Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
10. feb 2011

@jaja32 dakujem urcite vyskusam
@cukruska1920 ja mam dosku od narodenia pod matracom, Miska uz ma rok a putuje po postielke a matrac nepipa, lebo ako som pisala snima cely matrac, ale to urcite zavisi od typu. My sme mali falosny poplach len raz a aj to ked sa uz vybili baterky, tak si uz na to davame pozor. Inac ja si tiez spanie bez monitoru neviem predstavit, velakrat za noc len nakuknem ci je prikrita, skontrolujem svetielko a spim dalej. Aj cez den Miska spinka v postielke a zapinam jej, potom som kludnejsia.

maminnka
10. feb 2011

@jaja32 ano, grenadir je u nas vychyrene jedlo 🙂 a to myslim pre celu rodinu, s cviklou, juuj, hned by som si dala 🙂

svetlankat
10. feb 2011

@maminnka zavaranou? a davas aj papriku cervenu pre deturence? vyskusam zajtra

laxity
10. feb 2011

@maminnka ďakujem a aj to treba niečím dochutiť? Bo aby mi to papala ona nie je taký jedák ako tvoja Naty 😀

jaja32
10. feb 2011

@maminnka dakujem, mam doma brokolicu, tak uvarim 🙂

svetlankat
10. feb 2011

@maminnka ja si prosim tip na sirovu omacku? ako si ju rosim robila? Baby a od roka sa mozu uz aj vajecne cestoviny?

maculik
10. feb 2011

@maminnka veru hej, zlaty bol, a ja naivne som si myslela, ze mu znovu strcim flasu :D
a co si, co by som sa hnevala 😉 Ved jasne, ze si vtedy myslela na nieco uplne ine, nez na nejake chrumky... A Petik uz je ok? Zubok este drzi?

mnam, a to telacie na hribikoch vyzera mnakovo, musim aj ja skusit, len teraz nemame telacie. To maso je brutal drahe, mm za 4 rezne pre nas minule zaplatil skoro 30€. Ale treba aj take papat, hlavne teraz sme kupovali, ked tu bola ta afera s dioxinom a nechceli sme kupovat hydinu.

@jaja32 vidis, granadir som dlho nerobila, musim spavit, mozno aj zajtra. Dnes si robim len cestoviny s cuketou, rajcinou a samp.a smotanou, polievka je od vcera.

lenica81
10. feb 2011

@maculik u nas vcera grenadir bodoval...

idem ja von, lebo je jak z divych vajec a len tak mi asi dnes nezaspi... 😅

maculik
10. feb 2011

@svetlankat mozu, ved od roka uz sa moze aj bielok davat, a v cestovinach je urcite mensia koncentracia toho vajicka, nez ked im davame cele 🙂

@maminnka aj ja cviklu milujem, svokra robi vyyybornu (aka je, taka je, ale cvikla od nej fakt nema chybu), len uz mam len jednu flasu... Musim pri dalsom sezonnom zavarani si vypytat viac flias pre nas 🙂

maminnka
10. feb 2011

@svetlankat ano, zavaranou 🙂 papriku nedavam, ja robim grenadir bez papriky.
@laxity hribiky maju vyraznu chut, ja som nedochucovala nicim.
@svetlankat syrovu omacku robim tak, ze v smotane rozmiesam vajicko a syr pre deti, trocha povarim a hotovo. A uz davam aj vajecne cestoviny

kokcy, ja nie som ziadna kucharka, ja varim len jedla, co su do hodiny hotove a najlepsie v jednom hrnci 😀

maculik
10. feb 2011

a kocky, ako robite vy ten granadir? z fliackov ci hocake cestoviny? A postup? Lebo ja robim podla svokry (doma sme to nerobievali), ale zda sa mi taky suchy, podla mna by mohol byt taky vlacnejsi... len neviem, cim to docielit.

@lenica81 tak prijemnu prechadzku 🙂 Ja sa chystam maleho ulozit o chvilu a pojdem varit.

maminnka
10. feb 2011

@maculik dakujem, som rada, ze sa nehnevas... ale mrzi ma to, najblizsie ked pojdem, kupim urcite!. Zubok drtzi, zubarka sa vyjadrila, ze sa este uchyti...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maculik
10. feb 2011

@rivatha vidis, tak to by mi nenapadlo, pridat tam vodu, cakala by som, ze to zostane take slizke... Vyskusam, vyzera to dobre a je tam vela chval na tu fintu fň 🙂))

Ja som dala robit omacku na cestoviny, vlastne uz je hotova, Petulkovi varim cuketu a brokolicu a asi mu z toho spravim tiez omacku, pridam tam trosku smotany na varenie a mixnem. A s cestovinami.

Cestoviny ako davate drobcom, popucite ci nakrajate? Musim pozriet nejake drobne, ci tu maju, ked uz mozeme aj vajecne, alebo poviem mm, nech donesie tie pismenkove, to aj do polievky je dobre.

Aj na Sk je tak krasne? Aj ked dost chladno...

katina2209
10. feb 2011

@jaja32 @janielah @lienka2 vsetko najlepsie vasim detickam vela zdravicka a nech vas len tesia
Vsetkym vam dakujem za gratulacie... Dnes pride mm so svokrou zablahozelat aj s tortou som zvedava aku prinesu...inak bude to take cudne neviem ako sa mam tvarit....
Babulky ja ked pocujem ako vam deticky krasne jedia tak vam v dobrom zavidim nas Matko sa velmi pokazil uz nepomaha ani zabavanie ani nic a nemam tu silu ho nechat vyhladovat ako mi radi moja mama zje tak 5-6 lyziciek a stacilo, len mu ide zubcek,ale trva to uz tyzden a tie nase noci 8 krat hore uz nepocujem ani ako mliecko papka, taha a nic neprehlta a umele nechce tak neviem ci sa preto tak budi,alebo z toho zubku,lebo sa zobudi aj s takym velkym placom a ked mu dam prsko tak stihne no len podudle a za pol hodinku zase myslite,ze mu mam skusit ponuknut v noci to mlieko umele?
Vcera som varila kalerabovu omacku tu predtym velmi lubil a teraz ledva tych 5-6 lyziciek no nechcem ho nutit no velmi trpim ked neje uz sa mi zda,ze mi aj pochudol.

@maminnka ani ja nedavam kazdy den masko, len cudne mi je,ze neotvara pusinku,len tak na pol lyzicky viac mu tam nedam

maculik
10. feb 2011

@katina2209 ja som si myslela, ze ked teraz budem oducat v noci od kojenia, tak mu UM nebudem davat, ze musi vydrzat. Ale vcera 1,5h nevedel zaspat, aj ked chcel, tak som mu miesto prsa strcila flasu, vypil ju bez pripomienok (co on flasu nema rad a UM donho dostat je problem). Takze asi aspon 1-2x dam a potom pomaly budem oducat od toho.
Podla mna skus, ci ho to upokoji a uvidis. Ak ti to ma zredukovat budenie, tak aj budenie 1-2x za noc kvoli Um (ktore sa da pripravit k posteli a potom uz len zamiesat) je lepsie, nez budit sa 8x. 🙂

a drzim palce, nech to dnes zvladnes....

katina2209
10. feb 2011

@maculik dakujem vyskusam to s tym mlieckom ved za pokus nic nedam a mozno sa chyti ja by som bola taka stastna starsi Marko nemal problem ten sa v roku odstavil sam a presiel hned na kravske mlieko tak mi vtedy hovorila dr.ze rocne dieta ked je na mm tak hned prechadza na kravske. No len on aj ked sa kojil tak max v noci staval 2 krat kazde dieta je ine 😀
A s tym papkanim mi nevies poradit? Ja som z toho taka nestastna niekedy to trva aj tristvrte hodiny kym do neho dostanem par lyziciek

zoska
10. feb 2011

@jaja32 @lienka2 @janielah @katina2209 blahozelaaaam drobcekom k 1.rociku, zelam vela zdravicka a stastie v zivote 🙂

@katina2209 aj my sme mali obdobie ze Nelka nepapala a bolo to kvoli zubku... potom sa to samo upravilo, a zacala pekne jest, trvalo to mozno aj dva tyzdne... aj @olifcek mala v decembri taky problem ze jej Oliv nechcela papkat a tiez to bolo kvoli zubkom tusim
no a ktomu budeniu, moja mas to tazke, mne sa mala budila tiez hrozne casto kym som kojila, teraz je to omnoho lepsie aj ked tato noc bola akasi divna...asi ho fakt trapia len zubky
ked ti vie pekne pit z flasky tak vyskusaj um ak mas pocit ze t voje mliecko nepije, ak je hladny tak vypije aj z flase, ak nie tak treba len vydrzat...neznasam to slovo- ze vydrzat ale fakt nic ine nepomaha, vela stastia 😉

ja robim malej akurat obed- telacie sobrokolicou a mrkvou a k tomu ryzu 🙂
a @maculik tu je uz od pondelka nadherne pocasie a tiez dost chladno, skoda ze cez vikend sa ma pokazit

ked sa Neli vyspi ideme ku kamoske na dedinu, tiez ma doma drobca, skoro uz 10mesacneho, tak nech sa decka vyblbnu 😉

olifcek
10. feb 2011

@katina2209 veru veru, mne oliv nepapala 20 dni skoro nic, len mm, ale itak pribrala

@zoska dakujem, jo kvoli zubkom to bolo

NASIM OSLAVENCOM VSETKO NAAAAJ K 1.ROCKU PRAJEEEEM

katina2209
10. feb 2011

@zoska @olifcek dakujem za podporu ja dufam,ze toto obdobie prejde, pretoze Marko ked mal rok a pol tak dostal salmonelu a odvtedy je velmi malo a velmi zle tak som sa s nim natrapila tak dufam,ze s Matkom nebudem mat taketo problemy.... este to ze olifcek aspon mliecko mas mne sa uz prsia vobec neplnia asi z tych stresov 😒

olifcek
10. feb 2011

@katina2209

veru, mam stastie, ze mam mm... no stres akym si prechadzas urobil svoje... velmi drzim prsty

hribikana
10. feb 2011

ahojte,
gratulujem februarovym drobcom k 1. rociku 🙂
mam na vas otazocku ... davate uz deturencom chutnavat aj vase papanie, ci stale im pripravujete zvlast? a mixujete este? mne Tomas nexce ine papat, len pomixovane, ale iba obed, napr. roztek, piskotku nema problem spapat aj v 1 kuse ... dakujem

zucana
10. feb 2011

@jaja32 @lienka2 @janielah @katina2209 vsetko naj naj hlavne zdravicka drobcekom k 1.rocku

@katina2209 juj este aj s malym trapenie..snad to coskoro prejde a uz bude len dobre
my sme dnes prvykrat jedli cestoviny s masom a rajcinovou omackou...polku zjedla a polku som musela maskovat mrkvovozemiakovou vyzivou 😅

zucana
10. feb 2011

baby ozake davate cestoviny myslim velkostne lebo ja take mini....uz som spominala ze mm je strachopud aby sa viki nezadusila ...vsak ja tiez ale tak asi by uz bolo treba nieco vacsie davat ale na obed ma popucene a maso pomlete nie mixnute....

blumka
10. feb 2011

BABY, KTORE IDETE NA CHATU info v teme 😉

@zucana ja cestoviny nepucim, take ake su uvarene take zje...

zucana
10. feb 2011

@blumka ale ake cestoviny? penne alebo ake? lebo tu maju speci pre male deticky....len tvoja slecna ma uz asi dost zubov....

olifcek
10. feb 2011

@hribikana ja mixujem i nemixujem, ako kedy ;o)

@zucana ja davam cele cestoviny, a to i ked su dlhsie a hrubsie 😉

olifcek
10. feb 2011

@zucana odpoviem i ja... davam aj pene, aj kolienka, i vrtulky... vsetky vsetky x;) a moc chutia

rozmyslam, ze konecne urobim cestovinky s vajickom Olivke, a dam si aj ja x;o)

zucana
10. feb 2011

a to jej taky velky kus penne napr.das s omackou a do ust a ona to zuje?

blumka
10. feb 2011

@zucana penne, kolienka, vrtulky, spagety posekane na mensie, ked ju chcem nastvat tak aj rezance jej vysypem 😀
ja vacsinou davam cestoviny same, len tak nech si popapa, ekd ju potrebujem s niecim zabavit...alebo do polievky alebo do zeleniny s masom
myslim ze to nezalezi ci ma viac alebo menej zubov, jedla ich aj ked mala len 4, ved oni tymi dasienkami dokazu uz mliet poriadne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre