Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewelyne
13. nov 2009

boze,.... oni uz nevedia co napisat do tych medii aby nahnali ovecky na ockovanie a aby biznis isiel ako ma....
korporaty farmaceuticke hnusne.....

ewelyne
13. nov 2009

janielah???v akych inych temach??? ake kilometrove ? nemam pocit, ze mam posledne slovo vsade...

ewelyne
13. nov 2009

a mam pocit, ze ti "uvedomelejsi" lekari beru ockovanie proti chripke ako "tazky" biznis. ja ked neviem, tak sa stale pytam, telefonujem, a tak... a ked mal maly problemy s tym ocko- tak sme radsej obehali 7 lekarov ako nechat si radit len jednym, ktory sa moze mylit....ved su to tiez len ludia ako my 😉

ewelyne
13. nov 2009

janielah, ona ked sa na tom tazko smeje, tak je to obmedzena chudera... podla mna sa hanbi ak ma v sebe co i len trochu ludskosti...

ewelyne
13. nov 2009

a tiez nezvyknem komentovat dlzky prispevkov inych bab, myslim si, ze ak pridem a napisem dlhy prispevok a castokrat kratsi ako zusi, zucana, olifcek... atd... co je na tom? pisem co mam na srdci a co ma trpai ved je to diskusne forum, ze?

ewelyne
13. nov 2009

no nic, my cestujeme za chvilku, cafte sa..

alex
13. nov 2009

Ahojte babuľky,
Ewe, dobre si jej naložila 😉 😀 A je pravda, že ak by som ja také niečo urobila, tak čuším a nerozprávam o tom ešte na nete. Však by som sa hanbila jak hovado.

alex
13. nov 2009

Jani, ako? podarilo sa ti niečo vybaviť ohľadom tej materskej?

janielah
13. nov 2009

alex, zatial nie, cakala som na moju maminu, kym sa vrati, v najhorsom pripade by ma mohla i ona zamestnat, ale mame v talone este jedneho znameho, tak ho budeme kontatkovat bud.tyzden ...no uvidime, bodaj by sa to vydarilo... 😒
ale preco potom zamestnavatelia nemaju radi tehotne, ked vlastne s ich nakladmi na matersku nemaju pri vyplacani nic spolocne, nakolko to prebera stat - ako ty pises alexka?

alex
13. nov 2009

jani, tak toto ti neviem vysvetliť... Asi je to potom už len kvôli tomu, že ti musia držať miesto, ak si na dobu neurčitú zamestnaná, alebo sa boja, že keď už máš dieťa, nie si taký efektívny zamestnanec.

zusika
autor
13. nov 2009

kocky, aj ja som citala tu diskusiu... mna to ani tak nedojalo ako strasne rozculilo.....
to ze RP je aky je sme tu uz viackrat riesili aj my...to je jedna vec.... sme tu kazda na tom vselijako ... ale toto bola uz silna kava.....
my tiez nemame s mm spolocny ucet - kazdy ma "svoj", ale na chod domacnosti mame spolocny - celkom slusny"bank" z ktoreho fungujeme.... ucty, nakupy a bezne vydavky - a aj drobne radostky.... ak ide o vacsie veci.... ako teraz napr. detska izba - tak na to tiez davame spolocne ..... druha vec je, ze pokiual nemusim nechcem od mm pytat na moje srandicky ako je kozmetika, nechty ci vlasy.... to proste nemusi byt.... ale babo sme si dobre zvazili a isli sme do toho s tym, ze to spolu zvladneme a ze mm dokaze dost penazi zarobit aj mimo prace - "fuskami" - a mam stastie ze je taky sikovny..... keby sme donekonecna riesili, ze dieta neuzivime, takho nikdy mat nebudeme.... juj, ale som nasrdena.....
Tesime sa na neho obaja, drobec bude mat vela novych veci, ale vzdy sa potesim aj darovanym od kamaratok od ich deti a je mi ti jedno.... Ano,aj ja som zvyknuta na urcity standard.... ale teraz proste ide vsetko ostatne bokom.... netuzim po ziadnom vianocnom darceku, len chcem zdrave dieta....
na to ze ta kocka ma 27 rokov, teda tak ako ja.... tak sa zrejme zabudla v nejakom serialy Beverly Hills ....

no ale uz sa upokojim,idem sa najest...este som dnes nejedla....
ale este poznamocka....keby malatrojicky, tak to tretie da susedom, ci co??

alex
13. nov 2009

zusika, tá posledná veta super! 😉

Dobrú chuť k raňajkám! 🙂

zusika
autor
13. nov 2009

dakujem, uz je mi lepsie 😀
ospravedlnujem sa za predosly prispevok....

zucana
13. nov 2009

cafte baby...k tomu ockovaniu...neodporucaju ani mne....
dalsia vec akoze toto bolo znoveho casu...lebo myslim,ze su aj hodnovernejsie tehotne ktorych sa spytat ako playmatatky a stipterky o tych na MK vierme svoje 😀
jani a kde je slubene foto ? 😅 😉
ja som sa moc nevyspala...rano ma zobudil muz lebo svagor potrebuje kluce od jedneho auta a mame ich doma a este nedosiel a to uz samoska nespim...
a inak mam nieco na zube..implantate medzi zubom a dasnom taky malilinky kusok akokeby kosticka ryby (RYBU SOM NEJEDLA) tak idem volat zubosovi...ale uz to tam mam par dni som myslela ze je to kusok jedla ale nejde to prec a bojim sa tam vrtat...ale neboli to nic ani cervene ani opuch ale tak pre istotu....

alex
13. nov 2009

no čo sa očkovania týka, ja sa nedám očkovať. Radšej sa budem cpať vitamínmi a vyhýbať sa miestam s vyšším počtom ľudí. Nech sa oni dajú zaočkovať a tým pádom, nás nebude mať kto nakaziť 😉

zusika
autor
13. nov 2009

ani ja by som sa nedala ockovat,no zatial ma nikto nekontaktoval....
Zuci, mna dnes zase zobudili robosi co sa tu prekrikoval ina leseni .... uplne ze super.... 😒
a ten zub... jasne ze si to daj skontrolovat,lebo ked zacne boliet bude zle ...
a ja este chcem v decembri navstivit zubara....

zucana
13. nov 2009

ja som tiez chcela v decembri ale pojdem teraz ked mam hento...
inak mne sa o tej krave este aj snivalo...ze som na neho niekoho poslala a ze ona prosim pekne cakala tretie dieta....
inak vo svajci tie vakciny pre tehotne zakazali....a mam super maily o celej agende...
a teraz mi pisala kamoska: ty sa ani nepochvalis?to ta musim najst na MK???? 😀 😀

alex
13. nov 2009

ja idem k zubárke teraz 30.

dnes je tu ale nejako ticho...

zusika
autor
13. nov 2009

Zuci, ale ani ja sa nejako nechvalim ludom, s ktorymi nie som v uzkom kontakte... ved zistia aj casom... 😀

ano, uz baby asi vikenduju
nas caka oslava - dedko s babkou maju oslavuju 70-ky... sa tesim ze sa zide cela rodina...bude nas 25 😉 taka mala svadba 😀

hajdylca
13. nov 2009

Zusi a Zuci, ja sa tiez nejako nechvalim... zubarke idem i ja teraz 25. 😕 ked mi zacali nozky- clenky opuchat, ked to poviem dokymu ma niekam posle, ci aky je postup? da mi nejake lieky, ci?????

alex
13. nov 2009

Mojej kamarátke sa včera narodil malý Patrik, tak v nedeľu sa chystáme ju pozrieť, aj s kamoškami.
A zajtra neviem, čo budem robiť. Ale manžel ide až na nočnú, tak asi bude búrať halu, tak mu budem asistovať. Mňa to totiž veeeeľmi baví, keď sa robia v byte novotiny.

zusika
autor
13. nov 2009

Hajdy,s tym zrejme nic neurobi.... neviem.....
alex...a ja rada asistujem ked sa nieco robi....nasi ked zateplovali dom tak som dokonca stavala s otcom lesenie a strasne ma to bavilo.... vonku slniecko, ziadne starosti.... sem tam ta manualna praca robi dobre, hlavne ked celydni sedim na zadku 🙂

maculik
13. nov 2009

Ahojte 🙂
Tak sme spat z jasli, vyzeraju super, ale este uvidime, ci tam Adelku dame, je to dost drahe. Mozno ale aspon na pol dna.

teraz varim obed, pecene kuracie stehienka a ryza v parnom hrnci, pre Adelku ako alternativu penne.
Poobede ma caka upratovanie, podvecer dojdu kamarati, tak nech to tu trosku vyzera 🙂
Nastastie varit pre nich nemusim, pojdeme sa vsetci najest.

Dnes je tu pekne, sice nie slniecko, ale dost teplo, hadam aj 15st, takze urcite pojdeme poobede aj von.

A co preberate? 🙂

zucana
13. nov 2009

my budeme cely vikedn robit na izbicke....
a zubar ze az v stredu...takze super...neviem ci mam ist k inemu skor...hm? babce radte

alex
13. nov 2009

hajdy aj mne sa zdá, že mi trošku začínajú nohy opúchať. Nie je to nič hrozné, len sa mi zdá, že z ponožiek mi zostávajú hlbšie otlačky, ako kedysi. Na poradni to spomeniem sestričke, síce ona sa ma aj tak vždy pýta.
Ale netuším, čo s tým robia.

Zusi, presne, a najlepšie je, potom pozrieť na výsledok tej práce. Aj keď ja teraz toho veľa neporobím, lebo aj pri zametaní cítim, že to nie je ono, ale trošku s niečim pomôcť môžem. Ale pomaličky...

zucana
13. nov 2009

hajdy zoberu ti moc a tlak a ked to bude oki tak asi nic s tym nerobia...iba keby to nasvedcovalo niecomu inemu...
inak aj ja rada asistujem...ked som netehu aj pomozem a som velmi zrucna 😀
teraz bohuzial je muzik na to sam a minule ze pod mi toto chytit ja tam kontrolerka na stolicke a ja ze ci je sisi ?

alex
13. nov 2009

zuci, tak ja sa snažím v rámci možností pomôcť. Keď sa cítim, tak aj trošku ťažšie niečo dvihnem, alebo nachvíľku podržím, ale nepreháňam samozrejme. Vždy len tak, aby som sa cítila ok.

kakatka1
13. nov 2009

Som tu zas, pekny den za mnou, este aj dnes v tento krasny den mi musia dolezite kravy pokazit naladu. 😠 Uz ma to trosku prechadza, ale veru nasrali ma poriadne. Sama na seba sa hnevam ze sa neham vobec aj vytacat. 😒

kakatka1
13. nov 2009

Tehulky a mavate niektora uz tvrdnutie bruska? Bo ja ano, tak beriem Magne B6 3 krat denne.

zucana
13. nov 2009

juuj kati ja som tiez vytocena od rana....hlavu vzhuru...keby mohla niekde si ju ponorim...
a co teda s tym zubosom mam pockat do stredy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre