Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
12. apr 2011

@njonja dakujem. Tu echinaceu mi pozrie dnes mama a ak kupi, posle mi to po sestre. Cecko pozriem tu, ak nie, aj to mi poslu.

zucana
12. apr 2011

@njonja vitaj v klube intolerancii 🙄 ako ste na to prisli?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
12. apr 2011

@rivatha nam kazala dr davat sinupret aj ked nestekali sopliky, ono to posobi aj na dychacie cesty, takze kludne nasad a je to fakt super vec, sama bilinka, urcite tym nic nepokazis

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenica81
12. apr 2011

ahojte... strasne pocasie dnes... esteze sme sa rano boli vyvencit v obchode pomedzi 2 dazde... 😅

aj my sme soplavi... neviem, ci nie zo soboty, lebo sme boli u svokrovcov hrat bowling a malemu vadil hluk, tak svokra s nim pobehovala von a dnu v tom pocku... no... ale uz ma menej soplikov ako vcera... ale chudak, tak mu to vadi, ked mu vysavam a kvapkam do nosa... 😔

@blumka krasne princeznicky mas doma... inak Juli nosi uces na "jagra"... 😕

@svetlankat pri akomkolvek sopli sa sinupret odporuca... @rivatha ja malemu potieram pod nostekom pinosolom a hned sa mu lepsie dycha... co ste tu spominali v zime spumababy alebo aku masticku... si nepamatam, viem, ze som ju vtedy zhanala a nedostala v lekarni, tak sa skusim opat spytat... sa to ma natierat na hrudnicek, keby bolo treba... 😕

lenica81
12. apr 2011

a este som chcela pogratulovat chodcom @blumka, @jja a @njonja... a je mi luto tej intolerancie... 😔

njonja
12. apr 2011

@maculik dufam, ze pomoze🙂
@zucana, no nebolo to take tazke, lebo ja mam alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka a intoleranciu laktozy, takze sme cielene brali krv na to ...no a tiez moj maly ma hnacky uz odjakziva aj 5-6 krat denne 🙂 doteraz ma lekarka presviedcala, ze je to z materskeho mlika, ale ako som ho odstaviila, predsalen uznala, ze to nemusi byt to....ale intolerancia je v pohode. da sa s tym super zit a je to len prechodne...
Vy mate tusim toho viac, nie?

njonja
12. apr 2011

@lenica81 dakujeme 🙂 ale drzime sa, su aj omnoho horsie veci, a tie nas nastastie obchadzaju🙂
@andrea2603 🙂 to je, sranda prevelika..hlavne ked uz vidis, ako sa formuju osobnosti v nich...

maculik
12. apr 2011

Ahojte,
@lenica81 pinosol je masticka? Aj mu to uvolnuje tie sopliky? Lebo Petrik ma hrozne sople, cez den tecu, ale v noci nemoze spat, co sa mu to vsetko upcha. Uz neviem, co s tym. A zacal aj kaslat.
a ten sinupret, to je sirup ci co? A len na predpis?

inak, mame jubilejnu 3000.stranu 😎

blumka
12. apr 2011

@maculik sinupret je bez predpisu a je to sirup, pomaha aby sople nesli do hrdla a teda aby sa netvorili hlieny 😉
@lenica81 dakujem za "chodca'
a jo, mame uces na jagra...terezka bola punk a juli takto 😀 😅

lenica81
12. apr 2011

@maculik pinosol su kvapky... ja som ho kupila v tehu, lebo len to sa mohlo... 😅 a mam ho doteraz a mozu ho aj deti... vid...
http://www.docsimon.sk/tovar/pinosol-nosne-kvap...
len je to dost silne, tak mu to nedavam do nosteka, len pod nos... aby sa mu lepsie dychalo...

katina2209
13. apr 2011

Dobre ranko dievcata chcela som sa opytat tie co kojite, ked rano nakojite potom kedy asi ponukate nieco papat ja si neviem rady uz kedy matkovi mam ponukat ked zavrie vzdy pusinku on by od kojenia jedol az na obed....

zucana
13. apr 2011

@njonja mame este vajcia a my nemame intoleranciu ale alergiu 😔

@katina2209 kojim tak o 6-7 a papat vyzivu ovocnu davam okolo 9.30 potom o 12.30 obed

katina2209
13. apr 2011

@zucana dik moja tak aj ja tak vyskusam a teraz si v praci?

olifcek
13. apr 2011

@katina2209 my papame mliecko niekedy i cele doobedie, paq ideme von a az tak cosi spapa x;o) ale od kojenia ponuknem za par minut jablcko, alebo piskotku, podla toho viem, ci je hladna, ak ano, ponuknem , ak nie,tak az za take dve hodky x;o)

lolka
13. apr 2011

@katina2209 ja som kojila, ked sme vstali o 7.00 a teraz spapala ovocnu vyzivku a par chrumiek. jablcka jej strkam do ruky furt, hlavne v kociku, vtedy je taka zaujata okolim, ze hryzie a ani nevie ako 😀 no a doma sa krmime jedine s Duck TV, lebo inak neobsedi 😅

olifcek
13. apr 2011

inak pozeram, ze ste sa niekde stratili... co bolo horsie pocasie, oliv hajinkala, tak som nakukala, i pisala ale nejak je vas tu malicko, hm?

katina2209
13. apr 2011

@lolka tak aj my tak a uz ani duck tv nezabera predvcerom mi skoncil mobil v kasi takze je nefunkcny,ale mam druhy keby si chcela prist na navstevu 🙂

@olifcek chodime po doktoroch raz so mnou raz s markom a s matkom aj dnes ideme a to idem este varit,lebo ideme poobede

svetlankat
13. apr 2011

@katina2209 skus jeden dva dni, neponukat, nech si vypyta sam, ja viem ze je to velmi tazke, ale mozno ta maly prekvapi, my sme tiez malo papali a potom mi baby poradili, ze nech to necham na Misku a ona si naozaj vypytala sama ked uz bola hladna. Ono ked casto ponukame, mozme vypestovat odpor k jedlu. My sme predtym papali tak, ze ked som malu rano nakojila, tak ranajky nehrozili, desiatu velakrat odmietla a papala az okolo 11 az 12tej. Potom som to nechala na nu a teraz aj ked ju rano nakojim si zvykne vypytat ranajky, ale potom vynecha desiatu a papa az obed. Napriklad dnes si nepytala ranajky, ponukla som jej kusok bananika, kricala nenene, tak som nenukala a uvidim ci bude papat desiatu ked sa teraz zobudi. ale predpokladam ze ano kedze ranajky nechcela, ale uvidim. Za to vyskusanie nic nedas a za tie dva dni sa malemu urcite nic nestane aj keby papal za cely den len obed.

olifcek
13. apr 2011

@katina2209 juuuj, dufam, ze nic vazne... no, TY to mas asi najnarocnejsie veru... a co bude na obed? x;o)

olifcek
13. apr 2011

@katina2209 my inak nepapame 5 chodov, casto len 3, i to nie vzdy plneeee... a itak uz mame 11kg... x;o) neboj, dietatko hladne neostane, ako @svetlankat pise, popyta si, i OLiv si pyta.. x;o)

lolka
13. apr 2011

@olifcek no, veru, boli sme par dni mimo domu a ked je pekne tak sme furt vonku. ale snazim sa aspon co-to docitat 😉

lolka
13. apr 2011

a razi sa nam prva stolicka..........teda myslim, lebo nechce aby sme jej moc kukali do pusy 😅

olifcek
13. apr 2011

@lolka 🙂

olifcek
13. apr 2011

@lolka jaaaaj, stolicky... uz sme si uzili... jednu mame celucicku von, dalsie dve citime pod prstom, ked davame gelik, napuchnute su ale velmi vsetky 3... uz nech su vonku, riadne olivku trapia...

blumka
13. apr 2011

hu 😉
@lolka, juli vysli von 3 stolicky anraz...teda vychadzaju...stvrta uz tiez pomalicky sa derie..teraz jej uz presvitaju horne ocaky...a je nam veselo, lebo uz 2 tyzden spime asi tak ze kazdu noc je kazde 2 hodky hore, place, nevie zaspat...tuto noc bola hore od desiatej do polnoci, a potom okolo stvrtej ani neviem dokedy...uz vyzeram ako zombie 😅

katina2209
13. apr 2011

@olifcek tak mi mame len 6 zubov 4 hore a dva dole, a varit budem sosovicovu polievku a nejake cestoviny asi carbonare,ale nemam slaninku tak bez 🙂 dam sunku
ja mam pupocny pruh, s matkom sme boli s pipikom co mu robili 3 noci sme nespali a aj markovi a chvalabohu matko ma vsetky vysledky z krvi v poriadku, Marko mi zacal konecne jest predpisala mu lekarka peritol a rozpapal sa, beru to anorektici....

olifcek
13. apr 2011

@katina2209 makro nechcel papat|? to vzdy, ci len v posl. dobe? ale je super, z eje lepsie..

pruh? si dvihala tazke? ci to este od porodu? juuuj... budu operovat? to sa asi nespravi same ako u deticiek, ze? ☹

olifcek
13. apr 2011

@katina2209 jaj a zubkov mame... 9 uplne von a dva uz maju casti von x;o) plus tie ocaky, co uz ich bolo vidiet, ale paq zmizli, uz ich opat vidiet... ale pockam, ci fakt vylezu x;o) do dovch rockov by mali mat deticky 20 zubkov, som sa uz davnejsie dozvedela, takze cakaaaame a ratame x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre