my mame zajtra...ale ten cas leti.....

svetlankat
8. okt 2010

@lolka gratulujeme

svetlankat
8. okt 2010

@zucana jej krasne stojite, sikovnica

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre