Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

jaja32
15. feb 2011

@maminnka ja vazim ocistene a nezmykam

olifcek
15. feb 2011

musim precitat, co sa @matesl stalo... 😕

avaka
15. feb 2011

@maminnka ja som ich ani nevazila 😅 ,ja som dala cca 5 jablk,vacsich a nezmykala som,ale ak by boli velmi stavnate,tak asi by som trochu...ved tam ide aj voda k tomu zlatemu klasu,tak aby to malo taku hustotu akurat 🙂a stuhlo to,ja myslim,ze to zostane v kope,aj keby tam bolo o 1 dcl vody viac,lebo co mam doma druhy recept,na tu istu tortu,tam bola uplne ina gramaz aj dcl vod a tiez drzala... 😉
@jaja32 🙂

zucana
15. feb 2011

cafte baby
@avaka aj mna mala prestala sticovat ale zacala kusat najlepsie do ramena....
inak k topankam....tak bola som viki omerat nozku lebo sa mi tie 19tky zdali velke a prosim pekne ze ma 19tku a topanky ma mat 20tky lebo sa nemeraju posediadky ale jak sa postavi...lenze podla mna tam rezervu ma a 20tky tam ma az 1cm medzeru...nic sa snad nestane ked mesiac ponosi este 19tky ved som jej ich dala predvcerom a ma 3 pary 😔 dufam,ze ju v tych 19tkach nebolela nozicka ja krava 🙄
spala inak dnes do 16.30 a teraz zahajala uvidime aka bude noc lebo tie zuby....
@matesl juj drzim palceky nech to prejde ☹
@dorotka2 krasnu lyzovacku prajem
a ja sa idem aspon s niecim pochvalit ked uz mam hrozne dni....rano som mala 59 kg takze pred tehu uz chyba schudnut 4 kg ....ale nepotrebujem teraz....keby nahodou sa stane zazrak a my predame byt 😀

avaka
15. feb 2011

@zucana ,ja som z tych topaniek tiez mimo... 🙄 tiez sme boli merat,povedali,ze treba 18-ty a skusili sme tie iste(ale otvorene sandale)a tam bolo vidiet,ze palcek je ltt,ale zase uz tie 18-ky sa mi zdali velmi siroke,takze pravdepodobne bude fakt potrebovat dlhsie,ale uzsie...
inak,krasne Ti Viki pospala,mne tak spala min.tyzden jeden den a vcera skoro tolko,ale neviem,ci to bola nahoda,ale obe noci sa mi zobudila okolo polnoci,vcera sme to ustali,urobila leva,kacku,nejake kreacie a zaspala,ale ten min,tyzden sme bolo hore od 00:30 do 3:00 🙄 ,takze neviem ci nahoda,alebo sa cez den vyspala... 😅
ale zase na hruhej straneje 1 spanok super,krasne vecer zaspi cc 10-30 minut a uz o 19:20 dnes hajala(ale cez den len hodku),tak som si uz aj porobila teraz,poumyvala...parada,nie ako ked som o 22-hej vyliezavala zo spalne... 😵
a dufam,teda,ze tie 4kg uz nestihnes 😉

matesl
15. feb 2011

@zucana ja davam malemu radsej topanocky vacsie, nam rastu nechtiky na palcoch dohora a potom ma zapalene kraje 😕
a u vas nie su pol cisla? ja kupujem teraz malemu 115mm na topanockach je aj dlzka v cm alebo mm a vraj najlepsie obkreslit a vytiahnut vlozku z topanocky...a porovnat. inak Adidasky maju na vlozke nakreslnu mierku kedy su dietatku dobre topanocky.

a nevies nejake vymenit este?

zucana
15. feb 2011

@matesl neviem...ale ma tam trochu miesto....

lalipop
15. feb 2011

@dorotka2 ja som prestala kojit pred 2 mesiacmi, lebo som mala silny zapal a odvtedy sa mi postupne tvorilo stale menej mliecka a citim sa o 100% lepsie, lebo aj mala odvtedy spi na jednotku. pri druhom synovi som bola tiez z kojenia dost vycerpana, bol na mne zavisly a musela som ho odstavit po 1.5 roku, lebo mi zacalo busit srdce. ale vcera som bola na kontrole u kardiologicky a povedala, ze to mam ok. tak som rada, ze sme to odstavovanie tak dobre zvladli. a hlavne- usmiata a zdrava mamicka je zaklad pre spokojne dietatko

katka888
15. feb 2011

@olifcek
ahojky, zistila si Oli uz nejake info ohladom tej sukromnej skolky na KVP?

alex
15. feb 2011

Ahojte, vidím, že sa bavíte o nočnom kojení... Ja som sa dnes naštvala. Malý zaspal okolo pol ôsmej, zaspal na prse, bol dosť unavený, tak ani veľa nepocucal, ale za hodinku bol hore, tak som mu dala cucnúť a opäť zaspal, no zobudil sa znova pred desiatou, tak si vravím, že mu nedám a hotovo, tak mrnčal, výplúval dudel, trošku cucol čaju, ale furt len po prse išiel, tak som k nemu poslala muža, potom sme sa opäť vystriedali, a potom ešte raz, no a vydržal mrnčať do polnoci a potom zaspal s mm a bez prsa. Je mi ho ľúto, mm tiež, ale fakt to takto nejde, keby aspoň 4 hodinky pospal vkuse, ale on je hore každú chvíľku. Som zvedavá kedy teraz vstane a čo bude zajtra. Muž má ešte 3 dni voľno a potom dve denné, takže budem ho k nemu posielať, keď vstane skôr ako pred polnocou a hádam si krpec zvykne.
@matesl skoré uzdravenie prajem!

zoska
16. feb 2011

Cauteee 🙂 Moje slniečko ma dnes jeden rok 😵 pred rokom som uz lezala od 4tej rano na porodnici a o 12.30 vykukla na svet
@maminnka @garonka vasim slniečkam tiež všetko naj, naj, naj 😉

@dorotka2 ja som Nelke skusala rozne UM, chytila sa na sunar, ale po 2. hospitalizacii odmietla aj UM, takze davam iba doobeda bud kasu, alebo jogurt alebo actimel a vecer vzdy kasu...proste ma min. 2 mliecne davky za den a vypije mi min, 600ml caju
mne sa to uz nechce riesit, nutit ju nebudem, myslim ze takto je to ok
a ja som za mesiac nekojenia pribrala 3 kg 😀 citim sa vyborne a som aj vyspata a mam pocit ze aj Neli je pokojnejsia

olifcek
16. feb 2011

oslavencom vsetko naj! Hlavne vela zdravicka! @zucana topanocky maju byt o cca 13mm vacsie, cize urcite o cislo vacsie ako je nozicka. Teda, tak to pise bata, elefanten, sante, protetika, co som citala

laxity
16. feb 2011

Ahojte

@teuska k včerajšiemu prvému rôčku všetko najlepšie 🙂

@zoska @maminnka @garonka vám tiež prajem, všetko len to najlepšie vaším láskam, veľa zdravíčka a nech vám naďalej robia nesmierne veľkú radosť 🙂

krásny narodeninový dník 😵 😵 😵

tu je poľadovica jak sviňa 😅

olifcek
16. feb 2011

@katka888 kati, este som tam nebola

laxity
16. feb 2011

@zoska tak 12.30 si spomeniem na vás 🙂 , pozerám v tabuľke, že sme mali podobné miery len moja Naty mala o 1 cm menej 🙂

Ja som dnes ráno 4.51 pozrela na hodiny a zobudila som mm, že miláčik takto pred rokom už som rodila a on že áno 😀 a pritom Naty má až 22.2. 😀 sa mi snívalo asi niečo 😀

olifcek
16. feb 2011

@matesl juj, skore uzdravenie prajem celej rodinke.

katina2209
16. feb 2011

@zoska @maminnka @garonka vsetko najlepsie vasim milacikom vela lasky a zdravicka 🙂
@dorotka2 krasnu lyzovacku prajem

@matesl moja lutujem vas vyliecte sa ja si neviem predstavit co by som robila sama,keby nas to chytilo ku mne nema kto prist, my mame noci stale rovnake budi sa niekedy kazde dve niekedy kazdu hodinku.
A asi nam pojde dalsi zub,lebo velmi malo a zle papkame ja len dufam,ze to prejde,lebo ja som z toho zufala..zatial mame 5 zubov a vcera som robila brokolicove cestovinky a boli to take malinke kolienka ked som mu dala jedno do pusinky tak spapal akonahle som mu dala 3 tak to vyplul,ze by nechcel kusat? Tak som mu to potom mixla a zjedol par lyziciek normalne som rezignovala

maculik
16. feb 2011

Dobre ranko 🙂
vsetko naj k prvemu rociku dnesnym oslavencom - @zoska @maminnka @garonka 😵

my noc nic moc.... Mam pocit, ze sa mu tlacia zuby, budi sa s placom a stale akoby skripe sankou ci ako to mam nazvat, proste take divne zvuky. Len mu stale nic nevidno. Aj ked, ked som mu vcera skusala prejst prstom v ustach, tak sa mi zdalo, ze vlavo dolu vzadu ma nejaku hrcu, ale na stolicku sa mi to zda prilis skoro 😕

No a kedze sa tak casto budil a aj chcel potom zaspat a nedalo sa, tak som sa o 1 nastvala a dala mu cipok, nakojila ho a spal potom (neviem, ci nahodou alebo vdaka tomu cipku) skoro 3,5h v kuse. Teraz sme ranajkovali a ideme von aspon na hodku, je prijemne.

@katina2209 aj Petik zase papa menej, hlavne obed, vcera skoro nic. A to som sa tu min.tyzden chvalila, ze ako dobre zrazu papa, a aha, zase sme tam, kde sme boli 😝
vobec neviem, co mu mam dnes uvarit, ab yto jedol.

svetlankat
16. feb 2011

Vsetko naj naj naj oslavencom prajeme

jaja32
16. feb 2011

@zoska @maminnka @garonka Všetko najlepšie detičkám, nech robia len a len radosť, nech sú zdravé a šťastné 🙂

mmaarrttiinnaa
16. feb 2011

ahojte srdečne blahoželame všetkym oslavencom @zoska- Nelka @garonka - Tobi @maminnka - Natalka nech Vam deticky robia iba radost a nech rastu do krasy

zucana
16. feb 2011

@zoska @maminnka @garonka vsetko naj naj malinkym slnieckam k prvemu rociku najma vela zdravicka a lasocky 😵
no ja idem dat do obehu jedny topanky....nemala nikdy na sebe teda iba vyskusala...je to znacka isabella balducci naj znacka v taliansku certifikovana fiziologicka....origos stoja 60 eur a ja ich predavam za 20 😉 su to 19tky tak ak ma niekto 18tku tak na jar su super a maju dokonca 2 zirkoniky v podpadtku

andrea2603
16. feb 2011

@zoska @maminnka @garonka všetko najlepšie k 1. rôčiku 🙂
@maculik asi je Petrík dosť citlivý, však keď si mu dala čípok od bolesti, tak potom spal. Neskúsila si mu potrieť ďasienka tesne pred spaním alebo aj v noci, možno fakt sa budí preto, že ho tie zuby trápia. U nás je odvtedy, čo som dávala sedaliu, a zároveň som ju vtedy naučila, že sa nezaspáva na prsníku, ale len ležím pri nej, tak máme celkom o.k. noci 2-3krát hore, občas sa stane že aj 4-6krát, ale to asi tak raz za týždeň.

niekto tu nespomínal, že drobec nechce jablko jesť? Liv asi 3 týždne nechcela /že by sa ho prejedla 😕 / a včera som jej nastrúhala a dala do toho burizony a dnes tiež a všetko spapala 😵

jja
16. feb 2011

@zucana jej su nadherne...ked ja som este nekupovala topanocky, ani som sa este ani nestarala ako sa to skusa, lebo vsak ked sme sa ani nestavali na nozicky...ale merala som jej nozicku a ma 12 cm...ake je topotom cislo, baby? inac ja by som jej hned tieto zobrala..su krasne..

jja
16. feb 2011

@zoska @maminnka @garonka vsetko najlepsie malym drobcom...nech su hlavne zdrave a nech z nich mate velku raadost🙂)

katina2209
16. feb 2011

@maculik ja uz tiez neviem co mam varit,aby mu chutilo uz som z toho zufala, teraz spapal ledva pol bananiku, davala som mu vianocku to vzal taky minikusok do pusky a zjedol a na druhy krat uz vyplul

zucana
16. feb 2011

@jja to by vam boli asi male asi urcite lebo my mame 11,5 😖 ale su naozaj nadherne ...ja tak lutujem ze som to nezistila skor uz nemaju ziadne taketo krasne....a ja 60 eur nedam za topanky...

andrea2603
16. feb 2011

@katina2209 ak by sa ti zdalo, že fakt nič neje, nech mu MUDr. zoberie krv, či nie je chudokrvný. Ja som sa takto 2 mesiace trápila s Liv, keď zjedla 5 lyžičiek, tak to som považovala za úspech, potom som sa posťažovala na poradni, že len by cecala a nič iné nedá do úst, zobrali jej krv a že chudokrvná a hneď na 3-4 deň čo som jej začala dávať Maltofer, tak začala aj pekne papať 😵 Nehovorím, že je z nej nejaký obrovský jedák, ale okrem mliečnych výrobkov zje všetko a tak celkom fajn, však ostatné doplní MM.

jja
16. feb 2011

@zucana skoda 😒 musim ja ist niekedy uz s malou do obuvi a len tak si vyskusat, aby som sa v tom vedela uz orientovat 😉

katina2209
16. feb 2011

@andrea2603 no skusim sa opytat u doktorky,lebo ma to vycerpava ked hodinu sedim pri nom a on zatvori usta a nic uz sme aj zabavali vselijako no aj bebe tv pustili,pretoze aj ked nechce papat on musi byt stale v pohybe a toto ho aspon ukludni na chvilku, najhorsie je,ze ked mal 7 mesiacov jedol vsetko rad radom a viac ako teraz aspon o polovicku.
Andy a dokedy chces kojit ja keby som mohla rano a vecer tak by som dlho kojila to by sa mi aj mliecko mozno nazbieralo,lebo ked sa v noci zobudi 6 krat tak ked ho tak pocuvam tak taha na prazdno.Marko sa mi uz v jeho veku sam odstavil tyzden do roka mu chybal a sam sa odstavil,ked som mu ponukala prsko tak nechcel asi to bol ten pomaly tok mliecka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre