Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
19. jan 2011

Ahojte

@zucana Vittorii prajek krásny prvý rôčik, všetko len to najlepšie, najkrajšie nech Vám stále robiť veľkú radosť a hlavne nech je zdravučká...a krásnu narodeninovú oslavu a tortu, potom sme zvedavá na fotečky a foto torty samozrejme tiež 😉

@maculik super, som rada, že sa Petríkovi polepšuje 🙂

Ja od pondelka som si povedala, že musím cvičiť...doma máme prístroj, tak na ňom som zatiaľ druhý deň po pol hoďke a dvakrát do týždňa posilka, tak uvidíme či niečo zaberie a zbavím sa toho brucha 😅

@zoska dík za tip musím to omrknúť a hlavne aj ceny 🙂

Ja dnes s mm zubárovi poobede, tak Naty sa bude varovať s babinou a dedom 🙂

maculik
19. jan 2011

kocky, co je Lipanek? nejaky termix?
@lolka krasne miery, Viki je uz slecna 😵
@andrea2603 myslim na vas, daj potom vediet, ako ste dopadli.

co sa tyka sporenia, my sme oboch hned po narodeni dali zivotku so sporenim do Allianz, platime dost, ale je to na vyssiu ciel.sumu a myslim, ze do 21r. Suma sa da hocikedy znizit, co je vyhoda, kedze ked sme to davali robit, tak sme mali obaja dobry prijem, kdezto teraz uvidime, kedy sa ja zamestnam 🙂

Ja si myslim, ze kazde, hociako vysoke sporenie je dobre (teda pokial je v dobrej poistovni), dieta bude mat peniazky na zaciatok, napr.my to planujeme, ze to budu mat ku skole.

@lucia411 jej, a ako Celi v jaslickach? Tie zaciatky su tazke, viem to, kedze ja som zacala pracovat, ked mala Adelka 9mes, ale postupne sme si obe zvykli a boli sme spokojne. Drzim palce a tesime sa na novinky 🙂

inak, aj vasi drobci su taki nervni? Teraz som P.vzala pastelky, co Adelka nechala na zemi a on jednu nasiel a carbal nou po parketach, a spustil takyyyy rev, o chvilu sice prestal, ale stazuje sa stale. A to stale, ked mu nieco vezmem alebo nedovolim..

laxity
19. jan 2011

@maculik Naty nie je nervná 😕 a Lipánek je niečo ako Pribináčik...mňamka veliká 😵

svetlankat
19. jan 2011

@maculik Miska je tiez nervna, ked jej nieco nedovolim zvykne sa akoze rozplakat, ale trva to kratko, alebo ked chodi, napr. ked idem do spajzy ktoru mame pred bytom, tak mi uteka z bytu, no a ked ju odchytim a nepustim, tak si v zlosti klakne na zem a trucuje. Je to sranda, aspon zatial, aj ked neskor uz asi nebude

andrea2603
19. jan 2011

ahojte 🙂
v prvom rade @zucana Vikinke želám všetko najlepšie, najkrajšie, najzdravšie k 1. rôčku a snáď aj bratčeka, či sestričku? 😉 😵

to sono úplne v poriadku 😵 , pozreli jej pečienku, žlčník, pankreac, obličky, močový mrchúr, lymfatické uzlinu v bruchu a neviem čo ešte, tak som si vydýchla. o také 3-4 mesiace jej znovu zoberú krv, či to už bude v poriadku, tie pečeňové testy.

dorotka2
19. jan 2011

@zucana malej Vikinke vsetuckolen to naj k 1. rocku, nech vam prinasa nadalej len radosti a malo starosti. 🙂

Inak vcera bol zacarovany den, stretla som aj matesl a ona tiez hovorila, ze des, Viki bola ako vymenena, aj maly Gregor, to je syn mojej kamosky bol ako cert. No proste spln sa blizi, a dnesna noc ani nehovorim,viki spala skoro celu nocpri mne, ani za svet ju uspat, co mi uz v noc nemame mliecko, tak dnes v noci bolo, lebo ani za svet spinkat. ☹ Zajtra ideme na lyzovacku, tak sa tesim,ze si aspon raz zlyzujem kopec, minuly rok som nelyzovala a verumi to chyba, a Vikinkine narodky budeme oslavovat na lyziach v Rakusku,dve lyzovacky rocne, no uz ani nepamatam,kedy naposledy to bolo,aspon si trolinku tatina uzijeme. No takze oslava bude o tyzden neskor, uz pozeram nejake torty, som sa nechala inspirovat,len stale neviemnaku vlastne vybrat

dorotka2
19. jan 2011

a my sme dali Viki tiez poistit 🙂

zucana
19. jan 2011

dakujeme krasne vsetkym za priania 😵
noc bola otras...viki sa zacala budit kazde 2 hodiny na cucnutie a ked nedam tak sa normalne nastve a zacne nrvacit plakat a hadzat dudel....
neviem co budem robit....citala som tu knihu a teda neviem ci to zvladnem a ja nechcem nechat viki v inej izbe....a pisu ze ked zaspia same tak nebudu chciet cucat a @maculik petko tiez zaspi sam nie? a chce cucat....a nasa je takak ista nervacka 😔
ale dnes teda ma narodky tak je anjelicek 😵 😵

jja
19. jan 2011

@zucana Viki prajem aj s Karolinkou vsetko len to najlepsie, samozrejme najviac zdravia a ostatne pomalicky pride samo 🙂
aj moja K je nervacka 😒 ked nieje podla nej....co to bude ked to pride do puberty 😉

lienka2
19. jan 2011

@zucana aj my prajeme vsetko najlepsie k 1. narodeninam 😵

a ako sme vcera nevedeli zaspat cez den, tak ani vecer.. sme sa pri nom striedali.. zato rano vstal o osmej, takze ratam ze dnes sa cez den zase spat nebude.. do tej hmly ma na dve hodiny nedostane nikto 😅 tak budeme bojovat doma..
@maculik a nervaka mame tiez doma, uz len cakam kedy sa zacne hadzat o zem.. rev hrozny ked mu nie je po voli 😕

maculik
19. jan 2011

@zucana zuzi, Petik zaspi sam a cucat chce stale... Teda min.tyzden tie 2 noci bol bez kojenia, pil Sunar, ale ako dostal tie horucky, tak som presla zase na kojenie. Ale idem znovu na sunar, to pil len 2x a verim, ze postupne to zredukujeme 🙂
inak, ja uz normalne mam malinko mliecka v noci, aj vcera aj dnes cucal, cucal, ale prsia som mala uplne splasnute, pritom cez den kojim dost vela. A zacal robit to, co aj Viki tebe - ze sa odpaja, potom zase pripoji a tak dokola, ale po chvili zacne normalne pit. Neviem, co to je...

@blumka nemas nahodou rozpravky Vesele rozpravky o zvieratkach a Rozpravky o zvieratkach? Chcem zacat Adelke citat rozpravky pred spanim, ale hladam nejake kratke, kedze este sa dlho nevydrzi sustredit, a s obrazkami, aby sme si prip.mohli tu rozpravku aj na obrazkoch ukazovat. Na toto su celkom dobre recenzie, len ze ci to nahodou aj ty nepoznas... 🙂

blumka
19. jan 2011

@maculik nie, take nemam.. mam Rozpravky o zajacikoch na dobru noc, ale uz ich necitame na dobru noc lebo mm si vymysla rozpravky 😀

avaka
19. jan 2011

ahojte 🙂

@zucana ,Vikinke vsetko naj naj naj k 1 rociku 😵 ,krasne si uzite narodeninovy dnik,aj oslavu 😵
@andrea2603 ,super.ze je Livka v poriadku,chvalabohu 🙂

@maculik ,ja som to zrovna vecer pisala,aka je mala nervacka..
inak,ja tiez mavav v noci menej malo mlieka....ale ked Ti teraz cucal pri chorobe,tak budes mat potom viac,ked uz nebude treba... 😅
u nas bola ku podivu super noc 😕 taku ani nepamatam,sa zobudila o 1:10 o 3:30 a 5:30,uz minule som si vsimla,ze okolo splnu,ked Vam deti nespali,tak nasa vtedy lepsie...ale az takto dobre nie 😵
my dnes ideme plavat a otras prsi....budem nabalena,ano neviem,kde potom zlozim ten nas hruby prsiplast... 😒

zucana
19. jan 2011

@maculik neviem co to je...skuste niekto napisat annag lebo mne neodpisuje 😖
inak moje dieta namiesto toho aby si precvicovalo rozbeh a chodzu si vylezie na gauc a lofi si tam dolezito a nauklada vedla seba hracky....
no a kym som toto napisala isla som za nou ona sa postavila na gauc a isla skakat a na hlavu take salto..... nastastie som ju zachytila ale tep mam stale hrozny.....

zucana
19. jan 2011

tak som pislala a chyba na stranke....
viki sa splna na gauc a si tam sedi a hracky uklada....a idem za nou (aj ked vie zliezat) a ona sa postavila a isla skakat....zachytila som ju ale take salto na hlavu spravila....mam tep najvyssi mozny a trasu sa mi ruky ....neplakala ale itak...

zucana
19. jan 2011

@nadrea2063 super ze je vsetko oki 😵
my mame zajtra poradnu a v piaotk mame mat ockovanie mame este trochu sopliky ale len take mini....to podla vas moze ist na ockovanie?

zoska
19. jan 2011

ahojte 🙂
@zucana všetko naj, naj, naj Vikinke 🙂 nech je zdravučká a robí Vám radosť, nech je z nej stále šťastné dievčatko 😉 ty si bola pred rokom pekne vytrapena a tvoja segra nam pisala ze Viki je na svete, teda ubehlo to poriadne rychlo 😕

no baby Neli v noci 3 hodiny buntosila, neviem ci zuby, lebo uz aj druhy sa kusok prerezal a dalsi sa tlaci, ale skor som mala pocit ze zly sen alebo co, lebo straaasne plakala, na rukych sa ma drzala ako kliest a ked sme si lahli tak na mna hlavu vylozila a vyplestene oci z tmy na mna kukali a ked uz zaspinkala tak som ju prelozila a ona hned hore a sapala sa po mne, no a od rana je umrncana, zle robi- vsetko to co nesmie- po lampe sa liepa, k smetiam ide atd. a sucha si oci ze chce spat a potom vymysla, musela som sa ist ukludnit a ona si teraz v postielke vykrikuje mamamama nininini 😅

@olifcek ja som sice este vianocku nedavala, ale je to podla mna indivindi, lebo ved tvoja Oliv spapa zeleninku a ty si zacala sladenymi vyzivami z ovocia, takze asi zalezi od kazdeho dietatka 😉

maculik
19. jan 2011

@zucana Viki je ina vrtulka 😀 Ale uf, este ze nezletela 😝

to Petrik minule stal na nasej posteli a mm prisunul jeho postel k nasej a on sa naklanal cez opierku a prevalil sa do postielky, ale tak, ze si uplne krk vykrutil brutalne, som sa strasne zlakla, ved ja by som uz vazy mala zlomene a on sa rehotal 😖 Odvtedy uz mu to nedovolim, bojim sa.

A uz vedia vsetci drobci vyliezt a zliezt z gauca? My este nie... Ale ked nahodou je na posteli alebo gauci a chce ist dole, tak ho natocim nohami dole a on ostane visiet, pritiahne nohy vysoko a rehoce sa, nie ze by isiel dolu 😀

zoska
19. jan 2011

@zucana to si skocila salto na oslavu svojich narodenin 😅 ale nie, chvalabohu sa nic nestalo...
ja som sa tiez minule tak strasne vystasila ked sa Neli zavesila na pult krmiacej stolicky a zdvihla nohy do vzduchu a visela tam ako na preliezke a stolicka sa s nou zacala kyvat...este to by mi chybalo aby spadla a cela ta tazka stolicka ju privalila 😔
nuz musime mat teraz oci vsade

@maculik Nelka nevie zliezat sama, ked ju natocim nohami dola tak pakne zlezie, ale obcas by jej nevadilo ak po hlave ist dolu, teliatko

maminnka
19. jan 2011

@maculik ja som Natalku naucila zliezat z gauca, celkom rychlo to pochopila.

dorotka2
19. jan 2011

@zoska Viki zleza sama a strasne sa z toho tesi,no obcas tiez ide hlavou,no nerozmysla. 🙂Tak na nu zacnem kricat, ze ako sa ide dola a ona sa otoci,no obcas na zly smer a az potom zisti, ze vlastne diera je vedla nej a nie za nou, tak spravi dalsiu pol otocku a sup dole.Hlavne z postele. 🙂

avaka
19. jan 2011

@zucana , 😕 ,viem si predstavit ten sok....
ale ze :sedi dolezito.. 😀 gaucova kultura...
skus napisat straapco,alebo prsky aspon,alebo anng znovu,asi tu uz tak casto nebyva...

@maculik ani nasa este na gauc nevylezie,len na nizsie...a zlezie tak,ze jej nohy natocim a potom uz ide,ale sa nevie akosi natocit,asi ma orintaciu po mne... 😅
ja sa chystam,ked sa mala zobudi(alebo ja ju zobudim okolo 13-tej )a pojdeme uz plavat 🙂

maculik
19. jan 2011

@zoska ze teliatko 😀
veru, ti nasi drobci su taki mali trulkovia este, ale zlatucki 😵
ja som segre poslala tie videa, co som dala aj do tajnej temy, a mi pisala, ze normalne si poplakala a ze ich lubi najviac na svete. A ja ze lubis, ale najviac na svete len dovtedy, kym nebudes mat svoje deti 😵

oki, idem, Petulik sa hlasi o slovo z postielky 😉

maminnka
19. jan 2011

@maculik to si jej pekne povedala 🙂 tak to aj je 🙂

maminnka
19. jan 2011

@zucana tie deti su niekedy ako z gumy, ze? verim ti, ze si v soku, to je niekedy na infakrt tieto ich vymysly

dorotka2
19. jan 2011

@maminnka no Viki dnes vliezla pod stolicku na papanie,dole je taka sietkova ako policka alebo co a nevedela ist odtial von, tak zasla vyliezat a hlavou dole,som ju ledva zachytila, inak by sipku skocila odtial, aj ked to nie je vysoko, ale predsa

garonka
19. jan 2011

@zucana Zuzka, s Tobim želáme Vikinke všetko naj naj k prvemu rôčiku aby stále rástla do krásy bola zdrava a šťastna 😵 😵

garonka
19. jan 2011

@zucana Zuzka, s Tobim želáme Vikinke všetko naj naj k prvemu rôčiku aby stále rástla do krásy a bola zdrava a šťastna 😵 😵

garonka
19. jan 2011

no sme dvakrat zablahoželali 😀

olifcek
19. jan 2011

@zucana Vikinke vsetko naaaaaj k 1. rociku 😵 😵 😵

@zoska ved to, ze moja papa i zeleninku.... patrime do skupiny deticiek, ktore sladke moc neberie, nastastie 😅

@andrea2603 super super super!, z ema liv paradne vysledky 😵 😵

zucana
19. jan 2011

Dakujeme za blahozelania Aj dvojite 😉
Viki som dalla do postielky a sla z Izby Ale taky rev a mm ze co jej robim na narodky tak sme vo velkej a zaspava o 10 min presuniem uvidime ci sa zobudi

zucana
19. jan 2011

Dakujeme za priania Aj dvojite 😉
@olifcek ved Aj od @garonka tobi Papa zeleninku to' ze bevute rozok neznamena ze memore trochu cukru.deti uz maju rok a trochu im nezaskodi takze recht ako recht 😉 Aj ty sito davas olivke cukor v niecom
@zoska presne to' som chcela napisat 😅

lenica81
19. jan 2011

ahojte baby...
najsamprv.... Vsetko naj Vikinke od @zucana... takze tu mame dalsieho 1rocneho oslavenca... 😵 nech je hlavne zdrava a stastna a nech sa o nu jej rodicia staraju stale tak obetavo a s laskou...

@zoska teliatko mame aj my... som mu uz xkrat ukazovala, ze spustit nohy z gauca, alebo klaknut zo stoja, ale hovprd... 😅 po hlave je vsetko jednoduchsie...
@maculik rovnako sa bojim aj ja, lebo ked stoji na nasej posteli a opiera sa o postielku, tak sa prevazi jedna radost... tak furt istim za nohu... vadi mu to, ale sak nepotrebujem stresy... 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre