Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
4. jan 2010

no ja sa bojim, ze ked vysadim magnezium ze mi zasa zacnu kontrakcie...14.1 idem na poradnu tak sa popytam lekara

julietka
4. jan 2010

raa no naozaj musime vydrzat, nic ine neostava..ja som brala magnezium od 20tt aj napriek tomu mi zacali ruky trpnut, teraz ho uz tiez neuzivam
najhorsie je ked krajam cibulu, alebo maso, pretoze necitim prsty a bojim sa ze si ich odfaklim 😅

zucana
4. jan 2010

baby volala som k doktorovi musim hned za nim...tak dam pak vediet ale snad je to oki....
jedine co ma stve ze zacalo snezit a moja segra vravela ze porodim ked bude snezit lebo sa jej snivalo...
prosim drzte palce nech je to plany poplach...mala sa hybe tak snad je oki...

matelko1
4. jan 2010

zuci drzime palce,silno,silno...cakame potom na spravy.

lienka2
4. jan 2010

zuci, drz sa 🙂 som zvedava co ti povie..

raa2
4. jan 2010

blumka ved ked ti to kazal doktor tak je to v poho, tak to musis brat, som zvedava co mne povie, idem tam zajtra 🙂 ja uz by som chcela nech je termin porodu, uz ma nic nebavi, nic sa mi nechce...uz nech tu mame to babatko 😉

julietka
4. jan 2010

zuci neboj, urcite ide len o plany poplach, ja mavam od zaciatku vytok je ciry a niekedy by mi aj po nohach tiekol keby som nemala slipku 😅 drzim palce 😵
a keby si aj dnes mala porodit, miminko je uz dostatocne vyvinute takze sa nemas coho obavat 😉

julietka
4. jan 2010

raa2 a ty si v ktorom tt?

blumka
4. jan 2010

raa, mne tak kazali v nemocke este v decembri, to som bola v 32 tt, ale napr. mojej spolubyvajucej este 4 dni pred tym ako porodila davali magnezium infuzkami...a ona porodila ze doslova to dieta zo seba vyplula...
zuci, drzim palce a tiez si myslim ze to je len plany poplach a presne tak ako pise julietka..keby aj, babatko je uz ok 😉

maculik
4. jan 2010

Ahojte 🙂
blumka, ja tiez stale beriem magnezko, lebo sa bojim, ze ked je maly tak nizko a ja prestanem brat, tak sa to velmi urychli. Prestanem brat asi ked skoncim 36tt, alebo uz vydrzim do 13., to idem na poradnu, tak uvidim, co mi povie dr.
Zuci, ja mavam tiez rano taky tekuty, vodovo-"soplovy" hlien, doslova to zo mna vytecie. Potom cely den nic a zase rano. Tak dufam, ze ani u Teba to nebude nic vazne.

maminnka
4. jan 2010

ahojte babulky...
dnes uz skolka fungovala, tak som tam maleho zaniesla, ja mam este dovolenku, tak som si pobehala lekaren a zdravotnicke potreby. Konecne uz mam vacsinu veci, hehe, asi som z vas poledna 🙂

Nepodarilo sa mi zohnat len ortopedicke nohavicky... kupujete ich vsetky? Alebo sa chystate niektora nebait nasiroko? ja stale len spekulujem...

A ozaj, kupila som dobre podprsky na kojenie v Tescu, klasicke bavlnene, nez kostic, jedna stala len cosi do 10 EUR. mala som ich aj pri prvom a boli fajn. Nikde netlacili a ten rok mi vydrzali.

raa2
4. jan 2010

julietka teraz je 35+4, tak 36, neviem ako sa to presne pocita 😉 Tak o dva tyzdne uz pomaly zacnem cakat kedy ten porod nastane...
Blumka, dava sa magnezium ked sa skoro otvaras a neviem co, prave preto som ho ja prestala jest, lebo ja som bola zatial v poho, aby som potom nemala problem s otvaranim, ked ten porod pride.

Este co som mala pocas teho problem s tym ze som nevedela aj 4 dni ist na wcko a to mam v podstate az do teraz, i ked je to uz lepsie, ako uplne na zaciatku, to ma islo rozdrapit 😀

maculik
4. jan 2010

maminka, nie si posledna, mne este stale chyba nocna kosela a ani vecicky pre maleho na cestu z nemocky nemam nachystane 😅 Co sa tyka vloziek, plienok a tych jednoraz.gatiek, to tam dostanem, tak s tym si hlavu nelamem.
Ja na siroko balit nebudem, tu to nie je zvykom, ani malu som nebalila a je ok. VIem, ze na Sk sa stale bali, davaju aj na vyber, ci chces, alebo automaticky zacnu tak balit?

maculik
4. jan 2010

A ozaj, zajtra teda Adelka nastupuje do jasli. Pojdem tam s nou najprv len na hodku-dve, nech si zvykne na ucitelku a miestnost, a v stredu uz asi pojde sama. Januar bude chodit len na 5h, kedze aj svokra pride, ale od februara uz naplno. Tak som zvedava, ako to bude a dufam, ze si zvykne tak krasne, ako v Luxe - tam to zboznovala, rano sa hned tahala k ucitelkam.

maminnka
4. jan 2010

Maculik, kosele nemam ani ja, este dve potrebujem a jednu na porod (tu potom rovno vyhodim) nemam ani oprate vecicky pre babetko, ani plienky, hehe.. Ale konecne aspon tie zdravotnicke potreby. Ty mas vyhodu, v nemocke dostanes, no my si musime tieto blbosti kupovat... ach jaj...

inak, nedavno som pocula, ze na Antolskej na nadstandarde vsetky tieto veci mamicky dostavaju. Neviete, ci je to pravda? Alex, nepocula si o tom?

co sa tyka toho balenia nasiroko, niektori doktori hovoria tak a ini tak. Syna som balila mesiac, ale iba na noc. Teraz som sa este stale nerozhodla. V porodnici ich balili, ale ja som tie kruzkove postolky nikdy nevedela zapnut, tak som to nechavala iba tak hala bala 😒 doma som mala na suchy zips.

maminnka
4. jan 2010

Macu, drzim palce, aby si Adelka rychlo zvykla a aby sa jej v jaslickach pacilo. Nas maly dnes rano aj slzu uronil, ale ako som tak pozerala, vsetky deti dnes po prazdninach reagovali rovnako.

zucana
4. jan 2010

cafte baby tak som spat ... plany poplach 😀
ale ma vysetril palpacne povedal ze to je vaginalny vytok a ze teraz absolutne nic....ze som zavreta a mam sa k nemu objednat az na 14.1. a vypisal mi papiere na krv a na kultivaciu.tu totiz robia odber aj na kultivaciu v nemocke nie on.
sono mi sice nerobil ale takym pristrojom pocuval srdce 134 to malo hodnotu.povedal ze ok. a aspon som usetrila 150 eur 😉

matelko1
4. jan 2010

zuci tak to som rada,ale radsej plany poplach ako keby malo k niecomu dojst....ja ked som bola na sono,tak drobci mali az 145 uderov za min.doki mi povedal,ze su akysi divy 😅

zucana
4. jan 2010

matelko no ja ani neviem kolko ma byt tych uderov ale povedal ze je to oki....
akurat sa vratili svokrovci z hor a ze tam bol jeden chirurg ktory im povedal ze sono nerobi dobre babo a ze je to ziarenie na neho....tak boli radi ze mi dnes sono nerobil...ja by som veru malu vidiet chcela 😕

blumka
4. jan 2010

ja tiez nebudem balit na siroko..jedine vtedy ked mi vyslovene pediatricka povie ze klbiky nema vyvinute...ono totiz, na slovensku sa vsetko robi preventivne, ale ked su raz tie klbiky vyvinute uz hned po porode tak na co tam je prevencia?
maminka, ja budem rodit v tej nocnej koseli co nafasujem v nemocke a potom si uz budem davat svoje 😉
inak my sme uvazovali ze dame malu do skolky uz teraz, kvoli tomu ze ja s nou nemozem byt uz tak intenzivne ako kedysi kedze mam nakazane lezat, ale potom sme sa s manzelom dohodli, ze on bude s nami doma cely januar, ze budeme obaja pri malej, lebo to je posledny mesiac kedy bude jedinacik..tak nech si to uzije...
chvalabohu ze manzel ma taku pracu ze si to moze dovolit, bude nam sice stat stavba, ale tak sa nebudeme stahovat v lete ale na jesen, to prezijem...hlavne nech Juli este lezi tam kde je 😉

ja som akurat teraz vyslala muza do zdravotnickych potrieb nech mi nakupi co mi treba a vecer si to pobalim...aj veci pre Juli a budem uz ready....akosi mi tak vcera doslo ze uz by som aj mohla mat 😅

zuci, som ti hovorila? 😀 😀 😀 ale je lepsie ked si sla akoby si sa mala trapit ze co to je 😉

zucana
4. jan 2010

hej blumi ved ja som tomu tiez verila...len to doktor ze mam hned dojst...este tam na mna aj cakal...uz bol v kabate 😅 ale sa mi paci jeho pristup ze to nechcel podcenovat...
no a muz ze dnes balime tasku 🙂 pritom doky povedal ze to skorej podla neho nebude ako terminovo 😕 ale tak nikdy nevies zejo?
zajtra idem na 10 skumaviek....

blumka
4. jan 2010

jaj ti doktori...manzelovej sesternici kazdy hovoril ze bude skor ako pred terminom, lebo ze ma velke babo, no a jedina ja som sa smiala, ze este prenasat bude...no aj tak bolo 😀
to sa podla mna neda uhadnut, ci skor ci neskor...vidis, mne zakazdym povedal, ze ake super tehotenstvo, vsetko je uplnom poriadku, a zrazu som musela v nemocke ostat...tie nase poklady si tam robia co chcu...
ale mas super doktora ze to takto berie...tak by mal kazdy

zucana
4. jan 2010

raa nastav si pas...aby sme o tebe vedeli infosky 😉

zoska
4. jan 2010

zuci tak fajn, ze je to o.k. tkze vecer uz nejdes za nim vsak? noo a este si aj usetrila 😉

moja dr. ma tiez nazor, ze staci utz v 10, 20, 30tt leb ze ucinky utz na dieta stale niesu 100%ne preskumane...dokonca sa hnevala ked som si v 13tt vybavila sama NT v 24 morfo...no ale nech...j mam klud na dusi a niekomu robia utz na kazdej poradni tak co?

boze baby mne sa tak nechce ucit 😀 😝

zucana
4. jan 2010

zosi veru ...nejdem dnes uz...
kazdy ma iny nazor na ten utz ale tak verme ze to nic nie je...
zosi verim ti ze sa ti nechce...ani mne by sa nechcelo
a janka sa pytala na to ucenie...moja mamina po mojom narodeni nastupila na ekonomicku a so mnou ju vystudovala takze sa neboj musis mat len pekne nervy a pochopit ze to nebude prechadzka ruzovym sadom 😉

blumka
4. jan 2010

zosi aj mne moj doki robil utz len 10, 20, 30, morfo v 20 cize to sa spojilo...a navyse som mala NT ale to ma sam poslal a potom dva v nemocke, z toho jeden bol v podstate zbytocny, lebo bol tyzden od toho prveho, co sa vela nezmenilo...este aj lekar sa cudoval, na co ma zas poslali na utz

matelko1
4. jan 2010

zoska ja som bola tiez na utz v 13 tt-NT,potom v 19 na morfo,tak si ma doki objednal na 24 tt tiez na morfo,ci babatka rastu rovnako,kedze su jednovajecni a v 30 tt a teraz na silvestra som si vybavila v 34tt...ja som aspon spokojnejsia a viem,ze je vsetko ok.moja dr,si moze tak akurat....pri dvojkach a hlavne jednovajec.sa musi brat prisnejsie tehotnost a ona ma objednavala do poradne kazde 4-5 tyzdne a mne sa to zdalo,ze je to malo,tak preto som si vsetko sama vybavovala.

julietka
4. jan 2010

raa tak uz aj ty ro mas za par 😉

zuci tak je dobre ze to bol iba plany poplach, aj ked niekedy je lepsie ist na "vec" nepripraveny a mat to cim skor za sebou (myslim tym porod) 😉

babulky v zahranici sa nebali nasiroko a uz aj na Slovensku vraj prislo nejake nove nariadenie ze netreba, no ja som rozhodnuta balit minimalne do troch mesiacov, aj ked bude s tym viac roboty a tym ze budeme mat dvoch naraz o to viac
ale minimalne v mojom okoli mam dve kamaratky ktorym povedali lekari ze netreba balit nasiroko a teraz v 5 mesiacoch zistili drobcom ze sa im nedobre zacali vyvijat klbiky a musia chodit na rehabilitacie, takze ja to pre tych nasich drobcov vydrzim robit, ved to je pre ich dobro, takze moja lenivost a pohodlnost musi ist bokom 😉

raa2
4. jan 2010

zuci a kedy mas presne termin? uz vies aj co to bude? Moc sa tu v tom nevyznam, som tu prvy krat dneska 🙂

blumka
4. jan 2010

matelko, moja svagrina ma tiez jednovajecne dvojky a veruze ona asi od zaciatku chodila na poradne castejsie...a skoro zakazdym jej robili utz...ale to bolo v usa...
a ake mena date drobcekom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre